Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mnie czasami też boli kręgosłup, z tym, że od kiedy pamiętam miałam z nim problemy. Także dla mnie to nic nowego 😉
Ja byłam na usg w zeszłym tyg, ale Maleństwo tak ścisnęło nóżki, że nie dało rady poznać, czy to chłop, czy to babka 😁 Mam nadzieję, że na 3d mnie oświecą, bo ciekawość mnie zżera 😁 Ale to dopiero za 3 tyg 😞
A tak poza tym, to od dobrego tygodnia czuję takie delikatne bulgotanie lub uderzenia w brzuchu, ale cały czas nie mam pewności, czy to ruchy. Macie/miałyście podobnie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Może 🙂

Mnie z kolei tak krwawią dziąsła. Mam też syndrom niespokojnych nóg i jakieś dwie plamy na twarzy 😁 Poużalałam się, dziękuję za wysłuchanie.
Ale z czym dziś do Was. Byłam dzisiaj z tymi moimi dziąsłami u dentysty, państwowego dodam ( jakby ktoś z warszawy szukał dobrego dentysty mam namiar na ŚWIETNĄ specjalistkę, tyle, że w przychodni studenckiej co sprawia,że warunki rodem z głębokiego PRLu )
Nie wiem czy wiecie, ale jako ciężarówki mamy po okazaniu karty ciąży dodatkowe, bezpłatne zabiegi. Np leczenie kanałowe, np usuwanie osadu i kamienia i inne.
Z dziką radością wykorzystałam ten fakt 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej ale ci zazdroszczę że miałaś odwagę iść do dentysty. Ja za cholibkę nie mogę się przełamać. Generalnie zawsze miałam opory ale w ciąży to już w ogóle mam takiego stracha że szok 🥴 Dlatego narazie sobie darowałam, po co się stresowac.
Odnośnie bóli w kręgosłupie to mam podobnie jak Dorka - od czasu do czasu w części krzyżowej.
Klaudiagda - te twoje bulgotanie to na pewno ruchy dzieciątka - u mnie też tak to się zaczynało.
Brechti - czekamy na info co do płci 🙂

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie 🙂 🙂
Jestem taka szczęsliwa wczoraj poczułam wyrażnie ruch mojej dzidzi 🙂Normalnie się ze szczęscia popłakałam 🙂 Takie to piękne uczucie 🙂 🙂 🙂
Już nie mogę doczekać się USG,bo chciałabym wiedzieć już co to będzie 🙂
Mam zachciewajki na kwaśne 🙂 Całe dnie mogłabym wcinać kapuste kiszona 🙂 A jak tam u Was z zachciewajkami?:P Pozdrawiam gorąco:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki!
u mnie zachciewajki wciąż i nieustannie na słodkie niestety 🙂 niedługo będę szersza niż dłuższa. Co do kręgosłupa to codziennie wieczorem daje znać o sobie. Tak twardo miałam się mobilizować i chodzić na basen i jakoś do tej pory się nie złożyło :-). A u Was jak z postanowieniem basenowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na samym poczatku mialam ochote tylko na kwasne ogorki i kapusta kiszona a teraz mam zupenie inaczej bo raz dziennie musze zesc czekolade 🙂
Co do ruchów to ja je juz odczówam bardzo wyraznie ale na samym pocztaku tez mialam wlasnie takie bolgotanie nad ktorymi zastanawialam sie czy to dzidzia czy jelitka ale z czasem byly one coraz wyrazniejsze wiec Klaudiagda napewno z dnia na dzien bedziesz je czula coraz wyrazniej 😁
Ja dzisiaj sie obudzilam z dokuczajacym bolem wlasnie w krzyzu musze sie chyba zapisac na basen bo cos ciezko widze swoj kregoslup w ciazy 🙂
Ja niestety wizyte mam dopiero za tydzien 01/12 wiec jeszcze musze poczekac na poznanie plci 😞 mam nadzieje ze szybko zleci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam podobnie jak ty Dorka, najpierw brało mnie na kwaśne i nie było dnia bez kiszonych ogórków albo kapusty a teraz znowu na słodkie. Zwariować można 🙂

Zastanawiam się nad basenem ale jeszcze do końca nie mam przekonania. U nas jest raczej tłoczno więc muszę to przemyśleć.

