Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Beatko spokojnie,jeżeli miałoby się coś dziać to już Szymonek zasygnalizuje odpowiednio 😘 może podkładaj pod łóżko poduchy już tak na wszelki wypadek,będziesz spokojnie spać,i nawet jakby miał się skulać z łóżka to nic Mu nie grozi 🙂
I nie powiem ale ruchliwy Maluszek 😉

Wszędzie nadciągają ciemne chmury i do Nas nadejdą 😞 w maju kończy mi się macierzyński,nie wiadomo co dalej robić 🤨 echhh będę później myśleć 🙃

Unormowało się z jedzonkiem,tak mi się wydaje bynajmniej 🤔 Malusia aż tak nie protestuje,no i w związku z tym wstrzymam się z dokarmianiem,jak były problemy to próbowałam dać deserek ale wszystko lądowało na śliniaczku,także jak już zacznę wprowadzać cokolwiek to również zacznę od warzyw 🙂

A Ja byłam dzisiaj u fryzjera 🙂 w końcu bo toć w lustro nie mogłam patrzeć 😲 nie dość że tak długie miałam kłaki że po myciu nie mogła rozczesać,to jeszcze mi pełno siwych się pokazało 🤪 szok w tym wieku 😮 wróciłam do domu,włosy rozpuszczone,a Vanessa jak na obcą babę patrzała heh i zaczęła rączki wyciągać żeby dotykać 🙂 dopiero jak spięłam to uśmiech piękny dostałam od mojej Niuni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej! Moja Marysia też ma katarek. A tak jest cudowna! 🙂 10 kwietnia robimy chrzciny.Matko jak ja się boje! Tyle ludzi tyle dzieci jak to wszystko opanować nie wiem. Nap[rawde sie boje! 🤔 .29 marca na szczepienie zobacze ile mała waży. Bardzo mało je .Normalnie nie lubi mleka. Pierwszy raz mam takiego niejadka. I wiecie co mam troche pokarmu. ciągle małą podstawiam i wieczoramto nawet troche pje 🙂.Moja mała też sma nie siedzi. Ciągle chce na rączki. A zwłaszcza jak mam coś do zrobienia. Robie obiad to biorą ja do kuchni w wózku i krzyk.Więc rzucam wszystko i ide nosić kokoszke. Wyglądam tragicznie. Ale dziś kupiłam farbe do włosów bo odrosty mam straszne. Całe życie kręci sie dookoła Maryni! Ustawia nas na bacznosć 🙂
Beatko współczuję nerwów. Ja mam zabezpieczone łóżko to mała nie spadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatko - szok i stres brrrrr ależ musialas najesc sie strachu az nie chce myslec o tym. No to jest jeden z powodow dla ktorego nie jestem zwolennikiem spania z niemowlakami w jednym lozku - szczegolnie ze ja mam bardzo, bradzo twardy sen.

gosia - fota nowej fryzury sie nalezy :P

dziewczyny dajcie cynka skad macie takoie chody u tych z paczkami 😉 przydaloby sie dostac paczke tez :P


A my po wizycie u lekarki!
wiec katarek to nic groznego - osluchane plucka, zajrzane do uszek a Mia smiala sie i smiala 🤪 Lekarka stwierdzila, ze to tlyko katar i tyle zeby sie nie nie przejmowac plukac nosek woda morska w sprayu i klasc mala na brzuszku zeby sobie swobodnie wylecial - nie wysysac aspiratorem bo to tylko moze podraznic nosek. Stwierdzila ze w Irlandii i tak nie ma zadnego leku na katarek dla niemowlat ale zapisala nam pare lekow, w ktore mozemy sie zaopatrzyc w Polsce i to nie tlyko na katarek ale na innne paskudztwa :P.
Na katar: Otrivin lub Nasivin dla dzieci oczywiscie
Cebion - krople
Euphorbium- krople
poza tym:
Eurespal - syrop
Calcium Gluconicum
Smecta

Poza tym mia wazy 6800g 🙂
Pytalam co nastepnie wprowadzic po deserkach owocowych a wiec zupki warzywne za 2 tyg czyli od 5 miesiaca - napierw dwu skladnikowe pozniej wiecej... a od 5,5 miesiaca zupki warzywno-miesne najlepiej z krolika, jagnieciny, indyka.

Kupki - do 3 dni to norma (1 na 3 dni) po wprowadzeniu stalych pokarmow.
Kolory moga byc rozne w zaleznosci od tego co bobo zjadlo 🙂
Konsystencja: norma- gęsty przecierek/gesta śmietana - formujace sie!! - ale nie twarde jak krolicze bobki i nie zbyt wodniste!

