Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Patrzę, że dzisiejsza noc nie tylko mi dała się w kość... Chyba pierwszy raz jeszcze coś ktoś napisał o 2-3 w nocy :P Ja to już pod koniec siedziałam i mnie muliło, ale zaczytałam się w tym blogu co link podałam wcześniej...
Kurka dziewczyny zrobiła mi się straszna opryszczka na dolnej wardze po środku, (na ustach) może znacie jakieś dobre sposoby na to cholerstwo bolące...???

Maja ja też mam spoooore problemy z oddychaniem... nie jesteś sama... czasami to aż muszę więcej poduszek podłożyć pod głowę, bo inaczej nie dałabym rady oddychać 🙂
eMKa o 2:00 w nocy to kolacja, bo ja też jadłam, a skoro teraz jem śniadanie, to tamto była kolacja :P:P

A i mam pytanie... Jakiej marki pampersy będziecie kupowały... Ja kupiłam na początek pampers new born, ale słyszałam, że Toujour (czy jakoś tak) z Lidla są świetne, wiele osób sobie je chwali i mają niską cenę... NA początku postanowiłam na pamperach nie oszczędzać, (będę wierna marce Pampers, bo wiem, że są najlepsze, jak by nie patrzeć, mój mały brat ciągle ich używał i nigdy nie miał odparzonej pupy )ale jak mała osiągnie wagę ok 7 kg, (bo tych z lidla i tak nie robią rozmiarówek 1 na noworodka) to chyba wypróbuję te pampersy... bo co mi szkodzi, a nóż widelec może faktycznie są takie dobre jak piszą i mówią... Moja ciotka je kupowała i nie narzekała, ale też nie pytałam, bo mnie to nie interesowało więc nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny.Ja dzis wyjatkowo prawie cala noc przespalam.Chyba te 3 bezsenne noce daly mi w kosc.I dzis sie chyba troche lepiej czuje,bo nawet bez placzu doszlam do lazienki.No i dobrze,bo zaraz do szpitala jade na ktg i krew.Ale cos mi sie zdaje,ze dzis mam nieco slabsze skurcze 😁 😁 Z reszta co ja bede gdybac,zaraz sie dowiem.Milego dzionka dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry... Wspołczuje Dziewczyny tak niepszespanej nocy, ja dzis spałam 5.30 h wiec tez nie za wiele 😞 Teraz siedze na kanapie i ziewam jak zwariowana .... Położyłabym sie teraz z checia na drzemke, ale mam wizyte z połozna, wiec niebawem bede musiała sie zaczac szykowac do wyjscia. Mam nadzieje, ze w tym tyg już nic nie przeszkodzi w wizycie ... Miałam tyle pytan do niej a teraz nic nie pamietam 😞 Hmmm moze jeszcze wpadnie do głowy... Podczas ciazy zauwazyłam u siebie straszne zaniki pamieci 🙂
I tez nie moge oddychac dobrze... Za mało juz w ciele miejsca na wszystko 🙂 Moja koleżanka opowiadała, że pod koniec ciazy spała na pół siedzaco, bo jak tylko sie połozyła to nie mogła oddechu złapać... Mam nadzieje, że ja tak nie bede miała....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka ja dostalam kilka wielkich workow pampersow za darmo.U nas w miescie jest fabryka jakiejs holernerskiej firmy i moj tesc zalatwil,ze dostal ich bardzo duzo az nie mamy gdzie ich trzymac 🙂 Mam nadzieje, ze nie beda uczulaly i bedziemy mogli je wykorzystac.
Moja noc nalezala do najgorszych..Po tym jak napisalam na brzuszku dostalam skurczy, brzuch mi twardnial caly czas.Zasnelam ok 5, mialam w planach wstac razem w mezem o 7, zeby nie miec problemow z zasnieciem dzisiaj, ale bylam nie przytomna.
Dzisiaj tez ide na ktg,wiec od razu zapytam sie co moge zrobic z ta bezsennoscia, bo wszyskie naturalne sposoby nie pomagaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂
Ja spałam nawet całkiem nieźle. Samantka my kupiliśmy pieluszki Happy z takim wycięciem na pępek, póki co Newborn, 1 paczkę, nie wiem, jak duży przeciez będzie nasz maluszek.
Neli mam nadzieję, że zapamiętasz 😜 co powie ci położna, z Tobą chociaż faktycznie pogada, a nie jak u mnie sfinguje podpis 🤢

