Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
marinka napisał(a):
Natka85 napisał(a):
gizelda napisał(a):
dziewczyny teraz mam poważne pytanie i liczę i błagam aby któraś mi odpowiedziała albo coś doradziła
zacznę od początku
LEŃ niezmiennie używa pieluch z rossmana baby dream w dzień i na nac pampers premium care ( no i ewentualnie podczas jazdy samochodem)
raz gdzieś we wrześniu kończył mi sie zapas pieluch a nie miałam żadnego wyjazdu , i poprosiłam mamę aby kupiła pieluchy (ona z kolei nie ma możliwości pójścia do rossmana) i kupiła mi DADĘ ( a ostatnio LENA miała to na sobie jak miała jakies pół roku i już wtedy wiadomo było że ją uczulają )
no nic zaryzykowałam i myślałam że to minęło
ale gdzie tam po godzinie albo nie daj Boze po kupie od razu miała TAM plamy, krosty albo nawet czerwone krwiste rany 🤢
wiedziałam że ja to boli jakoś temu zaradzałam
sygnalizowała to , mówiła BUBA , próbowała się tam dotknąć i płakała ale to zrozumiałe
starałam sie odstawic te pieluchy , zakładałam jej ewentualnie góra na pół godziny i powoli wszystko znikało
teraz nic już TAM nie ma , ma tylko takie dwie malutkie krostki ale to tak dosyć daleko od WSZYSTKIEGO 😉
ale tak od kilku dni , no nie wiem może od poniedziałku jak tylko ją TAM dotykam chusteczką to dalej mówi BUBA 😮
ale tam, nic nie ma, nic kompletnie nic nawet zaczerwienia i teraz nie wiem czy ona pamięta TAMTO i to wykorzystuje czy chusteczka jest zimna ( bo wiadomo temperatura już nie ta 😉 ) czy o co chodzi ???
Ola jak Twoja LENKA miała te SWOJE problemy to było coś widac gołym okiem ????
bo ja już nie wiem , moze ją coś tam w środku boli 😮
podsumowując
nie ma żadnych widocznych objawów
mówi że ją BUBA
wzdryga sie jak ją dotykam
więc albo pamięta tamto i juz asekuracyjnie mówi BUBA
albo chusteczki są za zimne
albo ma coś w \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"środku\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" coś o czym nie mam bladego pojęcia
co robić girls ?????????????




Mati myj ją w czystej letniej wodzie, ja nie korzystam praktycznie z chusteczek. Jasia myje wyłącznie w letniej wodzie, z dodatkiem mydełka Nivea hipoalergicznego. Jeśli to nie pomoże to myj ją w rumianku, to ściąga gorączkę. Mój Jaś nie ma żadnych problemów, a jak używałam chusteczek to wystarczyło raz a dzieciątko miało czerwoną pupkę i ptaszka. Wiadomo, że dziewczyneczki mają gorzej. no, ale zobacz. Jeśli nie pomoże to musisz pójść do lekarza.

Alice dziękuje za fotki 😆


Mając dziedwczynke i chłopca, uważam, że dziewczynce łatwiej wszystko zrobic 😉

pewnie i łatwiej bo już z natury wiesz o co kaman 😉
ale wiesz dziewczynka ma trochę większą \"dziurkę \" to i łatwiej o wszelakie zarazki,bakterie grzyby i inne 😉



