Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 442
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam dziewczyny po nieprzespanej nocy.Dzis byla tragedia,bo nie dosc,ze wstawalam co 45 minut do lazienki,to zasnac potem nie moglam.A jak juz mi sie to udalo,to mialam jakies glupie sny i co chwile sie budzilam.Wstalam z mezem o 6:30 i ksiazke czytalam,bo juz nie wiedzialam,co ze soba zrobic.Ale pociesza mnie fakt,ze dzis znowu podejrze moje slonko.Juz sie doczekac nie moge.Salamandra ciesze sie,ze klopot z golabkiem rozwiazany.A ty Edi biorac pod uwage jakie masz teraz problemy to raczej na miesiac oczekiwania sie nie nastawiaj 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na odmiane przespałam całą noc i wstałam odziwo tylko raz do toalety 🙂 obudzila sie po 9 jak nigdy, nawet nie czulam kiedy maz wyszedl do pracy.
MonisiaD tez mi sie snia takie glupoty ostanio praktycznie co noc.
edi81 chyba jestesmy w podobnej sytuacji, rzeczywiscie duzo czekania do wizyty, a u mnie znowu nic nie wiadomo,kiedy cesarka i wogole. rece opadaja jak sie to wszystko czyta, jeszcze ostanio czesto zostaje sama to mam obawy, powiedzial tyle ze jak zaczne rodzic to dzwonie po karetke i po problemie..eh...brak slow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wiem,ze jest ciezko,ale starajcie sie o tym wszystkim nie myslec.Bo nasze malenstwa niestety rowniez wtedy odczuwaja niepokoj.Ja z kazdym dniem jestem coraz bardziej przerazona tym masazem szyjki i wywolywanym porodem,ale staram sie robic wszystko,zeby o tym nie myslac.To i tak jest nieuniknione,wiec po co mam jeszcze dodatkowo Juleczke niepokoic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nasza Julcia tez chyba ma nerwy straszne przeze mnie, jak sie denerwuje to tak kopie ze az boli. wlasnie wczoraj wieczorem dala mi popalic. wiemze ona wszystko czuje,kiedy mi zle. kiedy placze, nie chce jej juz denerwowac. chciala bym miec to juz za soba, najgorsza jest ta niepewnosc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ostatnio zauwazylam,ze jak mam dobry humor i dobrze sie czuje jak np.wczoraj,to Julcia sie wierci,prezy i kreci.A jak mam gorszy dzien albo czyms sie zamartwiam,to ona sie wtedy tak strasznie malo rusza i wtedy sie jeszcze bardziej niepokoje.Wiec staram sie jak najmniej przejmowac wszystkim.Chociaz czasem jest mi naprawde ciezko..Dobra kochanae ja lece na ktg i usg.Odezwe sie po powrocie.Zycze milego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, wpadlam tak tu przypadkiem a ze aktualnie tutaj sobie pisujecie to moze szybko pomozesz. jestem w 7 tyg ciazy i nie wiem jak sie czyta te zdjecie z usg dopochwowego, nie moge znalesc infor w necie na ten temat,chodzi mi dokladnie o to, gdzie na tym zdjeciu jest kieunek w ktorym bedzie szyjka i ujscie do pochwy. czy jak na te zdjecie patrze to gora zdjecia to ujscie do pochwy czy na odwrot bedzie? pytam bo mam wielkiego krwiaka na malenstwem z czytalam ze jak jest przy ujsciu to lepiej bo latwiej krwiak moze sie usunc a jak nad plodem od strony dtugiej to nie za dobrze. prsze, pomz jak wiesz. zatroskana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia daj znać jak po KTG, ile waży no i co mówią tym razem.

Mój malec raczej rusza się niezależnie od impulsów z zewnątrz, ma chyba wszystko gdzieś, a może ja nie potrafię tego wyczuć. Puściłam mu Mozarta, czekam na reakcje na razie siedzi cicho jak myszka. O jest kopniaczek i drugi 🙂)))) ..teraz rozciąganie wypinanie... o i znowu cisza. Ciekawe czy to dlatego że mu się podoba czy wręcz przeciwnie...

