Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kaisaa4 napisał:
a w komplecie ze śpioszkami z reguły są kaftaniki - na guzki czy na napy, koszulki są te cieńsze z reguły wiązane w środku lub na napę i na wierzchu tak jakby z dwóch stron boków.


hehe dzieki kaisaa wiec te moje spiochy sa z kaftanikami w komplecie 🙂
szczerze to kafanik -nazwa mi bardziej pasowala do opisu tych koszulek hehe ale dobrze ze mnie sprostowalas 🙂

wiec te koszulki to sie stosuje zamiast body?? dobrze rozumuje??

...z ta mietowa herbatka to hcyba rzeczywiscie nie najlepszy pomysl na zgage.. ja pijam czasem ale zgagi nie miewam za czesto a jak cos tam czuje nie tak to pomaga szklanka mleka...

ejjj dziewczyny a mi nikt nic nie mowil o zadnym ktg - znow wyjde na gląba ale co to dokladnie jest, jak sie to wykonuje i po co?? Martwie sie ze tutaj taka informacja do d..y...
chodze do 3 roznych lekarzy oni badaja mnie na odpier.ol... i nic mi nie mowia 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi kazali kontrolowac ruchy dziecka i gdyby ruszal sie mniej to odrazu na izbe przyjec,musi byc przynajmniej 10 ruchow na godzine,a na ktg musze jezdzic 2 razy w tyg.bo to 2 tyg.do terminu zostalo i dobrze jest kontrolowac malenstwo,ale to juz zalezy...

Asiu gdyby cie cos niepokoilo zawsze mozesz isc na izbe przyjec i powiedziec im ze czujesz slabiej ruchy i oni bez problemu ci zrobia ktg wtedy bedziesz pewna ze wszystko jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie oto mi chodziło, że jeśli wszystko ok, to raczej gin. nie zleca. Wtedy dopiero zleca blisko terminu lub po... ja czasem coś piszę i piszę takimi swoimi skrótami myślowymi 🙂 bo dla mnie to oczywiste; więc sorrki jak czasem czegoś nie dopowiem (nie dopisze)

Sandra tu masz fajnie opisane na czym polega KTG http://www.jkalinka.pl/faq/jak-wyglada-badanie-ktg.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam ktg żeby zobaczyć czy jak mała przy tym moim zatruciu. A wcześniej w żadnej ciąży nie mialam dopiero na łózku porodowym.
Juz po wizycie. Ale dzis to nawet się nie ruszłam do dzieci bo tak mnie brzuch bolał. Ale przeszło.I dostałam piękny komplecik . Szalik ,czapkę i rękawiczki. To przesada że 10 ruchów na godzine. Bo moja mała ma takie godziny ze spi .Potrafi czasem godzine sie wiercić a następne dwie cisza. Różnie bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie Karolinko! 😉 Nie ja naprawde nerwowa jestem. Fajne te dwie dziewuszki ale to picie ciągna ze stołu to biegają tam i spowrotem a ja siedzę i się skręcam ☺️ Jak sie jutro tak będe czuła sama się zgłoszę do szpitala.
Moja mała czasem tak mocno spi że nawet jak do niej pukam to cisza a czasem wystarczy że dotkne brzucha i już mam stópkę w ręku.Ja obserwowałam małą włanie na ktg i przez godzine może z 3 razy sie ruszyła a i tak lekarz powiedział ze z mała wszystko dobrze . Więc niema reguły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja pierwszy raz mam powiedziane o tym ktg, tak to miałam robione w szpitau jak ptzyjchałam do porodu.

sandro dla mnie koszulka kaftanik i body to jakby zamienniki - zależy jaka jest pogoda. jak jest ciepła wiosna to wtedy najlepiej koszulkę bo jest bardzo leciutka, jak jest chłodniej to już lepiej kaftan, a body to już najlepsza opcja zwłaszcza w zimne dni - wtedy dziecku nic nie powyłazi, nie popodwija się i jest mu cieplutko. 🙂

karola ja też będę oglądać hausa - rzecz jasna :P dobrej nocki ci życzę 🙂

ja też uważam że to dużo 10/ godzinę .... czasem jest moment że mi się synuś bardziej wierci a czasem cisza .... ale nie martwie się tym, chyba że trwałoby to cały dzień !! ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wpadłam poczytać i zaraz uciekam... 😉

Kasiu dobrze, że się rozpisałaś co do ubranek! Moja "wizja" ich kompletowania staje się coraz pełniejsza... 😁 I nie uwarzam, że sie wymądrzasz - powiedziałabym, że raczej dzielisz cenną wiedzą z mniej doświadczonymi mamai...

