Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za opisy Waszych rozkładów - trochę mi to poukładało jak mam brać się za to karmienie. 🙂 Ja póki co - poza cycem / sztucznym mlekiem co około 3 godziny w ciągu dnia (po 150 ml) i dwa razy w nocy (raz o północy 180 ml, potem koło 4/5 cyc - to te kilka razy co dawałam małemu papki to niedługo potem dawałam cyca, tak jak normalnie przy karmieniu, bo zdawało mi się właśnie, że chce pić. 🤨 I też daję mu wodę / herbatkę, ale póki co pija niechętnie i nie dużo ... A chcę wprowadzić może niedługo kleik. Na początek też nie za wiele... Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie. 🙂

Monika2886 napisał(a):
Witam wszystkie mamusie no i gratuluje wspaniałych dzieci 🙂 Ja mam właśnie termin na listopad ale to jeszcze tyle czasu 🤨

Moniko zobaczysz, że szybciutko zleci... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U mnie podobnie jak u Sandry tylko ze moj nie chce pic z butelki ani soczkow ani herbatki ani kaszki no i nie przesypia calej nocy tylko budzi sie dwa razy. Cycek co 2-2,5h pol sloiczka deserku potem cyc zeby sie nasycil.
dzisiaj Aleks zostal z (przyszla) chrzestna a my z moim M pojechalismy do sklepu wcale nie tesknil a jak wrocilismy po niego to grzecznie spal
kurcze jestem taka wymeczona spie tylko po 4,5 h a w dzien nie moge odespac bo z malym chodze po dworzu...
a co do okresu to jeszcze sie nie pojawil i tez tak jak niektory nie spieszno mi do niego 😉
Haniu jak u Ciebie z tym okresem bo pisalas kiedys ze okropnie go przechodzisz. Po porodzie sie polepszylo?
Czy Wasze dzieciaczki po kszce tez robia strasznie smierdzace kupki? i takie na twardo? bo moj juz drugi raz tak zrobil wydaje mi sie ze po kaszce bananowe. Zastanawia mnie to czy sie nie meczy jak takie twarde te stolce??? kurcze szkoda ze tej herbatki nie chce pic... moze mu lyzeczka podawac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuszku- moja Mia tez z poczatku nie chciala pic z butelki - pare razy dalam jej zeby sie pobawila sama woda troche jej potrzymalam, troche sama sobie potrzymala... prawie nic nie wypila a to co lyknela to wyplula 🙂 pozniej wprowadzilam jej herbatki- koperkowa lub rumiankowa to juz zaczela kumac o co biega i pila 🙂 teraz czasem daje jej tez soczek i slicnzie wypija okolo 100-120ml 🙂
Ale lekarka mowila mi ze jak nie chce pic z butelki to zeby dawac lyzeczka - wiec mozesz sprobowac 🙂
Co do kaszki to ja daje malej tylko zwykly kleik ryzowy bez dodatkow owocow na Bebilon Petit(a fujjj 😉) i choc daje dosc gesty to mala kupki robi ladne - formujace sie ale nie twarde. Ja tam wole dodac do kaszki ewentualnie troszke owocowego przecierku niz dawac jej takie kaszki owocowe w jednym.
A taka twarda kupka to moze byc rzeczywiscie od bananow!

mi sie udaje czasem zlapac nawet kupe w nocnik 😁 - no i nie pachnie ladnie - ot, taka ludzka kupka - malego ludka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja jak zwylke mam 100 pytan do...
1. do kiedy podaje sie witamine D3?
2. od kiedy dawc nowy smoczek? od skonczenia 5-go miesiaca i zaczecia szostego czy dopiero po skonczeniu 6-go miesiac?
a co do tych akaszek to narazie siewstrzymam, a picie z butli coz bede mu podawac moze ktoregos razu zalapie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuszku- z tego co mi wiadomo to witamine D3 podaje sie od 2-4tyg zycia dzidziusia - ja podaje od 2tyg ze wzgledu na mala ilosc slonecznych dni w tym kraju :P Jesli jednak slonko wyglada zza chmurki staram sie mala wystawiac do niego odkrytymi czesciami ciala - w tym momencie raczej tylko buzia 😉
smoczek jesli jest napisane 3-6 miesiecy to ja podaje kiedy skonczy 3 miesiace ... ale u nas to tak rzadko smoczek i tylko na chwilunie wiec w sumie mysle, ze nie ma to wiekszego znaczenia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu głosik poleciał 😉

Asiu jeżeli dzidzia ma bakterie w moczu to się nie robi,ale wtedy raczej się leczy i wiesz że siuśki nie są zdrowe,a u takiego malutkiego dzieciaczki co za bakterie mogą być 🤨

Smoczek zmieniłam jak Mała skończyła 3 miesiące,weszła w czwarty,bo tamten zaczęła brać dopiero jak skończyła dwa miesiące i go wypluwała,to stwierdziłam że był za mały i go nie utrzymywała już.

My wit d3 nie podajemy wcale,Vanessie się ciemiączko zrasta bardzo ładnie i jest karmiona piersią także nie muszę Jej podawać i nie faszeruje nie potrzebnie.

U Nas rewolucja,Mała nie chce spać po kąpaniu,kimnie się chwilę i do 23 tańcuje heh.

