Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ale wstyd... tak danwno mnie tu nie bylo... ale mam wytlumaczenie: zrezygnowalismy z internetu... i mamy tylko w telefonach a na dodatek tylko z telefonu mojego S. moge dodawac posty... po prostu sie tlumacze... zeby nie bylo ze o Was zapomnialam ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eunia91 napisał(a):
ale wstyd... tak danwno mnie tu nie bylo... ale mam wytlumaczenie: zrezygnowalismy z internetu... i mamy tylko w telefonach a na dodatek tylko z telefonu mojego S. moge dodawac posty... po prostu sie tlumacze... zeby nie bylo ze o Was zapomnialam ;-)

:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry 🙂
w końcu sie skończyło to wolne i jesteśmy z młodym SAMI w domu 😁 😁

mamy możliwość zamiany mieszkania na większe, tzn. z 55m na 4tym piętrze na 67 (3 pokoje) na parterze lub 2gim piętrze w nowym bloku koło nas. szkopuł tkwi w tym, że to mieszkanie jest własnością tbs i cena jest bardzo okazyjna tylko, że nie będzie ono na własność, dopiero po ok. 15 latach , wpłacając jeszcze 30% jego wartości można je wykupić na własność. kurde kusi mnie to bardzo ale zastanawia mnie ta instytucja TBSów 🥴 bo jakoś nie ufam temu że to tak różowo będzie za to kilkanaście lat z tym wykupywaniem i co to z tego może wyniknąć 😮 😮 z jednej strony mnie korci bo po sprzedaniu swojego jeszcze by nam zostało na remont tego nowego ale z drugiej strony zamiana aktu własności mieszkania na udziały w jakiejś spółce gdzie nie wiadomo co z tą spółką będzie za 15lat i czy faktycznie będzie tak różowo z tym wykupywaniem na własność i czy nie zostaniemy w penym momencie z przysłowiową ręką w nocniku 🤨 🤨 muszę się poradzic jeszcze kogoś mądrego 😉

a mój młody dzisiaj pobudke nam urządził taką, że w momencie stanęliśmy w pionie - o 6 go wzięłam do nas do łóżka i się tam pokładał i przysypiał jeszcze a tak przysnął w końcu, że wpadł w szczeline za łóżkiem i się drzeć zaczaół, że trzeba było kanape odsuwać zeby go wyciągnąc 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikksa nie wiem czy to dobry pomysł.
Mam mieszkanie tbs.... i nie jest kolorowo. Nigdy nie wiadomo czy mieszkanie bedzie mozna wykupic, nie wiadomo za ile, i nie wiadomo czy w ogole kiedys bedzie twoje. Czynsze są drogie....
Stracisz wlasnosciowy lokal....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry 🙂

u nas weekend minął spokojnie i miło 😉 praktycznie codziennie grillowaliśmy sobie na ogródku. Nigdzie dalej nie wyruszaliśmy bo Gabryś najpierw zasmarkany, teraz zakaszlany i biegunka 3 dzień. Byliśmy w sobotę u lekarza i niby ok wszystko, ale jak do jutra mu nie przejdzie to znowu pojadę. Dzisiaj wracam do pracy 🥴 ale przez maj będę się "uczyła" więc luz póki co...

Nikola w kwestii tbsów to Ci nie doradzę ale też by mnie korciło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mama miala takie mieszkanie ale nie wiem czy to byly tzw TBS czy cos innego ale to te same zasady. To mieszkanie w ktorym mieszkam bylo takie same (tesciowej) i ona i moja mama prawie w tym samym momencie mialy mozliwosc wykupienia mieszkania za okolo 5000 zl i tak sie stalo. Teraz moja mama od paru juz lat ma wlasnosciowe a tesciowa miala jakis rok wczesniej. Teraz my tu mieszkamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Nikksa nie wiem czy to dobry pomysł.
Mam mieszkanie tbs.... i nie jest kolorowo. Nigdy nie wiadomo czy mieszkanie bedzie mozna wykupic, nie wiadomo za ile, i nie wiadomo czy w ogole kiedys bedzie twoje. Czynsze są drogie....
Stracisz wlasnosciowy lokal....


