Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejo 🙂

u nas rosol ugotowany, nele wlasnie spac polozyla, wiec mam 2 godziny dla siebie!! 🙂
u nas chlodno, ale sniegu jeszcze nie ma na szczescie, chociaz i tak od rana ogrzewanie wlaczone, co nam sie zdarzylo w zeszlym roku moze kilka razy tylko.
Co do butow to ja ma kozaki z zeszlego roku takie czarne z brazowa gora za ktore zaplacilam ponad £200 nie pamietam z jakiego sklepu, ale w tym roku albo mysle o takich botkach jak Nikolina wypatrzyla lub UGG, ale na UGG narazie mnie nie stac....
nela ma buciki do kostek z Zary, ale nie sa za abrdzo ocieplane ani nic, pewnie bedzie miala tylk na wyjscia do kosciola czy cus, a i tak bede musiala jakies cieple jej kupic. Przed chwila przyszlysmy z dworu i miala normalne polbuciki z clarksa z rajtuzkami i skarpetki i bylo spoko wiec narazie mi sie az tak nie spieszy.
Co do mieszkan to nie mam zbyt wiele do powiedzenia, ja wynajmuje mieszkanie, nie mam firan nigdzie, tylko pionowe zaluzje czy jak to sie tam nazywa i tylko nas w sypialni mam zaslony. Podoba mi sie baaardzo twoja tapeta Tynka 🙂 piekna, klasyczna, super poprostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie wzięło na racuchy drożdżowe więc zarobiłam ciasto i już rośnie 🙂

Wróciliśmy ze spaceru, śnieg topnieje powoli.. Też nie mam kozaczków dla Lenki, ani porządnej ciepłej czapki, muszę kupić w przyszłym tygodniu, może wybiorę się do H&M-u.
S. dopiero w piątek idzie do pracy więc pewnie będzie mnie tu mniej, mamy trochę spraw do załatwienia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupilam Neli czapeczki 2 w zestawie 2 next jedna rozowa z kotkowymi uszami a druga granatowa w grochy, z cieplej welny a w srodku jeszcze bawelniana jakby podszewka, wiec cieplutka i jeszcze jej kupilam taka polarkowa fioletowa z rekawicami z marksa i spencera wiec powinno jej wystarczyc. No u nas mysle sobie ze sniegu narazie pewnie nie bedzie, ale potrzebuje cos dla niej cos cieplego i nieprzemakalnego, bo tu pewnie deszcze sie na nowo zaczna, nawet dzisiaj juz pada od rana. Kurtke mamy z Zary taka: http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/uk/en/zara-neu-W2012/269276/826815/hooded%20puffer%20jacket%20with%20flower%20pin tylko fioletowa. Byla tania i chyba to mnie przekonalo 🙂 tylko Zara rzeczywiscie ma zanizona rozmiarowke, bo kupilismy neli 24- 36 miesiace i jest tylko odrobinke przydlugawa w rekawkach teraz, ale absolutnie nie za duza.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
ja kupilam Neli czapeczki 2 w zestawie 2 next jedna rozowa z kotkowymi uszami a druga granatowa w grochy, z cieplej welny a w srodku jeszcze bawelniana jakby podszewka, wiec cieplutka i jeszcze jej kupilam taka polarkowa fioletowa z rekawicami z marksa i spencera wiec powinno jej wystarczyc. No u nas mysle sobie ze sniegu narazie pewnie nie bedzie, ale potrzebuje cos dla niej cos cieplego i nieprzemakalnego, bo tu pewnie deszcze sie na nowo zaczna, nawet dzisiaj juz pada od rana. Kurtke mamy z Zary taka: http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/uk/en/zara-neu-W2012/269276/826815/hooded%20puffer%20jacket%20with%20flower%20pin tylko fioletowa. Byla tania i chyba to mnie przekonalo 🙂 tylko Zara rzeczywiscie ma zanizona rozmiarowke, bo kupilismy neli 24- 36 miesiace i jest tylko odrobinke przydlugawa w rekawkach teraz, ale absolutnie nie za duza.....

