Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki nie mam ale przepis mam.
Z tym, że to ciasto jest niestety dość drogaśne bo i mleko w proszku i wiśnie potrzebne. Albo świeże albo z kompotu w słoiku, ostatecznie mrożone 🙂 Ale pycha.
Jak będziesz chciała to dam przepis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Fotki nie mam ale przepis mam.
Z tym, że to ciasto jest niestety dość drogaśne bo i mleko w proszku i wiśnie potrzebne. Albo świeże albo z kompotu w słoiku, ostatecznie mrożone 🙂 Ale pycha.
Jak będziesz chciała to dam przepis 🙂


no daj daj bo ja wiśnie bardzo lubię 🙂
sama robię na biszkopcie z masą krówkową( z mleczka skondensowanego w puszcze) bitej śmietany mniam mniam 🙂 i zrób jakieś foto dziś żebym wiedziała co do czego poskładać 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewela:
5 żółtek,
1 jajko całe,
pół szkl. cukru
1 margaryna cała (luźna)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżeczki kwaśnej śmietany
około 0,5kg mąki (ile się wrobi)
Zmiksować wszystko, włożyć do blachy i piec około 30 min w 180st,
Zostawić do wystygnięcia.

Masa:
3/4ł szkl. wody
1 margaryna
2 łyżki kakao
1 szkl cukru
cukier waniliowy
Zagotować wszystko, odstawić. Musi być ciepłe ale nie może być gorące ani zimne.
Dodać 2 szkl mleka w proszku i zmiksować. Do tego wkładamy wiśnie i mieszamy delikatnie. Masę wykładamy na ciasto. I do lodówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Ewela:
5 żółtek,
1 jajko całe,
większe pół szkl. cukru
1 margaryna cała (luźna)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżeczki kwaśnej śmietany
około 0,5kg mąki (ile się wrobi)
Zmiksować wszystko, włożyć do blachy i piec około 30 min w 180st,
Zostawić do wystygnięcia.

Masa:
3/4ł szkl. wody
1 margaryna
3 łyżki kakao
1 szkl cukru
cukier waniliowy
Zagotować wszystko, odstawić. Musi być ciepłe ale nie może być gorące ani zimne.
Dodać 2 szkl mleka w proszku i zmiksować. Do tego wkładamy wiśnie i mieszamy delikatnie. Masę wykładamy na ciasto. I do lodówki 🙂

😲 🤔 😮

☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Ewela:
5 żółtek,
1 jajko całe,
większe pół szkl. cukru
1 margaryna cała (luźna)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżeczki kwaśnej śmietany
około 0,5kg mąki (ile się wrobi)
Zmiksować wszystko, włożyć do blachy i piec około 30 min w 180st,
Zostawić do wystygnięcia.

Masa:
3/4ł szkl. wody
1 margaryna
3 łyżki kakao
1 szkl cukru
cukier waniliowy
Zagotować wszystko, odstawić. Musi być ciepłe ale nie może być gorące ani zimne.
Dodać 2 szkl mleka w proszku i zmiksować. Do tego wkładamy wiśnie i mieszamy delikatnie. Masę wykładamy na ciasto. I do lodówki 🙂

😲 🤔 😮

☺️


pół szkl cukru.
No w końcu to ciasto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja przyszłam się pochwalić - Majka świadomie "woła" na nocnik, to znaczy przynosi mi, daje do ręki. Sadzam ją, a ona robi siku, albo kupkę. Oczywiście nie za każdym razem, no ale to już jakiś początek, że sama pokazuje jak jej się przypomni.
Jestem strasznie dumna! 🙂
Teoretycznie - za wcześnie, ale co tam, ja się cieszę!!!!!!!!!! 🙃

