Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam.

Widze ze we wszystkim mamy chyba inne gusta ale to nic zlego-kazdy ma swoje i stroi wedle swojego . Kiedys napisalam ze Wasze meble mi sie nie podobaja i ze sa paskudne jak dla mnie za to Wszystkim Wam sie tu podobaly. Problem w tym ze mi sie nie podobaja takie klasyki nowoczesne jak teraz i nie podobaja mi sie tez jakies starocie z epoki moich rodzicow.

Co do zestaiwnia kolorow to wiem ze jak jest naciapana firanka to zasłona powinnaa być jednolita. Myslalam o kupnie docelowo do tej foranki zasłony ciemny brąz jednolitej. W tej chwili mam żółto złota. Zaraz zrobie fotke i jak się uda to wkleje.

Edit:
Proszę moja zasłona:
....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A gdybym miała kupować teraz to takie bym pewnie kupiła:
1. Ta by pasowała do tapety ba na tapecie będa koła i ta delikatny wzor kół a do tego brąż by ladnie pasował do żółtego i do dodatków drewnianych i drewnopodobnych w pokoju:
http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-okien/tkaniny-i-firany/zaslony-gotowe/zaslona-gotowa-angy-inspire,p158785,l943.html

2.
Ewentualnie tą-lubue taki materiał , chodz wydaje mi się za bardzo prześwitująca-to bardziej zasłona letnia a ta wyzej to zimowa:

http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-okien/tkaniny-i-firany/zaslony-gotowe/zaslona-gotowa-illa-inspire,p141712,l943.html

3.Ewentualnie ta-maz bardzo ia ja tez lubie zielen a zielen pasuje do zółtego:

http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-okien/tkaniny-i-firany/zaslony-gotowe/zaslona-gotowa,p163647,l943.html

To tak na szybko wybrałam z liroja gdzie najczesciej robimy zakupy.

Z reszta jeszcze co do gustów-ja mam fisia na punkcie zółtego koloru, uwielbiam też drewno i wszelkie jego odcienie oraz brązy i zielenie. Sa to dla mnie bardzo przytulne i ciepłe kolory które będa panowały w moim domu. Nie lubie natomiast modnej dzis klasyki w chlodnych kolorach gdzie panuja szkała, czarne i ciemne kolory, biel itp odcienie.
Jak zaraz mi sie uda znaleźdz stare zdjecie tapety to tez wrzuce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a do Ali pokoju , ale jeszcze zobacze czy do mojego jako 2ga para a dziecku cos dziecięcego nie kupić taka od babki kupuje:
....

Edit:
a tapeta bedzie w salonie-czyli naszym pokoiku taka też żółta w złoto-kawowe koła.
....

Wiem, wiem wiem.... za duzo żółtego, sciany zółte, firanka białao żołta i zasłony zółte, mdło bedzie 😞 Tak tak przyznaje racje i jak lubie zólty to bedzie mi bokiem wychodzic ale ta zaslone juz mialam wiec bedzie tymczasowo. Jak na wiosne bede miec pare groszy wiecej to wtedy kupie brazowa zeby ztlamsiła te zolte sciany. a dodam jeszcze ze w saloniku bada 3 okna. jedno balkonowe po prawej stronie-na prawej scianie, jedno 1,4 m x 1,2 na srodkowej scianie, a na lewej scianie patrzac z punktu wejscia bedzie malutkie okienko 50cm x 50cm i w tych okienkach (balkonowym i tym malutkim chce rolety brazowe albo zielone-takie samego koloru jak beda zaslony docelowe). dodam ze wszystkie meble sa w brazach i listwy i gniazdka beda w drewnopodobnej okleinie takze jak dam jeszcze zaluzje i zaslony w brazie to bedzie moim zdaniem za malo kolorow w pokoju bo tylko braz i zloty takze mam dylemat czy nie dac zieleni-jezeli tak to jaki odcien?? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja Alice nic jeszcze nie widziałam bo nie mam czasu więc nie kasuj
o gustach się nie dyskutuje czy jak to tam było ale sama chciałaś SZCZEREJ opinii
ja osobiście też nie lubię białego w przewadze , ale jeśli coś jest gustownie urządzone i trzyma sie kupy i nie ma w tym przesady to czemu nie
ja z kolei uwielbiam wenge /venge ( nie wiem jaka pisownia) i wszelakie brązy
nienawidzę zasłon takich śliskich albo falban kojarzy mi się to z czasami zaprzeszłymi gdzie nic kiedys nie było a jak ktoś coś takiego miał to był szczyt bogactwa i możliwość wyróżnienia sie
nie lubię też klasycznych mebli nawet tych prawdziwych dębowych i tych cholernie drogich , no chyba że mowa o muzeach 😉
zamiote schody i wracam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ja mam prośbę,
dziewczyny doradźcie mi jakie szkło wybrać do kuchni między szafki.... Będzie mleczne ale czy lepiej będzie to wyglądało z jednym akcentem np. taki kwiat

