Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Paulisia i Sathi dzieki za wsparcie w kupie od razu razniej 😉
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi ale i tak mam jeszcze jedno pytanie: Jezeli zakladam body (albo kaftanik) to na to albo spioszki albo pajacyk.
Wiem ze zalezy od temperatury w domu i wtedy najlepiej sprawdzac na karku czy dzieciaczek ma zinmy czy cieply. Czytalam tez ze maluch moze miec zimne raczki wazne zeby stopki byly cieple. 🙂 Moje pytania dotycza funkcjonalnosci tych ciuszkow czyli ze np nie mozna na spioszki zalozyc pajacykow.
Kurcze co do tych ciuszkow to mam ich naprawde sporo szczegolnie spodenek i koszulek a z tego co piszecie to sa one malo funkcjonalne (nie wygodne).
jeszcze raz dziekuje!!! 😁 😁
Akigo no stress! 🤔 dasz rade!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dzieciackzi ubierałam tak albo
śioszki+kaftanik
albo koszulka+śpioszki
albo body + śpioszki

koszulek nie lubię bo wyłażą, choć teraz więcej wiązadeł i nap dają.

bardzo szybko przechodzę na mój ulubiony zestaw :
body i rajtuski bawełniane, ewentualnie frota gdy zimniej. a na to już sweterek, spodnie itp.

pajaca używam jako kaftan+ śpioch. nigdy nie ubierałam koszullki pod kaftan, pod pajac czy tym podobne. najbardziej chwale sobie body i rajtuski bo nie wyłaża i dziecku jest na pewno ciepło. jak coś to skarpetki oczywiście.

co do zestawu koszulka + kaftanik to ja już wolałabym frotowy kaftan, czy też welur, choć welury są sztywne i nie za bardzo je lubię. za to śpioszki welurowe lubię.

koszulka mi się kojarzy jak jest ciepło ... bo jest to "jednołożyskowa" bawełna, więc cieńsza, a gdy jeszcze nie bardzo można ubrać krótki rękawek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do szpitala, to na pewno wezmę śpioszki+kaftan i kombinezon. oczywiście czapka (mówi się że bawełniana a na nią dopiero taka cieplejsza. ewentualnie wezmę koc by jeszcze owinąć jak będzie na prawdę zimno. ale szczerze mówiąc nie chce ubierać zbytnio bo znając życie w aucie będzie nagrzane - i zaraz będzie trzeba rozsuwać małego by się nie zgrzał, bo jak zgrzane wyjniosę to zaraz go zimnym ppowietrzem przewieje i będzie choroba gotowa. a ... i zawsze się pieluszką przykrywa twarz dziecka. jak jest zimno. bo jest to pierwszy kontakt dziecka z zimnym powietrzem które jest dla takiego maluszka bardzo ostre. ja rodziłam zawsze jesień/zima 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko nie denerwuj się :P dasz radę 🙂

Asiu albo pajacyk albo śpioszki 😉

Kasiu rozgaduj się,bo lubię Cię czytać 😉 My mamy już dwie pary rajstopek takich malusich,bo kupiliśmy dwie sukienki z polara dla noworodka razem z koszuleczkami pod spód 🙂

Echh zgaga,zgaga i jeszcze raz zgaga,już by mogła minąć 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe Olusia mnie wyprzedziła z tymi leukocytami 🙂 już 2 razy chciałam o tym napisać, ale zawsze zapomniałam 🙂 tak samo jest z OB...

Wiecie jaki jest "objaw" jak dzidziusiowi jest zimno 🙂? Dostaje czkawki, zazwyczaj się tak dzieje podczas kąpieli 🙂; wtedy najlepiej streścić się z suszeniem i ubieraniem dzidziusia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu nie wymadrzasz sie przeciez ja po to zapytalam zeby ktos mi odpowiedzial:P co do tych rajstopek to sie nad nimi zastanawialam ale nie bylam pewna czy sa funkcjonalne czy latwo przy nich pieluche zmieniac. Ale na te rajtki to wlasnie mozna spodenki zalozyc 🙂 i fajnie bo mam kilka sztuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja myslalam, ze jestem najwiekszym gląbem w tym gronie :P bo do niedawna nie umialam rozroznic body-spiochy-pajacyk... :P
na szczescie kolezanka -mloda mama - zaciagnela mnei do swojej suszarki 🙂 i pokazala co jest co hehe ale wstyd , nie? ☺️

w mojej szafie w wiekszosci same pajacyki welurkowe i pare spioszkow do kompletu z gorami (hmmm to sa kaftaniki, koszulki czy bluzeczki) bo juz sie zgubilam 🤨
W kazdy razie spora czesc wypelniaja tez body z dlygim i krotkim rekawkiem i ma zamiar je stosowac pod pajacyki bo slyszlam, ze sa wygodne, przykrywaja cale cialko i utrzymuja pieluche na miejscu 🙂 Mysle ze spodenki i rajstopki wprowadze nieco pozniej bo jakos nie jestem przekonana i wydaje mi sie ze na poczatku moga cisnac w delikatny brzuszek maluszka...

Gosiu co do herbatki mietowej to smialo nie zaszkodzi ci... ja czasami sabie zaserwuje nawet teraz chec mnie naszla 🙂 Przeciez ciaza to nie choroba ale trzeba wszystko z umiarem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu według mnie rajtuski są bardzo funkcjonalne 🙂.
karola zgodzę się z tobą z tą czkawką 🙂
gosiu nie wiem co napisać o herbatce miętoqwej. na pewno pomaga na żołądek i na pewno nie można przesadzać jak ze wszystkim ... z reguły pisze na opakowaniu ile można pić razy dziennie i powinno się tego przestrzegać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny lekarz na ostatniej wizycie kazal mi isc do szpitala na ktg. Powiedzial ze jezeli wczesniej nie urodze to jak sie bedzie zblizal moj termin porodu to mam sie zglosic do szpitala. Niestety nie powiedzial dokladnie kiedy? Tydzien przed terminiem, kilka dni przed terminem? Moze wiecie moze Wasz lekarz cos mowil na ten temat? Zastanawialam sie czy nie isc w poniedzialek chyba ze powinnam isc wczesniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia jak cierpisz często na zgagę to nie polecam teraz picia herbaty miętowej...fakt, faktem mięta pomaga na żołądek, ale jeśli ktoś cierpi na nadkwasowość nie powinien jej pić, ponieważ zwiększa wydzielanie kwasu w żołądku. Z tą zgagą jest różnie, bo wypicie mięty na początku może przynieś ulgę, a potem nasila objawy, takie koło zamknięte... Czasem wywołuje zgagę; jeśli cierpisz na zgagę w ciąży nie nadużywaj mięty 🙂...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam termin na 2 listopada a zwolnienie dal mi do 13/11. I powiedzial ze jak sie bedzie zblizal moj termin to mam isc na to ktg a jezeli w 10 dobie po terminie nie urodze to mam sie zglosic do szpitala. Gdzies wyczytalam ze ma ktg do szpitala powinno sie zglosic w 38tc ale nie wiem czy to regula czy tylko zalecenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...