Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja też siedzę jak na szpilkach, wizytę mam o 19.30
z jednej strony jestem tak szczęśliwa ze już minął miesiąc i możemy zobaczyć nasze maleństwo ale z drugiej strony zawsze mam jakiś strach w sobie, obawy czy wszystko w porządku, czy lekarz nie powie czegoś czego nigdy bym nie chciała usłyszeć
no i mam nadzieję ze dziś się potwierdzi płeć niuni 🙂 no chyba ze się okaże że jest mały nuniek 🙂
to by była niespodzianka 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli - nie martw się. Moja mała też ostatnio jest mniej aktywna niż wcześniej ale to o niczym nie świadczy. W jedne dni jest spokojniejsza a inne wariuje. Tak chyba musi być 🙂

Frytus - głowa do góry. Cały weekend masz ładnie odpoczywać 🙂 W poniedziałek pójdziesz na badania i zobaczysz, że wszystko będzie ok. Poza tym w razie czego zawsze możesz podjechać na izbę przyjęć do pierwszego lepszego szpitala i się uspokoić. Ja tak miałam 3 tygodnie temu kiedy spanikowałam bo mnie brzuch kilka dni mocno bolał. U ciebie na pewno wszystko jest ok 🙂 Tylko się przez weekend nie przemęczaj.

Aisak - a do jakiego lekarza chodzisz i gdzie zamierzasz rodzic? Mam nadzieje, że nie w szpitalu w Pszczynie. Nie cieszy się najlepszą opinią 🥴

Ewelinaaleks - witamy serdecznie w naszym gronie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 ja bede rodzila w CZMP bo mam najblizej mam jeszcze Kopernika do wyboru ale jak ostatnio tam lerzalam 3 dni na ginekologi to sie przerazilam panujaca tam atmosfera kompetencja lekarzy i faktem ze nie maja nawet usg w szpitalu dotego bylam swiadkiem jak traktuja kobiety tuz przed porodem katastrofa Madurowicz i Rydygier odpada bo zadaleko od domu 🙂

A ja od dwoch dni czuej nadzwyczaj mocne ruchy malucha ze czasem zastanawiam sie czy wszystko jest ok nie wiem jak u was ale u mnie zazwyczaj dzidzia uklada sie tuz pod pepkiem z lewej albo prawej strony a dzis jak nigdy czuje dzieciatko praktycznie przy pecherzu i mam przez caly dzien nacisk na pecherz nie wiem czy to normalne ze dzidzia tak nisko moze sie ulozyc ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka, ja mieszkam przy koperniku, sama tez sie tam urodzilam, rodzila tam tez moja kolezanka w kwietniu 2010. Byla bardzo zadowolona. moze trafilas poprostu na kiepska zmiane 😁
Ja tez mam bardzo niziutko dziecko, czasami tak bywa... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki ja już po.. no cóż tak się wierciła, że ciężko było uchwycić co ma między nogami ale gin potwierdził wcześniejsze podejrzenia i skłania się ku dziewczynce!! 😁
Niestety mam bardzo nisko łożysko 😞 czas trochę zluzować i duuuużo więcej wypoczywać, ponoć jest jeszcze czas żeby się podniosło ale w razie gdyby choć kropelka krwi się pojawiła od razu szpital..Co do nie odczuwania jeszcze ruchów to właśnie głównie tym jest spowodowane.
Aisak czekamy na wieści!
Frytus wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki
Witam nową kwietnióweczkę w naszym gronie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja jeszcze musze czekac 5 dlugich dni na poznanie plci jak tak czytam jak piszecie ze juz znacie plec to strasznie sie wkurzam ze musze jeszcze czekac ze czasem mam ochote isc gdzies na usg zeby tylko mi powiedzieli co bede miala 😁