No to chyba tyle jak mi sie jeszcze przypomni cos to napisze 🙂

Basen musimy niestety odpuscic kolejny tydzien - niech ten katar przepadnie a feeeeeeeee


Dziewczynki wiosna idzie- dzieci rosna 🙂 tym sobie zaprzatajcie glowe a nie jakimis wstreciochami-stresiochami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko spokojnie, takie rzeczy każdemu mogą się zdarzyć. 😞 Dla własnego spokoju nie musisz iść zaraz do szpitala, ale możesz udać się do przychodni, aby tam obejrzał dziecko specjalista. Spotkałam się właśnie kiedyś na szczepieniach z babką, której z kanapy spadło 3 tygodniowe niemowlę, a że nie zauważyła, podobnie jak Ty z Michałem nic szczególnego, to postanowiła tylko dla spokoju sumienia iść do przychodni by małego zbadali.
A w ogóle gratulacje dla Twojego faceta - w takich sytuacjach niezwykle ważna jest zimna krew. 🙂
Co do jedzenia to jasne, że trzeba odczekać kilka dni. I niewielkie ilości na początek. I najlepiej nie prosto ze słoiczka, bo jak dostanie się ślina to szybciutko zepsuje pokarm. 😉
Nie, nie wydaje mi się głupie to co napisałaś. Pewnie też bym tak robiła, gdybym miała taką sytuację, uwierz.

Gosiu mój Witek uwielbia ciągać mnie za kłaki. A najlepiej go bawi, jak... mam mokre! 😁 Pewnie dlatego, że wtedy są takie inne w dotyku. 😉 Nie ma to jak tarmoszenie mamusinych, długaśnych włosów... albo chowanie się razem pod nimi, albo jak mama nimi gilgota... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia-wstawiaj zdjęcie!!! nawet jeśli neiwiele ścięłaś włoski 🙂

Sandra
- też mam bardzo twardy sen...nawet nei słyszałam kiedy spadł z łóżka ☺️

W szpitalu wypełniałam jakieś kupony i ankiety, które przyniosła mi położna po porodzie i na wyjście do domu dostaliśmy paczke a teraz sami mi przysłąli:P a zhippa to tylko mleko po 6 miesiącu dostałam.

Paulinko-coś wiem o targaniu włosów mamy 🙃 czasami tak mocno trzyma i wyrywa je hehehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Och Beatko doskonale Cie rozumiem ja mialam tez przykra sytuacje...
Co do tych probek coz u mnie leza od wyjscia ze szpitala jeszcze nie zdazylam ich wyslac 😁
Maly obudzi mnie dzisiaj o 7,30 spiewaniem i gadaniem wcale nie plakal a pewnie tak gadal z radosci bo zrobil kupe i mu ulzylo:laugh: caly dzien tak gada i spiewa i piszyczy a my z M nie wyrabiamy ze smiechu 🙂
Wlasnie zrobilam placuszki wg przepisu Nigelli bo sasiadka przyniosla mi jagody a nalesniki mi sie juz przejadly. Wyszly naprawde dobre mniam mniam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do malego coz jak ide sie myc rano czy kapac to biore lezaczek i wsadzam tam Aleksa i siedzi razem ze mna tak samo jest jak robie siku tylko w momwntach kiedy placze i marudzi

wiecie czemu dzieci sa takie gietkie?
zeby rodzice nie mogli im zrobic krzywdy 😉


wiecie co to jest niemowle?
jest to pol metra przewodu pokarmowego z jednej strony zakonczone krzykiem a z drugiej zupelnym brakiem odpowiedzialnosci:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kobietki

Co do paczek 🙂 ja w szpitalu dostałam 3 🙂; teraz dostałam już 2 m.in. z gerbera i nestle i dwie z hipp`a. Do tego kupon do odebrania 3 paczki w rossman 🙂 oraz zniżkę na produkty hipp 🙂 Wszystko odebrałam 🙂 Teraz czekam na paczki z okazji ukończenia 6 mies 😁

Sandro warto kupić przede wszystkim nasivin - ja bardzo polecam 🙂
Cebion,czyli poprostu witamina C 🙂 Jasiu się po niej oblizuje 🙂

Calcium, czyli wapno 🙂 Jasio pił bananowe i mu smakowało :P
i oczywiście smecta nie raz może urataować sytuacje 🙂 Podsumowując p. dr dobrą listę Ci podała 🙂

Ja Jasiowi gotuje obiadki, więc jego kupa jest fujjjjjjj na samą myśl niedobrze się robi 🙂 dość gęsta i cuchnąca...do tego takie miny robi jak robi kupkę 🙂 szkoda słów :P