no właśnie to wszystko co napisałaś to mnie odrzuca od tego 🤨 i mówisz, że nie dają ci żadnej gwarancji, że będziesz mogła na własność wykupić to mieszkanie?? hmmm... no to faktycznie lipa.
muszę sie zorientowac u nas jak to wygląda dokładnie chociaż pewnie podobnie 🥴
z drugiej strony perspektywa większego mieszkania na niższym piętrze, ne które nie musielibyśmy brać kredytu na nie wiadomo ile lat też kusi... 🤨 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niksssa napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Nikksa nie wiem czy to dobry pomysł.
Mam mieszkanie tbs.... i nie jest kolorowo. Nigdy nie wiadomo czy mieszkanie bedzie mozna wykupic, nie wiadomo za ile, i nie wiadomo czy w ogole kiedys bedzie twoje. Czynsze są drogie....
Stracisz wlasnosciowy lokal....


no właśnie to wszystko co napisałaś to mnie odrzuca od tego 🤨 i mówisz, że nie dają ci żadnej gwarancji, że będziesz mogła na własność wykupić to mieszkanie?? hmmm... no to faktycznie lipa.
muszę sie zorientowac u nas jak to wygląda dokładnie chociaż pewnie podobnie 🥴
z drugiej strony perspektywa większego mieszkania na niższym piętrze, ne które nie musielibyśmy brać kredytu na nie wiadomo ile lat też kusi... 🤨 😉


no ja wiem że kusi, mnie też by kusiło.
U nas nie masz zadnej gwarancji. Poza tym zorientuj się jakie są czynsze, bo u nas 10zł za metr to dużo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyska_1 napisał(a):
Moja mama miala takie mieszkanie ale nie wiem czy to byly tzw TBS czy cos innego ale to te same zasady. To mieszkanie w ktorym mieszkam bylo takie same (tesciowej) i ona i moja mama prawie w tym samym momencie mialy mozliwosc wykupienia mieszkania za okolo 5000 zl i tak sie stalo. Teraz moja mama od paru juz lat ma wlasnosciowe a tesciowa miala jakis rok wczesniej. Teraz my tu mieszkamy


tak u nas tez byla mozliwosc wykupienia jakis czas temu,
ale teraz juz podobno zlikwidowali mozliwosci wykupów mieszkań.... to zależy od Prezesa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
Moja mama miala takie mieszkanie ale nie wiem czy to byly tzw TBS czy cos innego ale to te same zasady. To mieszkanie w ktorym mieszkam bylo takie same (tesciowej) i ona i moja mama prawie w tym samym momencie mialy mozliwosc wykupienia mieszkania za okolo 5000 zl i tak sie stalo. Teraz moja mama od paru juz lat ma wlasnosciowe a tesciowa miala jakis rok wczesniej. Teraz my tu mieszkamy


tak u nas tez byla mozliwosc wykupienia jakis czas temu,
ale teraz juz podobno zlikwidowali mozliwosci wykupów mieszkań.... to zależy od Prezesa.
no dokladnie, wiec lepiej sie we wszystkim bardzo dobrze zorientowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Tysia jak Krzyś?
Co tam u Was??
A dobrze, dziekuje 🙂 Wlasnie gania kolo mnie, tancuje i na przemian probuje mi wyrwac kompa 🙂 Poza tym po staremu, rosnie mi zlosnik cholerny ale staramy sie to tepic, obchodzic sie z nim delikatnie bo wtedy widze ze jak ja jestem spokojna i delikatna w stosunku do niego to i on jest grzeczniejszy. Ale swoje fochy ma i ma etap sprawdzania na ile sobie moze z nami pozwolic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
My też mamy napady histerii,
coś w stylu "buntu dwulatka"
ale jestem twarda i nie ustępuje.
ojj ja tez nie, ja nie z tych matek 🙂 nie bedzie m ial ze mna latwo, ale moze dzieki temu nie wyrosnie mi rozpieszczony gowniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyska_1 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
My też mamy napady histerii,
coś w stylu "buntu dwulatka"
ale jestem twarda i nie ustępuje.
ojj ja tez nie, ja nie z tych matek 🙂 nie bedzie m ial ze mna latwo, ale moze dzieki temu nie wyrosnie mi rozpieszczony gowniarz