BTW. Mam apel do wszystkich - przestańmy tyle narzekać, czy na prawdę nie ma nic pozytywnego i wesołego w ciąży, przemyślcie to, po co się nakręcać w tym smutnym kierunku i nerwy sobie psuć?
Jesteśmy w ciąży, nikt nie mówił że będzie "letko" 😉 Za to ile satysfakcji, małych i dużych radości, zabawnych zdarzeń, nowych doznań, których np. nasi mężowie nigdy nie zaznają, uciechy z kupowania malusich wdzianek, słodkich skarpeteczek itp
No fakt to boli i tamto boli i jest obawa o maluszka, ale proszę nie nakręcajmy sie wzajemnie, już nie wiele zostało ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja czytałam, że dlatego na końcu jest tak źle, że nie boimy sie już porodu tylko chcemy jak najszybciej miec wszystko za sobą;
ja też nie potrafie rozróżnic czy rusza się w zaleznosci od emocji, ale wiem jedno jak sie garbie to sie rozpycha więc pewnie jej nie wygodnie i sie buntuje i od poczatku nie lubi jazdy samochodem, bo wczesniej było mi aż niedobrze, a teraz ledwo prowadze tak mnie kopie i rozprasza, ale kosmetyczka dziś zalatwiona i juą sie nigdzie sama nie ruszam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
do gościa - nie mam pojęcia jak z tym usg, bo nigdy sie nie zastanawialam w którą stronę czytac zdjęcie, do samego konca nie wiedzialam jak może leżeć tylko teraz juz widać i czuc gdzie są placki i gdzie nózki, a glówka już prawie wychodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to jestem spowrotem.Edi to nastepnym razem obiecuje wlaczyc od razu komputer 🙂A jesli chodzi o dzisiejsza wizyte to jestem cholernie zadowolona.Malutka wazy 3300 i podobno ma dlugie nogi 😁 Do tego moje wyniki pod zwgledem cholestazy pierwszy raz sa w normie.Az nie moglam w to uwierzyc.A po ktg polozne pozegnaly mnie tekstem,ze moze sie jeszcze dzis spotkamy,bo mam skurcze dosc mocne takie na 70-80 i w ciagu 32 minut ktg mialam ich 11 czyli srednio co 3 minuty.Ale najlepsze jest to,ze ja je slabo czuje 😁 😁 Ale i tak sie nie nakrecam na porod,bo juz nie pierwszy raz mi go tam wroza 😁 A ja wiem,ze musze odczekac jeszcze te 8 dni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monisia no to nie taka malutka jak 3300 🙂 Kawał kobietki 🙂 Super ciesze sie bardzo 🙂 To ile przytyła od ostatnich pomiarów i kiedy je miałaś? Życzę żebyś dziś została mamą 🙂 TYlko nie zapomnij nam dać znać 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edi
Mój lekarz mówił mi 14 lutego jak bylam na wizycie, ze nie chce palca wkładać głębiej do mojej "małej" bo główki dziecka dotchnie. Też mam bardzo nisko. A ile u Ciebie wynosi dł szyjki? Ja miałam 2.3 cm i mi sie skracała nie wiem jak jest teraz bo w pon 28 ide dopiero. Ale czasami mam takie uczucie jak sie dzicko wierci to tam w szyjce jak by mi palcem skrobał ...Poki co kazal mi przez tydz uwazac czyli tydz minal ale staram sie nic nie robic no ale....nie mam pomocy z nikąd a musze dziecku ugotowac i wyprac. Mąż bardzo długo pracuje nie ma go praktycznie od rana do nocy. Zobaczymy co mi powie lekarz 28 a dodam jeszcze ze mam szyjke miekka i rozwarcie na 1,5 palca. Ale czy brzuch i twardnieje, Czasmi tak ale nie często. Biore magnez 3xdziennie i nawet widze ze mi sie juz witaminki skonczyły.
A jakie witaminki jecie? JA to zmienialam caly czas.Teraz Fembion ostatnio brałam. Jakie Wy dziewczyny bierzecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD no to super wieści !!! 🙂
A co to znaczy że skurcze na 70-80? Ja się wybieram dziś wieczór na wizytę, będę wiedzieć niedługo co tam Malec kombinuje po cichaczu, to wam wszystko wyśpiewam 🙂 2 tyg temu było 2370 i szyjka poniżej 1 cm, ale zamknięta.

Witamin żadnych nie biorę, nawet żelaza mimo że hemoglobina ciut poniżej normy, odżywiam się za to bardzo zdrowo i zróżnicowanie, dużo warzyw owoców i białka i wyniki są super a i mój doktor preferuje prowadzenie ciąży w zgodzie z naturą chyba bo nic mi nie przepisywał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem ciekawa co to znaczy ze skurcze sa na 70-80? Ja strasznie chcialabym w końcu mieć to badanie ktg bo tak to nie wiem czy to co odczuwam to skurcze, i tak z dnia na dzień się zastanawiam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...