Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A my już po szczepieniach. Zdecydowałam się na szczepionkę skojarzoną plus coś tam (nie pamiętam już). Jedno ukłucie plus żółtaczka a nie milion dwieście. A i tak Majusia płakała załośnie bo to w uda ukłucia 😞 Najważniejsze jednak, że zdrowa jest, bardzo ładnie się rozwija (psycho-ruchowo jak to lekarka nazwała), ładnie wygląda, urosła kolejny centymetr (ma 61 cm) i przybiera na wadze (waży już 5200 g, w 2 tyg. przybrała kolejne 600 g)

A mi oko łzawi, ropieje i cała powieka czerwona i boląca. Wkropliłam sobie biomycynę (Maja miała na ropiejące oczko, kiedyś Natalii przepisywali to na zapalenie spojówek więc może i mi nie zaszkodzi) i przynajmniej nie musze już wycierać łez i ropy co chwila. Może przejdzie od tego



elaaaa napisał(a):
dziewczyny fratunku maly ma wzdecia i kupy nie moze zrobic strasznie placze prezy sie co robic?
podaje mu herbatke koperkowa i rumiankowa espumisan w kropelkach i mam sab simplex takie niemieckie krople na kolki i nic 😞(((co robic?? 😞(((
Mi położna mówiła, że jak mimo starań, herbatek i innych dupereli dziecko ma problem ogromny i nie może zrobić kupki przez kilka dni to czopeczek glicerynowy pomoże w męczarniach maluchowi


BlueLagoon napisał(a):
Dziewczyny mam pytanie.. jak liczyć okres szczepienia.. bo mówi się, że po 6tyg. no nie? no ale od 7 do 7 czy co 28dni? bo nie wiem teraz.. na suwaczku jest napisane, że mała ma skończone dzisiaj 4tyg. więc jak mam to liczyć?
Nam w książeczce przy wypisie ze szpitala napisali, że kolejne szczepienie 2 lutego (akurat bylismy dzisiaj. Maja urodziła się w poniedziałek więc t.j. jej siódmy tydzień)



Co do prania to używam Lovelli ale jak skończę opakowanie to spróbuję w normalnym, naszym proszku i jak się nic nie będzie działo to tak zostanie.



Asiu moja Maja płakała tylko na początku teraz uwielbia leżeć sobie w wodzie. Zresztą na początku kąpałam ją przed kolejnym karmieniem i albo kąpanie albo ubieranie po nim było "zapłakane" bo była też głodna. Teraz kąpię ją na godzinę przed kolejnym planowanym karmienie, spokojnie ogarniamy się potem, dostaje jedzonko i kładę ją do łóżeczka - leży sobie ile chce i sama zasypia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja staram się by Maja była cały czas "zakryta" wodą. A to co wystaje polewam co cały czas i wtedy jej cieplusio. Na szczęście nie płacze 🙂


Asia to była właśnie 5 w 1 i płaciłam stówkę (jak to dla mnie jeszcze dziwne, że nie płacę wcale najdrożej. Do tej pory tak było - w Warszawie za wszystko jak zboże a tutaj różnie 😉 Widziałam, że pisałyście wczoraj różne, wyzsze ceny tych szczepionek)



Dziewczyny mam do Was pytanie odnośnie chrzestnych. Chcielibyśmy by Majusi byl moja siostra cioteczna i jej mąż. Moja babcia nam jęczy, że małżeństwa nie bierze się na chrzestnych, świadków? Czy to takie tylko babcine gadanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z obojga stron chrzestnych 🙂 taki jakiś to chyba przesąd jest 😜 Justyna twoja mała ładnie przytyła!! Zupełnie jak Femmki idziecie łeb w łeb 😁 Ciekawe czy moja w tych tyg. co wasze będzie miała 5kg czy mniej. Czyli to jednak prawda dzieci w tych tyg. rosną po 2-3cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest od niewysuszonej wody po kapieli i od ulewajacych sie pokarmow .
trzeba to bardzo delikatnie obmyc, klepnieciami recznika wysuszyc i przeczyscic delikatnie niewielka iloscia mleka wlasnego,a pozniej mozna posmarowac mascia ta co jest na pupe przeciw odparzeniom,,,,,, tej masci tez dac tylko-tylko zeby ona sie nie zaparzala
ja to zawsze pielegnuje z mezem,,,bo sama rady sobie nie daje-taka jest silna 🙂

