Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mnie ostatnio niunia obudziła o 5 rano kopniakami 😮 🙃
a ja jak wariatka gadałam do brzucha: niunia teraz jest pora spania, niunia proszę iść spać, niunia spać bo mama chce spać 😁 😁 😁 a tu nic tzn. jeszcze więcej kopniaków, w końcu się poddałam i poszłam wypić kakao, maż się budzi patrzy po mnie, po brzuchu i mówi: kiepsko widzę te nasze nocki 😁 a lalunia nasze w najlepsze buszowała po brzuchu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny farbujcie!
aisak ale się uśmiałam jak to czytałam, no to masz małą artystkę w brzuszku! z tego co mówią moje koleżanki - już mamuśki to faktycznie tak jest, że jak dzidzia nie daje spać w nocy to po urodzeniu się to nie zmienia i też dają popalić po nocach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to gratulacje Madziu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 No w takim razie chyba sie wybiore do fryzjera,bo nie mogę patrzeć na siebie w lustrze 🙂 Ale chyba farbne się na ciemno,bo teraz mam jasne włoski 🙂
Ja 8 grudnia chyba się też dowiem co będę miała,oby chłopak 🙂 🙂
Jeszcze raz Gratulacje i cieszę się razem z Tobą 🙂 Buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych co do niefarbowania: nikomu nie chciało się robić badan w tym zakresie, ale akurat dwa tygodnie temu poruszałam też ten temat z moją fryz. Oświeciła mnie, że nie chodzi tyle o szkodliwość co o chłonięcie farby przez włos. Włosy są bardziej podatne, dlatego stosuje się mniejszą dawkę amoniaku bodajże. Jeżeli macie doświadczone fryzjerki ( no a przecież innym nie oddajemy swoich włosów w opiekę 😉)) To wydaje mi się, że spokojnie można sobie humor poprawić.

Magda: gratuluję dziewczynki !!

Dziewczyny i niedyskretne pytanie: macie jakieś sprawdzone swoje sposoby na zaparcia ?
Jak tak dalej pójdzie będę miała hemoroidy wielkości orzecha włoskiego 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko sposobu z activią nie próbowałam, reszta już dawno nie działa na mnie :-/

Lecę i ja spać: ostatnio znowu wróciła fala zmęczenia i śpię po 12 godzin. Może przez pogodę ?

Kmatus: najlepszości z okazji imienin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiedyś bym powiedziała, że na zaparcia najlepsza kawa i papierosek z rana, teraz przekonałam się, że po jabłku popitym mlekiem efekty są nawet lepsze ^^. Kochane, byłam w środę u gin, jednak zapytawszy o płeć kazał mi pójść do młodego lekarza w trakcie specjalizacji (byłam już u niego i fakt faktem wymierzył i wybadał elegancko) bo, jak stwierdził, on się zajmuje grubszymi sprawami. Potwierdził po raz 3, że dzidziuś ma kręgosłup (no wow). I co było najgorsze to nie widziałam mojej perełki bo między moją twarzą a monitorem była jakaś butla z żelem a ja nie mogłam się ruszać. To była najbardziej "szitowa" wizyta i wczoraj było mi naprawdę przykro, bo nastawiłam się na wielką niespodziankę! A tu ani płci, ani widoku maleństwa ani nawet zdjęcia... I muszę czekać do 7 grudnia na młodgo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Dziewczynki!! Jak Wam się dzisiaj spało?? 🙂 Ja miałam straszny sen 😞 I wyłam jak się tylko obudziłam 😞 😞 Mam skurcze w pochwie i są trochę bolesne,zadzwonie dzisiaj do mojego lekarza bo się martwie czy coś złego się nie dzieje 😞 A Wy nie miewacie takich skurczy???
Buźka:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Frytus. Mnie noc minęła jak zwykle - na częstych wizytach w toalecie 🤢
W kwestii twoich dolegliwości to nie mam tego problemu. Może faktycznie skonsultuj to z lekarzem. Lepiej dmuchać na zimne. Ja z kolei mam dość mocne skurcze w brzuchu ale tylko wtedy gdy mam się wypróżnić. Pewnie małej jest za ciasno i się wtedy mocniej rozpycha.

Daj znać co ci lekarz powiedział. Trzymamy kciuki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka1986, chodze do dr Myslinskiej. Super babeczka. Tylko ze przyjmuje prywatnie, ale naprawde warto wydac te 80 zl za wizyte. Bede rodzic w Rydgierze, do CZMP mam lekki uraz, natomiast moja przyjaciolka obecnie chodzi w ciazy z blizniakami i ona bedzie rodzic wlasnie w CZMP, tam maja najlepszy sprzet jesli chodzi o wczesniaki. Ale moim skromnym zdaniem najlepszy , przyjazny szpital to Rydgier. Rodzila tam moja kuzynka i dwie siostry. Kazda byla zadowolona. Poza tym pracuje tez tam moja ginekolog 🙂 A dlaczego Ty Dorka chcesz rodzic w CZMP??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frytuś I mnie koszmary męczyły, zresztą wstałam pół godziny temu a i tak ledwo żywa.