Ładna ta kurteczka 🙂
Czapę to ja muszę Lenie ciepła kupić bo tu się może zdarzyć zimna zima choć zapowiadają że w tym roku ma być ciepło..
Idę piec racuchy bo mi ciasto z miski wychodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde tak sobie mysle Ola, ze mnie by sie w zyciu nie chcialo robic racuchow drozdzowych, tzn w sumie to nawet nie wiedzialabym za co sie zabrac!! taka perfekcyjna pani domu z ciebie 😉 🙂 zazdraszczam jak to Matylda mowi 🙂
ja mam czekoladowe ciasteczko i chyba zaraz je zszamam 🙂 a na potem kupilam skladniki na pizze, oby wyszla!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
A mnie wzięło na racuchy drożdżowe więc zarobiłam ciasto i już rośnie 🙂

Wróciliśmy ze spaceru, śnieg topnieje powoli.. Też nie mam kozaczków dla Lenki, ani porządnej ciepłej czapki, muszę kupić w przyszłym tygodniu, może wybiorę się do H&M-u.
S. dopiero w piątek idzie do pracy więc pewnie będzie mnie tu mniej, mamy trochę spraw do załatwienia..

a co żenicie się ???????????



a tak odnośnie remontów to własnie się dowiedziałam ze robię 4rty 🤪, bedę ciut pomagać cioci i wujkowi bo ich tu 20 lat nie było i kompletnie nie maja pojęcia o niczym ( nie to że ja mam : ) ale mam jakies tam kontakty , zdjecia , katalogi
oni nawet nie potrafią rozróżnic paneli od deski , płytki podłogowej od ściennej , no nic 😮
np to tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
Kurde tak sobie mysle Ola, ze mnie by sie w zyciu nie chcialo robic racuchow drozdzowych, tzn w sumie to nawet nie wiedzialabym za co sie zabrac!! taka perfekcyjna pani domu z ciebie 😉 🙂 zazdraszczam jak to Matylda mowi 🙂
ja mam czekoladowe ciasteczko i chyba zaraz je zszamam 🙂 a na potem kupilam skladniki na pizze, oby wyszla!! 🙂

Nie rozśmieszaj mnie Dagi 😁 Jaka perfekcyjna, a racuchy są na prawdę banalnie proste w wykonaniu - trzeba tylko chcieć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
A mnie wzięło na racuchy drożdżowe więc zarobiłam ciasto i już rośnie 🙂

Wróciliśmy ze spaceru, śnieg topnieje powoli.. Też nie mam kozaczków dla Lenki, ani porządnej ciepłej czapki, muszę kupić w przyszłym tygodniu, może wybiorę się do H&M-u.
S. dopiero w piątek idzie do pracy więc pewnie będzie mnie tu mniej, mamy trochę spraw do załatwienia..

a co żenicie się ???????????



Kiedyś pewnie tak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagi - no to mamy tę samą kurtkę dla dziewczynek 😉

ja jeszcze mam dla Nitki taki płaszcz/kożuszek
http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/pl/pl/zara-W2012/269276/827090/p%C5%82aszcz%203/4%20z%20podszewk%C4%85%20i%20kapturem
i taką czapę polecam
http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/pl/pl/zara-W2012/269283/937012/czapka%20z%20bawe%C5%82nian%C4%85%20podszewk%C4%85
no i do tego w komplecie szalik i rękawiczki....

Ola te buty z nexta wygrywają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Dagi - no to mamy tę samą kurtkę dla dziewczynek 😉

ja jeszcze mam dla Nitki taki płaszcz/kożuszek
http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/pl/pl/zara-W2012/269276/827090/p%C5%82aszcz%203/4%20z%20podszewk%C4%85%20i%20kapturem
i taką czapę polecam
http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/pl/pl/zara-W2012/269283/937012/czapka%20z%20bawe%C5%82nian%C4%85%20podszewk%C4%85
no i do tego w komplecie szalik i rękawiczki....

Ola te buty z nexta wygrywają 🙂

Taaa, też mi się widzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z Nexta mają fajne czapki ale kurcze nie są wiązane i jakoś nie wiem czy zda to egzamin..
http://search.nextdirect.com/search?p=Q&lbc=nextdirect&uid=504947729&ts=custom&w=*&af=gatt2:4%20%20cat:467%20cat:469%20cat:466&isort=bst&method=and&view=list&nxtv=000&nxti=0&lang=pl&country=pl&curr=PLN

Musicie skopiować całego linka bo tak nie działa.. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Z Nexta mają fajne czapki ale kurcze nie są wiązane i jakoś nie wiem czy zda to egzamin..
http://search.nextdirect.com/search?p=Q&lbc=nextdirect&uid=504947729&ts=custom&w=*&af=gatt2:4%20%20cat:467%20cat:469%20cat:466&isort=bst&method=and&view=list&nxtv=000&nxti=0&lang=pl&country=pl&curr=PLN

