Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

za 2tyg, jade do Polski,,,, dzis robie konkretna liste czego i ile mi jeszcze brak,,,,,,,,,,,, musze w Poznaniu wyszukac jakies centra handlowe dzieciece ..... a po powrocie przychodza moje mebelki do pokoiku 🙂 ...wtedy zaczne prac i prasowac 🙂 ............i pozostanie mi juz tylko czekac na moje Serducho 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
Dziewczyny a wiecie może gdzie można kupić spodnie takie zapinane pod brzuszkiem,bez tego pasa?
Na allegro też takie widziałam. Tylko te z pasem cieplejsze na teraz. Te spodnie co to takie same kupiłyśmy sobie na allegro mają dziwnie obciskający pas. Ja mam drugie bez tej gumu u góry tylko cały pas jest takie rozciągliwy i w ogóle nie uciska.
Zresztą na mnie póki co wszystkie moje biodrówki nadal zapinają się bez obciskania jakiegoś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już 26 tydzień ciąży. Odległość ciemieniowo-siedzeniowa wynosi ok. 23 cm, a waga
malucha wzrosła do ok. 900 g. Tkanka tłuszczowa gromadzi się pod skórą dziecka. Do tej pory maluch wdychał i wydychał wody płodowe przez usta, teraz zaczyna to robić za pomocą noska ( w tym tygodniu zaczynają się otwierać i zamykać nozdrza), co pozwoli na rozpoczęcie pracy
płuc. Płuca zaczynają teraz produkować specjalną substancje, która gromadzi się w pęcherzykach płucnych i zapobiega ich sklejaniu podczas oddychania (surfaktant). Lekarz położnik, w czasie wizyty kontrolnej, monitoruje również rytm pracy serca.

Dno macicy jest wyczuwalne ok. 6 cm nad pępkiem, a jej wysokość mierzona od spojenia łonowego wynosi ok. 26 cm. Twoja waga od początku ciąży powinna wzrosnąć o ok. 7-10 kg.
Brzuszek jest już dość spory, możesz odczuwać skurcze oraz bóle nóg, uczucie napięcia w okolicach miednicy oraz bóle krzyża. Macica zaczyna uciskać już nie tylko na pęcherz moczowy, ale również na jelita oraz odbytnicę. Możesz przez to odczuwać ból pod żebrami. Jest to spowodowane mocniejszymi ruchami Twojego silniejszego maleństwa. Aby złagodzić dolegliwości, możesz położyć się na bogu, żeby rozluźnić powłoki brzuszne i zrelaksować mięśnie. To powinno złagodzić ewentualny ból.
Obserwując ruchy swojego maleństwa, możesz określić pory jego wzmożonej aktywności oraz odpoczynku
. Często zdarza się, że Twój maluch swoją aktywność przejawia w nocy
, na tomista w dzień słodko śpi, gdyż Twoje poruszanie się czule kołysze go do snu.


Ja już jestem co najmniej 8kg na plusie 🙂 a może i 9 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jestem przy tej górnej granicy wagowej 😜. AA dolegliwości wszystkie się zgadzają, z tym, że leżenie na boku wcale nie pomaga. generalnie każda pozycja staje się tak samo nie wygodna. Któraś z was pisała, żeby robić koci grzbiet na bóle kręgosłupa. Robie po kilka razy dziennie, ale za chwilkę znowu stękam i nie mogę usiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam bóli kręgosłupa, ale za to straszne mam problemy z miednicą i kością udową 😞 okropny ból!! Napięcia brzucha mam to się zgadza 🙂 do tego bóle pępka i śpię tylko na plecach lub na prawym boku, lewa strona może dla mnie nie istnieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...