Wiola, też mam coś takiego: jakbyś coś wiedziała, podziel się wiedzą dobrze?

I czemu moje dziecię nie chce mnie kopać !! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda-d87 napisał(a):
Mam, bedzie Amelka Oliwia 🙂 Nie moge sie doczekac juz kwietnia 🙂 🙂 🙂


Magda, będę okrutna, wiem, masz prawo mnie potępiać, ale warto wiedzieć, że:

Amelia (łac. amelia spośród gr. α = "bez" + μέλος, μέλεα = "kończyna, kończyny") – odchylenie wrodzona polegająca na całkowitym braku kończyny bądź kończyn. Może stanowić część zespołu wad wrodzonych bądź występować jak odchylenie izolowana, do wnętrza części przypadków będąca wynikiem działania szkodliwych czynników (teratogenów) na rozwijający się ziarno bądź płód.Przeczytaj zastrzeżenia dotyczące pojęć medycznych do wnętrza Wikipedii!


Amelia, to nazwa choroby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej - nie miałam pojęcia że Amelia ma takie znaczenie. A imię też mi się podobało. U mnie będzie Laura, Maja lub Zuzia. Ale decyzja należy do tatusia. Ja miałam wybierać imię dla synusia s tatuś dla córci 🙂
Tutliputli - a czy ty aby czasem nie masz łożyska na przedniej ścianie? Wtedy ruchy są odczuwalne później. Ja małą już czuję jakiś czas choć mam właśnie łożysko na przedniej ścianie. Ale te ruchy czuję tylko ja - nie czuć ich ja się położy rękę na brzuchu. Mówiłaś może lekarzowi, że nie czujesz dzieciątka?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, z tego co wiem - takie skurcze oznaczaja, ze dzidzia naciska Wam na jakis nerw i dlatego sie dzieje, czyli kwestia jej/jego ulozenia. Oczywiscie jesli to wystepuje non stop warto skonsultowac to z lekarzem...
A jesli chodzi o imie - Amelka... to juz Wam tlumacze dlaczego takie wybralam 😁 (Oczywiscie nie mialam pojecia o tym, ze jest taka choroba) Jestem nauczycielem 🙂 Obecnie pracuje w szkole podstawowej, w klasie I, ale w zeszlym roku pracowalam w przedszkolu - i jak to nauczyciel... poznaje mnostwo dzieciaszkow 😁 A uwierzcie mi, ze przez te dwa lata poznalam ich naprawde duzo. Imiona byly naprawde rozne... 😁 Od zagranicznych, po zupelnie staropolskie. No i oczywiscie mam swoje uprzedzenia do imion. Skojarzenia wlasciwie, niestety nie moge sie tego wyzbyc 😁 Pracujac w przedszkolu mialam w grupie Amelke wlasnie, bardzo madra i ladna dziewczynke. Dlatego to imie dobrze mi sie kojarzy. Oczywiscie na poczatku chcialam nazwac dziecko w przypadku chlopca - Alan, a w przypadku dziewczynki - Nikola, lub Nadia, ale oczywiscie moj maz protestowal. Zgodzilismy sie tylko w jednym - wlasnie w Amelce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli bardzo dziękuje za życzonka 🙂 i daj znać za parę dni czy activia podziałała. A to znaczenie imienia gdzie znalazłaś? Jakaś szczególna strona? Sama jestem ciekawa co znaczy imię które ja wybrałam
Wiola masz rację z tym łożyskiem, jeśli jest na przedniej ścianie to ruchy są odczuwalne później.
A ja siedzę jak na szpilkach wizyta dopiero o 20..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dopiero muszę się umówić na wizytę, bo na ostatniej Maleństwo ścisnęło nóżki i nic nie chciało pokazać 😞 😁 no ale cóż, macierzyństwo uczy cierpliwości 😁
Ja problemu z zaparciami nie miałam, ale podejrzewam, ze suszone śliwki czy morele rozwiążą problem.
Dziewczyny, gratuluję Wam poznania płci i czekam na informację od pozostałych 🙂
Kmatus czas do 20 szybko zleci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmatus czekamy dzielnie na wieści ! 🙂 a jeżeli chodzi o znaczenie imion, kiedyś wrzuciłam sobie to hasło w google i wyskoczyło kilka fajnych stron, jednak nie mam jakiejś konkretnej, którą mogłabym polecić.
No moje łożysko faktycznie jest na przedniej ścianie, ale tak jak do tej pory czułam choć delikatne kopniaczki, przeciąganie i przelewanie, tak dzisiaj dziecię mi zastrajkowało. Nic nie czuję. To pewnie jego sposób na ukaranie mnie za zjedzenie wczoraj kebaba 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...