ja to u swojej Klarci zobaczylam tydzien temu , a wlasciwie poczulam i szukalam co tak czuc.... teraz juz jest dobrze....... Sprawdz tez pod paszkami ..Klara miala tam tez, ale mniej jak pod szyjka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pachami to jej czyszczę za każdym razem, ale tego warchlaka ciężko podważyć, od mleka aż jej skóra zeszła koło szyi to teraz ciągle to kremuję i wygląda to o wiele lepiej. Też smarowałam to maścią na odparzenia i jeszcze oliwką + zwykłym kremem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też chciałam chrzcić pod koniec kwietnia ale kuzynka która ma być chrzestną mieszka w Szkocji i właśnie zakomunikowała mi że może przyjechać tylko na jeden weekend 18-20 marca 🥴
wiec musimy wszystko na szybkiego szukać
a jak dzwoniliśmy dziś do kościoła to mi marudził ksiądz że to post i jeszcze do tego sapał że chrzestna będzie bez nauk i w ostatniej chwili przyjedzie wiec już czuje że będzie z tego jeden wieli kłopot 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka,
ale dziś u nas pogoda ponuro, zimno, pada deszcz i wieje...normalnie depresji można dostać, brakuje mi słońca 🤢
hehe z tymi dziećmi to chyba tak jest, moja czasem też tyle je że potem uleje połowę...a co do noszenia to zwykle odbija jej się od razu po podniesieniu (jak chłopu) 😉
moja ma szczepienie za 3 tyg, czyli dokładnie skończy 7 tygodni, akurat tego samego dnia mamy też ortopedę
w ogóle zauważyłam że uwielbia spać w wózku, zaraz jak ją kładę to zasypia 🙂
podobnie jak u większości z was Maja strasznie wrzeszczy jak ją kąpiemy, więc zaczęłam to robić pół godziny po jedzeniu i od razu jest lepiej...rozgląda się albo patrzy na mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna twoja mała ma teraz 11 dni tak? to powinna wypijać ok 110ml mleka modyf. a nie wiem jak jest z własnym mlekiem, pewnie jeszcze więcej, bo ono jest lekkostrawne 🙂 moja tak czy siak jest w stanie jednorazowo wypić tylko 90ml. no, ale każde dziecko jest inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mały dzis rano zasnął o 9-11 pózniej nie spał w ogole i dopiero o 17;30 usnął i teraz go musze budzic na kąpanie. To jest czorcik 🙂 mam nadzieje ze w nocy da pospac przez to ze w dzien prawie nie spał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wieczór miałam masakryczny nie chciał zasnąc , tylko non stop przy cycu, a ja juz padałam. ale w nocy był nawet grzeczny, budził sie tylko na cycka i dalej spac i śpi do teraz 🙂
Ale zaraz go budzę bo bedziemy jechać do galerii na zakupki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas taka wichura, że pół balkonu mi wyniosło 🙃 i zamiast chodzić z dzieckiem na spacery to ja znów muszę je werandować 😠
Blue ja masuje kanalik między oczkiem a noskiem małym palcem, póki co jest ok. Pediatra mi powiedziała że póki oczko się nie skleja to samemu lepiej pielęgnować. A to przetkanie kanalika to takie dość inwazyjne i dzieci wtedy tak płaczą...
wesa ja też bym się bała takiego maluszka brać do galerii, grypa szaleje - nie boisz się?
moja Majka też coś przy jedzeniu się wygina, puszcza cyca i zaraz łapczywie go szuka wkurzając się przy tym 🤢 nie wiem co jest ale może posłucham tu koleżanki niżej i w trakcie jedzenia też będę ją brała do odbicia 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mojej na cycku nie odbija się wcale i na początku mnie to martwiło i bałam się że mi się zachłyśnie w nocy jak ją odłożę do łóżeczka
ale już minęło 2 tygodnie i widzę że jej się nigdy nie ulewa (zdarzyło jej się raz zwymiotować ale to pewnie z przejedzenia) wiec jestem spokojniejsza ponoszę ją kilka minut dla swojego spokoju i odkładam spać
a z kąpielą to robię tak że daje jej wieczorem jeść szykuję kąpiel i tak godzinkę po najedzeniu zaczynamy się kąpać
nawet jak śpi to na śpiocha ja pomalutku rozbieram i wkładam do wody wtedy się budzi ale nie płacze przy ubieraniu też jest spokojna
a po wszystkim dostaje cyca i idzie dalej spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja zawsze robię tak, że kąpię małą jak jest najedzona, a brakuje jej do kolejnego jedzenia np. 1-1,5h wtedy ona nie jest marudna, bo ma mleko jeszcze w żołądku, do tego nie uleje (bo jest już przetrawione) no i sama ją budzę, to nie ma żadnych fochów tylko się przeciąga i ziewa 😉 czasami trochę postęka, ale jak ją rozbiorę do naga to już jest wybudzona do reszty. Nigdy nie powinno się maluszka kąpać tuż po zjedzeniu i na "głodnego" bo będzie mocno płakać. A tak to na spokojnie można dokończyć kosmetykę 😉 Moja ulewa co 2 karmienie 😉 czasami więcej czasami mniej. Przy refluksie to raczej dzieci aż chlustają(rzygają) mojej to się raz zdarzyło, że rzygnęła to taki odrzut był, że mi na rękę poleciało. Co do prężenia podczas karmienia to moja też tak robi 😉 i raczej obstawiam, że to jest na "kupę" a nie na refluks.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...