Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Capslocc Głowa do góry - pamiętasz - najważniejsze nastawienie 🙂

Kasjalena już piszę, musiałam tylko do końca Was przeczytać 🙂 No więc Cordafen odstawiony, Aleks waży ok 2800, płód starszy o 4 dni niż wynika z wyliczenia miesiączkowego, szyjka bez zmian od ostatniej wizyty, poniżej 1 cm, KTG nie będzie robione bo nie jak mi lekarz wyjaśnił nie jest standardowym badaniem i robi się je tylko jeśli jest konieczność monitorowania pracy serca dzidziusia czy skurczy macicy, więc do końca ciąży wcale nie muszę mieć tego badania. Dostałam skierowanie do szpitala gdyby się wcześniej coś zaczęło. Zaczekam jeszcze z tydzień, żeby waga była powyżej 3000 i lecę na zakupy 🙂
Wczoraj po wizycie dostałam plamienia, dość obfitego, ale doktor sugeruje żeby sie tym nie przejmować bo pęcherz płodowy jest szczelny, a pod koniec ciąży może krwawić z podrażnionej np. badaniem ginekologicznym, szyjki. Jeśli dziś nie przejdzie (rano już było bardzo niewielkie) to zdzwonię i zapytam co dalej.
Z dobrych wieści (dla Ciebie Kasjalena gdybyś się zdecydowała na mój szpital 🙂) - wczoraj dyrekcja zdecydowała że znieczulenie - jeśli pacjentka o nie poprosi - jest bezpłatne.
Samopoczucie - ogólnie dobrze - pierwsza cała przespana noc - może to wynikało ze zmęczenia bo wróciliśmy bardzo późno od znajomych po lekarzu a może dlatego że wieczorem nie brałam już tego okropnego Cordafanu. Skurczy niewiele, za to szczypanie w kroczu (zapewne szyjka daje znać że odcięliśmy jej cordafen) okropnie nie przyjemne, brzucho twardnieje a Fasolek się wierci - więc to najważniejsze 🙂
Odpocznę jeszcze chwile i biorę się za porządki bo dziś teściowa i szwagier z narzeczona wpadają wieczorem, coś poogarniać co nieco trzeba i upichcić, ech...

AAA Edi mój brzuch też cały swędzi, wydrapałam cobie już wielkaśne plamy, plus kilka na nogach, bardzo pomaga mi Lacoid Crelo emulsja, stosuje się ją sporadycznie i miejscowo bo zawiera niewielka dawkę sterydów,ale jest dużo bezpieczniejsza od np. Elocomu - typowego sterydu na uczulenia. Jak się powstrzymuje od drapania i posmaruje 2 ,3 razy - to swędzenie ustaje i ślady powoli znikają, o ile się nie zapomnę i znowu nie podrapię. Przepisała mi ją moja ulubiona Pani doktor, która tez to stosowała w ciąży.

