Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry dziewuszki 🙂

To mnie pocieszyłyście z tą wodą mineralną gazowaną 🙂 Na szczęście coli czy pepsi nie piję, kawy nienawidzę więc nie mam z tym problemu.

Odnośnie nastroju to ja też płaczek jestem. Straszna beksa ze mnie ostatnio. A jak oglądam programy o dzieciach (ostatnio np. "ciąża z zaskoczenia") to beczę jak bóbr. Masakra jakaś 🙂
Ja już jestem po śniadaniu - kawał kopca kreta pochłonęłam w baaardzo szybkim tempie 🙂

Matyldusia - to czekamy na relację 🙂

Czy ktoś wie co się dzieje z Aisak? W zeszłym tygodniu miała połówkowe i od tej pory się nie odezwała. Chyba nie zabrali jej do szpitala 😞 Ona coś źle się czuła chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

szczerze ja też się zastanawiałam co z Aisak
ja rozpakowałam kilogram mandarynek i próbuję się zrelaksować ale coś marnie mi to wychodzi
a co do płaczu to już mi to przechodzi ale stałam się bardziej wybuchowa i nieprzewidywalna czasem coś palnę zanim pomyślę i innych doprowadzam do płaczu np moją mamę teraz na prawdę cieżko ze mną wytrzymać czepiam się wszystkiego
mam nową płytkę DVD w razie czego ale coś mam przeczucie że z tego nagrania nic nie wyjdzie no a własnie to chyba dziś ANDRZEJKI ciekawe czy doktor będzie wróżył czy będzie miał pewność
uwielbiam taki stan jak teraz leże sobie a psiunia chrapie obok- dobrze że bąków nie puszcza hehe
ale za chwilę muszę coś zacząć działać bo tylko myślę o głupotach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matyldusia trzymam mocno kciuki za dzisiejszą wizytę. Co do płaczu to mam to samo - nic się zlego nie dzieje a wyje co chwilę. Mój mąż ma już dosyć bo sama nie potrafię mu wytłumaczyć o co tak naprawdę płacze, a on się wkurza że bez powodu denerwuje dziecko.
Właśnie co z aisak? Była na usg w tym samym dniu co ja.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia zmien podejście do zimy bo ona dopiero co się zaczęła! Najlepiej ją ignoruj xD I nie bój się jazdy do lekarza- jutro będziesz najbezpieczniejszym kierowcą na świecie!

Ja teraz biorę mojego dzidziusia- kochanego psiaka- na przeprawę w śniegu; obiecałam, że zafunduję mu mega spacer po Opolu, mnie też się on bardzo przyda. A już ZA TYYYYDZIEŃ dowiem się, czy to jest on czy ona! Już ledwo spać mogę z niecierpliwości i ciekawości xD

Pozdrawiam kobitki, trzymajcie się cieplutko bo mróz ma szaleć dzisiejszej nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa sorry za tego posta niżej, zagubiłam z 9 stron haha. Chyba dawno mnie tu nie było....
Ja też mam teraz większą ochotę na colę albo sprita, więc raz na kilka dni napiję się. I niestety zaczynam robić się płaczliwa jak rozmawiam z tatusiem przez skypa, widzę go i słyszę i nie mogę dotknąć bo jest tak dalekooooo i łzy same mi do oczu napływają... Bo tak strasznie tęsknię i się czuję samoooootnaaaaa!