no właśnie oto mi chodziło, a że jestem dziewczynką to znam to z autopsji 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
dziewczyny teraz mam poważne pytanie i liczę i błagam aby któraś mi odpowiedziała albo coś doradziła
zacznę od początku
LEŃ niezmiennie używa pieluch z rossmana baby dream w dzień i na nac pampers premium care ( no i ewentualnie podczas jazdy samochodem)
raz gdzieś we wrześniu kończył mi sie zapas pieluch a nie miałam żadnego wyjazdu , i poprosiłam mamę aby kupiła pieluchy (ona z kolei nie ma możliwości pójścia do rossmana) i kupiła mi DADĘ ( a ostatnio LENA miała to na sobie jak miała jakies pół roku i już wtedy wiadomo było że ją uczulają )
no nic zaryzykowałam i myślałam że to minęło
ale gdzie tam po godzinie albo nie daj Boze po kupie od razu miała TAM plamy, krosty albo nawet czerwone krwiste rany 🤢
wiedziałam że ja to boli jakoś temu zaradzałam
sygnalizowała to , mówiła BUBA , próbowała się tam dotknąć i płakała ale to zrozumiałe
starałam sie odstawic te pieluchy , zakładałam jej ewentualnie góra na pół godziny i powoli wszystko znikało
teraz nic już TAM nie ma , ma tylko takie dwie malutkie krostki ale to tak dosyć daleko od WSZYSTKIEGO 😉
ale tak od kilku dni , no nie wiem może od poniedziałku jak tylko ją TAM dotykam chusteczką to dalej mówi BUBA 😮
ale tam, nic nie ma, nic kompletnie nic nawet zaczerwienia i teraz nie wiem czy ona pamięta TAMTO i to wykorzystuje czy chusteczka jest zimna ( bo wiadomo temperatura już nie ta 😉 ) czy o co chodzi ???
Ola jak Twoja LENKA miała te SWOJE problemy to było coś widac gołym okiem ????
bo ja już nie wiem , moze ją coś tam w środku boli 😮
podsumowując
nie ma żadnych widocznych objawów
mówi że ją BUBA
wzdryga sie jak ją dotykam
więc albo pamięta tamto i juz asekuracyjnie mówi BUBA
albo chusteczki są za zimne
albo ma coś w \"środku\" coś o czym nie mam bladego pojęcia
co robić girls ?????????????

Moja Lena znów ma TO o czym piszesz, jutro jedziemy do Ozimka bo już zielone gile ma.. Poza tym mleko się kończy i recepta potrzebna 🙂
A objawia się to tym że jak rozchylisz jej wargi sromowe (co może być trudne bo będzie protest) to zobaczysz zaczerwienienie przy wejściu do pochwy - sorry za dosadny opis ale chcę być dobrze zrozumiana.. Normalnie skóra w tym miejscu jest lekko różowa - wiadomo a przy "grzybicy" jest dość czerwona. Myślę że będziesz wiedziała jak sama spojrzysz.. Zdjęć Ci nie zrobię z wiadomych względów 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
gizelda napisał(a):
dziewczyny teraz mam poważne pytanie i liczę i błagam aby któraś mi odpowiedziała albo coś doradziła
zacznę od początku
LEŃ niezmiennie używa pieluch z rossmana baby dream w dzień i na nac pampers premium care ( no i ewentualnie podczas jazdy samochodem)
raz gdzieś we wrześniu kończył mi sie zapas pieluch a nie miałam żadnego wyjazdu , i poprosiłam mamę aby kupiła pieluchy (ona z kolei nie ma możliwości pójścia do rossmana) i kupiła mi DADĘ ( a ostatnio LENA miała to na sobie jak miała jakies pół roku i już wtedy wiadomo było że ją uczulają )
no nic zaryzykowałam i myślałam że to minęło
ale gdzie tam po godzinie albo nie daj Boze po kupie od razu miała TAM plamy, krosty albo nawet czerwone krwiste rany 🤢
wiedziałam że ja to boli jakoś temu zaradzałam
sygnalizowała to , mówiła BUBA , próbowała się tam dotknąć i płakała ale to zrozumiałe
starałam sie odstawic te pieluchy , zakładałam jej ewentualnie góra na pół godziny i powoli wszystko znikało
teraz nic już TAM nie ma , ma tylko takie dwie malutkie krostki ale to tak dosyć daleko od WSZYSTKIEGO 😉
ale tak od kilku dni , no nie wiem może od poniedziałku jak tylko ją TAM dotykam chusteczką to dalej mówi BUBA 😮
ale tam, nic nie ma, nic kompletnie nic nawet zaczerwienia i teraz nie wiem czy ona pamięta TAMTO i to wykorzystuje czy chusteczka jest zimna ( bo wiadomo temperatura już nie ta 😉 ) czy o co chodzi ???
Ola jak Twoja LENKA miała te SWOJE problemy to było coś widac gołym okiem ????
bo ja już nie wiem , moze ją coś tam w środku boli 😮
podsumowując
nie ma żadnych widocznych objawów
mówi że ją BUBA
wzdryga sie jak ją dotykam
więc albo pamięta tamto i juz asekuracyjnie mówi BUBA
albo chusteczki są za zimne
albo ma coś w \"środku\" coś o czym nie mam bladego pojęcia
co robić girls ?????????????

