Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ania witamy cię bardzo gorąco.

Tutliputli - no ja dokładnie te same biorę tyle że te po 12 tygodniu 🙂 A w kwestii garderoby to i tak pięknie pociągnęłaś skoro nie musiałaś wcześniej kupować ciążowych ciuchów. Ja sobie ostatnio kupiłam sukienkę bo mam rodzinna imprezę i muszę jakoś wyglądać 🙂 Najgorsze jest to, że takie typowo ciążowe rzeczy są strasznie drogie a tylko w specjalnych sklepach mogę je kupować bo jestem wysoka i dosyć rozrośnięta w barkach (kiedyś trenowałam siatkówkę 🙃 i mi pozostało) i te z netu nie bardzo na mnie pasują 😠

Linkaa no witamy witamy - co nas tak zaniedbujesz? Masz już wybrane imię dla swojej niuni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ostatnio tak jakoś wyszło bo miałam dużo na głowie, ale teraz będę już regularnie tu zaglądać 🙂 Ja też muszę się wybrać na jakieś zakupy, bo już nie mam w czym chodzić, a jeszcze nie mam żadnych ciążowych ciuszków.
Na imieniem ciągle myślimy, może będzie to Maja albo Sandra jeszcze zobaczymy w sumie jeszcze trochę czasu jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
linkaa ja wizyte tez mam w środe i juz nie moge sie dodczekac ty przynajmniej masz przypuszczenia co bedziesz miala a ja jeszcze nic 😞

A co do ciuszkow to ja juz jakis czas temu kupilam sobie kilka rzeczy ciazowych rzeczywiscie sa one strasznie drogie ale znalazlam u siebie sklepik w ktorym te ceny sa naprawde rewelacyjne wiec kupilam sobie sódniczki i spodnie za dużo też nie chce kupowac bo pozniej beda mi sie walac po szafie 😁 chyba ze taki mi brzuch zostanie po ciazy hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też się już nie mogę doczekać środy, może uda się mi wyciągnąć mojego faceta bo coś czuje że się wstydzi :p ale jestem pierwsza na liście na 14:30 więc może uda mi sie go jeszcze przekabacić 🙂
Nie martw się na pewno się już dowiesz się kto Cię tam kopie w środku 🙂 A może masz jakieś przypuszczenia. Mi mówili że to będzie dziewczynka bo nie ładnieje no i się sprawdziło:P
Szczerze powiedziawszy ja myślałam że będę kupować sobie normalne ubrania tylko , np. odcinane pod biustem, w normalnych sklepach tak żebym po ciąży też mi się przydały. Ale ostatnio pokazał mi się już dość spora piłeczka i chyba jednak będe musiała odwiedzić sklepy z ciuszkami dla ciężarnych.
Chciałbym się Was jeszcze zapytać, kupujecie już coś dla swoich malutków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Linka ja jako nieliczna na tym forum kupuje już pierwsze rzeczy dla mojej księżniczki 😉 Nie przesadzam ale czasami po prostu nie potrafię się opanować i ostatnio jak zobaczyłam śliczne różowe opalaczki dla dzidzi to nie mogłam się oprzeć 🙂 Trafiłam na promocje i wydałam na nie aż 8 zł. Właśnie takie rzeczy kupuje - tylko okazyjnie - na pełną wyprawkę czekam dopiero na początek przyszłego roku kiedy będą wyprzedaże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie też strasznie ciągnie żeby coś kupić ale każdy mi mówi że jeszcze masz czas i zdążę wszystko kupić, więc się powstrzymuje.. 🤔
Jedynie co mam to 5 pampersów, które sobie zamówiłam jako darmowe próbki ze strony pampersa 🙂 http://www.pampers.pl/pl_PL/premiumcare 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola jak Ty jesteś szeroka w ramionach to ja jestem księżniczka perska 😁 tak ślicznie wyglądasz na swoim zdjęciu profilowym, że trudno mi uwierzyć w to co piszesz 🙂

