Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kurcze a ja takiego albumu nie mam a mialam kupic przynajmniej tak sobie w ciazy obmyslilam a zupelnie mi wylecialo
Beatko obluda czy nie wazne ze sie zdeklarowal umyc okna wiec dopilnuj tego!!!
kazdy bierze odpowiedzialnosc za swoje czyny jakos nie wierze w bycie ateista kazdy w cos wierzy zreszta nie rozumiem toku myslenia bo co ze po smierci nic nie ma wogue nic? przestaje sie myslec znika nasza swiadomosc? w kazdej religii cos jest drugie zycie, reinkarnacja, zartwychwstanie duszy ipt.

dobra kochanie ja zrobilam maly blad... Wy to jestescie rozumne babeczki a jak cos chyba ulomna. Powinnam tez najpierw dac malemu same warzywa zeby sei przyzwyczail a ja d razu z owocami wyskoczylam 🤔 i jak chcialam ostatnio dac malemu sama marchewke to mi ja wypluwal i sie krzywil
gadalam z pediatra o tym jak odstwaiwc od piersi i powiedziala zebym kupila SINLAC czy cos takiego no i mleko modyfikowane deserki tez moga byc ale ten sinlac najbardziej polecala
a i powiedziala mi ze ta bradykardie co maly mial to mogla byc przez moje RZS hm... nikt mi wczesniej tego nie powiedzial nawet wszpitalu a przeciez przy przyjeciu mnie wpisywali do karty moje choroby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Leniuchu ludzie są różni, no i ateiści też istnieją... Znam taki hm, jak dla mnie przykry, przykład pana, który jest ateistą, przeżył śmierć kliniczną... i twierdzi, że tam nie ma nic. 🥴
Ale to takie zagmatwane tematy są... 🤢
A w ogóle jeszcze nikt nie powiedział, że nasze maluchy będą pięknie wcinać warzywka, skoro je jako pierwsze dostaną! 🙃 Zauważ, że mleczko jest słodkie - więc już jakieś porównanie mają, niekoniecznie od owoców... 😉
A zdjęcie - fajna pamiątka, zwłaszcza, że wskazuje na te dwa ciążowe rytuały, które wymieniłaś - dzięki temu nigdy o nich nie zapomnisz, hi, hi. 😉

A mój Witek dzisiaj nie chciał nam teraz zasnąć, łobuz! W ogóle cały dzień miał nam straasznie dużo do powiedzenia. Nawijał jak najęty! 🤪 Może mu mało było? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ślicznie wyglądałaś :P też czytałam ostatnio nasze posty sprzed 11 miesięcy 🤪

Dokładnie nie wiadomo czy Nasze dzieciaczki będą się zajadały warzywkami 🙃 jeszcze trochę i się okaże 😉

Paulinko super pamiątki 🙂 ja ostatnio wspominałam o winku i chyba kupimy jakieś lepsze i będziemy trzymać dla Niuni 🙂
Mamy też smoczek srebrny ale kupowaliśmy sami już wygrawerowany 🙂 zastanowię się nad kocykiem 🙂 dobry pomysł,podkradnę Wam :P

Vanessa też niezbyt dzisiaj do spania była 🤨 ale u Nas jest problem typu "chce siadać" 🤪 no pciocha mała tak się podnosi że szok,a najlepiej jak Ją na nóżki się postawi to przebiera jakby chciała chodzić,a jak Ją weźmiemy do góry to się pręży,wygina,utrzymać Jej nie można 😮 jeszcze parę dni temu doszło wyciąganie rączek 🙂 jak do Niej wyciągnę ręce to tak fajnie wyciąga swoje małe łapki i łapie za paluchy i momentalnie głowa idzie do góry heh tak śmiesznie to wygląda. Gimnastyczka ostatnio mostek robi,jak zakładamy pamperocha to aż dupkę sama podnosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu racja, kiedyś to już zauważyłam. He, he, można powspominać stare wpisy. 😉 😁