A pogoda zaś zjeb....deszcze,grad,śnieg i słońce na zmianę 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki za odpowiedzi 🙂
nie zapomnijcie ze dzis jest Prima a prilis 😉 ja juz kilka zarcikow zrobilam 😁
no i w dniu dzisiejszym niedawno urodzil sie synek (bratowej mojego meza) 3300g i 55cm to juz ich piaty maluszek 🙂 pewnie bedzie z niego niezly kawalarz jak w taki dzien przyszedl na swiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh ja zrobiłam mojej mamie psikusa 🙂 napisałam że będzie babcią po raz drugi 😁 i uwierzyła 🙃 mówi biedna tak daleko co zrobi sama z dwójką takich maluszków 😁 a jak powiedziałam że to żart to heh krzyczała na mnie 😁

Dziewczyny mam dylemat,znajomy z pracy chce oddać 6-cio miesięcznego owczarka niemieckiego,i pytał czy chcemy,aj to bardzo lubię psiaki,chowałam się z psami od małego i nie powiem że bym nie chciała,ale jest Vanessa i nie wiem czy to nie jest przeszkoda żeby wprowadzić psiaka do domu,dodam że pieska chce oddać z tego względu że zmienił mieszkanie i nie ma ogródka a jest całymi dniami w pracy 🤨 no nie wiem co robić,jak myślicie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ja mam pieska ale jakbym nie miala to bym na razie nie brala. Bo z psem trzeba wychodzic na dwor to duzy obowiazek chyba ze dacie rade. owszem fajnie jak pies lize Aleksa po raczkach a Aleks o malo co nie wyjdzie z siebie tak chce psa dotknac 😁. Ja tez wychowywalam sie z psam i milo to wspominam. Ale taki pies (owczarek) to musi sie wybiegac i na poczatku (do 2 lat) podobno jest strasznie glupkowaty (tzn zwariowany) chyba ze wysle sie go na szkolenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu gdyby Maleństwo miało bakterie w moczu to byłyby jakieś tego objawy np wys. temp. itp. Tak jak Gosia napisała skąd u takiego Malucha bakterie...moja p. dr mówiła, że to się bardzo rzadko zdarza Zrobisz jak uważasz z tym moczem....

Gosiu jak dla mnie piesek fajna sprawa 🙂 Jeśli masz warunki i dasz radę z 2 maluchów 🙂 czemu nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach cały dzień dziś miałam zabiegany, pranie prasowanie spacer zakupy i kolacja ufff, a wiec tak ja witamine D3 daje ale czasem zapominam :P przyznaje się, ale chyba daje się ją do roczku tak coś słyszałam:P

Leniuszku moja miesiączka się nic nie zmieniła, trwa tak jak przed ciążą 3 dni i co drugi miesiąc mam straszne bóle menstruacyjne dosłownie zwijam się z bólu, niestety ;( miaąłm nadzieje z ejuz to nie wóci ale cóz wróciło;/

a co do tej kaszki to ja faktycznie sobie tak pomyślałąm jak asia wspomniałą ż emoż epo kaszce bananowej sa twarde kupki u dzieci to moja Nadia też tak ma, że jak dam jej akszke bananową to ma twarde kupy, no cóż ale ona tylko bananową chce jeść:P popija soczkiem jabłkowym wiec kłopot znika bo jabłko pomaga na problemy z wypróżnainiem:P

a co do butelki jescze to powiem tak moja nadia jak sie urodziła dawałam jej wodę z glukozą z butli i piła super cała butla w kilak minut i ie było problemu potem przestałąm bo juz nie było potzrbey żbeym jeje wode z glukoza nadal podawała i kidy po miesiącu chciałąm jeje dac mleka z butli to nie chciała juz;/ i troche to trwało zanim znó załapała do czego słuzy butelka ale teraz juz umie pić ale troche to trwało wylałam całe opakowanie mleka sztucznego do zlewu codziennie ejje robiłąm po 30 ml zeby choć łka zrobiła i udąło sie nauczyła się wieć było warto:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nie wiem co zrobić 🤨 zawsze jest za i przeciw 😞 mamy ogródek dosyć spory także problemu raczej by nie było z załatwieniem się,mój zadeklarował że będzie sprzątał no i spacery też zostają dla niego. No ale nie jestem do końca przekonana,przyjedzie jutro Ją pokazać,chce w ogóle zobaczyć jak na Vanessę zareaguje no i Niunia na psiaka. Wolałabym Jej pieska sprawić na dwa latka 😁 i to jeszcze jakiegoś maluśkiego,chociaż sama nie przepadam za małymi psami 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój mąż tez zagaduje o psie najlepiej labrador ale dla mnie to za duże wyzwanie byłoby przy dziecku jest mnóstwo obowiązków i oczy do o koła głowy trzeb mieć:P a dodatkowo jescze 6 miesięczny szczeniak hmm troche bym sie tego bała:P ale gosiu to juz musisz ty zdecydowac czy dasz rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEj! Ja mam pieska!bardzo go kocham bo mam już go 5 lat. Ale odradzam przy takim maleństwie pieska. Nie długo dzieciaczki zaczna raczkować a wiadomo gdzie psiaki tam trzeba non stop sprzątać. Moja Fiona właśnie futro zrzuca czy co.Peno kłaków. Zimą wnosi cała piaskownice do domu. Jest roboty .I na małą będe musiala uważać bo moja psiunia nie lubi dzieci 😞.No ale cóż ona była pierwsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...