Monisia Capsloccno niestety mi chyba tez wyskoczyły rozstępy ale na szczęście nie na brzuchu, więc może go jeszcze kiedyś odkryję, niestety pojawiły się na lędźwiach - szok - nie wpadłam na to żeby tam tez Fissanem smarować...??? W dodatku zniszczyły cały urok mojego sexy tatoo, ech... kolejna strata... Wydaje mi się że to od spania na boku - brzuch wówczas bardzo naciąga mi skórę na boczkach i mogła "pęc". Dlatego ostrzegam - smarujcie sie dziewuszki dookoła - nawet z tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 442
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Salamandra to ciesze sie ze Aleks taki duży już 🙂 Każda z nas tak się bała ze za wczesnie urodzi a tu moze sie okazac ze bedziemy po terminie i maluchy nadal nie beda chciały wychodzic 🙂 Dziękuje Ci bardzo za info o znieczuleniu w tym szpitalu, jak urodzisz pierwsza (a mam nadzieje ze tak 🙂 ) to wypytam Cię jak opieka i jak ogolnie wrazenia masz z tego szpitala 🙂 to wtedy moze zdecyduje sie na poród tam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO JA JUZ PO WIZYCIE ...MAM ZALECENIE WYTRWAĆ TYDZIEŃ...A POTEM TO JUZ MOGE RODZIĆ!!!SZYJKA CAŁKOWICIE SKRÓCONA Z ROZWARCIEM NA DWA....PRZEPŁYWOWOŚĆ PĘPOWINKI I ŁOŻYSKO 3 ETAP ALE OK...POZA TYM LEKARZ STWIERDZIŁ ŻE MARUDA JESTEM I ZAPYTAL MOJEGO MĘŻA CZY JA TAK ZAWSZE CZY TYLKO OSTATNIO...NO CÓŻ MĄŻ POWIEDZIAŁ PRAWDĘ ŻE RACZEJ CAŁĄ CIĄŻE...A CO SOBIE BĘDE ŻAŁOWAĆ TROSKI I UWAGI ZE STRONY MĘŻA ...SZCZEGÓLNIE POD KONIEC NAM SIE NALEŻY...PRAWDA DZIEWCZYNY!!!!A PO BADANIU USG WYSZŁO ŻE DZIDZIA WAŻY NIE PONAD 3KG TYLKO 2980G WIĘC PONIŻEJ TRZECH I Z JEDNEJ STRONY LEPIEJ 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
ja od wczoraj dobrze się czułam wiec dzisiaj poszlam do pracy i zrobiłam sobie pazurki, bo nie dawalo mi spokoju, że w razie czego trafie do szpitala w obdartusach;
zamierzam jeszcze tydzien spokojnie popracowac i w przyszla sobote koncze 36 tydz więc moge rodzic zreszta w terminie pewnie bylby wielkolud, a ja chcęrodzić naturalnie więc za półtora tygodnia przestaje się oszczedzac 🙂

MonisiaD masz racje z tym ustepowaniem byłam wczoraj w US oddac PIT, bo wszystko sobie porządkuje przed i kolejka kilometrowai wszyscy jak się obrócili raz i zobaczyli, że jestem w ciązy to już drugi raz nikt się nie obrocil, żeby nie widzieć;

Capslocc wagą się nie przejmuj, bo ja poczytałam, że usg może się mylic nawet o kg, mojej koleżance zrobili cesarkę, bo miała gestozę i dziecko 3300, a okazało sie, że mialo 2700g i wiele jest takich przypadkow takze w odwrotna strone;

Salamandra mi ponoc w szpitalu szyjka sie poprawiła i mam tak w wypisie więc nie wiem sama juz o co chodzi, a uczulenie to raczej nie cholestaza, a wydaje mi się, że alergia na szpitalną pościel, bo już tam dostałam czerwone plamy i teraz mam łuskę i swedzi prawdopodobnie od srodków dezynfekcyjnych nie wiem jak sie tego pozbyc, bo nie mam jak kupic je=akiegos specyfiku,
do szpitala na porod biore swoja posciej i mam ich gdzies, bo na pewno znowu zrobia ze mnie ksiezniczkę jak ostatnio mialam swoja poduszke to wszyscy zwracali uwage jak to jestem wygodna;