Gosiu mój Witek podobne mi problemy robi! Z tym podnoszeniem się to masakra... 🤪 wczoraj leżę obok niego, czytam mu wierszyki a on łapki w kierunku książeczki, chce się za nią łapać i podnosić. 😁 W nosie bajki, ważne by na tyłku siedzieć. 😁 Wczoraj też Witek mojemu M przed kąpiel to normalnie z rąk uciekał, takie wygibasy trenował...
Może tak je zafascynowała możliwość siadania, że wieczorami zapominają o śnie? 🤪

Coś się tylko boję, żeby mojego kolka na dniach nie złapała. 🤨 Kilka krosteczek wyszło (a był gładziutki jak z reklamy 😉), pojedyńcze na buzi, więcej na udzie... Martwię się, bo jeśli to od jakiegoś jedzenia, to również może go ból brzuszka złapać. 🥴 Nie wiem, może panikuję na zapas. ☺️ Mam nadzieję, że to od czego innego wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja dzis jestem w szoku po nocce. Maly zasnal wczoraj od razu po kapieli czyli ok 21.30 budzil sie na karmienie o 1 w nocy i zasnal a potem o 4 i o 6.30 zaczal znowu gadac, spiewac 🙂
Ale najgorsze jest to ze chyba ma plesniawki bo ma taki bialy nalot na gornej wardze w miejscu gdzie styka sie z druga
Sathi a moze to sa potowki? Ja to jak widze ze malemu cos jest z brzuszkiem to od razu daje mu espumisan tak prewencyjnie.
Gosiu gdzie ja ladnie wygladalam??? Bylam jak wieloryb! 🤪 Jak poszlam do pracy to sie koledzy smieli zebym przypadkiem ich nie zjadla:P GŁODZILAAA!!! 😁
No teraz to sie zacznie moj juz nawet marudzi ze jest w pozycji pollezacej bo woli siedziec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu- no to Aleks ładnie pospał 🙂 a zdjęcie MAGA WYPAS 🤪 naprawde super wygladałaś 🙂 ja przynajmniej bardzo lubie patrzec na kobiety w ciąży.

Paulinko- wydaje mi sie, że jakby miała byc kolka to by juz wystąpiła. u nas jest tak, że niedługo po tym jak zje są ewentualne kolki, więc myśle, że tylko na tej wysypce się skończy 😉

a co do tematu mojego M, to wlaśnie tak mysle, że to obłuda. Bo wolałabym gdyby żył w zgodzie ze sobą, tzn. nie wierzy w Boga więc ze względu na rodzine spędza z nami świeta (bądź nie- jego wybór). Ja nikogo do niczego zmuszać nie będę. Jednak kiedy on wyśmiewa się z Boga i ludzi w Niego wierzących a jak przychodzą święta to bardzo chce je wyprawiać, i do Kościola jajka pójdzie poświęcić, choina i prezenty też są fajne... szkoda, że z wiary wybiera sobie tylko to co jemu pasuje. Może niech z innych wiar tez obchodzi i wyprawia jakieś fajne i miłe święta?
To sa święta jak sama nazwa wskazuje a tradycja bardziej mi sie kojarzy z śmingusem-dyngusem.
Po prostu wolałabym żeby trzymał sie tego co czuje a nie robił coś, bo wszyscy to robią... tu nie o to chodzi...
Ciesze sie, że chce być z nami w ten czas ważny dla mnie ale wkurza mnie, że raptem teraz bardzo mu zależy na wyprawianiu świąt, i ciągłym gadaniu o tym, i pójściu do Kościoła. A jak Ksiądz miał przyjść po koledzie to nawet w domu nie chciał być i ślubu Kościelnego też nie mamy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu wyglądałaś super : ja tez lubię kobiety w ciąży -ale teraz jak jakąś widzę to sobie myślę oj a ja mam już ciążę za sobą i już mogę tulić moje maleństwo:P

