Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Salamandra to znaczy,ze te skurcze sa podobno silne,takie jak poprdowe.Ja niestety od polowy ciazy na zelazie musze jechac,ale to i bez ciazy czesto mialam problemy z anemia.A witaminy biore angielskie,wiec nazwa i tak nic nikomu nie powie 😉To czekamy na wiesci po wizycie i mam nadzieje,ze nie zaczniesz nam po niej od razu rodzic 😁 A ja musze sobie spacer podarowac,bo strasznie mnie w prawym boku kuje.Ide wziasc kapiel,moze to pomoze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 442
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aniak1980 ja miałam rozwarcie na 2 palce i szyjkę 1,5 cm i po szpitalu mi się poprawiło do 2 cm, ale przy badaniu lekarz czuł główkę , że sie pcha;
ja mam anemię od 2 m-cy i nawet w szpitalu nic mi na to nie dali, a od poczatku biore femibion wizyte mam za miesiąc więc nie wiem co tam się pozmienia, ale w razie skurczy mam jechac do porodu, bo dziecko dostalo sterydy jest duże więc zależy od małej kiedy się będzie pchala;

kasjalena na ktg masz 2 zapisy - tętno dziecka i skurcze jeżelisą male "pioruny" to są słabe, a jezeli duże "gory" to skurcze są silne i pokazuje na wyświetlaczu na ile %, poza tym mocuję Tobie 2 pasy na brzuszku i zapis trwa ok 40 min;

MonisiaD to już mozemy nie miec okazji popisać w nocy jak dziś zaczniesz rodzić, ale życze Tobie z calego serca jak najszybciej malutkiej, bo juz poród jest o czasie i Julci nic nie grozi
🙂 🙂