Kasjalena gdyby nie pomogła cola to w aptece są mleczka gastryczne i mi jeden lyk pomagal, a moze się przydac w domu na poxniej na jakiekolwiek dolegliwosci trawienne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie tego obawiam, ale mam nadzieje że mała zlituje się i "wyjdzie" wczesniej. Tym bardziej ze podobno w wiekszosci dziewczynki rodzą się przed terminem a chłopcy po. Nawet mój lekarz ostatnio stwierdził że dziewczynki szybciej chcą zobaczyć świat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na jak jest za mną to na pewno bedzie miala adhd haha i nie dziwie się, ze juz byla na podtrzymaniu, bo mnie od urodzenia wszedzie pelno, energia mnie rozpiera i nie ma dla mnie rzeczy niemozliwych 🙂
az sie boję 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasjalenko moja jakos niestety nie pcha sie na swiat.Ale to pewnie dlatego,ze ma charakter po mamusi i lubi wszystkim robic na zlosc 😁 A adhd to ma napewno,bo czasem to sie zastanawiam,co ona mi w tym brzuszku kombinuje.Dopiero niedawno do domu weszlam.Wyprawa lekka nie byla,ale dalam rade.W pierwszym autobusie niestety musialam stac,a na drugi czekalam ponad 20 minut,zanim taki z miejscami siedzacymi przyjechal.Ale naprawde nie dalabym rady stac,a nikt by mi i tak miejsca nie ustapil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
39 bedzie dopiero w niedziele.I nie ma czego zazdroscic,bo przeciez i tak dalej jestem w dwupaku 😁 😁 Co innego jakbym okolo 37 urodzila 🙂Kurcze humorek mi sie poprawil,bo wlasnie kupilismy bilet dla tesciowej.Przyleci do nas 10.03 do 20.03 🙂Juz sie jej doczekac nie moge,bo to taka kochana kobitka 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pewnie bedzie sie zachwycac malenstwem i duzo Tobie pomoze, fajnie jest tak kogos miec zwlaszcza na poczatku, ja sie martwie, ze bede sama w domku z dzidzia, ale i tak sie nie będe mogla napatrzec więc jakos przezyje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przez pierwszy tydzien maz bedzie mial wolne,potem tesciowa przyleci i jakos dam rade.W koncu podobno najgorsze sa pierwsze 2 tygodnie.A tesciowa dzis prawie zawalu dostala jak maz zadzwonil na ile moze urlop dostac.Kobieta myslala,ze juz urodzilam 😁 Ona to chyba jeszcze bardziej sie malej nie moze doczekac niz my.Wiadomo syn jedynak i teraz pierwsza wnusia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej brzuszki 🙂
Weszłam się tylko przywitać i powiedziec ze nie wiem czy dzis w ogóle będę. U mnie jak się coś zaczyna pieprz...ć to na całej linni...
Mój mąż odebrał wczoraj swoje wyniki krwi które były potrzebne mu do pracy i się okazało że ma zapalenie wątroby typu c 😞 Zadzwoniłam do swojego ginekologa zapytać co mam robić bo to przecież choroba zakaźna i usłyszałam że ja musze powtórzyć natychmiast swoje badania w celu sprawdzenia czy sie nie zaraziłam 😞 a mąż migiem na izbę przyjęć w szpitalu zakaźnym ma się zgłosić... MAsakra.... 😞 Tak się boje o nasze maleństwo przede wszystkim... no i o męża też. Ale nie wiem co zrobię jak wyjdzie że ja jestem zarażona... Tym świństwem musieli go zarazić jak był w szpitalu 😞 Sorka ale musiałam się wyżalić... jadę teraz na pobranie krwi i potem z mężem na izbę przyjęć do szpitla... całą noc miałam też skurcze przez te nerwy.... BOOOSZZEE tak się boję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasjalena daj znac jak wyniki kOniecznie.
Edi jest taka maśc Dexeryl, można stosować nawet u niemowlakow, bez recepty i swietnie natluszcza takie uczulenia. Ja stosuje ja bardzo długo i wszystkim polecam, będę tez używać dla Małego. Możesz sie nią smarować jak balsamem do ciała bez obaw. Opłaca sie kupić duża tubke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasjalena wyniki bedzie miala dopiero we wtorek i napisze wiecej jak wroci,bo teraz jest z mezem w szpitalu.A moj maz wlasnie wyjal malej wozek i co chwile zmienia z glebokiego na spacerowke i na travel system.I tak juz chyba z pol godziny sie nim bawi.Widac,ze tez sie biedactwo malutkiej juz doczekac nie moze 😁 😁 Mowie wam,przeslodki widok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...