Resztę doczytam później 🙂 idę kłaść Jasia spać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aa... kupony. No tak, były przy paczkach (tak, były trzy), które dostawało się w szpitalu... I to trzeba wysłać, tak? Hm, zrobiłam to jakiś czas temu... więc może i co jeszcze przyjdzie. Jeśli oczywiście doszło. 😉

Leniuchu nie rób smaka, tylko daj przepis. :P
A te teksty dobre. Zwłaszcza ten drugi. ;D A pierwszy... dość prawdziwy! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
juz daje na rozkaz 🙂
kurcze musze wyslac te kupony skoro takie gratisy ciekawe
Placki:
4 szklanki mąki
3 łyżki stołowe proszku do pieczenia
2 łyżeczki sody oczyszczonej
1 łyżeczka soli
2 łyżki stołowe + 2 łyżeczki cukru

1 jajko
1 szklanka mleka
1 łyżka stołowa roztopionego masła

Wymieszaj suche składniki. Możesz przechowywać je w słoiku na później.

Na każdą szklankę suchej mieszanki, dodaj 1 jako, 1 szklankę mleka i 1 łyżkę stołową roztopionego masła. Lekko wymieszaj.

Na średnim ogniu rozgrzej patelnię.

Na patelnię wlej 1,5 - 2 łyżki stołowe mikstury. Kiedy na placuszku pojawią się bąbelki, przerzuć go na drugą stronę, aż nabierze złoto brązowego koloru. Po ok. 1 min z każdej stron powinno wystarczyć.

Polewa jagodowa:

½ szklanki syropu klonowego
1 ½ szklanki jagód

Do rondla wlej syrop i dodaj jagody, zagotuj.
Gotuj 2-3 min., przelej do dzbanka i podawaj z plackami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez mialam takie do wypelnienia i pozostawienia w szpitalu ale tego nie zrobilam bo dziwilo mnie to ze pytali o to czy mam samochod, ile zarabiam itp
a jutro idziemy na szczepionko...
martwie sie 😞 bo juz kleszcze sie pojawily sasiadka zdjela z psa az 8 sztuk 😲 i w tym jeden sie wbil. Boje sie ze moj pies przyniesie je do domu i ze moga wejsc na Aleksa 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez w szpitalu wypełniłam jakieś kupony i teraz mi przysyłają, jeszcze w gazecie znalazłam kupon z bobovity tez muszę wysłać :P fajnie sie dostaje takie paczki z niespodziankami:P 😆 🙃

Ach Asiu przepis wydaje się ciekawy i smakowity wypróbuje jak kupie jagody 🙂 a na razie zrobię sobie naleśniczki:P

Beatko wiesz każdemu się może zdarzyć, ja tez biorę małą do łóżka nad ranem mam ja na boku ale do łóżka dosunęłam łóżeczko Nadii więc nie powinna spaść, do tego jeszcze poduszką ją zabezpieczam żeby nie spadłą tak na wszelki wypadek:P ale podziw dla męża za "zimną krew"ja od razu tak ajk ty bym spanikował 😲 😞

ja już mam porządki świąteczne za sobą-ufff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez w szpitalu wypełniłam jakieś kupony i teraz mi przysyłają, jeszcze w gazecie znalazłam kupon z bobovity tez muszę wysłać :P fajnie sie dostaje takie paczki z niespodziankami:P 😆 🙃

Ach Asiu przepis wydaje się ciekawy i smakowity wypróbuje jak kupie jagody 🙂 a na razie zrobię sobie naleśniczki:P

Beatko wiesz każdemu się może zdarzyć, ja tez biorę małą do łóżka nad ranem mam ja na boku ale do łóżka dosunęłam łóżeczko Nadii więc nie powinna spaść, do tego jeszcze poduszką ją zabezpieczam żeby nie spadłą tak na wszelki wypadek:P ale podziw dla męża za "zimną krew"ja od razu tak ajk ty bym spanikował 😲 😞

ja już mam porządki świąteczne za sobą-ufff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu heh dobre :laugh:

Nic nadzwyczajnego z kłakami nie zrobiłam bo za dużo do popisu to nie mam,mam strasznie kręcone włosy,także nawet pasemka jak zrobię to mi się gubią 🤔

Karola zauważyłam że Jasio ma już 3 ząbki 🤪 wow gratulacje 😘

Sandra spis super sama muszę się zaopatrzyć :P

Moja Myszka się wystraszyła przed spaniem 😞 mam nadzieję że nic nie będzie się działo 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas kupony dawali... ale się nigdzie ich nie zostawiało... 🤔

Mi świąteczne porządki odpadną, hi, hi - bo spędzam je w gościnie u rodziny mojego M! :P

Leniuchu dzięki! 🙂
Co do tych kleszczy... Dzieci jeszcze nie można szczepić przeciw chorobom przez nie przenoszonym, nie? Chyba dopiero po 1 roku?... 🤨