magda-d87 być może że wtrafilam na gorsza zmianę o połoznych nie moge sie wypowiadac ale co do lekarzy to bylam przerazona bo dawali mi kroplowki ktore tak naprawde nie byly mi potrzebne bo bylo mi cos innego i do tego usg ktorego nie maja i nie sa w stanie zrobic a wiadomo ze przez badanie normalne nie zawsze mozna wszystko sprawdzic do tego ciezarne po terminie sa traktowane jak jakies przedmioty a ordynator wogole ma specyficzne poczucie humoru ze czasem czlowieka przeraża 🙂 A powiedz mi masz zamiar isc gdzies do szkoly rodzenia w łodzi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kmatus no to super że córcia się szykuje 🙂 Jednak łożysko robi swoje przy tych ruchach. Nie przejmuj się tym. Dużo odpoczywaj a na pewno wszystko będzie dobrze 🙂 Na pocieszenie powiem ci, że ja miałam bardzo silne tyłozgięcie macicy, która jeszcze na początku II trymestru nie chciała się naprostować. Lekarz powiedział że małej zaczyna brakować miejsca i jak się to nie naprostuje to przestanie się dalej rozwijać. Kazał mi 2 tygodnie leżeć na brzuchu dzień i noc a do ubikacji na kolanach musiałam chodzić 🙂 Jakby to nie pomogło to miałam mieć operacyjne prostowanie macicy więc musiałam się zmobilizować ( tym bardziej, że na początku tego roku posłałam już jednego aniołka do nieba). Dlatego trzymam za ciebie kciuki choć i tak na pewno będzie dobrze.

Ps. masz pozdrowienia od mojej córci - jak to pisze to mi nieźle w brzuchu fikołki fika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w sumie też mam dobre wyniki, ale kazał brać witaminy to biorę 🙂 Chyba mi to nie zaszkodzi 🙂 Poza tym wyczytałam, że one też pobudzają gruczoły do lepszej produkcji pokarmu.
Wiesz, ja mam często wysoki puls i lekarz zalecił wtedy brać magnez. Więc jak już łyknę magnez to nie biorę w tym dniu witamin żeby nie przesadzić.
Zapytaj lekarza jak będziesz na wizycie czy powinnaś brać jakieś witaminy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kwietnióweczki 🙂
ja kwietniówka 2006 i 2010 🙂
chociaz Emilka urodziła się 29 marca,ale miała się urodzić w kwietniu,tak jak jej starszy brat 🙂
(miałam planowaną cesarkę)
Rośnijcie kochane,spokojnie i ładnie 🙂
i wasze maluszki niech się zdrowo i bezoleśnie urodzą 🙂
Ja sercem zawsze z moimi kwietnióweczkani 2010 i z wami również.
Gdyby co słuzymy pomocą.
POZDRAWIAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmatus wielkie gratulacje !!!!
faktycznie jakiś babiniec zaczyna panować, ale dobrze, dobrze...będzie miał się z kim mój synek na randki umawiać 😉)))))

Witamy też nową forumowiczkę 🙂) cieszę się, że jest nas coraz więcej !!!

Co do witamin to ja cały czas biorę Feminatal. Z tym, że teraz przerzucę się na taki po 12 tygodniu z kwasami DHA co to na rozwój mózgu dziecka podobno dobrze wpływają.

A po dzisiejszym przejrzeniu szafy i kobiecych spazmach: nie mam się w coooo ubraaaaćććć !!! jutro zakupy 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też biorę feminatal właśnie ten po 12 tyg. a do tego dostałam dodatkowo magnez z B6 3x dziennie i luteinę bo mam trochę za mało hormonu w sobie.Swoją szafę trochę podreperowałam i kupiłam spodnie przez internet i jestem bardo zadowolona, takie z gumką bo już w normalnych nie dałam rady chodzić 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Dziewczyny.. troszke czasu mnie tu nie było i duzo do nadrobienia teraz mam ... 🙂
ja też mam wrażenie że same dziewczynki się teraz rodzą w okolicy no u mnie też chyba dziewczynka bedzie.. 🙂 jeszcze czekam na wizyte we środę na potwierdzenie 🙂
Ja również nie biorę żadnych witamin, jedyne to co biorę to jakieś tabletki na tarczyce i jod bo wyszedł mi trosze za duży wynik TSH i trzeba to podregulować...
trzymajcie sie cieplutko 🙂 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...