No ja na razie nic Synkowi nie kupuje, chyba nie tylko dlatego,że to taki przedświąteczny okres i szaleństwo w sklepach/podwojone ceny, ale też dlatego, że... no przyznam się: nie za bardzo wiem co takie dziecko potrzebuje ☺️ wprawdzie są strony wspomagające takie mamuśki jak ja pomysłami, ale najpierw muszę zdecydować się na szpital ( w każdym wymagają czegoś innego..), potem zobaczyć co siostra ma dla mnie po swoim dziecku, a potem przejrzeć ofertę sklepów. Widziałam ostatnio piękną czapeczkę: niedrogą, praktyczną przy tym. Ale stwierdziłam, że naprawdę nie wiem, czy dla dziecka jest ona dobra 😁 😁 😁
A może któraś z Was jest w kolejnej ciąży i może podpowiedzieć ( zrobić listę ? ) co z minimum wyposażenia powinno się znaleźć w szafie maluszka? :]
Oj jak żałuję, że w takich sytuacjach mam mamę tylko na telefon !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola dzięki za słowa otuchy 🙂 faktycznie babiniec tu u nas będzie.
[b]Linka koniecznie weź swojego faceta, mój miał łzy w oczach jak zobaczył małą, a jak usłyszał jak serducho bije to mu się wyrwało: " o kur... niesamowite" npewno nie będzie żałował!
Też pomału zaczynam się przełamywać i coś nie coś już kupiłam ale a tej zasadzie co Wiola, po prostu poluje na okazję. Miłego weekendu kobietki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola dzięki za słowa otuchy 🙂 faktycznie babiniec tu u nas będzie.
[b]Linka koniecznie weź swojego faceta, mój miał łzy w oczach jak zobaczył małą, a jak usłyszał jak serducho bije to mu się wyrwało: " o kur... niesamowite" npewno nie będzie żałował!
Też pomału zaczynam się przełamywać i coś nie coś już kupiłam ale a tej zasadzie co Wiola, po prostu poluje na okazję. Miłego weekendu kobietki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W kwestii wózka to powiem wam tak. JA cały czas byłam nastawiona na ten wielofunkcyjny 3 w 1 ale parę dni temu byłam u koleżanki, która ma 2 synków - 2-letniego i 6-miesięcznego. Powiedziała mi, że nie będę zadowolona bo w głębokim pojeżdżę góra 2 miesiące, potem przyjdzie lato i będę chciała małą bardziej do słonka wystawiać. Powiedziała, że w takich wózkach fotelik samochodowy jest bardzo ciężki i że i tak potem z biegiem czasu będę musiała kupić nowy wózek - typową spacerówkę 🥴
Sama już nie wiem. Poleciła mi markę Mclaren i jeszcze jedną ale nie zapamiętałam nazwy 🙂

A w kwestii facetów na badaniach u ginekologa to faktycznie z nimi to jest niezły ubaw 🙂 Mój jak usłyszał, że będzie miał córkę to odstawił taniec radości po całym gabinecie - aż się lekarz zaczął śmiać i powiedział: "Przestanie Pan się cieszyć jak córka będzie Pana wyciągać na zakupy" 😆