czy lepsza np. taka trawa na całości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda ja mam inny gust niz Wy wszystkie tu wiec ciezko mi cos doradzic zeby Sie komus spodobalo 😁 Ale gdybym mmiała wybrać bo nie wiem jak wygląda Twoja kuchnia to bym wzieła trawe na całaosci jezeli chcesz ozywic kuchnie a kwiata jezeli tylko chcesz spokojny akcent. Kwestia gustu z reszta tak jak mowie musialabym zobaczyc kuchnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i zapomnialam dodac do tego wszystkiego przy wystroju okien ze parapety tez beda z okleina drewnianopodobna czyli takie:

1. http://www.leroymerlin.pl/okna-i-drzwi-zewnetrzne/parapety/parapety-wewnetrzne/parapet-wewnetrzny-okleinowany,p10780,l484.html


albo

2. http://www.leroymerlin.pl/okna-i-drzwi-zewnetrzne/parapety/parapety-wewnetrzne/parapet-wewnetrzny-okleinowany,p10762,l484.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola Twoja ta z linka firanka jest ladna do naciapanych zaslon ale mi sie kompletnie nie podoba taka zwyczajna.

Matylda wiem ze o gustah sie nie dyskutuje-dziadek filozof zawsze mi to powiadal " de gustibus non est disputandum" ale ja lubie nie tyle dyskutowac co wymieniac poglady np dlaczego komus cos sie nie podoba lub podoba. Czasem jest to gust i koniec bo ciezko wytlumaczyc ale czasem jest to co innego np to ze pasuje Ci do mebli, ze lubisz zimne czy cieple kolory, itp itd.

Widze ze wszystkie sa zapracowane wiec i ja korzystajac z tego ze dziecko padlo mi spac ide myc gary i jak skoncze to wroce zobaczyc czy coscie naskrobaly 😉

A i zeby bylo jasne-swoimi wypowiedziami nigdy nie mialam i niemam zamiaru sprawic przykrosci. Cenie sobie szczerosc i nie obrazam sie za to ze komus sie cos mojego nie podoba i rowniez bym sie cieszyla gdyby ktos sie na mnie nie obrazal za podobne zdanie negatywne itp.

ok lece myc gazr a w produkowaniu stron pewnie przejmie teraz Matylda jak skonczy z klatka schodowa (taka mam nadzieje) 🙃 😜

P.s zauwazylam ze jak daje 2 spacje przed linkiem to link jest taki ze nie trzeba kopiowac tylko mozna kliknac wiec poprawialm wszystkie swoje wczesniejsze linki zeby moc kliknac.
ps2. Przyjachal gosciu dzis i zamianil mi wreszcie klamki i jestem happy 🙂 dostalam takie jak pierwotnie zamowilam 10szt nowe z folii a nie 3 rodzaje jakis obdrapanych ktorych nie chcialam wzorow i do tego kazda inna.
Tez Wam pozniej wkleje jak bedziecie chcialy jakaa sobie klameczke zamowilam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może najpierw do Magdy
mnie się osobiście kwiat bardziej podoba ale wiem że kuchnia jest biała to może być tak za mdło
trawa fajna ale jakaś taka mhm no nie wiem taka kurde brakuje mi słowa
taka trochę ekstrawagancka 😮
a nie masz jakiejś takiej delikatnej trawy w zanadrzu no takich jakiś pojedynczych , powychylanych ździebeł ?????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice - no ja mam zupełnie inny gust i do gładkiej firanki pasują KAŻDE zasłonki 🙂
Co Ty zrobisz w swoim domu to Twoja sprawa, ja już się nie wypowiadam bo to nie moja bajka zupełnie.

