Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
o Magda ta co pokazałaś najładniejsza
Magda masz juz sofę/kanapę ?????
Marina nie liczy się bo ja zakupów nie robię i nie znam się nie wiem co się teraz nosi ☺️
byłyśmy u naszego małego szczeniaka pekinczyka , LENA miała go w wózku dodtykała, ale był zaciesz a jak jej zabrałam to trza się było szybko do domu ewakuować , wyła jak syrena 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
brechti napisał(a):
Witam 🙂

No proszę was, pediatrę pytać czy można zmienić mleko na 3 jak już rok dziecko kończy??????
Ja zaczęłam 3 wprowadzać gdzieś w połowie marca.

Weź pod uwagę że Lena alergik 🙂

o mojej piszesz ???
wiesz moze nie alergik bo też wszystko minęło
tylko do tej pory zawsze ktoś mi mówił kiedy zmienić na 2kę , kiedy na pepti, a kiedy na bebiko dlatego ja taka niedoinformowana ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gizelda napisał(a):
o Magda ta co pokazałaś najładniejsza
Magda masz juz sofę/kanapę ?????
Marina nie liczy się bo ja zakupów nie robię i nie znam się nie wiem co się teraz nosi ☺️
byłyśmy u naszego małego szczeniaka pekinczyka , LENA miała go w wózku dodtykała, ale był zaciesz a jak jej zabrałam to trza się było szybko do domu ewakuować , wyła jak syrena 🤢


tak mam, pisalam już o tym 🙂
ale głupia ja, nie sprawdziłam że nie ma pojemnika na pościel - gdy zamawiałam byłam pewna że jest.... a tu rozczarowanie.
No ale wszystko inne ok,.
co do kurtki ja tez lubie jednokolorowe z jakimś akcentem, niz takie wielokolorowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry 🙂

Mój mleko je 2 czasami 3 raz w nocy, Rano je na gęsto z kaszką a wieczorem czasami z butelki z kaszką a czasami też na gęsto łyżeczką. Poza tym zawsze je zupę i drugie i jakiś taki deserek np. ryż z jabłkiem i kanapeczki je. I zupełnie nic juz nie blenderuje.

A oto i on. Od razu mówię, że na komodzie burdel i kable zwisają bo 2 dni temu podwieszaliśmy telewizor i nie pomyśleliśmy o listwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam

moja galganica je tak-mniej wiecej:
ok 6 cyc po nocy
ok 9 cyc + kaszka albo cala bulka z serem zoltym (wedline tez bardzo lubi ale cos ja uczula wiec na razie nie daje) albo 2 kromki chleba
ok 13-14 pol obiadku naszego albo sloiczkowego
potem
cyc i drzemka ok 2 godz
po drzemce ok 16 reszta obiadku plus jakies chrupki kukurydziane albo banan albo sloiczek deserku
ok 20 cyc i spanie
ok 24 znow cyc na dokarmianie i kolejny cyc ok 6tej rano i tak wkolko.
Jako przekaski lubi zjesc plasterek sera zoltego albo kromke chleba albo banana albo plasterek wedliny albo inny owocek albo chrupki itp.
Ogolnie jest taki zarlok ze mnie zadziwnia.

wiecej pozniej napisze bo lece usypiac mala i pewnie sama tez padne spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
a moja Maja pije mleko prosto od krowy 🙃 ja nie posiadam ale znalazłam dostawce :P
A co do obcinania włosow, to ja chyba bede musiła Mai podciac grzywke bo jej wchodzi do oczu jak nie ma spinki 🙂 bo tych loczkow szkoda mi obcinac, zreszta teraz robia sie jej takie spirale jakby miała trwałą robioną 🙂

Gabryś słodki i jaki fajny ma pojazd, jak on sie nazywa powiedz mi?:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
brechti napisał(a):
Witam 🙂

No proszę was, pediatrę pytać czy można zmienić mleko na 3 jak już rok dziecko kończy??????
Ja zaczęłam 3 wprowadzać gdzieś w połowie marca.

Weź pod uwagę że Lena alergik 🙂


No ale przecież Mati mówi, że Bebiko daje i jest wsio ok 🙂 Zapomniałam jedynie, że ona rzadko chodzi do sklepu 😁 Bo ja to latam bardzo często no i nietrudno zauważyć, że 3 jest od roku a 4 od 2 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
brechti napisał(a):
Witam 🙂

No proszę was, pediatrę pytać czy można zmienić mleko na 3 jak już rok dziecko kończy??????
Ja zaczęłam 3 wprowadzać gdzieś w połowie marca.

Weź pod uwagę że Lena alergik 🙂


No ale przecież Mati mówi, że Bebiko daje i jest wsio ok 🙂 Zapomniałam jedynie, że ona rzadko chodzi do sklepu 😁 Bo ja to latam bardzo często no i nietrudno zauważyć, że 3 jest od roku a 4 od 2 lat.