A powiedzcie mi kochane - planujecie poród rodzinny czy raczej wasze połówki są do tego sceptycznie nastawione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się osobiście podobają te wózki ale na allegro kosztują najtaniej 1500zł ;/
http://www.implast.com.pl/files/katalog_implast_2010.pdf
i choruje też na taką kołyskę 🙂)
http://allegro.pl/kolyska-first-years-5w1-swiatlo-melodie-wibracj-i1327381057.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem jak najbardziej za rodzinnym porodem i nie wyobrażam sobie żeby w moim przypadku było inaczej, mój chłopak też jest za. Więc teraz trzeba tylko dbać o siebie i czekać na kwiecień 🙂
Swoją drogą ciekawa jestem ile nas jest tzn. przyszłych kwietniowych mamusi, pasowało by się kiedyś podliczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety mam male mieszkanko i nie moge szalec zbytnio z zakupami bardziej rozgladam sie za praktycznymi rzeczami ktore zajmuja malo miejsca 😁
A co do porodu to tez jestem za rodzinnym ale moj mowi zawsze ze nie wytrzyma widoku jak cierpie a ja mu zawsze odpowidam ze ja sie mecze przez te wszystkie miesiace to ty mozesz przynajmniej pocierpiec ze mna przy porodzie :P ale to oczywiscie tylko zarty i oboje napewno bedziemy chcieli byc przy narodzinach 🙂 - u mnie to nie uniknione musze byc 😁
A co do usg to moj dopiero uwierzyl ze cos jest w srodku jak zobaczyl wlasnie na usg malucha i bijace serduszko raczki nozki itp ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a powiedzcie mi jak z waszymi kregoslupami zaczynaja bolec bo mnie od jakiegos czasu bola plecy ale tylko z prawej strony i na wysokosci od pepka w dol na samym poczatku myslalam ze to nerka ale wszystko jest ok 🙂 bardzo tez odczowam rosnacy brzuszek i rozciagajaca sie skore po bokach mam naprawde napieta az czasem nie wiem co robic bo rwanie jest nie przyjemne 🙂 moze jakies sposoby a moze ja jestem tylko takim wyjatkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Ja jeszcze ciuszków nie kupuje,bo czekam no moje kochanie aż wróci na świeta,bo niestety pracuje za granicą i jestem sama 😞
Moja mama nadrabia,już pare ciuszków kupiła dla dzidzi 🙂
Co do porodu to mój chłopak chce byc bardzo przy porodzie ja też...Ale nie wiadomo czy akurat będzie w Polsce...Mam termin na 25kwietnia czyli na śmingusa dyngusa,a wtedy powinien być w Polsce...No mam nadzieje,że dzidzia poczeka na tatusia 🙂
Kurcze już bym chciała znać płeć maluszka...Ale to dowiem się albo w poniedziałek albo 8 grudnia 🙂 Już wypisuje liste z imionami,ale mojemu Miśkowi żadne nie pasuje;/ Aj tam nazwe po swojemu jak on sie nie zdecyduje hihihhi 😁 Jeśli chodzi o kregosłup to mnie nie boli,jakieś dwa tygodnie temu bolał mnie na dole pleców 🙂 Ale już jest oki 🙂 Skurcze powoli ustępuja 🙂 A słuchajcie,też tak macie,że jak lezycie sobie i przjedziecie ręką po brzuszku to wyczówacie jak maluch leży?? Bo ja mam po jednej stronie brzucha mam takie wybrzuszenie,przewaznie wieczorem 🙂 🙂Może to Nasz Tituś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
linka wózeczki super, a kołyska po prostu przepiękna! Ja niestety nie rozglądam się za takim dzidziusiowym wyposażeniem, znajoma mamy z Niemiec załatwiła mi jakiś ładny ponoć wózeczek i łóżeczko, za co jestem bardzo wdzięczna, bo nie pracuję i niezręcznie by mi było prosić rodziców o pieniążki na ich zakup. Chciałabym zacząć już kupować ciuszki ale najlepsze zostawiam na koniec!
Frytus150- też jestem sama w czasie ciąży, do porodu nie zobaczę tatusia... Ale damy radę, prawda?

Co do bólu kręgosłupa, to już pisałam wcześniej, czasem nachodzą mnie takie bóle, że ledwo z łóżka mogę się podnieść a schylanie to tylko w ostateczności... Takie uroki ciąży, za jakiś czas tego nie będziemy w ogóle pamiętać 🙂
Poród rodzinny- jak najbardziej, chociaż teraz jak tak sobie myślę, to boję się, że .... zrobię kupę! To by było najgorsze! Ale tatuś nie wyobraża sobie innego porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mnie też czasami jak brzuch wieczorem się napnie, to jak bęben naciągnięty. Zresztą ostatnio czuję jak moja skóra staje się bardziej sucha, wrażliwa ale pomaga mi smarowanie się oliwką zaraz po kąpieli. A na napięty brzuch już w ostateczności nospę biorę.

no i śnieg nam spadł !!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka, do skzoly rodzenia chodzic nie bede. Mam troche doswiadczenia z dziecmi, poza tym slyszlalam, ze i tak sie to nie przydaje za bardzo. Moze zalezy jeszcze gdzie... Co od boli kregoslupa tez je mam i czuje sie jakbym miala 90 lat, albo i wiecej 😞 A porod rodzinny u mnie odpada, moj nie chce byc przy tym 😞 Chyba sie boi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...