Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czemu Kasiu nie z butli. Moja Marysia je teraz tylko z butli tylko przed snem dostaje cyca i odziwo coś leci.Ale chciała by cały czas. tak śmiesznie mnie łapie i głową do cyca.Ale czesem sie zdenerwuje że tam nie bardzo leci.Mówią że jak dzicko zasmakuje z butelki to nie chce cyca. Nie prawda. Moja ciągle chce cyca .
Ja we wtorek zapytam lekarza o to ulewanie. Ale chyba moja mała jest za ruchliwa i dlatego tak ulewa ,wymiotuje. Ale je dość mało.Bo je 120 ml co 4,5 godzin.Więcej nie wypije. W nocy je o 20 i potem tylko herbatki popije. Zastanawiam sie czy moja Marysia nie ząbku.Bo robi ok 5 kupek dziennie wkłada palca do buzi albo gryzak i płacze.Nie wiem !Te kupki mnie zastanawiają. Co zje to plum kupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ja musze przerzucic malego powoli na butle bo musze zaczac brac leki no i isc do prac. Zreszta moj juz z butli chlal moje mleko jak musialam jechac do szkoly a Alesk zostal z babcia. Dzisiaj daje mu pierwszy raz SINLAc zobaczymy czy wogule bedzie chcial z butli bo soczki i herbatki to nie chce 🤔 wiec soczki i herbatki wypijam ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha coś czuję, ze jakbym miała córeczkę, to też by mnie taka lala kusiła... :P Bo mi samej się podobają, mimo, że jako dziewczynka lalek nie lubiłam. 😉 Ale póki buszuję w sieci za autkami... :P Np.: http://www.dladzieci24.pl/index.php?main_page=popup_image&pID=333 ,ale to dopiero jak skończy co najmniej 3 latka, także się z zakupem nie spieszę - tylko odkładam pieniążki! 😁

Kasiu też mi póki co najbardziej brakuje tej opcji... Bo to szukanie wątku na forum, a potem cofanie się by zacząć od momentu na którym się skończyło... irytujące.
Z drugiej strony coś w końcu ruszyło... jakieś zmiany. 😉

Akigo mój Słitek również przeczy teorii, że po butli czy też sztucznym mleku, dziecko nie chce cyca/ nie umie pić z cyca, czy mu od mamy nie smakuje... Witek nie wybrzydza. 😉

Leniuchu fajnie dostać tyle ubranek! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko autko super 😆

I stało się Moja Niunia walczyła dzisiaj ze spaniem ze dwie godzinki i nie chciała zasnąć w łóżeczku co Jej się nigdy nie zdarzało 🤔 a tutaj nagle rewolucja,ostatnio zasypiała trzymając mnie za paluszek,no i wyobraźcie sobie że tylko Ją wzięłam z łóżeczka (najpierw próba na rączkach nic nie dało oczy duże i nie chce spać) położyłam na łóżku,słodko się uśmiechnęła,obróciła w moją stronę,nóżki oczywiście na brzuchu wylądowały,zamknęła oczka i zonk dziecko śpi ☺️ echhh a było tak pięknie,sama zasypiała w łóżeczku.Tak się wszystko poprzestawiało jak był problem z jedzeniem 🤨

Czy jest jeszcze jakaś mamusia u Nas która karmi tylko piersią 🤔 czy już sama zostałam na placu broni :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a Zając sie zbliza wielkimi krokami 😁
u nas zwykle byly paczki ze slodyczami z tej okazji ale mala Mia jeszcze za mala na nie, wiec trzeba pomyslec o czym innym 🙂
Macie jakies plany zakupowe z tej okazji???

Maiha -szczerze nie mam nic przecwikow takim lalkom- niemowlakom, sama takiej nie kupie ... choc nie powiem, ze mnie nie stac... 🙂 a z zakupem placzoco-sikajacych jeszcze sie troche wstrzymam dopoki mala zrozumie czym sa, do czego sluza i co sie robi z lalkami 🙂 po co maja lezec i sie kurzyc 😉 poza tym co chwila wychodza nowe- lepsze - ciekawsze 🙂 Chyba dam malej mozliwosc indywidualnego wyboru jak bedzie oczywiscie chciala lale a nie misia i w odpowiednim dla niej czasie wybierzemy sie na tego typu zakupy do najwiekszego sklepu z zabawkami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj pisałam posta i mi się skasował...jak będę miała chwilę to napiszę co chciałam...teraz tylko w skrócie...Jasiowi wychodzą kolejne ząbki...tragedia...od wczoraj prawie ciągle płacze a ja z nim noc zarwana...teraz dałam mu panadol i zasnął...na chwilę da się go czymś zainteresować i znowu w ryk...Mam nadzieję, że Wasze dzieciaczki lepiej przejdą ząbkowanie bo u mnie od wczoraj tragedia...maści na dziąsełka przynoszą ulgę na moment i tak w kółko....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu biedny Jasio... oby jak najszybciej mu przeszlo. Kurcze u mnie pewnie bedzie jeszcze gorzej bo moj placze jak chce mu sie spac, jak mu sie nudzi, jak chce na rece.... tak wiec jak bedzie mial powazny powod do placzu - bol to przypsczam ze bedzie niezla jazda...
Gosiu jezeli chodzi o mnie to ja wprowadzilam malemu pol skloiczka tych przecierkow dziennie a reszta to cycek. Chcialam mu wczoraj dac ten sinlac ale wypluwal i sie krzywil 🤔 nie wiem czemu bo przeciez to jest slodkie.
A ja dalej walcze z plesniawkami, jest ich coraz wiecej pomimo stosowania Aphtin'u. Nocka przeszla chyba ok bo zsnal o 22 potem obudzil sie o 3,30 pozniej o 6,30 no a potem co godzine...
Haniu dobrze ze nauczysz corke dbac o zabawki bo mnie troche to irytuje jak kupisz dziecku 7/8 letniemu zabawke za 200zl a ona za miesiac lezy na ziemi na podworku i do nieczegio sie juz nie nadaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari u nas nie ma zwyczaju obchodzić zajączka. 🙂 Choć nie powiem, podobało mi się jak kiedyś przyjechała moja chrześnica z Niemiec i szukała u nas w ogródku różnych skarbów. 😉 Ale jakoś nie chcę robić u nas z zajączka drugiego Bożego Narodzenia pod względem prezentów. Choć nie powiem Witek dostał od babci swojej... oryginalny dres adidasa i motylka do zabawy. 🤪