Musicie skopiować całego linka bo tak nie działa.. 🥴


no u mnie takie nie zdają egzaminu bo ciągle zdejmuje...
dlatego kupiłam wiązaną i jest ciepła miła i fajna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My jeszcze chcemy neli kupic Neli ten plaszczyk: http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/pl/pl/zara-W2012/269276/949523/p%C5%82aszcz%20z%20plisami%20na%20plecach tylko to pewnie bedzie blizej bpzego narodzenia, moze czy jakos tak, oboje luboimy takie klasyczne rzeczy,

nie chca mi sie Olu te czapki otorzyc 😞 jeszcze raz zaraz sprobuje moze tym razem wyjdzie 🙂 Magda pralas juz ta kurtke??? moja Nela wczoraj wylala wode z kubka na siebie ale tylko baaardzo delikatny caciek zostal wiec jeszcze nie bede prala
a swoja droga to fajna ta kurtka co?? tutaj byla naprawde tania bo tylko £19.90 wiec nawet sporo tansza nix rzeczy z nexta,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagi_ napisał(a):


nie chca mi sie Olu te czapki otorzyc 😞 jeszcze raz zaraz sprobuje moze tym razem wyjdzie 🙂 Magda pralas juz ta kurtke??? moja Nela wczoraj wylala wode z kubka na siebie ale tylko baaardzo delikatny caciek zostal wiec jeszcze nie bede prala
a swoja droga to fajna ta kurtka co?? tutaj byla naprawde tania bo tylko £19.90 wiec nawet sporo tansza nix rzeczy z nexta,


Nie Dagi, nie prałam jeszcze bo jeszcze Nikola nawet jej na sobie nie miała. Ja też jestem zadowolona z tego zakupu i też jest dobra na Nikę - mamy rozmiar 24-36.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór.

Odzywam się z uwagi na to, że Matylda ostatnio mnie wywołała. Tak na prawdę jak czytam to co się tu dzieje i tematy które są poruszane to po prostu utwierdzam się w przekonaniu że to co kiedyś było nie wróci już więcej i nie czuję już tego forum po prostu. I patrząc obiektywnie cała ta akcja z firankami itp. pokazała że każda z was ma swoje "za pazuchą" 🙂 Ale to nie moja brocha.

Anyway, Matylda bardzo podoba mi się twój wystrój mieszkania - serio 🙂 A w kwestii firanek Alice to powiem tak - kiedyś miałam podobne bo moja ciocia zajmowała się szyciem takich firanek ale obecnie nie są w moim guście i jak już się wybuduję to będę miała bardziej nowoczesne. Więc ani nie krytykuję ani nie chwalę. Gusta się zmieniają - wiem to po sobie i na tym kończę swój wywód.

Nadrabiam was systematycznie więc wiem mniej więcej co tam u was 🙂 Oglądam fotki waszych dzieciaczków na fb więc jestem na bieżąco.

U nas ostatnio był kryzys. Od kilku tygodni pracuję od 8 do 18, w tym również soboty i niedziele więc moje dzieciątko kochane przestało uznawać mamę, do tego stopnia że nie pozwalała się dotkąć, zatem w piątek oznajmiłam w pracy że w dupie mam czy mnie zwolnią czy nie ale ja już nadgodzin nie robię a o weekendach nie ma mowy. Od piątku spędziłam cudowne chwilę z moją córunią i jestem mega szczęśliwa 🙂

Jeżeli chodzi o moją niuńkę to przez ostatnie dni rozgadała się jak najęta. Dzisiaj rano na przykład obudziła nas mówiąc : "sisi sisi, mama mokro" - przesikała pieluchę i domagała się przewinięcia 🙂 Poza tym powtarza WSZYSTKO jak leci, a jak dorwie telefon (jak ktoś do mnie zadzwoni) to ucieka po całym domu nawijając do słuchawki o tym że zrobiła ee, że jadła "midora" i "męsko", że ma "pelny busiu" itp. A dzisiaj po kąpaniu jak już leżeliśmy w łóżku a T. oglądał telewizor to ona walnęła tekstem do niego - " daj pić, tata gaś" no myślałam że padnę, a T. niezadowolony musiał zgasić tV 😁 😁 No jak dla mnie rewelacja, chociaż pewnie wasze dzieciaczki wymiatają jeszcze bardziej. Poza tym moje dziecko nienawidzi skarpet, rajstop i w ogóle to drugi Cejrowski mi się szykuje (boso, boso, boso). No i odpadają wszelakie spinki, gumki, opaski (nad czym głęboko ubolewam 😞 ). Za to korali na szyi może mieć tonę 😮