Frytus - no to gratulujemy pierwszych ruchów 🙂 Teraz to już z górki 🙂

Pozdrowionka dla was dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę tak rzadko tu zaglądam 😞 któraś z was pisala o dentyście-dziewczyny naprawdę warto dla świętego spokoju iść i zrobić zęby.nie wiem jak jest ze znieczuleniem w 1 trym,ale mnie w 18 tygodniu borowała mały ubytek i znieczulenie dostałam normalnie w dziąsło.tylko oczywiście OBOWIĄZKOWO trzeba poinformować o ciąży dentystę.warto zadbać,i robić odrazu małe ubytki,niż potem przechodzić jedno leczenie przez kilka wizyt lub wyrywać kompletny wrak.
ja dziś jestem po usg,wszystko z maluszkiem ok,waży jakieś 320g czekam na synka.
pozdrawiam wszystkie mamy z kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly nam dał dziś niezły pokaz,super odwrócił się przodem,ssał palca,potem pokazał nam faketa,na zmianę zamykał i otwierał piąstkę i głaskał mnie tak jakby po brzuchu 🙂 super widok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 ja tak na szybko się wtrącam, bo znalazłam w sieci coś, co się może Wam przydać (szkoda, kurde, że nie znalazłam tego przed swoim włąsnym porodem...)

"Herbatka z liści malin pita regularnie przez ostatnie trzy miesiące ciąży łagodzi bóle porodowe. Zmniejsza też bóle miesiączkowe, pod warunkiem że pije się ją systematycznie kilka dni przed pojawieniem się krwawienia."

Pozdrawiam! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki jak sie dzisiaj czujecie?? 🙂 Ja się chyba przedźwigałam:9 bo boli mnie brzuszek i jakies skurcze mam 😞A wizyte u lekarza dopiero 8 grudnia i nie wiem czy nie powinnam się z nim skontaktować 😞
Zastanawiam się czy iść do fryzjera,ale nie wiem bo słyszałam,że w ciązy farbowanie włosów nie jest wskazane...hmmm....Coś wiadomo Wam na ten temat??:P 🙂
Pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Frytus ja się powtrzymałam od farbowania przez pierwsze 3 miesiące, teraz farbuje u fryzjera i wszyscy łącznie z moim ginem twierdzą, że napewno to nie zaszkodzi. Kiedyś po prostu był taki przesąd żeby nie farbować włosów w ciąży bo dziecko będzie rude 😁. No a tak serio to też farby były inne-bardziej toksyczne. Co do tego przedźwigania kobieto to należy Ci się ochrzan, uważaj na siebie!! Jeśli do jutra nie przejdzie to może na wszelki wypadek zadzwoń do lekarza.
Po wizycie napewno zdam relację 🙂
Przyjemnego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie!
Jesli chodzi o farbowanie wlosow w ciazy, to jest to jak najbardziej bezpieczne. Kiedys mowiono, ze jest to niedopuszalne, ale w tej chwili, to potwierdzone info. Tym bardziej u fryzjera, dobierze on odpowiednia wode do farbowania 🙂
Jesli chodzi o moje usg na ktorym dzisiaj bylam.... 😁
No coz... Jestem najszczesliwsza! Bo okazalo sie, ze na 98 % to dziewczynka!!! 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek farb już tyle razy się pojawiał. MOŻNA MOŻNA MOŻna ale jak wiadomo wszystko to kwestia indywidualna ja też zamierzam się "pokolorować" tylko moja fryzjerka nie ma dla mnie czasu ale może przed świętami zdąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...