Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Leku nie znam, ale jest tyle leków na obniżenie ciśnienia, zastanawia mnie dlaczego lek. zapisał właśnie ten; a nie żaden antygonista wapnia... Lek. nie jestem; więc nie sugeruj się tylko moją wypowiedzią, ale skontaktuj się z innym lekarzem... Moim zdaniem jak przy ciśnieniu 150/ 80 weźmiesz tabl. na obniżenie ciśnienia to ono spadnie Ci za bardzo ....no chyba że to lek o przedłużonym działaniu.... nie chce Ci mącić w głowie skontaktuj się z innym lek.; a moim zdaniem ciśnienie nie jest złe, tylko jego amplituda jest duża...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny, ja dziś późno na forum, ech, brat pożyczył sobie mojego laptopa i muszę wynajdywać inne źródła internetu... 😉

Dziewczyny dzięki, zaraz się zajmę tymi komórkowymi kontaktami. 😆

Akigo trzymam kciuki za jutro i jutrzejsze "wyjaśnienia"! 🙂

Maiha też sie łapię częściej na mdłościach... Ojoj, byle już nie za często! 🥴

Otlesiu współczuję choroby meża... żeby się tylko wykurował, gdy przyjdzie "ta" pora. 😉

Hm... mi troszkę "ulżyły" sutki po zmianie stanika... ☺️ Choć mam wrażenie, że jakgdyby pociemniały i w ogóle... wydłużyły się?? 🤔 Siara czasem się pojawi, ciut więcej jak nacisnę, ale nic wielkiego. 😉 Aj, ale wciąż nie zawsze znoszą dotyk, chociażby podczas pieszczot. 😞

Paulisia może zrób jak radzą dziewczyny - jedź na izbę, jesteś w ciąży, gdzie jak nie tam Ci najlepiej pomogą? A przynajmniej uspokoją...

Mnie dziś pani anestozjolog zakwalifikowała jako nadającą sie do znieczulenia zewnątrz oponowego. 🙂 No i jestem happy, nawet jeśli z niego nie skorzystam (bo przymusu nie ma), to jednak odrazu mi jakoś raźniej, jak pomyślę, że mam je "w zapasie". 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje dziewczynki za porade..KOCHANE JESTESCIE..tak sobie mysle ze jeszcze sie wstrzymam z tym braniem lekow..odpoczne..i bede mierzyc sobie cisnienie..jak cos nie tak to pojade do szpitala..ale narazie nie bede sie faszerowac lekami..dosc juz o mnie Wy same macie mnostwo spraw na glowie i swoich problemow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dobra nadszedl czas kiedy musze sie troszeczke zblaznic 🥴 i prosic Was o pomoc bo nie do konca mam pojecie na temat ubierania dzieciaczka. I tak w szafce mam: body, kaftaniki, spioszki, pajacyki, koszulki, spodenki. I teraz ubieramy: body+spioszki+.... (co tu mozna jeszcze dac? koszulka?)
lub kaftanik+spioszki+...? a co z pajacem czy naklada sie go zamiast spioszkow czy jak? I kiedy moge zalozyc spodenki? Na sposzki czy tylko na body bo maluchowi moze byc nie wygodnie? Kurcze glupio sie przyznac ale ja na prawde nie mam pojecia ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał:
No dobra nadszedl czas kiedy musze sie troszeczke zblaznic 🥴 i prosic Was o pomoc bo nie do konca mam pojecie na temat ubierania dzieciaczka. I tak w szafce mam: body, kaftaniki, spioszki, pajacyki, koszulki, spodenki. I teraz ubieramy: body+spioszki+.... (co tu mozna jeszcze dac? koszulka?)
lub kaftanik+spioszki+...? a co z pajacem czy naklada sie go zamiast spioszkow czy jak? I kiedy moge zalozyc spodenki? Na sposzki czy tylko na body bo maluchowi moze byc nie wygodnie? Kurcze glupio sie przyznac ale ja na prawde nie mam pojecia ☺️


To ja się do pytania "doklejam" i jak coś to "błaźnimy" we dwie. ☺️ Jak się nad tym zastanawiałam, to doszłam tylko do wniosku, że będę to robić "na czuja"... Ale też miło by było sie czegoś wcześniej konkretnie dowiedzieć. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu wszystko to przyjdzie samo. Jak chłodno w domu to body ,kaftanik i śpiochy. Jeśli chodzi o spodenki to po domu takiemu maluszkowi niema po co.Chyba że do lekarza czy na spacer.Ale to też sprawa indywidualna. Ja nie lubie za bardzo spodni dla takich maleństw. Bo to moze cisnąć. Za to mam duzo ciepłych pajacyków.Dasz radę Asiu! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulisia to tak jak u mnie było,lekarz pierwszego kontaktu zapisała mi antybiotyk,niedobry dla kobiety w ciąży,ale powiedziała że mogę brać,a położna przyszła i kazała odstawić i nowe mi przepisali,ale już nie aplikowałam ich sobie,bo to zwariować można.
Odpoczywaj,może się unormuje ciśnienie 🙂

Asiu z tego co pamiętam tak jak moja mama ubierała dzieciaki to tak,na początku
biała koszulka+kaftanik+śpioszki
Kaftanik+śpioszki
body+śpioszki
body+pajacyk
koszulka+pajacyk
ja osobiście na początku będę zakładać spodenki na śpioszki
mam dwie sukienki z podkoszulkami do tego mam rajstopki to już nic pod spód nie założę

Nie wiem czy dobrze,ale na chwilę obecną to mam tak zakodowane w głowie :P

Ja się czuję okropnie dzisiaj 😞 mdli mnie,zimne poty na mnie wychodzą 😞 już by mogło minąć albo być już po,bo tak jak teraz marudzę tak nie marudziłam całe życie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jak piszą dziewczynki zależy do temperatury też w domku.

A ja się jeszcze zastanawiałam,bo mój kupił ostatnio piżamki takie bluzka+spodenki,i co najgorsze dla noworodka,i teraz nie wiem czy pod spód coś założyć,tak myślałam o samym body pod spód z kr rękawkiem,i wtedy ta piżamka+skarpeteczki 🤨

Achh zawsze coś ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...