Gosiu jak tam mała po nocy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My juz po szczepieniu i po spacerku.
Maly wazy 7300g pani dala nam skierowanie na usg brzuszka i na ekg serduszka (w zwiazku z ta bradykardia ktora mial jak sie urodzil)
co do kleszczy powiedziala ze sie szczepi jesli bedziemy chcieli jechac pod namiot na mazury badz w Bieszczady bo te kleszcze co sa u nas nie roznasza KZP tylko bolerioze a na to niestety nie ma szczepionki.
Zaraz malego wystawiam na balkon i biore sie za sprzatanie powinnam sie jeszcze pouczyc bo w piatek mam zjazd a tak mi sie nie chce...
milego popoludnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko wyprawiasz swieta? Ja wyprawialam na Boze Narodzenie i jakos juz nie mam ochoty wyprawiac tych Wielkanocnych bo strasznie duzo roboty no i kasy. Tym razem bedziemy sobie siedziec sami skromnie nawet nie chce nigdzie jechac odpoczniemy sobie w domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Nocka spokojnie 🙂 Vanessa obudziła się dopiero o 5:35 🤪 bałam się że będzie niespokojna.Nakarmiłam Ją i przewinęłam i zasnęła dalej z mamusią w łóżeczku i dopiero wstałyśmy o 11:30 🤪

Poprawa u Nas nastąpiła i z karmieniem i z humorkiem w końcu 🙂

Paulinko dziękuje 😘 oklask leci :P

Następny poleci dla Jasia za ząbki :P

Asiu ładna waga heh ciekawe kto będzie nosił klopsika :P

U Nas pogoda lipna 😞 pada,codziennie wstaje z nadzieją że jest poprawa,jeden dzień się poprawiło i dalej pada 😞 pogoda na wyspach 😠

Też nie robimy świąt,może Vanesska dostanie koszyczek z zajączkiem 🙃

Mam pytanie,dziewczynki kupowałyście coś dzieciaczkom na pamiątkę tak żeby można było Im dać na 18-te urodziny ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu Jasio pierwszy, konkretny listopadek, hi, hi, konkretnie za jedzenie będzie się brał! 😉 😁

Gosiu dziękuję. Ale najważniejsze, że z Vanesska nie miała problemów. 😉
Co do tego kupowania... No może nie kupione, ale mam dla Witka zrobione wino. 😉 Z moim M ostatniego lata zbieraliśmy winogrona u moich rodziców na ogrodzie, a potem oni zrobili z tego wino. Rocznik 2009. :P Podpisałam, że od dziadków i schowałam dla Witka - mam nadzieję, że dotrwa do 18nastki... 😉

Dziś natomiast odbijaliśmy w gipsie jego rączkę i stópkę. :P Do ramki, dla nas wszystkich na pamiątkę. 😉

Hm... mam też prezent od drugich dziadków, małą, srebrną łyżeczkę, tylko muszę w końcu się z nią udać do grawera, aby wypisał na niej dane... ☺️

Szczerze to chciałam jeszcze zamówić taki kocyk, z imieniem, wagą urodzeniową i długością. 🙂 Ale to tak zamawiam i zamawiam... i zamówić nie mogę. 😁 😉 Ale mam już jeden wzór upatrzony na allegro. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko tez mam zamiar odbić dziś w gipsie nóżkę, zabieram sie już od miesiąca...

Mam taki kocyk o którym napisałaś:P bardzo fajny, polecam 🙂 Szymonek dostał od mojej cioci, może zrobie fotke i wstawie 🙂

Leniuszku- tak, wyprawiam święta... mi niekoniecznie ten pomysł się spodobał ale mój M sie uparł i zadeklarował, że umyje wszystkie okna, drzwi itd i pomoże w kuchni... 🙂
bardzo chce spędzić święta w naszym prawie urządzonym mieszkanku, bo ciągle jeżdżenie w te i z powrotem go wykańcza.

Jednak najlepsze jest to, że w Boga nie wierzy, jest ateistą a na świętach to mu zależy żeby spędzić w gronie rodziny i rwie sie, żeby je wyprawiać... jak ja nie cierpie takiej obłudy no ale cóż 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko czy to tak do końca obłuda? Powiedzmy, że w tym wypadku Twój mąż ulega tradycji... no i liczy się dla niego rodzina. 🙂 A jak obiecał - to niech się wywiąże! 😉
A zdjęcie wstaw, pewnie! :P

A co do tych rzeczy to jeszcze mamy jeden z tych albumików, co się zowie pamiętnik niemowlaka - dokładnie taki. 🙂 I też uzupełniam go... chyba od miesiąca! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...