Co jeszcze - od 2 tygodni chodzę intensywnie na siłownię, mam trenera i jadę ostro aby doprowadzić się do porządku. Więc mój dzień wygląda zazwyczaj tak - od 8 do 18 w pracy, potem obiad, kąpanie małej, usypianie i ok 21 jadę na siłkę - wracam koło północy i tak w koło macieju. Więc zazwyczaj zaglądam tu do was lecz albo nie mam co napisać albo nie mam siły by napisać.

Tysiuńka moja kochana - daj mi znać kiedy masz obronę bo wszystko od tego zależy. Listopad jest jak najbardziej aktualny więc jeśli nic się nie zmieniło to czekam na info.


To tyle. Pewnie mój post przejdzie niezauważony ale przynajmniej odnotowałam swoją obecność na kiedyśnajlepszymforumwsieci.

Dobranoc



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Wioluś 😘

Czasy starego forum nie wrócą i to akurat nie budzi wątpliwości ale jakby tak każda choćby raz dziennie albo raz na dwa dni napisała cokolwiek to nieraz temat pewnie by się jakiś do pośmiania rozkręcił.. A tak każda ma swoje wykręty, zmęczenie, praca, dom sraty pierdaty i jest jak jest 🥴
A szkoda.. Myślę że dałoby się z nas jeszcze coś wykrzesać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Ola, to nie są wykręty - sama zobaczysz jak wrócisz do pracy ile wolnego czasu ci zostanie. Poza tym stara ekipa się już powoli wykrusza i te co pracują raczej rzadko się wypowiadają a niektóre już całkiem zniknęły. Wiec o czym tu mówić.

Nie zanosi się póki co na mój powrót do pracy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola
zaznaczam że zauważyłam Twojego interesującego posta i proszę częściej i gęściej 😉


moja dzis też coś palnęła ale u niej codziennie też coś nowego wiec nie wiem co to było, jak mi się przypomni to napiszę
opaski i spinki odpadają , teraz jest faza kucyków

kiepsko się czuję od kilku dni 😮
ble


a Dagi odnośnie Twojego pytania
to nie sądzę żeby miała az takie pole do popisu , pomogę im tyle ile będę mogła, znalazłam ekipy , gościa od mebli i szaf, pokaże sklepy i pokaże co mi sie podoba i wyjaśnię co i jak żeby ich na zakupach i przy montażach nikt na szaro nie zrobił
drzwi i meble wybrał już ich syn , bo jestem z nim w stałym kontakcie a tak to ciężko byłoby dojść do porozumienia bo to dorośli ludzie a śmiało nawet mogę napisać STARSI bo wujek ma 65 lat a ciocia 60 😉 więc ciężko im będzie coś "narzucić" ani zatrzymali się na epoce kamienia łupanego, dosłownie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Wiola
zaznaczam że zauważyłam Twojego interesującego posta i proszę częściej i gęściej 😉


moja dzis też coś palnęła ale u niej codziennie też coś nowego wiec nie wiem co to było, jak mi się przypomni to napiszę
opaski i spinki odpadają , teraz jest faza kucyków

kiepsko się czuję od kilku dni 😮
ble


a Dagi odnośnie Twojego pytania
to nie sądzę żeby miała az takie pole do popisu , pomogę im tyle ile będę mogła, znalazłam ekipy , gościa od mebli i szaf, pokaże sklepy i pokaże co mi sie podoba i wyjaśnię co i jak żeby ich na zakupach i przy montażach nikt na szaro nie zrobił
drzwi i meble wybrał już ich syn , bo jestem z nim w stałym kontakcie a tak to ciężko byłoby dojść do porozumienia bo to dorośli ludzie a śmiało nawet mogę napisać STARSI bo wujek ma 65 lat a ciocia 60 😉 więc ciężko im będzie coś \"narzucić\" ani zatrzymali się na epoce kamienia łupanego, dosłownie 😉

Moja mama ma 63 lata i wygląda jeszcze jak laska na swój wiek - w życiu nie powiedziałabym o niej że jest starszą panią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...