Ale wam zazdroszcze, że wiecie jakie brzdące nosicie w brzuszkach! Ide na spacer a później zrobię budyń 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Musiałam nadgonić lekturę bo wróciłam do pracy i nie miałam kiedy zaglądnąc na forum.Ja też jestem ostatnio strasznie płaczliwa wystarczy że o czymś pomyślę lub usłyszę to płacz na końcu nosa...U mnie ma być Synek tylko nie wiem jeszcze co z imieniem myślałyście już nad imionami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Laseczki 🙂
Ja pije tylko wode niegazowaną,ale napoje gazowane czasami tez łykne,choć słyszałam ,że rozpychaja brzuch;/ Wiola no no,że Tobie chce się bawić w pieczenie cist to podziwiam:P Ja nigdy tego nie lubiłam 🙂
A co do piwka,to moja koleżanka jak urodziła to lekarz zalecił jej pić poł szklaneczki piwa dziennie,ponoć wtedy mleko "idzie" z cyców 😁 😁 😁
Ja też płaczek jestem 😞 Brechti-wiem co przeżywasz mam to samo jak rozmawiam z moim Miśkiem i nie mogę go dotknąć ani nic 😞(( Odliczam dni do jego przyjazdu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 nie bylo mnie 4 dni a tu 15 str czytania 🙂 Ja niestety te dni spedzilam poraz kolejny w szpitalu w sobote znowu dostalam takich bóli ze musialam jechac ponownie do szpitala i moje bole plecow okazaly sie ze nie sa zwiazane zupenie z ciaza ale z piaskiem na nerkach Dzis naszczescie juz jest lepiej i jestem spowrotem w domku 😁 Matyldusia czekamy na wiesci z wizyty ja mam jutro połówkowe i mam nadzieje ze sie wkoncu dowiem co nosze w brzuszku ale szczerze mówiąc podczas tych 4 dni w szpitalu w ktorym leza kobiety z genetycznymi wdami i rozwojowym przezywaja koszmar bo nie wiedza czy jak urodza dzidziusie przezyja bo zaraz po laduja na stole operacyjnym podziwiam takie dziewczyny ja bym sie chyba zalamala 😞 a one sa takie dzielne i walcza o swoje malenstwa mimo wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka do jutra szybciutko Ci czas zleci, trzymam kciuki 😁 ! Widzę, że się napatrzyłaś w szpitalu.. też jestem pełna podziwu dla tych kobiet. Nie wiem czy dałabym radę ale z drugiej strony sądzę, że jeśli spotkałoby mnie to samo znalazłabym tyle sił ile potrzeba żeby walczyć o swoje malenstwo.. i chyba każda z nas walczyłaby jak lwica.
Ania mnie dla chłopca podoba się Szymon :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na pewno zleci szybko tym bardziej ze niedlugo byl jeszcze tydzien 😁 W szpitalu dowiedzialam sie ze jak dzidzius zaczyna juz sie poruszac regularnie w brzuszku to powinno sie odczowac 10 ruchow na godzine 😁 Ja jak bede miala chlopczyka wybiore imie Igor 🙂 a dla dziewczynki nie mam pojecia podoba mi sie zbyt wiele imion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem i sama nie wiem od czego zacząć- może od tego ze droga nie była taka kiepska dałyśmy radę i jakis czas temu już wróciłam tylko musiałam wykonać kilka telefonów, pogadać z mamą, zjeść coś i zająć się psem
a teraz szczegóły:
według badania usg wszystko z moim dzieckiem jest w porządku i absolutnie nie ma żadnych odchylen od normy- nie będę Wam tu przepisywać wszystkich wyników może wystarczy tylko to że waga to mniej więcej od 364gdo372g
łożysko na ścianie tylnej, poza ryzykiem przodowania
oj tam podsumowując WAD PŁODU NIE STWIERDZONO!!!!!
druga sprawa jest taka że mam płytkę i zaraz robię sobie miły seansik bo dotąd tylko sprawdziłam czy działa- kosztowała mnie 10zł
trzecia sprawa lekarz powiedział że badań żadnych nie trzeba bo dobrze się czuje i jakies tam ble ble ble zeby nie popadać w paranoję i powiedział że glukoza jest wymagana po 254tc więc wtedy zleci pozostałe badania i żeby się nie martwić ale tu go nie posłucham tylko jak tylko pogoda się uspokoi zrobię chociaz podstawowe badania i skonsultuję z innym lekarzem tak chociaż dla własnego spokojnego sumienia
czwarta sprawa lekarz był troszkę wkurzony bo powiedział że tak ruchliwego dziecka dawno nie widział i przez 15 minut nie mógł zrobić żadnych pomiarów, ale później powoli coś ruszyło
piąta sprawa dziecko było w pozycji "złożonego scyzoryka" co jest ciężkie do opisania bo takie coś trzeba zobaczyć, co ono wyrabiało z tą nogą masakra
no i ostatnia sprawa tak na 80% między nogami oprócz pępowiny nic nie dyndało, żadnego dzwoneczka ani członeczka więc w kwietniu spodziewamy się LENKI
a teraz chwilę odpoczywam bo boli mnie głowa z tych emocji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj matko ale fajnie. Matyldusia strasznie się cieszę że u ciebie wszystko ok 🙂 No i witamy kolejną dziewczynkę w gronie kwietniowych dzieciaczków 🙂
Dorka nie zazdroszczę ci tego pobytu w szpitalu. Człowiek patrząc na te wszystkie "przypadki" może się sam od tego pochorować (na nerwy przede wszystkim) - dobrze że już jesteś w domu.
Ania - gratuluje synusia. Mnie się podobają imiona Maksiu i Oluś 🙂 Jakoś tak ciepło je kojarzę.
Ja mam dzisiaj gorszy dzień jeśli chodzi o nastrój. Siedzę sama w domu bo moja druga połówka na dwa etaty ciągnie, żeby dla jego małej księżniczki niczego nie zabrakło. Jakoś tak mi ciężko na sercu. Ale znalazłam zajęcie i od 4 godzin szukam jakiś propozycji na Sylwestra bo w domu za cholerę nie chcę siedzieć.
A wy jak dziewczyny zamierzacie spędzić Sylwka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli chodzi o Sylwka to mnie się marzy romantyczna noc tylko we dwoje, albo raczej troje, no albo czworo bo jeszcze pies hehe
ja teoretycznie też nie jestem zwolenniczką siedzenia w domu ale w zeszłym roku mężulek był bardzo daleko w najniebezpieczniejszym rejonie świata i teraz musi mi się zrewanżować i chcę spędzić tę noc tylko we dwoje bo w przyszłym roku już sami nie będziemy!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwek hmmm... powiem szczerze ze nie mam pojecia ale prawdopodobnie wyladuje gdzies na domowej imprezie w gronie najbizszych zanjomych 🙂