A co do tych skurczy to ja też, jak dotychczas eMKa właściwie nie wiem, czy je mam. Czasami brzuch robi się twardy, ale nie boli (na szczęscie), myślałam dotychczas, ze to synuś sie wypina. Nie mam zielonego ani fioletowego pojęcia 😮 Oby tylko, jak przyjdzie co do czego moja macica we współpracy ze mną była zdolna "wypchnąć" Dzidziusia 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,
Jeśli mogę doradzić to na większości oddziałów położniczych stosują pieluszki Happy Bella Newborn 2-5 kg i takie też kupiłam.
A u mnie niestety niedobrze...
infekcja nie daje za wygraną, w nocy przeżyłam koszmar związany z bólem gardła, kaszlem i katarem... 7 poty mnie oblały, myślalam juz że nie wytrzymam, po 12 jadę do laryngologa, podejrzewam anginę... 😞 Boję się strasznie! żeby tylko Malutkiej nic nie było, cały czas myślę o niej, tak mi źle... dlaczego to mnie spotkało pod koniec ciąży 😞
A tu jeszcze wszystko w powijakach, torbę będę pakować jak przyjdą pozostałe zamówione rzeczy, łóżeczko jednak na dniach kupie, bo straszą mnie, że mogę urodzić już za tydzień, dwa...a tu jeszcze pranie, prasowanie, porządkowanie.... przecież ja z tym wszystkim nie zdąże i jeszcze ta pieprzona infekcja, osłabia mnie cholernie, w ogóle zaraz mnie szlag trafi, jest mi żle!!!!!!!!!!!!! sorrryy musiałam się wyżalić 😞
Trzymajcie się ciepło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
Ja kupiłam jedną paczke pampersów firmy pampers a jedna huggis. Zastanawiałam sie też nad happy ale z doświadczenia tzn z pracy wiem że nie sa najlepsze.
Nie wiem jakie bedą niuni pasowały, moja siostra dlaswojego synka kupiła Pampersy ( duuzo paczek) i okazałao sie że musi je odsprzedac bo maly dostał takiego uczulenia że głowa mała. Kazde dzieciatko inaczej reaguje wiec nigdy nie wiadomo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ja niby się w końcu wyspałam - 7 godzin snu, ale borąc pod uwagę 2 godz. poprzedniego dnia to średnia wychodzi 4,5 🤔 więc Maja, ja niestety nie doradzę co dobrego na walkę z bezsennością. To co można ewentualnie wypróbować to częste wietrzenie pomieszczeń. Wiem, ze nie wychodzisz z domu, ja przez bóle kregosłupa w sumie też od miesiąca siedzę w domu - wyjścia sporadyczne - do lekarza i w ostatni weekend na zakupki i czuję się troszkę "zaduszona" 😞
Ammi, nie martw się, ze wszystkim zdążysz - zatrudnij tylko kogoś do pomocy. Ja też dopiero zaczynam z pakowaniem. Mam nadzieję, ze to cholerstw, które cię dopadło szybko odpuści - dobrze ze idziesz od razu do specjalisty, a nawet jeżeli dostaniesz antybiotyk to Twojemu maleństwu nic nie będzie, lekarz na pewno dobierze lek bezpieczny dla Ciebie i dzidzi.
Katee - o co chodzi z tą położną? Czy masz na myśli położną srodowiskową - coś mi się obiło o uszy, ale gdzie to trzeba zgłosić, ze chce się ew. spotkać?
Jeżeli chodzi o pieluszki to trzeba właśnie wybrać 2 rodzaje na wypadek alergii - ja już kupiłam Huggies newborn i jeszcze chcę kupić Pampers sensitive newborn - muszę jeszcze tylko sprawdzić czy mają to wycięcie na pępuszek, o którym pisała Gerda bo to bardzo przydatne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki wysłałam Wam na maile tą liste jak do tej pory przysłąły mi swoje dane: MonisiaD
tuska8, Neli25, Samantka, Gerda, Aniulek, eMKa83, Niunia26, Dg3003, MajaP, Kaczuszka 82
Jeśli ktoś ma jeszcze ochote dołączyć to nic straconego. Najwyżej sie liste uzupełni. Mykam robić obiadek pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edyta, odnośnie pieluch dokładnie tak jak napisałaś. Najlepiej kupując wybrać jak najmniejsze opakowanie i sprawdzić reakcję skóry.