Moja Lena znów ma TO o czym piszesz, jutro jedziemy do Ozimka bo już zielone gile ma.. Poza tym mleko się kończy i recepta potrzebna 🙂
A objawia się to tym że jak rozchylisz jej wargi sromowe (co może być trudne bo będzie protest) to zobaczysz zaczerwienienie przy wejściu do pochwy - sorry za dosadny opis ale chcę być dobrze zrozumiana.. Normalnie skóra w tym miejscu jest lekko różowa - wiadomo a przy \"grzybicy\" jest dość czerwona. Myślę że będziesz wiedziała jak sama spojrzysz.. Zdjęć Ci nie zrobię z wiadomych względów 🤢

zrozumiałam
zaraz będę ją przebierać to zobaczymy co POWIE albo co zobaczę
to może byc TO bo ona nie jest przebierana w nocy i w dzień długo śpi ale staram się ją przebierać tuż przed spaniem ( często na śpiocha ) i zaraz jak wstanie
aaaaaa i jeszcze jedno o czym zapomniałaqm napisać
a pierwszy raz nam sie to zdarzyło
otóż jakis miesiac temu ni stąd ni zowąd na prawie suchej pielusze znalazłam ŚLUZ
oczywiscie też tłumaczę się jak głupia bo to może być śmieszne bądź dziwne dla laików ale
no to był taki śluz jak u kobiet w dni płodne co najmniej ( taki którego ja nigdy nie zaobserwowałam )
no to była taka wielka zbita ciągnąca gruda ( sory za opis ) przezroczysta oczywiście
i o duzej średnicy skoro nawet ja wyrodna matka to zauważyłam ☺️
nie wiedziałam skad to czy z tej "dziurki" czy z tamtej
no nie wiem
nawet po porodzie nic jej stamtąd nie wypływało
dziwne to wszystko
zaraz zobaczę tyle na ile teraz to światło mi pozwoli ale już od pewnego czasu czułam że chyba czas na wizytę u lekarza
niestety najwcześniej dopiero we wtorek się uda 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Jeśli ma już taką wydzielinę to myślę że sprawa jest zaawansowana i pewnie mocno jej doskwiera 🥴
Jedź jak najszybciej z nią do lekarza żeby z tego się kłopot na przyszłość nie zrobił 🤨

no teraz to wszystko połączyłam
oczywiście za późno 😠 😠 😠 😠 😠 😠
ale jak już ci pisałam ja mam tylko lekarza we wtorki czw w pozostałe dni mój lekarz rodzinny ale to szkoda słów nawet a na pogotowie z tym sie nie kwalifikujemy muszę coś zaradzic do wtorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
o Boże Nina ja też dziś nic nie zrobiłam ale zaraz piorę 6 pralek
nie wiem gdzie to powieszę ale ciul najwyżej jutro skończę
i się wykąpię
i w ogóle wszystkooooooooooooooooooooooooooooooo
oho LEŃ wstał spała od 12.30


