Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

jasia ja nie wiem dlaczego tak panikuję z tą jazdą do tej pory żadne warunki nie były mi straszne a teraz nie wiem sama czego ja się boję wiem że lepiej się nie spieszyc w ogóle z domu wyrusze wcześniej wolę sobie w ciepłej poczekalni poczekać i troszkę odetchnąć jju to juz jutro calusieńki miesiąc o niczym innym nie myślałam tylko o tej wizycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Dziewczynki 🙂 A no zima za oknem,zimno 😞 Grrrr...Ale jak niebaezpiecznie już nie raz bym glebe zaliczyła 🙂
Byłam dzisiaj u lekarza,w związku z tymi skurczami...Okazało się że szyjka macicy się skurczyła przez to ,że się czesto denewruje i dlatego te skurcze 🙂
Niestety płci nie znam bo Maleństwo miało między nówkami pępowine;/ A szkoda...
Ale za tydzień mam kolejną wizyte i lekarz będzie badał dzidziusia 🙂 Mam nadzieje,że będę wiedziała KTO to będzie 🙂(Lekarz mnie opierniczył jak się zapytałam czy już wiadomo"co" to będzie,powiedział,że nie co tylko "kto")hihi 🙂 A co do rozstępów bo mi sie na bokach brzucha pojawiaja mautkie,smaruje oliwką ale za bardzo leniwa jestem i nie robie tego regularnie 🙂 🙂 🙂 Całuje Was:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was serdecznie i na poczatku gratuluje! 🙂 juz mniej wiecej polowa za wami 😉

sprzedam :

rzeczy dla chłopca http://allegro.pl/bcm-paka-dla-chlopaka-26-szt-oryginalne-i1344596272.html

sukienke dla dziewczynki na chrzest i inne wazne okazje http://allegro.pl/sukienka-na-chrzest-roczek-swieta-slub-rozm-74-i1337243028.html

oraz pake dla dziewczynki 🙂 http://allegro.pl/bcm-super-dla-dziewczynki-24szt-oryginalne-i1341706978.html

pozdrawiam.

Wiecej pytan na gg 20749246
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matyldusia Ty sie pewnie nazdwyczajniej w świecie denerwujesz i jestes tez podekscytowana tym usg 🙂 Nie dziwie sie bo ja tez juz odliczam dni do 10 grudnia na połówkowe... Uwielbiam patrzec na Moją Córeczkę 😉 Także głowa do góry i wszystko z pewnością będzie super!
Dziewczęta ja z ostatniego usg tez otrzymałam płytkę a nawet dwie pamiątkowe foty 🤪 właśnie ją oglądałam i u mnie nagranie trwa aż całe 10 minut 🙃 W każdym razie płytka to super pamiątka.
Apropo rozstępów to jeszcze ich nie mam, ale używam mustele i muszę powiedzieć, że rewelacyjnie nawilża brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe 🙂 Frytus Ty głupolku - on pewnie nie może się doczekać kiedy cię zobaczy i utuli. Poza tym już na samą myśl o maleństwu robi mu się ciepło na sercu zapewne więc ani mu w głowie jakieś głupoty.
Głowa do góry i zero stresów 🙂 Bo jak się małe urodzi to będzie na złość płakać dzień i noc żeby się odegrać za stresy które mu przysporzyłaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przez okno popatrzec to jest ślicznie,bialo czysciutko.Schody sie zaczynaja sie jak na dwór trzeba wyjsc,głowy mało nie urwie. 😮.
ja do garazu dzis nie wjechalam tylko zostawiłam autko prawie na ulicy bo w zyciu bym z niego rano nie wyjechała bo podworko olbrzymie a garaz na koncu podworka,wiec cale trzeba by bylo odsniezac,zeby sie wydostac ,a przy tej pogodzie (wiatrzysku)to zanim do konca to poczatek znów zapadany 😁 syzyfowa praca normalnie 😲
ale dobrze,ze jutro juz ostatni listopad i ostatni raz do pracy i LABA nawet nie wiecie jak sie ciesze nie lubie w taka pogode nigdzie jezdzic 😁
zwlaszcza ze nie moge tylko myslec o sobie tylko przedewszystkim o naszym bąbelku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wiem,że tęskni ja też 😞 I ciezko mi tak samej 😞 Ale jeszcze 3 tygodnie i obiecał,że nie będzie mnie denerwować 🙂 Ok już bede oazą spokoju 🙂hehe
No to Matylduś jesteśmy słomiane wdowy;/ Przerąbane 😞 Ale co tam,damy rade 🙂 🙂 🙂 🙂 główki do Góry,mamy Nasze Maleństwa pod serduszkami 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, właśnie zrobiłam kopiec kreta więc jutro będę miała się czym opychać 🙂

Dziewczyny jak to jest z tymi napojami gazowanymi w ciąży? W trakcie karmienia to wiem ale czy w ciąży też nie można? Chodzi mi głównie o wodę mineralną bo niegazowanej za cholerę nie umiem pic 🤔 Coli czy jakiś spritów nie piję tylko wodę z bąbelkami.