Nie wiem, zrobi jak będzie chciała, ale zapytać na pewno nie zaszkodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ok. dziecko padlo spac to i ja sie ide zdrzemnac.
Dzieciaczki super. śliczne 🙂

A co do mleka od krowy to z tego co mi wiadomo to po 1 roku mozna probowac dawac ale mocno rozcienczone z woda gdyz mleko krowie posiada za duzo bialka ktore obciaza nerki dziecka tak malego dlatego ogolnie to slyszalm ze polecaja po 3 roku.
Ala pije cyca a oprocz tego wszystkie przetwory mleczne je czyli bialy serek, zolty, serki homogenizowane i produkty na mleku itp ale samego mleka jeszcze nie dawalam.
A tu znalazlam taka ciekawostke i sklad porownianie mleka kobiecego i tego od krowy.
http://www.faceci.com.pl/r_mleko.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Ale się z Hel w ogródku bawiłyśmy 🙂 Cała CZORNA i ja też, bo zamiast na trawie wolała się ziemią bawić 😁

Linka jak tam synuś w brzusiu?


Synuś bardzo dobrze 🙂 daje juzniezłe kopniaki mamie zwłaszcza jak słyszy Maje 🙂
strasznie jestem ciekawa jak ona zareaguje na braciszka 🙂chodz ona uwielbia dzieci i sie przytulac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie że zimno w pizdu
jak w jesieni i ten wiatr brrrrrrrr
ja swojej daję mleko UTH ale to tak na próbę, co kilka dni może pół szklanki tzn mama jej daje bo ona to mleczarz 😉
od krowy nie ma szans, bo jak jeszcze kilka lat temu w co drugim gospodarstwie była krowa tak teraz w całej wsi chyba są 4 a mleko i tak oddawane do mleczarni 😮
ja kiedyś będę miała krowę, tzn paweł mówi że jak się nie wezmę do roboty to mi kupi krowę i koze to chociaż tyle będzie ze mnie pożytku
a koze to może jeszcze w tym miesiącu nam się uda 🙃
aaaaaaaaaaaa GABRYŚ cudny, ale to będzie przystojniak tzn już jest i jaki piękny pokoik ☺️
tak ANKA masz rację tzn ja juz wcześniej wyjaśniłam dlaczego nie wiem kiedy to mleko zmienić ale powód który ty podałaś też pasuje
ja jak już jestem w sklepie to z kartką , co , ile i gdzie i wio do domu, nie mam czasu na czytanie i sprawdzanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
ok. dziecko padlo spac to i ja sie ide zdrzemnac.
Dzieciaczki super. śliczne 🙂

A co do mleka od krowy to z tego co mi wiadomo to po 1 roku mozna probowac dawac ale mocno rozcienczone z woda gdyz mleko krowie posiada za duzo bialka ktore obciaza nerki dziecka tak malego dlatego ogolnie to slyszalm ze polecaja po 3 roku.
Ala pije cyca a oprocz tego wszystkie przetwory mleczne je czyli bialy serek, zolty, serki homogenizowane i produkty na mleku itp ale samego mleka jeszcze nie dawalam.
A tu znalazlam taka ciekawostke i sklad porownianie mleka kobiecego i tego od krowy.
http://www.faceci.com.pl/r_mleko.html


wiem o tym 🙂 i rozcienczam je z woda, narazie Maja dobrze reaguje kupki normalne wsio ok 🙂 moge sie przyznac ze ja piłam butle mleka od krowy do 2 podsawowki codziennie wieczorem 🙂 i nie miałam jeszcze zadnego zeba robionego i ani razu nic złamanego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
a Linka nie ścinaj jej tych loczków
nie wiem po kim ONA to ma bo wy nie macie kręconych
ale mój siostrzeniec do dwóch lat był jak baranek i miał włosy po ramiona , wyglądał jak dziewczyna
a jak go siostra obciachała to ma włosy proste jak druty 🥴


Moj R miał takie loki ponoc jak był mały, zreszta jakbym wam pokazała jego zdjecia z dziecinstwa to kropka w kropke to samo.Kazdy mu mowi zeby sie nie wyparł 🙂 a ja ilecze po cichu ze moze synus troche do mnie bedzie podobny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Linka tak to ten, Gabryś go dostał jak miał 4,5 mca na chrzciny i jak tylko zaczął siadać to go sadzałam albo pomiędzy rozłożonymi nóżkami albo z przodu i się bawił klockami. Jak zaczął wstawać to z nim chodził a teraz jeździ, jak przychodzi do nas 2,5 letni chrześniak mojego męża to też lubi się nim bawić i jest walka, także myślę, że to taka zabawka na dłużej. to na pewno zależy od dziecka ale ja polecam 🙂

Ja już pisałam, że Maja jest przecudna i włoski i oczka i w ogóle ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...