ale Ty masz dobrze, mój spał 1 h. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):
gizelda napisał(a):
o Boże Nina ja też dziś nic nie zrobiłam ale zaraz piorę 6 pralek
nie wiem gdzie to powieszę ale ciul najwyżej jutro skończę
i się wykąpię
i w ogóle wszystkooooooooooooooooooooooooooooooo
oho LEŃ wstał spała od 12.30


ale Ty masz dobrze, mój spał 1 h. 🥴

no ta nie narzekam , bywa różnie między pól godz a 6 w dzień ale tak uśredniając to 3-3, 5 godziny
tylko wiesz , my spac chodzimy o 23.00 😉 a wstajemy o 9.00 to wiesz nie ma co się dziwić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry

u nas bez zmian, G. jak kaszlal tak kaszle, niewazne czy pije syropek czy nie, czy chodzi do zlobka czy siedzi w domu, wiec na 95% to alergia, od niedzieli ma zapalenie spojowek tez najprawdopodobniej na podlozu alergicznym,ale doszlo do zakazenia i ropieja mu oczy, wiec dostaje antybiotyk w kopelkach. Tylko dziwi mnie bo mu to wcale nie przeszkadza tzn.nie swedzi itd. Wydaje mi sie, ze ktorys dzieciaczek mial zapalenie spojowek?

Dom posprzatalam tak, ze mozna test bialej rekawiczki robic ;-) a i na silownie zaczelam chodzic:-)

Lena i Ala super tancerki, spryciulki

Anielka bedzie pieknie wygladala na pasowaniu, bardzo elegancko

duzo zdrowka dla wszystkich :-*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Gwaltu nie bylo 😞

Co do budzenia to wydaje mi sie ze Natka ma racje. U nas jest podobnie. Jak mieszkalismy u rodzicow w domu to sie dziecko wogole nie budzilo a odkad sie przeprowadzilam do kawalerki czyli od ost 18dni to dziecko mi sie budzi ale nie zawsze. Zazwyczaj tez na picie wlasnie chocisz temperatura jest podobna jak w domu byla. Moze to bycproblem w suchosci powietrza bo tam bylo 80% a tu mam 305 no i ze skrajnosci w skroajnosc-tam osuszacz powietrza stal a tu powinnam wlaczyc nawilzacz-tylko gdzie on jest po tej przeprowadzce to niewiem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):
OJ Gwałcicielki jedne, no 🙂
Cześć zimno, naprawdę zimno 😞
Ja potrzepuję chyba tego środka co reklamuje pani po 40. w TV 😁 Mój temperament jest równy 0 😞
Wy chyba tak nie macie, co???


U mnie to jest tak. Psychiczny temperament mam duzy ale fizyczny od porodu jakis zerowy ;( wiekszosc mowila ze to przez karmienie piersia bo odstawilam mala dopiero 2,5 miesiaca temu ale od tego czasu nie powrocil i przyjemnosci też mniejsze a raczej zerowe ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja konam
jak mnie w nocy łeb bolał o masakra
o 3.00 chodziłam mierzyć ciśnienie i miałam 140/100 toż to zgon dla mnie bo ja mam normalnie 90/60
zwymiotowałam 3 razy wziełam 3 tabletki i przeszło
dziś mi znowu nie dobrze do tego LENA działa mi na nerwy od wczoraj nie wiem czy to zeby czy cisnienie moje jej się udzieliło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂

Moje dziecko budzi się w nocy i to dwa, trzy razy 😞 czasami na picie, mleko, ale zazwyczaj stoi w łóżeczku i wyciąga rączki, żebym wzięła go do siebie 🙃 a w dużym łóżku automatycznie zasypia i mam raczej spokój do rana 🙂 Ale teraz będzie problem, bo w czwartek M. przyjeżdża i trzeba będzie Wojtusia jakoś oduczyc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...