I jeszcze jedna rzecz - podobno piwo karmelowe bezalkoholowe zwiększa produkcję mleka. Słyszałyście coś na ten temat? Moja kuzynka rodziła we wrześniu i lekarz jej tak powiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiola że też Tobie się chce piec i pichcić mnie się nawet kanapki nie chce zrobić takiego mam lenia a ostatnie ciasto upiekłam jakieś 8 lat temu a to dlatego że nie przepadam za słodkim a dla kogoś no cóż wolę kupić kawałek niż się męczyć
ja pije wszystko dosłownie a pepsi to około litra dziennie, wodę w każdej postaci aczkolwiek ta niegazowana o dziwo dopiero w ciąży zaczęła mi smakować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka i Tutliputli super, że będą chłopaki! W końcu nasze dziewczyny będą miały się z kim umawiać 😁. Wiola co do wody z bąbelkami to ja też piję bo mi zupełnie obrzydła niegazowana. Podobno nie powinno się pić gazowanego żeby dzieciaki nie miały później kolki ale po moich znajomych widzę, że nie ma to znaczenia. Te które nie pijy absolutnie nic gazowanego mają problemy z kolkami u dzieci, a te które piły - oczywiście w granicach rozsądku nie mają takich atrakcji. Więc na zdrowie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie.. jak to jest z tą Pepsi? Można pić czy nie można? Ja, od kiedy jestem w ciąży, mam straszną ochotę na kolę. Muszę (!) ale to MUSZĘ się napić chociaż łyczka dziennie! Mąż na mnie krzyczy, że mu dziecko truję, ale nie mogę się powstrzymać 😞
A powiedzcie jeszcze dziewczyny, czy Wy też jesteście teraz takie straszne płaczki? Mnie potrafi wzruszyć do łez nawet głupia reklama w telewizji, a już nie daj Boże, żeby mój facet powiedział coś nie tak! Od razu łzy mi lecą.. a czasem nawet wyję zupełnie bez powodu... aż czasem sama mam siebie dosyć ;/ Powiedzcie, że też tak macie i że nie jestem jakaś nienormalna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka no gratuluję Wam synka !!! 😁

Matyldusia, zdecydowanie odradzam picie takiej ilości pepsi dziennie !! Toż to sam cukier, ale co najważniejsze: kofeina !! Skoro taka ilość kofeiny pobudza ciebie, to jak ona wpływa na maleńkie serduszko dziecięcia ?
Jak tylko przeczytałam w M jak Mama, że pepsi, owszem ale kilka łyczków dziennie, bo większe ilości nie dość, że sprawiają, że serduszko szybciej bije, szybciej się męczy, to w skrajnych przypadkach może doprowadzić do wad serca, od razu odstawiłam.

Madzia mnie płacz może tak nie męczy. Ale czuję, że nerwy mam pod skórą i potrzebuje wielkiej siły,żeby się opanować i nie kłócić o byle co. A niestety, potrafię w czasie kłótni rzucać tym co mam pod ręką ☺️
Na szczęście, trenowanie idzie mi dobrze i już tylko czasami zdemoluję mieszkanie :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej widzę że wstałam jako pierwsza albo przynajmniej usiadłam tu jako pierwsza
pierwszy raz od dawna od rana boli mnie głowa a w ciśnieniomerzu bateria padła i nie mam takiej w zapasie więc nie mogę sprawdzić co z ciśnieniem
jeśli chodzi o tą pepsi to wiadomo nie mam nic na swoje usprawiedliwienie ale przed ciążą prowadziłam bardzo intensywne życie zawodowe i przy tym zawsze miałam zaburzenia jedzenia kiedyś nawet podejrzewano anoreksję, ciśnienie zawsze miałam niskie i żeby normalnie funkcjonować wypijałam 2l pepsi dziennie ze względu na tą kofeinę i kalorie których potrzebowałam anie dostawałam ich w pożywieniu bo nie jadłam i wypijałam około 5-6 kaw dziennie to po prostu było uzaleznienie nie zaprzeczam, więc lekarz powiedział żebym teraz nie odstawiała tego tak drastycznie bo organizmowi będzie ciągle czegoś brakować i to może być jeszcze gorsze i tak jestem z siebie dumna bo kawę ograniczyłam do jednej słabiutkiej, rozpuszczalnej z mlekiem a tą pepsi to napisałam tak w przybliżeniu , mam ją codziennie i w największej ilości zdarza się 1 litr dziennie, ale czasami szklanka a czasami kilka łyczków
ciśnienie przy tym wzrosło do 100/70 i uwierzcie jak mam odrobinę wyższe to zwyczajnie pęka mi głowa i wymiotuję, dobra wystarczy tego biadolenia zaczynam odliczanie tak jak Tutliputli wczoraj więc do mojego połówkowego zostało 8 h i 45 minut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłam musiałam zająć się psem
juz to pisałam kilka razy MAGDA wiadomo aby zdrowe jednak bliej mi do chłopca, na początku miałam problemy z tą ciążą i już myśleliśmy że nic z tego nie będzie i właśnie wtedy zaczęłam się zwracać to brzuszka per ON i jakoś tak sie przyzwyczaiłam poza tym obiecałam dziadkowi że będzie miał jego imię i dziadek strasznie się ucieszył , no jakoś tak zawsze sobie marzyłam że mój pierworodny to bedzie syn, ale ale przecież nie będę się załamywać jak bedzie dziewuszka i tak zauważyłam że teraz więcej dziewczynek się rodzi więc jestem "gotowa na wszystko"
w ogóle to boję się badania z innych powodów ja zawsze miałam pod górkę i boję się ż eteraz też nie będzie kolorowo, boję się jakichkolwiek nieprawidłowości i już wiem że ta głowa to mnie od tego myślenia boli bo ciągle się zadręczam ,no nic w niepewności będę do późniego wieczora muszę to jakoś znieść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...