Beatkofaktycznie Twój mąż ma trochę dziwne podejście do siebie i swojej wiary, znam ludzi którzy nie wierzą ale oni po prostu spędzają święta w domu z rodziną ale głównie prze wzgląd na dzieci czy rodzinę ale "spędzają" w ich przypadku nie jest tym samym co uczestniczą, po prostu sa obecni ale bez zaangażowania,a Twój mąż tak jak mówisz obchodzi święta te które mu się podobają:P ale chyba nie wolno mi nic więcej powiedzieć:P bo to jego wybór jak i co robi ☺️

Paulinko mojej Nadii tez czasem się pojawia jakieś pojedyńcze krostki to an nóżce czy na buzi czy na brzuszku ale smaruje je wtedy diprobase żeby ją nie swędziło i już :P

Wiecie muszę się pochwalić że licytuje dla mojej Nadii pierwsza lalkę na allegro :P babcia się dokłada więc nie oszczędzam-mam nadzieję ze licytacja nie przekroczy 600zł:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu no właśnie średnio to na potówki wygląda... No i w naszym, raczej chłodnym mieszkany cieżko o przegrzanie.

U nas Beatko jak co ma się dziać to właśnie zauważyłam, że nie zawsze od razu jest reakcja... czasem po czasie.
No ale staram się być dobrej myśli... no i racja - espumisan też mam w razie czego. 🙂

Beatko no to dość dziwnie Twój facet postępuje, rzeczywiście. 🤨 Nie na tym wiara polega by wybierać co najlepsze... Choć nie powiem - ja chyba robię dość podobnie. 🥴 Jak z tym chrztem - dla mnie w sumie może go nie być, ale to mój M się uparł. On wierzy i chce swoje dziecko ochrzcić, a skoro mu zależy to się zgodziłam (i przy okazji na wkurzałam z załatwianiem 🤢). Wszystkie święta zresztą podobnie celebruję - z rodziną i bo rodzina... JAk napisała Maiha - obecna bez zaangażowania...

Maiha to co to za super lalka? 🤪 Wrzucisz z ciekawości linka, albo foto?

He, he mi się przypomniało, że po moim młodszym bracie czeka na małego taka żółta koparka na pedały. 🙂 Mój młodszy braciszek uwielbiał ją i duużo się na niej wybawił i wyjeździł. Mama przy przeprowadzce kazała go wyczyścić i zachować... i miała nosa! 🙃 Porządny kawał plastiku. :laugh:

Ale nie powiem, przeglądam też różne inne autka... Najpierw chyba przyjdzie pora na takie do odpychania się nóżkami... Mam kilka upatrzonych. :P ☺️

O? Moje dziecko zasnęło jak mama pisała posta... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie lalka jest imitacja prawdziwego dziecka cena lalki takiej osiaga nawet di 1500zł im bardziej realityczna tym droższa , nie wstawie linka mojej lali teraz zeby nie zapeszyc:p ale wstawie linka jak take lalki wyglądaja

http://allegro.pl/item964396362_lalka_jak_prawdziwe_niemowle_reborn.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu super ta lala jest 🙂 szkoda że Naszych dzieciaczków nie można tak z imitować :P

Paulinko może takie pojedyncze nie będą groźne dla Wicia 😘 mam taką nadzieję 🙂

Beatko faktycznie dziwnie trochę Twój mąż podchodzi do tego wszystkiego 🤨 mój M niby nie to że nie jest wierzący,ale twierdzi że kościół to jest jedna wielka sekta heh,wpierdzielają się w politykę itd. I nie chodzi do kościoła,nie zależy Mu na świętach,są to są nie ma to nie.Ale chrzest Małej robimy z tego względu żeby później nie miała do Nas pretensji,Pierwszą komunię też będzie miała,a dalej to już niech sama decyduje.Mój nie ma nic przeciwko temu,tak samo nie ma nic przeciwko żeby pójść przed ołtarz heh,chociaż twierdzi że to jest tylko papier i nic nie zmienia,ale tutaj to znowu ja mam wątpliwości ☺️