Najbardziesz w szpitalu mnie zszokowala dziewczyna ktora dowiedziala sie o wadzie rozwojowej dziecka w III trymestrze to koszmar ale pewnie tez bym tak walczyla o swoje dzieciatko jak one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Dorka a dokładnie co to była za wada???


chodzilo o pluca byly jak sitko a ze pluca sie wyksztalcaja jakos na samym koncu to wykazalo jej dopiero w III trymestrze a wczesniej wszystkie badania prenatarne miala ok teraz jest w 39 tc czeka na porod a zaraz po dzidzius ma operacjeo Ale nie mozna tego brac zbytnio do siebie bo zwariujemy zanim zaczniemy rodzic . Najwazniejsze to pozytywne myslenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam lubić takie myślenie !! WSZYSTKO musi być dobrze !! Nie ma opcji, żeby było inaczej !!
Dorka cieszę się, że się nie poddajesz i naprawdę myślę, że będzie ok 🙂

Nie wiem jak Wy, ale ja zaczynam sapać !!! 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Słychać mnie już z daleka a w nocy tylko moje świstanie echem się roznosi 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry kwietniowe mamusie
ja jak zwykle pierwsza no ale ktoś musi zacząć
po kolejnej spokojnej nocy uciekam dziś się trochę przemrozić,proszę zacząć jakiś ciekawy wątek abym mogła się dołączyć jak wrócę,
miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matyldusia, gratuluje dziewczynki!!! 🙂
Coraz wiecej dziewczynek... 😁 Z tego co zauwazylam, to w zeszlym roku rodzilo sie wiecej chlopcow. W tym roku - dziewczynek. Uzupelniaja sie jednym slowem 🙂
Wlasnie przed chwilka zjadlam kanapki z pomidorem i cebulka... ale... cos mi po tej cebulce nie dobrze, a u Was jak z takimi smakami jak cebula, czosnek, musztarda, chrzan?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ale to nic nie jest mnie dzisiaj w stanie wyciągnąć z domu: żadna zachcianka i potrzeba nie wygra !! 😁 😁

Może stary-nowy watek: poszukuję skutecznego sposobu na suchą i swędzącą skórę. Nie działają już oliwki, balsamy... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja tez dzis nawet palca za drzwi nie wystawie taki ziąb... 😁 😁pierwszy wyczekany dzien wolnego 😁koniec pracy teraz czekamy na dzidziusia 😆

Tutlipulti co do tej twojej skory próbowałas firmy Eucerin dostepna w aptece najlepiej płyn do kąpieli i mleczko... mi pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.

Chyba mnie jakieś przeziębienie dopada 😞 Głowa mi pęka, kaszle i katar mnie męczy. A tak dzielnie trzymałam się do tej pory 😞

Jeżeli chodzi o smaki to u mnie nic się nie zmieniło, cebula i czosnek to moje przysmaki, chrzanu nigdy nie lubiłam 🙂

Ja na suchą skórę zawsze stosowałam masło do ciała z minerałami z Morza Martwego z Avon - dosłownie działał idealnie. A teraz muszę wykorzystać zapasy innych balsamów, które do tej pory zgromadziłam więc stosuje różne specyfiki. Chociaż zauważyłam że w ciąży mniej mam ochotę wsmarowywać w siebie jakieś specyfiki.

Odnośnie sapania to miałam tak na początku - teraz troszkę mi poluzowało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...