Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zdecydowaną przeciwniczka antykoncepcji, człowiek jest tak naturalnym osobnikiem, że właśnie owe naturalne metody są najtrafniejsze no, chyba że musi jak królik czy pies wciąż się do czegoś "doczepić", by sobie ulżyć z popędami 😮
Podobnie jak Edyta mam bardzo nieregularne cykle (równiez sięgały do blisko 7 miesięcy bez krwawienia), dzieki naturalnej obserwacji dokładnie jesteśmy w stanie stwierdzić, kiedy począł się nasz synuś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Edyta przekro mi, ze przez tyle musialas przejsc, ale juz za ok 4 tygodni bedziesz miala swoja dzidzie, wiec bedzie sama radosc 🙂
Co do tabletek to ja tez nigdy nie bralam tak jak Oktawia, bo balam sie pozniej konsekwecji. Wszystkie kolezanki co braly maja teraz jakies powiklania zdrowotne, albo nie moga zajsc w ciaze. Wiec cos w tym jest.
Jesli chodzi o ciuszki to ja mam bardzo malo na 56 (moze z 2 pajacyki i 2 body). reszte mam na 62, a najwiecej takie od 0-3 miesiecy mama mi ze Stanow przyslala i jeszcze ma dla mnie cala torbe, ale kazdy ciuszek rozni sie od siebie wielkoscia.I tak przez pierwsze 2 tyg bede w domu siedziec, wiec mysle, ze nie potrzebne sa te na 56.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Co do kosmetyków dla naszych dzidziusiów, to ja wybrałam nivea i w zasadzie wszystko mam z tego tylko jeszcze linomag do pupci.

Co do ubranek, to ja mam większość na 62, teraz dzieci rodzą się raczej większe. Poza tym nawet jak się urodzi mniejsze, to zawsze do tych większych urośnie,a tych malutkich dziecko może nigdy nie założyć. Mój braciszek jak się urodził, to miał 60cm i po dwóch tygodniach ubranka na 62cm były małe i wielu wcale nie założył.

Z metodami antykoncepcyjnymi,to bardzo różnie bywa. Moja ciotka miała spiralę, nie dość, że zaszła w ciążę, to podobno było to niebezpieczne, że będąc w ciąży miała ją i mogła po prostu ciąże poronić. Ogólnie jakoś to do mnie nie przemawia. Tak samo jak tabletki antykoncepcyjne, to jest zawsze jakaś chemia pakowana w organizm,a już i tak tyle jej dostarczamy, że dodatkowo jeszcze na tabletki bym się nie zdecydowała. Wolę naturalne metody albo ewentualnie prezerwatywy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kateee6 napisał(a):
dziewczyny mialam strazne skurcze az plakalam brzuszek sie obnizyl.czekam bo jak sie pojawia to do szpiatala jade oby to nie juz 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞

Zmień pozycję, jak siedziałaś to pochodź, jak chodziłaś to się połóż, weź prysznic i zobacz czy dalej będę, jak tak to jedź, jak przejdą to to są te przepowiadające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny to było straszne ale teraz liczy sie nasza malutka juz niedługo bede mogła ją tulić całować i rozpieszczac. Już teraz mi wszystko wynagradza, każde kopnięcie nawet to bolesne jest jak błogosławienstwo!
Ja też biore ubranka na 56 do szpitala, mam w domu kilka na 62 i na początek powinno wystarczyć.
Pisałyscie o USG ja jak byłam ostatnio na wizycie to doktor mi powiedział że 11.02 zrobi mi usg byłam zdziwiona bo juz miałam 3, ale powiedział że to jest zalecane i niby platne ale on zawsze robi nieodplatnie bo wazne jest zeby wiedzieć ile maluszek waży chwile przed porodem a nie 8-9 tyg przed. Takze to chyba zależy od lekarza. Ja naszczescie trafiłam na takiego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia, mi ma Mama kupic taki spiworek do wozków, bede mogła go zastosowac teraz zimniejsze dni i w nastepna zime... Moze tez byc stosowany do sanek... A jesli bedzie juz cieplej to bede kładła kocyk na spód wozeczka ... Sa tez specjalne posciele do wozków ale jakos one do mnie nie pzremawiaja ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozmawiałam właśnie z dziewczyną w sklepie, która rodziła w tym samym szpitalu co ja będę... Kurcze normalnie w szoku jestem... opowiadała jakie dobre jedzenie dają, że wybierasz sobie dietę np. dla wegetarianów, dla diabetyków czy inne... obiad w ogóle składa się z zupki, 2 dania, deser, owoc i coś do picia.. w nocy chodzą się pytają czy czegoś nie trzeba, że może na kakao ma się ochotę to zrobią... jeśli np chcesz się przespać, po porodzie to one zabiorą dziecko i się zaopiekują, chociaż ja to pewnie nie będę mogła się rozstać z Małą 🙂 kurcze dziewczyny, aż chce się rodzić, jak się tyle dobrego o personelu słyszało 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny wszytsko jest ok juz iemam skurczow ale takich to ja jeszcze nie mailam.Do tego patryk tak sie wypina ze czuje jego pupcie ( chyba to pupcia) ide pod prysznic i do lozka 3majcie sie zycze wam przespanej i spokojnej nocy do jutra buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wam!