Asiu pięknie wyglądałaś,każda kobieta w ciąży wygląda najpiękniej 😉

A My znowu spałyśmy do 11:30 🤪 jeju,teraz szybko ogarnąć i na spacer bo w końcu nie pada 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha aa... znam ten rodzaj lalek - oglądałam kiedyś program o nich. Są super, naprawdę! 🙂 Wstaw linka jak już wygrasz, albo chociaż zdjęcie! :P I trzymam kciuki! 🙂

Gosiu z tego co wiem gdzieś na świecie właśnie produkuje się lalki odzwierciedlające... prawdziwe dzieci. Jeżeli ktoś chce zachować wygląd swego bobasa na pamiątkę... Oczywiście cena horrendalna. 😉

Mi Witek "pomagał" sprzątać w kuchni, he, he. Leżał w leżaczku i dopingował, a mamusia sprzątała. :P Muszę troszkę ogarnąć to mieszkanko... Teraz pojedziemy na weekend do moich rodziców, a potem na święta do rodziców mojego M... A tu się będzie kurzyć. :P Ale jak wrócimy to przynajmniej pierwsze co to nie trzeba będzie sprzątać - a tego nie lubię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!!

Jesli chodzi o swieta to ja wyprawiałam BN dla moich rodzicow i braci a teraz Wielkanocne dla rodziny mojego narzeczonego :P
Przylatuja za tydzien juz sie nie moge doczekac, ja lubie miec gosci - szczegolnie teraz kiedy wiekszosc czasu spedzam tlyko z mala to przyda mi sie towarzystwo innych osob 🙂 Poza tym wiecie jak mamy przyjezdzaja to nie dosc,ze kuchni popichca smakolyki to jeszcze sie wnusia zajma 🙂 Bedzie tloczno i wesolo 🙂 Juz sie nie moge doczekac....

Pamiatki dla dzidzi hmmmm - cos trzeba wymyslec to prawda i trzymac w tajemnicy do samych 18 urodzin 🙂 kocyk,winko,...ulubiona zabawka- grzechotka 😉 musze pomyslec powaznie. Jak na razie to mam pamietnik, ktory Mia dostala od babci http://www.domatorek.pl/popup_image.php?pID=200ℑ=0&osCsid=4e5f9add39739387d440cc0ba3182054 mozna w nim wklejac zdjecia, odbic raczke i nozke, wypisac - fajna sprawa 🙂 A no i zachowalam małej pamatke z samego porodu- klips na pepuszek, branzoletki -szpitalne i czapeczke-szpitalna, ktora zalozyli jej zaraz po porodzie 🙂

Jasio- gratulacje az trzech zebuchow 😁
U nas pewnie zeby beda pozno bo ja sama mialam jak skonczylam roczek

shati - podawaj malemu herbatke z kopru wloskiego jak miewa kolki czasem ja od kiedy wprowadzilam stale pokarmy daje malej sie pobawic butelka z ta herbatka :P

Dziewuszki - poczytajcie co to ta trzydniowka, zebyscie byly przygotowane w razie co i nie panikowaly za bardzo!!!