widziałam ostatnio w centrum handlowym matkę która nie zareagowała jak dziecko uderzyło ją w twarz i to parę razy i chyba chciała odwórcić jego uwagę i powiedziała do niego "Kubusiu choć wybierzemy klocuszki".... a dziecko mialo ze 3latka....
nie wiem jak tak można, a potem ludzie się dziwią tym co się dzieje na świecie i co jeden człowiek potrafi zrobić drugiemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry
Nikolina
ja w tbs-ach mam tylko jedną znajomą , ale tak : wpłacali dużooooooooooooo więcej, czynsz kolosalny, nie ma żadnej gwarancji że to można wykupić , mieszkają tam już 10 lat i mimo że obydwoje pracują, żyją na na najniższym poziomie , mają 3kę dzieci to te wszystkie opłaty ciągle wzrastają a i wykup się oddala
wcześniej WYNAJMOWALI ale z tego co KAŚKA mówiła to wolałaby wziąć kredyt i go spłacać i płacić rachunki I mieć "swoje" niż brnąć w to a i tak nic nie mają
NIE WIEM JAK TAM U WAS MUSISZ SIĘ ZORIENTOWAĆ co i jak 😉
ej no napisałam do OLI ale nie odpisała ( co mnie akurat nie dziwi ) ale może któraś inna spróbuje ?????? bo to na prawdę dziwne 😮
Asia czekamy na zdjęcia 😉
ja się poddałam fbk mi szwankuje, chyba usunę konto i założe nowe
a ma któraś net z areo/aero PLAY ????? bo mi się serio umowa na początki czerwca kończy i P. chce wziąc to coś 🤢
no to chyba tyle
z LENIEM bez zmian
nie jest soba bo jesteśmy w mieście , wczoraj nauczyła się nowego słowa i w kółko to powtarza , co gorsze ono ma swoje znaczenie a ja nie za bardzo mogę spełnić jej prośbę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda nic szczególnego
LENA wie co znaczy "idziemy" to wystarczyło
ja jej mówiłam podczas ubierania "idziemy" albo "idziemy na dwór", albo "idziemy do LEONA " a P. ją nauczył jakiegoś dziwnego słowa "ajta" ata" chuj wie co ............................... ☺️ bo kiedyś na wsi się tak mówiło
i ona od razu załapała ATA , ATA , dziś ją ubieram a ONA , ata, ata , no ale jak ATA o 7.00 rano ????????????????????
potem znowu ATA , ATA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie wiem czy w ogóle dziś z nia wyjdę bo u nas od rana leje a ja nie wzięłam tej folii ze soba 😞 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matylda.... nie ch..... wie co to, bo ja tez tak mówię do Nikoli jak idziemy na spacer 😁
"idziemy ajciu" 😉 😁
więc coś w tym jest ☺️
u mnie Nitka tylko perfekcyjnie mówi: "baba" "tata" "jedzie" "dzidzi" i "aja" (na psa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a lena PERFEKCYJNIE mówi MAMA, TATA, BABA, PA PA , au au,kaka, NIE, AM ( jedzenie 😉 ) i to wszystko świadomie i wtedy kiedy trzeba
ale to ATA to mnie rozbroiło
oczywiście rozumie więcej jakieś tam idziemy, chodź, masz, weź, daj,pies, kot, kaka, siadaj,
no ale niestey zna 3 zwierzęta na krzyż i wszystko to "au, au "
ostatnio zobaczyła królika i tez "au, au"
ja nie mówię że to nic złego he he
ale wolałabym żeby mówiła coś po "ludzku" a nie ATA, AJTA, AJCIU he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...