Oj miałam ponad 30 stron do przeczytania, ale uporałam się.
Dziś sobie troszkę ubranka poprasowałam, a jutro drugą turę do prania wstawię. Zamówiłam też staniki i koszule, więc jak przyjdą to się spakuję bo już wszytsko mam. Poza kosmetykami dla Małego. Ja to kupię Nivea lub Bambino. Jeszcze nie wiem. Co do wyprawki to ja to minimalnie rzeczy wezmę, a dla Synka tylko pieluchy, bo położna mówiła, że nic więcej nie trzeba.
Gerda dziękuję za to co napisałaś. To było piękne i dało do myślenia. Ja dziś ogólnie dużo sobie rozmyślałam.
Co do zajścia w ciążę to my też po prostu się nie zabezpieczaliśmy, ale też nie zastanawiałam się czy to dni płodne czy nie. Niestety jakoś dopiero po dwóch miesiącach się udało. Pamiętam jak za każdym razem jak okres mi się spóźniał to robiłam test i nie wychodził pozytywny. Miałam nadzieję, że się myli. Ale jak już dostawałam okres to zawsze ryczałam. Dlatego w lipcu jak znów mi się spóźniał to nie robiłam testu. Dopiero po jakiś 2-3 tygodniach. Podejrzewałam ciążę, bo piersi mi urosły i mdłości miałam. Test wyszedł pozytywny, ale nie mogłam uwierzyć i powtórzyłam. ALe dalej nie chciałam się cieszyć. Dopiero jak mi lekkarz potwierdził. Nie wiem dokładni ekiedy poczęliśmy Synka, ale się śmieję, że pod takim obstrzałem jaki zrobiliśmy, to musiałam zajść w ciążę. Może to głupie, ale my mieliśmy tak, że przez dwa tygodnie codziennie po 2-3 razy... :P nimfomanka taka ze mnie była :PPP
Palić popalałam trochę, za to sporo alko piłam. Zwłaszcza, że wtedy w czerwcu tak ciepło było, a w Krakowie tak pięknie, to ciągle gdzieś się łaziło. A i dopalacza raz mi się zdarzyło łyknąć i zapalić. Najgorzej, że nie pamiętam czy to już w czerwcu było... Mój od ponad miesiąca pali epapierosa i od czasu do czasu zwykłą fajkę. Ja do fajek nie wrócę, bo nigdy się nie uzależniłam. Tyle co na imprezie do alko. Bardziej obawiam się o to drugie, bo już teraz mam ochotę na taką grubą imprezę... ehhh...
Jeśli chodzi o antykoncepcję to chyba zostanie prezerwatywa, bo ja nie chcę brać tabletek, gdyż jestem zagrożona nowotworem i M też nie chce bym się dodatkowo faszerowała czymś... zresztą też chcemy więcej dzieciaczków.
U mnie do szpitala skierowania nie trzeba, jedynie kartę ciąży i ubezpieczenie.
Coś jeszcze miałam napisać... hmmm... a o ciuszkach. Ja biorę 56, ale tylko na wyjście.
Co do dolegliwości to ja żadnych nie mam... skurczy też nie i jakoś dziwnie, że nic nie czuję...
ehhh rozpisałam się, ale chyba na wszytsko odpisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, ja tak na chwilę, bo ledwo widzę na oczy, ale musiałam wejść i zobaczyć co tam u was 🙂 dzisiaj przez pół dnia składałam zamówienia dla Maluszki i mam już prawie wszystko z tych takich mniejszych rzeczy, łóżeczko i wózek zostawiam na koniec tzn gdzieś w połowie lutego kupię bo nie mam teraz miejsca na takie gabaryty 🙂
Z tego co udało mi się prześledzić w temacie to ja do wózka nie kupuję jednak żadnego kompletu, wychodzę z założenia, że na wiosnę to jakiś leciutki kocyk i podusia wystarczy, mam tyle samo ciuszków na 56 i 62 dlatego, że numeracja jest inna u różnych producentów i czasami 56 wygląda jak 62 a i 70% noworodków raczej przez min. miesiąc nosi raczej 56.