Matylda - mnie też się nie podobają śliskie firany - chodziło mi tylko o wzór.. Wole te siatkowe i takie też mam w salonie, długie proste, białe do ziemi 🙂

Magda - wg mnie wzór z orchideą lepszy, trawa ładna, żywa ale na dłuższą metę będzie męczyć wzrok moim zdaniem.. A ten kwiat delikatny, nie krzykliwy ale widoczny i elegancki 🙂
Zobacz - tu ktoś ma trawę.. a dalej są też maki - fajne, wyraźne, podobają mi się, wprowadzają życie do kuchni 🙂
http://www.decomania.pl/pl/i/Szklo-hartowane/40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola ja sie nie obrazam za Twoje wypoiwedzi a chetnie poslucham co ktos sadzi o moich pomyslach nawet jezeli mam je juz zatwierdzone w 99,99% ze raczej nie zmienie to zawsze jest cien szansy ze ktos mi cos fajnego podpoiwe.
A jaki kolor rolety bys dala i zaslon do tej firanki i do tej tapety? Zielen czy braz? W brazie mam pol pokoju mebli, parapety , listwy pradowe na scianach i panele podlogowe.
I co sadzicie o tej drugiej firance co tez kupialam o taka:

....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Ola ja sie nie obrazam za Twoje wypoiwedzi a chetnie poslucham co ktos sadzi o moich pomyslach nawet jezeli mam je juz zatwierdzone w 99,99% ze raczej nie zmienie to zawsze jest cien szansy ze ktos mi cos fajnego podpoiwe.
A jaki kolor rolety bys dala i zaslon do tej firanki i do tej tapety? Zielen czy braz? W brazie mam pol pokoju mebli, parapety , listwy pradowe na scianach i panele podlogowe.
I co sadzicie o tej drugiej firance co tez kupialam o taka:

http://allegro.pl/ikea-firana-zielone-listki-kwiaty-wiazana-hit-i2720989861.html



Tapety nie widziałam bo zdjęcie jest dla mnie niewidoczne ale pewnie wybrałabym zieleń 🙂 Ale żywą, coś takiego ale jeszcze bardziej nasyconą - prawie żarówę taką 🙂

http://allegro.pl/tuja-zaslona-salon-firan-katowice-swiat-firan-pl-i2726664018.html