Salamandra w takim razie podziwiam Ciebie za to zdrowe odżywianie, bo ja najbardziej lubie wszystkie niezdrowe śmieci jakie tylko możliwe i popić colą 🙂
jedynie ciesze się, ze w ciązy bardzo mi smakują owoce i dzidzia choć troche witaminek dostanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edi ja sie nawet nie ludze,ze zaczne dzisiaj rodzic.To po prostu moja coreczka tradycyjnie sie ze mna bawi,ale ja juz sie kolejny raz nie nabiore.No moje dzisiejsze mialy wlasnie ok 80%,ale ja i tak czuje,ze to jeszcze nie to.Bo gdyby to byly te prawdziwe porodowe,to bym pewnie po scianach chodzila 🤪Ale co to jest 8 dni?Dam rade.Mam nadzieje,ze szybko zleci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no nie wiem skoro mam szyjke 2 cm, a Ty 2,3 to chyba Ty jesteś w lepszej sytuacji, ale tu nie chodzi o szyjkę, bo czasami jest krótka i nic się nie dzieje tylko najgorsze są skurcze, bo możesz urodzić i ja sie nie martwię szyjką, bo przeciez sama sobie nie zmierzę czy sie skraca czy nie tylko skurczami, bo brzuch mi ciągle twardnieje, a wczoraj lepiej sie poczułam to juz dzisiaj buszowalam cały dzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja po kapieli sie polozylam i dopiero maz mnie tel obudzil,ze zaraz bedzie.Nawet nie slyszalam,ze smsy pisal.Pierwszy raz od nie wiem kiedy spalam w dzien.Ale musialam sie polozyc,bo czulam sie,jakbym byla z waty.Teraz juz troche lepiej,ale i tak sie nieswojo czuje.Ale za to sie najadlam,bo mielismy dzis racuchy na obiad 😁 😁 Edi ja tez sie ciagle doszukiwalam objawow porodu,ale ja to z nadzieja.Ale teraz juz sie poddaje i czekam co bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie wiem tylko co z tą skórą czy czekac az przejdzie czy isc do dermatologa, bo uczulenie coraz bardziej swędzi i zrobiła mi sie skorupa coraz większa, wczoraj robilam peeling i natłuszcam, ale nie pomaga, mam nadzieję, że przejdzie;
czy ciągle coś sie musi czepiać w tej ciązy, juz mam dosc jedno schodzi drugie wychodzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyjka nie skraca się systematycznie caly czas, bo ja mialam w grudniu skróconą i później mi się cofnęło i było ok, jak się nie wysilasz to może ona stać w miejscu, mi od 3 dni leżenia się poprawiła więc nie znaczy to, że z dnia na dzień jest krotsza, lekarze pytają w szpitalu czy byl jakiś wysilek, bo w grudniu ja tak milam po remoncie, a teraz po sprzataniu dlatego wypuszczają do domu jak sie cofa, bo mogła byc spowodowana przeciązeniem, a jak nic nie robisz i się nadal skraca to dziewczyny niestety musialy zostać do końca ciązy w szpitalu, bo systematycznie im się skracała nawet jak nie schodzily z łóżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edi ja tez ciagle narzekam,ze zawsze cos w tej ciazy jest.Jak juz bylam zadowolona to mi dla odmiany kamienie w pecherzu wynalezli 😉No,a jesli chodzi o skore,to przy cholestazie strasznie swedzi i ja ciagle sie drapie jak glupia.A do tego na nogach jest tak sucha,ze mi schodzi tak jak po oparzeniu slonecznym...Ale juz naprawde kilka dni.I powtarzaj sobie tak jak i ja,ze poswiecasz sie nie dla siebie,tylko dla tego skarbenka w brzuszku.I jak juz w koncu nasze slonka zobaczymy to wystarczy jedno spojrzenie i wszystko zapomnimy 🙂A jak masz dosc albo chcesz ponarzekac,to pamietaj,ze ja zawsze jestem i chetnie cie wyslucham 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jesli chodzi o szyjke,to ja sie nawet nie mam co udzielac,bo tu niestety sie jej nie bada.Chyba,ze sie w szpitalu wyladuje,ale to i tak wtedy oceniaja to na zasadzie zamknieta/otwarta i dluga/krotka...Ostatnio jak mialam takie brunatne plamienia przez 2 dni i powiedzialam o tym lekarzowi,to nawet mnie nie badal tylko od razu powiedzial,ze to szyjka mi sie skraca i czasem tak plami..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze co za pech z ta moja zgaga. 😞 juz mi nic nie pomaga, okropne uczucie az do wymiotow mi sie zbiera 😞 kolezanka mi ostatnio powiedziala ze czym wieksza zgaga tym wiecej wlosow u dziecka bedzie. Z tego wynika ze moja mala to sie urodzi z bujna czupryna 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasjelana z tymi włosami to bzdura jak ktos tak mowi ze jak sie ma zgage to dziecko bedzie mialo duzo wlosow hehehe
Ja tez wczoraj mialam zgage okropna a wczesniej nigdy w zyciu okropne uczucie
A ja w ciazy strasznie przytylam szok......17+ chociaz nie jejm Bog wie ile....przemiana nie taka .......Ale moge nawet 40 przytyc byle by dzidziuś był zdrowiutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dopiero wstalam. Ciagle mnie brzuch boli 😞 na szczescie zgaga przeszla. Ja tez mam dosc, a tu jeszcze tyle ćzasu 😞 a gdzie Salamandra i jej relacja z wizyty? A capslocc tez wczoraj nie dala chyba zadnego znaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny żyje ...nadal w dupaku...ale niestety czuje sie bardzo źle ...wieczorami mam bardzo mocne skurcze ale wciąż nieregularne ...dzis po 13tej mam wizyte zobaczymy co sie tym razem dowiem i co sie zmienilo...tragicznie pęka mi skóra na brzuchu chociaż brzuszka nie mam bardzo dużego porównując go do innych jakie widziałam w szpitalu...ale mój brzuszek jest tylko z przodu nic po bokach więc po prostu skóra przy pępku nie wytrzymuje napięcia...cały brzuszek dodatkowo mnie z tego powodu boli tak jakby był pocięty albo jakbym go sobie poparzyła...straszne uczucie...wiecie jestem juz bardzo zmęczona ta ciążą...sprawdziła sie zasada że każda ciąża inna w porównaniu do pierwszej mogę spokojnie powiedzieć że ta pierwsza była po prostu super luzacka i bezproblemowa czego juz o tej obecnej nie mogę powiedzieć...wczoraj o 24tej myślałam że sie już zacznie całe szczęście czopek zatrzymał sprawę ale boki mnie juz od leżenia bolą...marzę o tym aby już było po wszystkim ...ale jak w tamtym tygodniu było za wcześnie tak teraz mam wrażenie że jeszcze sie trochę będę musiała pomęczyć...makabra!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no teraz to juz sie calkiem wkurzylam 😞 😞 😞Poszlam zmywac naczynia,a tu cieplej wody brak.Maz mowi,ze rano o 6 juz nie bylo.Zadzwonilam do kolesia od ktorego wynjamujemy mieszkanie i za 2 godziny bedzie u nas zobaczyc co sie stalo i to naprawic.A ja za 2 godziny wychodze i chcialam sie przed tem wykapac.Co za popieprzony dzien.A do tego mleko mi dzis ciurkiem z cyckow leci.Usiadam w pizamie przy komputerze i cala koszulke mam juz makra 😞 😞Dzien swira
Capslocc kochana masz juz 36 tydzien.Jeszcze tylko kilka dni polez i mozesz rodzic.Tym bardziej,ze dostalas te sterydy na plucka malutkiej.A rozstepy tez mam okropne.Brzuch wyglada jakby sie rozpadl na milion kawalkow.Wczoraja maz glaskal brzusio i stwierdzil,ze tam gdzie mam rozstepy to czuc normalnie takie dziury 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...