Otlesiu strasznie Ci współczuję... biedny, mały Jasio... oboje się namęczycie... oby szybko już wyszły! 😞 😘

My wczoraj daliśmy Witkowi marchewkę. 🙂 Nie dużo, choć bardziej mu smakowała niż brokuły - na tyle, że jak się skończyło to był krzyk! 😁 Chciał jeszcze! 😁 Ale też nie chciałam na pierwszy raz przesadzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Forum jest coraz lepsze co 😆

Wiecie co Mała spała ze mną do 7-ej rano bez przerwy 🤪 wtedy napiła się i dalej spała do 9:30 🙂

Zaliczyłyśmy spacer ale taki szybki bo pada znowu 😠 co za pogoda.

Karola współczuje,ale lepiej chyba jest jak wychodzą szybciej ząbki,u Nas na razie nie ma widu 🤔

My nie robimy Zajączka,wszyscy idą do pracy,oprócz mnie to co mam dla Siebie robić,a Vanesska jest za mała 😜

Vanessa dostała już swoją pierwszą lalkę :P Zuzię szmaciankę 😁 na inne jest za mała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuszki- na plesniawki polecam daktarin dental zel - mojej malej po wpendzliwaniu buzki szybko wyleczylo 2 dni i spokoj - moze sprobuj...

u nas raz dziennie kaszka dopelniona cycem i pol sloiczka przecierku owocowego lub warzywnego dopelnionego cycem a tak poza tym cycus i cycus ...a czasem daje malej soczek lub herbatke w butelce 🙂

ja kupilam malej na zajaca pluszowa kaczke- wielkosci samej Mii tyle ze duzo lzejsza:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwonko mysle e lepiej lyzeczka podawac by dziecko powoli uczylo sie jesc lyzeczka.

asiu oczywiscie nie chodzilo mi ze nie butelkom bo piiersia, jak wyzej. oczywiscie jak idziesz do pracy to jak najbardziej trzeba dziecko przyzwyczaic

gosiu ja karmie tylko piersia 🙂

my nie robimy zajczka. nigdy nie robilsmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu a kiedy zaczniesz wprowadzać inne jedzonko??

Ja tak myślałam żeby dopiero po 6 miesiącu wprowadzić,chciałam szybciej ale jednak się wstrzymałam.

Trzy razy dostała kaszkę na moim mleczku,ale to jak były problemy z jedzonkiem,no i próbowałam wtedy deserek ale pluła i nie chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu po brokułkach oczekiwałam zielonej kupki... i się nie doczekałam. Były wręcz rażąco pomarańczowe. :P Co najwyżej śmierdziały... jak te brokuły. 😁
Od wczorajszej marchewki zrobił 2 kupki - jedną sporą, aż się wylewała Też rażąco pomarańczową. Drugą mniejszą. 😉

Dzisiaj dostał więcej marchewki troszkę. I do tego potem wody do popicia. Tak zamiast jednego posiłku... ale zobaczymy kiedy zgłodnieje, bo to nawet nie było pół słoiczka, a wody też malutko. 🤨

W ogóle to nam się z M udało wyrwać wczoraj na wystawę obrazu T.Popiela i Z. Rozwadowskiego, "Bitwa pod Grunwaldem". Ale się cieszę, ach, kiedyś częściej się chodziło na wystawy... no ale teraz mam inne dziełko, na które się nie mogę napatrzeć. :P 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuszku- od trzeciego to fakt ale wtedy podaje sie go lyzeczka a jak Mia mial 3 tyg to miala plesniawki i lekarka mowila zebym sobie wycisnela na paluszek i wypedzlowala tym zelem buzie malej tak 3 razy dziennie przez kolejne pare dni nawet jesli zauwaze poprawe to koniecznie przez pare dni po aby je dobrze doleczyc... zel jest o smaku poaranczowym i bardzo malej smakowal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...