A ja juz marze o wakacjach 🙂- w tym roku Sycylia 🤪

Leniuszku- super fotas 🙂 ja czesto ogladam moje ciazsowe foty - zwlaszcza, ze wiekszosc nich na plazy robionych - achhh taki mi teskno tam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie wiem czemu ale ta lalka mnie przeraza 🤢
Co do tematu Kosciola i ksiezy to ja mialam przerabane w pracy. Pracowalam z samymi facetami ktorzy mi ciagle dokuczali z tego powodu ze chodze na msze sw i ze mam kolegow ksiezy. Wiecie bardziej to byly zarty ale jak tak wszyscy na mnie naskoczyli to sie strasznie glupio czulam ale nie zrezygnowalam ze swoich pogladow. I jak tu nie powiedziec ze chrzescijanie sa przesladowani 🙃 a i najlepsze jest to ze jak "trwoga to do Boga" w obliczu zagrozenia, smierci bliskiej osoby, choroby i jesli nie stanie sie cud to wielka pretensja "dlaczego to mnie spotkalo?", "co ja tekiego zrobilem?". "wierzacy na chwile"
Mialam kiedys taki przypadek jak pracoalam w swietlicy ze chlopiec majac 7 lat byl poraz pierwszy na mszy sw i pytal sie mnie co ten Pan tam robi 🙂 wiec zapytalam go czy obchodza Wigilie, odpowiedzial ze tak ale juz nie potrafil powiedziec dlaczego . Wiedzial ze jest uroczysta kolacja i oczywiscie prezenty 😁 wiec mu wytlumaczylam co to jest Wigilia Bozego Narodzenia.
Dobra dosyc o tym! lece sprzatac (znowu 🤔 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu mozna nasze dzieci tak zimitowac ale ja chyba bym nie chciała

ja taka lale kupie ojej córci na roczek teraz juz licytuje moze uda sie szybciej cos fajnego wylicytowac niestety lalka kosztuje około 800zł taka juz pozadna ;/ a w tej aukcji chyba mnie szybko przelicytuja bo juz jest 400 zł a do konca jeszcze 6 dni;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po długim spacerku 🙂 ale cieplutko jest superrr 🙃 tyle czekałam na tą pogodę 🙃

teraz lece do kuchni dokończyć obiadek
Sandra- własnie mojej siostry syn w tamtym tyg miał trzydniówke 40stopni gorączki 😲

a ze szpitala też mam klips z kawałkiem pępuszka i dwie bransoletki 🙂

HAniu no to trzymam kciuki żebyścier wygrały licytację 🙂

ja to nigdy nie lubilam lalek, no chyba ze barbie ale wolałam bawić sie pluszkami lub autkami:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari już czytałam o 3 dniówce... Mam cichą nadzieję, że nam się nie przydarzy. 🤨
He, he, też mam klips z zasuszonym kikutkiem pępowiny. :P I branzoletki ze szpitala, które w złości odcięłam małemu z rączek - bo były za ciasne. 😠

Maiha nie trać nadziei, może jeszcze Ci się uda. 🙂

Beatko, hi, hi, to jako dziewczynki miałybyśmy czym się razem bawić. :P Autka i pluszowe misie! 😁 Choć z kucykami z Leniuszkiem też bym poszalała... 😁 😁 😉 Ale kolekcji dużej nie miałam, tylko kilka i z dwa ulubione. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My po spacerku i po lekarzu 🙂

U mnie wynik wymazu bez zmian,wszystko w porządku,nie wiem już co tam się dzieje 🤨 wyjaśniła skąd się wziął ten nadmiar skóry,tkanki nie wiem jak to nazwać,po prostu pękłam i mnie nie zszyli 😠 i tam się zagoiło ale to co pękło to wisi 😠 noż jak tu się nie wkur.... i powiedziała że jak będzie mi przeszkadzać np. podczas stosunku to mi da skierowanie na usunięcie tego.Echhhh szkoda gadać.

I przy okazji z Małą poszłam bo z tą dupką czerwoną walczę już tyle i nic nie pomaga,to przepisała mi maść i krem ale powiedziała że ma ładną pupcię i nie jest tak źle,a mi tam wszystko przeszkadza,musi być wszystko w porządku co nie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem jak mogli mnie nie zszyć 😞 a czułam od początku że coś jest nie tak,bo tak mnie piekło wszystko i cały czas mówiłam że czuję jakbym miała otwartą ranę.

Teraz to mi pozostało czekać i mieć nadzieję że będzie dobrze,bo raz próbowaliśmy się dotykać ale nie poszło bo bolało ☺️ a teraz zaś się boję żeby nic sobie nie narobić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...