Czy w przezłości miałyście problemy alergiczne? U mnie w rodzinie jest skłonność do alergii (ja w dzieciństwie, moja siostra - jej dwie córeczki, z czego jedna miała atopowe zapelenie skóry). Alergolog moich siostrzenic pleciła dla młodszej probiotyk Dicoflor, który okazuje się jest polecany dla kobiet w ciąży do stosowania w ostatnim miesiącu ciąży żeby zapobiec alergii u noworodka. Wczoraj zaczęłam łykać - mam nadzieję, ze przyniesie efekty. Na wszelki wrzucam link jakbyście były zainteresowane http://www.vitispharma.pl/?link=dicoflor60
Samantka, nie wiem co należy stosować w przypadku Twojej dolegliwości - może spróbuj delikatnie przysuszać spirytusem, ale nie wiem czy to dobre bo nigdy nie próbowałam na sobie, ale znalazłam taką stronkę
http://www.domowe-sposoby.pl/zdrowie/47-opryszczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja sie wyspalam chociaz o 3 zasnelam.
Gerda ja wlasnie slyszalam ze po porodzie te pieluszki Happy sa najlepsze bo maja te wyciecie na pepuszek i maluszka nic nie uwiera i nie trzeba sie bawic w podwijanie pampersa. Mam wlasnie probke co dostalam i chyba zakupie paczke 😉
Kateee u mnie polozna juz byla na wywiadzie a teraz jak nie urodze do 9 to mam kolejne spotkanie. Bardzo fajnie ze jest teraz takie cos bo po porodzie juz wiem czego sie spodziewac i nie przyjdzie do mnie calkiem nie znana mi twarz i bedzie sie tulac po domu. Wypelnila sobie ankiete i wie czego sie spodziewac, udzielila mi cennych informacji odnosnie przygotowan domu, dostalam super probki od niej, posluchalam z mezem serduszka malego w domu. Ogolnie mam mile doznania z tego spotkania i trafilam na super babke 😉 czego i wam zycze 🙂
Ja dzis swietnie sie czuje wiec mykam cos porobic i napewno jeszcze pozniej wejde na moment bo wy tu tak piszecie ze pozniej po 10 stron zaleglosci mam 😁
Milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wotam Dziewczyny..ja dzisiaj spałam dobrze, przebudziłam się tylko raz przed 4.na siusiiu i od razu zrobiłam mężowi śniadanie do pracy, żeby nie musieć wstawać przed 5. zazwyczaj robię mu kanapki do pracy dzień wcześniej, ale byłam tak padnięta, że nie dałam rady..
nadrobiłam te 25stron, o których pisałam wczoraj i powiem, że dużo tematów poruszyłyście..co spamiętałam na to odpiszę.
To zacznę od tego, że dla maluszka kupiłam koszmetyki z firmy HIPP, oprócz kremu do pupy, bo ten mam z firmy linomag 😉 kupiłam na razie najmniejszą paczkę pampersów - pampers newborn. Ubranka do szpitala biorę na rozmiar 56 i w sumie kupiłam mało tych ubranek na 56, tak tylko żeby do szpitala wziąć. Co do antykoncepcji to ja tabletek już nie będę brała, bo dużo przytyłam i mój poprzedni lekarz nie umiał mi dobrać odpowiednio tabletek..a musiałam przez jakiś czas brać przez torbiele na jajnikach..ja się raczej zdecyduje właśnie na ten zastrzyk, który jest dawany co trzy miesiące, bo spirala wcale nie jest dobra, bo moja sąsiadka zaszła w ciążę mając ją.
My z mężem chcieliśmy dziecko,ale jako tako nie planowaiśmy na teraz po prostu się udało 😉 z tym, że ja dopiero po półtorej roku zaszłam w ciążę od odstawienia tabletek i jakiegokolwiek zabezpieczenia. Mnie lekarz powiedział, że przez te torbiele będzie ciężko z zajściem w ciążę, o jeden wysuszyłam to następny się pojawiał. No ale udało się 😁 myśleliśmy, że nie będziemy musieli przekładać ślubu, ale moi rodzice się uparli i z sierpnia tego roku, przełożyliśmy na październik zeszłego..i w sumie teraz uważam, że dobrze zrobiliśmy.
Ja w ogóle nie spodziewałam się tego, że jestem w ciąży, bo mam strasznie nieregularne miesiączki i stwierdziłam, że na pewno tak jak co miesiąc zrobię test wyjdzie negatywny i po dwóch dniach dostanę miesiączki, więc w czerwcu było ciepło grillle i w ogóle to piłam alkohol i powiem, że nawet sporo... ;/ a co do papierosów to nie rzuciłam od razu jak lekarz potwierdził, że jestem w ciąży..u lekarza byłam 14lipca, no i jeszcze wtedy podpalałam tak dwa do trzech papierosów na dzień..rzuciłam dopiero w połowie sierpnia całkowicie. Trochę żałuję, że nie wcześniej, ale nie potrafiłam od razu całkowicie..no a mąż palił dalej z tym, że w listopadzie rzucił i nie pali 😉 ja się troszkę boję, że zacznę po ciąży spowrotem palić, tzn. jak skończę karmić, ale mam małą nadzieję, że jednak nie 😉
eMKa nie martw się u mnie i mojego narzeczonego tak samo było.. też kiedyś stwierdziłam, że ze mnie to taka nimfomanka 😜 przez pierwsze miesiące ciąży też miałam jakiś "szał macicy" i mogłam codziennie, a teraz już się tak nie chce 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mania161287 napisał(a):