Gdyby firana była gładka pięknie wyglądałyby takie zasłony - do brązów idealnie:
http://allegro.pl/zaslony-marerial-dekorac-bialy-w-kolorowe-kwiaty-i2713202773.html
Pewnie nie Twój klimat ale pytasz to odpowiadam
Co do rolet to ja mam wszędzie białe - do wszystkiego zawsze będą pasować bo są neutralne 🙂
Firana do Ali całkiem ładna, tylko ładnie ją trzeba upiąć w sensie - taśmą podszyć żeby się ładnie marszczyła bo ta na obrazku to porażka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice ja już sto razy pisałam że u mnie w domu jest totalne pomieszanie z poplątaniem bo nie miałam głowy ani ochoty ani pieniędzy żeby to ogarnąć po remoncie .
DLA NAS najważniejszy był sam remont czyli w tym wypadku podłogi i gładzie i drzwi a reszta no cóż , musieliśmy powkładać stare meble bo nie mieliśmy co z nimi z robić , bo nie było pieniędzy i akurat sprawdzaja się przy dziecku które spokojnie może je niszczyć jakby co, to samo z TV mieliśmy 6 telewizorów które miały od 6do 20 lat wszystkie dobre i co mieliśmy to wyrzucić ???????
zaraz dokończę o mnie a teraz o Tobie
żółty i zielony zupełnie nie moje kolory , ja uwielbiam czerń, biel, brąz, szarości i czerwienie
żółty i zielony nie działają na mnie uspokajająco , wręcz przeciwnie jak płachta na byka , no chyba że mowa o super ekstra zółtym , albo neonowym zielonym to tak , do małych , nowoczesnych wnętrz np kawalerek , gdybym takową posiadała to bym sobie nawet seledynowe meble tam postawiła 😁
ja sama mam żółty pokój ( musiałam się na to zgodzić w zamian za burgundową ścianę w sypialni 😠 😠 😠 )
nienawidzę tego koloru i rzygać mi się chce, ale pocieszam się tym że w przyszłym roku on już zniknie 😁
pierwsza wczorajsza firanka która pokazałas kompletnie mi się nie podobała
zasłony już lepsze bo sama mam podobne 😉
ale do tych zasłon nie dałabym już firanki ( tak jak tam w linku nawet było) albo ewentualnie taką śnieżnobiałą równą z parapetem albo do ziemi
nie może tam być zołtych firanek z falbanami , bufonami wiązaniami i do tego takie zasłony bo moim zdaniem to nie odmienny gust ale bezguście 😮
ta zielona krótka z listkami też mi sie nie podoba bo nawet jeśli to ma być u ALI i są tam drzwi to mi się wydaje że to się będzie gryzło, bo tu jakieś firany , z łótymi bufonami i zasłonami a tam pstrokate z liśćmi , moim zdaniem to się gryzie i już
jeśli chodzi o żółty kolor to już wiadomo jakie jest moje zdanie ale nie pasują do tego jakiś drewnopodobne dodatki , moim zdaniem to musi być jakiś kontrast żeby nie było zbyt mdło no ciemne brązy albo czernie albo jakieś mega ciemne śliwki albo oliwki
no to chyba tyle a co do mnie to tak jak pisałam
tylko z kuchni jestem na razie zadowolona mimo że jeszcze stołu nie mam , tylko stary 20 letni przyniesiony z garażu i dwa krzesła z kompletu z przemyśla
ale kiedyś będzie tam taki mały ciemnobrązowy stół i takie krzesła , bo takie mam zasłony , takie mam żyrandol i kinkiet i takie mam obrazy
co do pokoi to żólty wiadomo odpada , będzie tam kiedyś biało z super ekstra tapetą na ścianie , skórzana bądź skóropodobna kanapa , albo niekoniecznie , jeśłi znajde jakąs fajną inna ( teraz jest ta szara ogromniasta zupełnie niefunkcjonalna , zajmująca dużo miejsca kanapa z targu dodam 16 letnia i ma jeszcze 2 ogromne fotele i dwie pufy )
będzie tu mały nowoczesny kominek bo w koncie jest na niego miejsce , mała plazma na ścianie i jakaś komódka i wsio
teraz mam tu meble 10 letnie które wtedy kosztowały prawie 10 tyś tylko dlatego że są z drewna , masakra jakaś , nienawidzę tego
a wygląda to badziewie tak :
[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/71789880567405549151.jpg[/IMG][/URL]
kocham za to mój kolor na korytarzu , to jakiś mglisty wrzos , który w dzień jest prawie niewidoczny , po południu robi się szary a przy zapalonym świetle jest fioletowy
moja sypialnia to moje królestwo , biała , ciemna podłoga i bordowa ściana i bordowe rolety w oknie ,
i tak by zostało ale okna nie są pierwszej jakości i nowości i parapet też , więc teraz dla zmyłki wisi tam stara firana mamy a kiedys będzie śnieżnobiała, gęsto marszczona do samej ziemi , bez niczego
oto moje królestwo
[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/19474294136718477944.jpg[/IMG][/URL]
mam jeszcze 3 pokój
taki biurowy , ale w przyszłym roku będzie tam garderoba połączona z królestwem LENY , bo nie mamy innego wyjścia P. ma tyle ciuchów że się nie mieścimy więc tam robimy meble na zamówienie z ogromną szafą , regałami na zabawki ksiażki i dokumenty , to tego łóżko i biurko
łazienka też kiedyś będzie biało czarna , no ale to jeszcze tyle czasu że moze mi sie odmieni 😉
raz jedyny widziałam piękną fioletową ale to jeszcze mam czas nie wiem co mi się będzie podobało za kilka lat 😉
no to chyba tyle
a tak zupełnie poważnie to i tak nie ma znaczenia kto co ma , ile to kosztowało i jak to wygląda bo ja mam 3 domy ale co z tego skoro nie mam tego "prawdziwego" rodzinnego , domowego ogniska
to jest najważniejsze i nawet mieszkając w lepiance jak sie to ma to jest się szczęśliwym 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):

a tak zupełnie poważnie to i tak nie ma znaczenia kto co ma , ile to kosztowało i jak to wygląda bo ja mam 3 domy ale co z tego skoro nie mam tego \"prawdziwego\" rodzinnego , domowego ogniska
to jest najważniejsze i nawet mieszkając w lepiance jak sie to ma to jest się szczęśliwym 😉

Już to kiedyś napisałam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o zielenie to miałam w swoim poprzednim mieszkaniu taki neonowy jak pisała Matylda, jedna ściana w ciepłym jasnym brązie który wieczorem wyglądał jak popiel łamany z fioletem 😁 Do tego meble venge 🙂

Nie patrzeć na dziewczyny, to moje koleżanki z pracy poprzedniej, impreza pożegnalna była..
Ech tęsknię za tamtym mieszkaniem.. Miało 90 m a tu się gnieżdżę w 55 🥴