Co do skurczów przepowiadających to ja to już przechodziłam ( chyba to było to ) i narazie nie mam zamiaru tego ponownie przechodzić, po prostu trzeba to przeczekać chyba,że skurcze się przedłużają i są silniejsze.
Aha nie kupujcie kosmetyków JOHNSON & JOHNSON, bo uczulają! ja mam większość Nivea Baby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do szpitala wezmę takie najmniejsze rozmiarki, typu 56, a jakby co to mój mąż dowiezie większe. Do wózka najprawdopodobniej będę kładła rozwinięty do kwadratu rożek - a na to synusia w zależności od pogody w śpiworku lub bez i na to kocyk.

Kłade się spać Kochane dobrej nocy - te tabsy na nadciśnienie normalnie mnie tak zmagają, ziewaaaam i zieeewaaaam. Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ja mam 25stron do nadrobienia, ale to jutro, bo dziś tylko zajrzałam, żeby powiedzieć co i jak po wizycie i mykam spać, bo jestem padnięta..
Lekarz zapytał mi się czy się czymś martwię, czy coś się dzieje, więc powiedziałam, że nie, że wszystko jest ok..zapytał się czy zauważyłam, żeby brzuszek opadł albo coś..powiedziałam, że jest ok i nie opadł, więc nawet nie badał mnie ginekologicznie. Tylko zrobił mi USG opowiedział nam wszystko po kolei co i jak..powiedział po co sprawdza się przepływy w mózgu,pępowiną itp. Ogólnie powiedział, że synek ma się bardzo dobrze i że wszystkie przepływy itp. są ok.. co mnie bardzo ucieszyło. Maluszek waży 2551g, więc przez 2 tyg. przytył prawie pół kg 😉 no to chyba wszystko co chciałam napisać.. 😉
dobranoc! ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dziewczyny jesteście produktywne i to zazwyczaj w godzinach odwiedzin więc na bieżąco nie mogę uczestniczyć w rozmowie. Co do antykoncepcji-stanowcze NIE dla tabletek antykoncepcyjnych -brałam 5lat zawsze robiłam przerwy zgodnie z ulotką zawsze było wszystko ok do czasu... Przez 1,5 roku miałam problem z okresem który się nie pojawiał -lekarz podawał mi co jakis czas tabletki na owulacje ale i tak nie mogłam zaskoczyc,potem z 2lata było ok. A potem niezidentyfikowane plamienia. Miałam robione badania i nie znaleziono innej przyczyny. Nigdy więcej nie wezmę tego świństwa i tak cud że udało mi się zajść w ciążę bez pomocy lekarza. Co do spirali to dla mnie nie jest metoda antykoncepcyjna tylko wczesnoporonna-nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ze sposobu działania-jak dojdzie do zapłodnienia jajeczko po prostu nie ma się gdzie zagnieździć i obumiera, jakoś nie mogę sobie wyobrazić bym mogła świadomie zabijać jak by nie było poczęte po prostu dziecko-i tu różnie bywa z terminologią.
Co do kosmetyków to wiem tylko tyle że na pewno;
-Oilatum-płyn do kąpieli z oliwką
-sudocrem do pupy
-chusteczki Dzidzius
-krem Bambino
Tyle wiem,ale ja jeszcze prawie nic nie mam dla dziecka. W zeszłym tygodniu kupiłam komodę i łóżeczko, przymierzam się do większych zakupów poscieli materaca,rożka,kocyka-wszystko chcę kupic w tym samym wzorze od jednego sprzedawcy na allegro
Acha co do komletów pościeli ja wybieram opcję bez baldachimu (poruszany był ten temat dzisiaj)
Co do ubranek to kupię rozmiar 56 raczej marne szanse bym wytrzymała do końca więc malutka będzie na pewno mniejsza. Szkoda że nie mogę zobaczyć sobie ubranek "na żywo" pzostaje mi internet trochę mnie to martwi bo rzeczy wolałabym jednak dotknąć.
A może dziewczyny polecicie coś z Allegro jeśli chodzi o ubranka? Zapewne coś na aukcjach kupiłyscie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...