Kateee u mnie polozna juz byla na wywiadzie a teraz jak nie urodze do 9 to mam kolejne spotkanie. Bardzo fajnie ze jest teraz takie cos bo po porodzie juz wiem czego sie spodziewac i nie przyjdzie do mnie calkiem nie znana mi twarz i bedzie sie tulac po domu. Wypelnila sobie ankiete i wie czego sie spodziewac, udzielila mi cennych informacji odnosnie przygotowan domu, dostalam super probki od niej, posluchalam z mezem serduszka malego w domu. Ogolnie mam mile doznania z tego spotkania i trafilam na super babke 😉 czego i wam zycze 🙂

Mania w jaki sposób skontaktowałaś się z tą położną? Czy jest to osoba z najbliższej przychodni, czy ze szpitala? Jak długo czekałaś na spotkanie z nią od momentu umówienia? Z tego co piszesz to dobry pomysł, zeby spotkać się z taką osobą wcześniej, więc chciałabym szybko zająć się tą sprawą.

Tuska, jeśli chodzi o wrócenie do palenia po ciąży i karmieniu to też się tego boje, ale myślę, ze damy radę. Dobrze, ze Twój mąż nie pali to nie będzie Cię ciągnęło. Mój nie palił nigdy i ścigał mnie odkąd pamiętam, no moze nie na początku bo jak się poznaliśmy to udawał, ze mu to wcale nie przeszkadza 🙃 Najważniejsze to żeby nie skusić się nawet na jednego. Ja już kiedyś rzuciłam i nie paliłam przez ponad 3 lata, ale pewnego dnia spotkałam się w pubie z palącą kumpelą, zapaliłam z nią jednago papierocha. Za 2 dni ktoś inny mnie poczęstował. Po pewnym czasie kupiłam sobie paczkę i tak już poszło więc wiem, ze muszę się pilnować. Ale moze tylko ja tak mam, znam ludzi, którzy potrafią zapalić raz na jakiś czas na imprezie i tyle im wystarczy - ale to nie przejdzie w miom przypadku, jest tylko czarne albo białe 😁, nic pośredniego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka, Ja też mam często problem z opryszczką i najlepsze co mi pomaga to płyn SONOL, możemy go stosować w ciąży bo pytałam gina, ale nie wiem czy u ciebie to jest, wiem też,że te plasterki nam wolno. Ja dziś noc miałam złą, ale już się do tego przyzwyczaiłam. Jeśli chodzi o pieluchy to kupiłam Pampersy new born, ale kupię jeszcze te co Gerda poleca, zobaczę które sa najlepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też kiedyś już rzuciłam palenie, ale właśnie impreza czy spotkanie z koleżanką, która pali, poczęstowała jednym, drugim i tak właśnie zaczęłam kupować papierosy i palić na nowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytka dzięki za namiary mailowe na dziewczyny 🙂 Wezmę chyba ze sobą całą liste, bo nie wiem, która akurat w "moim czasie" również nie będzie rodzić 🙂
A w ogóle to ja wciąż śpię po tych lekach na nadciśn - znowu zasnęłam po sniadaniu i "brzuszku" i spałam aż do 13 🤢

No a my z mężem nigdy nie paliliśmy i nie piliśmy - nawet wesele było bezalkoholowe, ale Ci co nas znają i lubią sobie nawet tak dla smaczku popić, wiedzą że po prostu tacy jestesmy i uszanowali naszą formułę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...