...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda - jeśli mogę coś wtrącić ☺️
To wywaliłabym ten badyl z sypialni.. Nie powinno trzymać się niczego \"zasuszonego\" czy sztucznego w miejscu gdzie ma panować miłość i namiętność 🙂
Postaw tam może jakąś lampkę która wniesie ciepło.. Ja mam z Ikei taką dużą papierową.. Chyba 79 zł kosztuje 🙂 http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90099681/ Daje ciepłe żółte światło..
Poza tym taki badyl to siedlisko kurzu - to tak z praktycznych rad ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm.... czarno-biala lazienka? po moim trupie- to jak w trumnie, moze kremowo -ciemnobrazowa to tak ale bialo czarne jak dla mnie fe...
Sypialnia a raczej kolor sciany ladny-tez lubie bordo i sliwki ale to jak dla mnie sa ciemne kolory a problem w tym ze w naszym domku bedzie barddzo malo miejsca 😞 pokoj nasz to jest 10m2 a Ali 7,5m2 jak ja do tych pokoi dam bordowe sciany albo inne ciemne to mnie przytloczy i optycznie jeszcze bardzej zmniejszy.
Kolor?? hm... no coz to juz chyba nie podlega dyskusjiii Widzisz Matylda na ciebie zolty dziala jak plachta na byka a mnie rozwesela-to kolor slonca i wtedy czuje sie cieplo przytulnie-cos jakbym byla latem na polu slonecznikow 😉 lubie bardzo ten kolor. Lubie cieple kolory.

ola te zasony sa jak dla mnie "naciapane" nie lubie prazkow i kolorowych kwiatow-bynajmniej te akurat nie podobaja mi sie. przepraszam ale nie wiem o jakim zielonym zywym mialas na mysli bo ten z firanki to jakas cytryna zimna jak dla mnie i bardziej odcien zolci niz zieleni mi przypomina.
Biale rolety-fakt pasuja pewnie wszedzie ale jak dla mnie bialy-niepraktyczny. Jestem brudas i boje sie ze bialy szybko sie bedzie brudzil i bedzie na nim widac kurz i inne plamki 😉
A jezeli chodzi o biale sciany to cale zycie mialam biale sciany-bo innych kolorow nie bylo 30lat temu 😜 dlatego mi osobiscie biale sicany kojarza sie staroswiecko. Wole kolorowe-moze być biel wle jak sa np wlasnie jakies naklejki czy malowidla ale juz bym wolala kremowy jakis ale nigdy bialy - przejadl mi sie cal e zycie bialy 😞

Matylda M=Nasz pokoj i Ali pokoj bedzie dzielic 5metrow gdzie po drodze jest kuchnia, lazienka i sizarko-graciarnia takze to ze w Ali pokoju inne zestawienie a w naszym inne chyba nie bedzie sie az tak gryzlo co?

Z reszta co do wyposazenia. Piszesz o 20 tv, o meblach 10letnich, o firanie od ciatki, o 20 letnim stole-ja tez mam stare rzeczy! ale proboje sobie tak wybrac z tych staroci i innych zeby mi to pasowalo. Jak mialam 3 stare komputery to sprzedalam je po symbolicznych pieniadzach i dodalam par e groszy i kupilam pozadny nowy. Bo po co mam trzymac 20 trupow jak mozge to zamienic na 1 nowy lub nie tyle nowy co moze lepsz lub nowszy?
Taki jest moj sposob myslenia.
Ja tez nie kupuje wszystkiego co nowe! Kupuje wiekszosc uzywane zeczy!
Malo tego robie na tym nie zly biznes 😜
Np. kupilam chuste nowa w mwga promocji za 70zl i po 2 latach uzywania sprzedalam za 60zl, kupilam ali siedzenie do karmienia za 100zl uzywane , a po 2 latach sprzedalam za 90zl. Ja bardzo czesto kupuje lepsze gatunkowo rzeczy lub firmowe ale uzywane w jakis okazjach na ktore czycham a po jakims czasie sprzedaje nie wiele na tym tracac-no bo co to jest 10 zl straty przy 2 letnim uzywaniu 😉
tak samo teraz upatrzylam sobie wymarzony stol do pokoju-o ten:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50116809/#/10116811

i co? pol roku szukalam dszukalam az 2 dni temu kupialm za polowe ceny w idealnym stanie uzywany identyczny we wroclawiu z przesylka 🙂

Mam duzo firmowych, dobrych rzeczy uzywanych. Jedyne co nie kupuje uzywane to sprzety rtv,agd-bo jak kupujac uzywany stol widzisz jego stan i to czy sie kiwa czy jest podrapany itp tak kupujac sprzet nigdy niewiesz czy nastepnego dnia go szlak nie trafi a ty kase w bloto wyrzucisz bo nie jest na gwarancjii takze sprzety nowe kupuje-zazwyczaj przez neta to tez pare stow taniej niz w stacjonarnych sklepach ale zawsze robie rozeznanie przez pare meisiecy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...