Jutro muszę się zerwać bladym świtem na badania. 😲 Ech, a potem jeszcze raz popołudniu do szpitala, tym razem na badania na GBS. Może trochę dziwne, że lekarz tak późno je zalecił, no ale jednak. A i jeszcze coś tam rutynowego z badaniami krwi, odnośnie tego, że mam ujemną grupę.

Ktg też jeszcze nie miałam nic i lekarz też nie zlecał... Zresztą w ogóle ciekawe co mi powie na najbliższej wizycie? :P Jedne z ciekawszych rzeczy w tych ostatnich tygodniach to chyba te badania i wizyty, he, he, he. 😉 Pewnie by się ich znalazło jeszcze trochę, gdyby się było bardziej ruchliwym... Ale tak to tylko dzieciaczek w brzuszku u mnie fika, a ja to się pokładam po kątach! 😁 😉

No nic, uciekam już dziś z forum. Dobranoc dziewczyny, do jutra, spokojnych i w miarę przespanych nocy! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja chyba pojde w poniedzialek i powiem po prostu ze lekarz mi kazal i tyle moze nie beda smecic.
Akigo co do tego linka to dzisiaj to bylo w ddtvn gdzies tak ok10 akurat jak wstalam 🙂
Marzi moj maluch to jak na razie szaleje widocznie mu dobrze skoro nie chce wychodzic 😉
A ja mam obiadokolacje zrobilam schabowe+frytki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajne są te chusty 🙂 nie miałam wprawdzie przyjemności ich używać ale bardzo mi się podobało szczególnie jak na końcu trzymał tego chłopczyka ten fizjoterapeuta, którego zresztą bardzo lubię 🙂 ... asiu no pewnie idź i powiedz że lekarz ci kazał przyjść na ktg zobaczysz co ci powiedzą 🙂....

i ja uciekam bo senna jestem i tak jak paula zresztą muszę wkońcu badania zrobić :/ ... rety ale ze wstaniem jest po prostu katastrofa !!! chyba sobie wezmę książkę (zawsze mam problem z zaśnięciem) i poczytam, one zawsze działają na mnie usypiająco - choć bardzo lubię czytać 🙂. jakby ktoś miał jakiś ciekawy tytuł do zaoferowania, zareklamowania :P:P to piszcie 🙂 .... ostatnio za mało czytam 🙂,.

no nic to dobrej nocki wam życzę mamusie 🙂

a!! jeszcze wam napiszę :P ... byłam wczoraj po dziewczynki i oglądam nową wystawę prac z ich grupy, tytuł pac - "moja rodzinka" i proszę proszę hehe ... ziewczynki namalowały pięcioosobową - z braciszkiem 🙂 już na świecie - słodkie to było. cieszę się że są one tak pozytywnie nastawione na jego narodziny 🙂 ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu jak lubisz tego fizjoterapeute to on sie nazywa Paweł Zawitkowski i napisał ksiazke "Co nieco o rozwoju dziecka"
moze bedzie ciekawa. A jak szukałam odpowiedzi w necie jak ubierac noworodka to znalazlam taka stronke moze niektorym mamom sie przyda http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79409,5122252.html
sa zdjecia 🙂
Ja tez zastanawialam sie nad tymi chustami ale taka do kupienia to dosyc kosztowna jest. Czytalam gdzies u innych na forum ze chca kupic sobie jakis lepszy material i same ja zrobic. Kasiu moze Ty sie wypowiesz bo znasz sie na krawiectwie czy to musi byc jakis specjalny material i czy musi byc specjalnie uszyta, moze wiesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro KTG robią tutaj w szpitalu,bynajmniej jak pojechałam z tą nerką bolącą to mi robili 🙂

Mi kazała liczyć ruchy w momencie gdzie Malutka się rusza,tzn w momencie wzmożonej aktywności,a 10 na godzinę to chyba dużo 🤨

Iwonka to nie było tak źle z gośćmi :P jeszcze skorzystałaś 😉

Echh mamusie już spać poszły,a ja miałam znajomych na kawie,no i meczyk oglądam 🤪 tak to nie oglądam piłki nożnej ale mistrzostwa co 4 lata oglądam i zawsze wiernie za brazylią 🤪 no i real lubię oglądać,dziwne no ale lubię 🙃
Nic też uciekam co tak będę sama siedzieć 🤨

Kasiu te Twoje córeczki są boskie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, przepraszam że ja tak z nienacka przychodzę jak zwykle zresztą :P , sorki tak się spytam bo parę dni już mnie nie było, któraś może urodziła ? Pytam się bo ja na trochę tylko , bo wiecie chyba mi czop śluzowy wyleciał i nie wiem czy przypadkiem to nie jest u mnie blisko . Nie wiem czy się nie pomyliłam ale tak mi się wydawało , zaczynam się stresować i czasem mam takie delikatniejsze skurcze chyba 😮 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...