Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wszystkie nasze dzikuny już tyle ważą 🙂 jak założę ciuszek - to ma wrócić! Zresztą w tym szpitalu co chcę rodzić są tylko sale 2 osobowe i w nich są także trzymane dzieci 🙂 (czyli kurde wychodzi na to, że 24/24 z dzieckiem będę haha!) i odwiedziny są na korytarzu 🙂 także zamiast w pokoju to jak żul będę siedzieć na korytarzu.. Jestem chooora, cieknie ze mnie katar..
Dzisiaj nad ranem mała mnie trochę pokopała i się martwię, bo znowu leżała na boku i jak zwykle nie mogłam się powstrzymać nie położyć palucha w miejscu gdzie kopie i oberwałam z "pięty" na 100% to była pięta, bo była bardzo twarda, okrągła i chuda.. raczej piąstka to to nie była, chyba nie zrobiłam jej przez to krzywdy co? z drugiej strony łożysko chyba chroni przed urazami? bo było czuć, że ona kopnęła z całej siły..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wiem, że piszę o tym po raz setny, ale z tym pępkiem nie idzie wytrzymać! 😠 Boli jak cholera jak kaszle, do tego jak się najem to mi pępek wywala (jest wtedy napuchnięty) i moja pod nim siedzi, nie mam pomysłu jak ją stamtąd przegnać, żeby poszła trochę niżej, dzisiaj znowu serwowała mi kopniaki za pępkiem i obok niego. Przeszukuje fora i dużo dziewczyn skarży się na ból pępka w różnych tyg., i niby to jest przez to, że dziecko ma mało miejsca i macica się ciągle rozrasta, albo po prostu wytworzyła się lekka przepuklina. Tym bólom nie towarzyszą mi żadne skurcze ani twardnienia brzucha, są tylko wtedy kiedy zmieniam nagle pozycję, najem się dosadnie, mam pełny pęcherz albo mała pod nim łazi umieeeeram! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa, ja niby nie płaczę, ale łapię się na dotykaniu brzucha 😁 taki odruch, z którym będę chyba musiała walczyć jeszcze długi czas 🙂 jak coś mi się w jelitach przeleje, to wspominam kopniaki i znów się macam po brzuchu. Jak się kąpię, to kurde jakoś tak mi dziwnie płasko 😁
aż mi w głowie durnowata myśl zaświtała ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Malutka też dziś mi doskwiera pod lewym żebrem i sobie naciska na jakiś narząd który tam jest 😜 ale za to mogę posmerać taką fajną kuleczkę 🙂
tak mi się wydaję że wiele etapów w życiu wspomina się z utęsknieniem - po ślubie zazdrościłam tym którzy mieli to przed sobą, i pewnie po urodzeniu będę miło patrzeć na panie w ciąży - ale zawsze jeszcze jedna ciąża przede mną 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja własnie wczoraj szukałam diety dla cięzarnej, musimy jesc małe porcje do 5 posiłków dziennie( sniadanie , drugie sniadanie obiad podwieczorek i kolacja) i odżywcze bo teraz musimy wszystkie składniki dostarczac organizmowi i maluszkowi, takze nie mozemy jakoś bidnie się odżywiac.
Ja od poniedziałku staram sie poprostu mniej jesc. Sniadanie obiad i kolacja tak do 19 godziny. A w między czasie jakieś owoce tylko i wode pije, już nie pije napojów, ewentualnie kompocik i herbatka jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to ja tak cichaczem jeszcze jedno słówko skrobnę 🙂

każda kobieta w ciąży powinna przytyć minimum 8 kg - tyle waży dziecko + wody płodowe + macica + krew + parę innych rzeczy 😉 mówi się, że najzdrowiej jest przytyć 12-15 kg. I tak jak mówi wesa, po porodzie ubędzie Wam tych parę kilogramów. A później, karmiąc piersią, zrzuca się resztę bez większego problemu 🙂 tak więc uszy do góry 😉

słonecznego dnia, Mamusie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa to już nasze dzieci ok. kilogram ważą, fajnie 🙂
oj dziewczyny ale zobaczcie gdzie te nasze kilogramy się rozkładają 🙂
Pod koniec ciąży tak powinny rozkładać się dodatkowe kilogramy:
Dziecko~3,5 kg
Macica~2 kg
Płyn owodniowy~3 kg
Łożysko 0,5-1,5 kg
Piersi 1-3kg
Tłuszczyk 2-5kg
to niech teraz wszystko waży po kg to już 6 kg wytłumaczonych i wybaczonych mamy schowane w naszych narządach 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂 tu jak zwykle kilogramy i diety z rana 😜 jedzcie co chcecie bo jak bedziemy cycolami karmic to beda wyrzeczenia 🤪
moja mala tez po bokach kopie, czasami jak walnie z prawej strony to z lewej strony echo idzie 😉
teraz maja kilogram i czasami zaboli jak przywala, to co bedzie jak beda wazyly 2 albo 3 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Widzę, że znów temat wagi na tapecie 😜 A ja mam cały czas 5 kg na plusie (brzuch rośnie więc Niunia pewnie też) i jem teraz już wszystko na co mam ochotę ale mniej i rzadziej. Co 2-3 godziny, obiady normalne, duuuużo warzyw i owoców i czekolady jak mam na nią ochotę wystarczy parę kostek a nie całą. I tak ze wszystkim. Wychodzą 3 główne posiłki (śniadanie, obiad i kolacja) i pomiędzy jeszcze ze 3 (drugie śniadanie, tzw podwieczorek) i owoce między czasie (albo coś słodkiego 😉)

Wczoraj miałam za to super wieczór. Jak mnie naszło to całą kąpiel przeryczałam w wannie a potem w łóżku do zaśnięcia. Nie dałam się dotknąć i przytulić. No nie wiem co mi było ale taki jakiś dół złapałam, że nie mogłam się wydostać. Dziś już na szczęście słonko świeci

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...