Matylda - te buty co wczoraj pokazywałaś - to ja mam i jedne i drugie.
Te pierwsze - z ccc - są baaaaardzo dobre. Mam dwie pary takich samych - jedne po dworzu i jedne do żłobka. Jestem bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda-d87 napisał(a):
a ja przyszłam się pochwalić - Majka świadomie "woła" na nocnik, to znaczy przynosi mi, daje do ręki. Sadzam ją, a ona robi siku, albo kupkę. Oczywiście nie za każdym razem, no ale to już jakiś początek, że sama pokazuje jak jej się przypomni.
Jestem strasznie dumna! 🙂
Teoretycznie - za wcześnie, ale co tam, ja się cieszę!!!!!!!!!! 🙃




o kurczę, super! Dzielna duża Majka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam miłe Panie!
Maju, ale super gratuluję! Mojemu synowi nocnik w dalszym ciągu służy do zabawy a przede wszystkim do rzucania 😉
Ania Kochana nie martw się, może zadzwoń w to miejsce gdzie składałaś dokumenty i się zapytaj.
A u mnie co? Tak sobie zaj... wczoraj na wsi w pufę, że aż gwiazdy zobaczyłam. 😲 W przedostatniego palca od nogi, a później jak bolał, nadal boli, ale na noc przyłożyłam sobie żywokostu i jest lepiej 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki 🙂
U nas pogoda nadal dupna;/ aw weeknd maja byc imprezy w plenerze ale ciul wielki z tego bedzie.
Bylysmy dzisiaj na szczepieniu Pola w ogole nie plakala bylam w szoku 🙂

Gratulacje dla Majeczki 🙂
Pola tez ladnie robi na nocnik i tez jak jej sie chce to go przytarga i sciaga spodnie i ja ja sadzam i robi:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laski 🙂

Podczytałam was trochę od mojego przyjazdu i niektórym to aż zazdroszczę tego że nie pracujecie i macie tyle wolnego czasu. Jak choćbym chciała siedzieć tu z wami regularnie jak to kiedys było to nie mam poprostu takiej możliwości 😞

Gratulacje dla Kasi - serio ja tez juz bym chciała być w ciąży ale to będzie możliwe dopiero w przyszłym roku jak już się z pracą bardziej ustabilizuje 😞 Narazie mogę tylko pomarzyć ☺️

Co tam u was kochane?? Widzę że Marinka na wczasy pojechała 🙂 Pewnie Egipt - dzisiaj w nocy brat T. też wylatywał do Hurgady. Podobno upały tam są masakryczne.

U nas po staremu - ale te nasze dzieciaczki rosną - jak tak patrze na te wasze fotki to szok!!! 🤪 A rok temu o tej porze na tapecie były kupki, słoiczk i inne duperele.

Jeżeli chodzi o Laurę to goni jak perszing - tańczy, śpiewa, wrzeszczy - no jednym slowem świruje. Zdrowie jej dopisuje więc nie narzekam (tfu, tfu, tfu - nie zapeszam).Dzisiaj miałyśmy się spotkać z Aisak i Liwcią ale pogoda nam nie dopisała 😠

Mam prośbę - nie zignorujcie mojej dzisiejszej obecności jak ostatnio bo tak rzadko mam okazję tu być i z wami popisać a jak już przyjdę to żadna ani słowa nie napisze 😞 To nie zachęca do częstych odwiedzin brzuszka. Napiszcie jak możecie jakieś dwa zdanka skrótowo co u was 🙂

Buziaki w cycaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wioluś milo ze wpadlas szkoda ze nie mozesz byc czesciej ale tutaj tez nas coraz mniej i rzadziej 🙂


U mnie i POlci wszystko dobrze,male zmiany bo juz nie jestesmy z Karolem razem..no ale tez jest dobrze 🙂
Pola niedawno zaczela chodzic,jest łobuz straszny,kumata jest bardzo 😁
u nas to tyle 🙂 Ciesze sie ze Laurka zdrowa widac na zdjeciach ze laseczka bedzie tez ma takie dlugie nogi jak Polencja 🙂Buziaki dla Was:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola - to Ty napisz jak Laura zniosła lot i jak się udały wakacje 🙂

U nas ok. Nikola gada, tańczy, śpiewa, chodzi po schodach, wchodzi na wszystko - na łóżko, sofę, po krześle na stół...ale nadal sama nie chodzi. Tzn. jak się zapomni to pójdzie ale tylko kilka kroków i jak się zorientuje że sama stoi to zaczyna płakać 🙂
Kocha wszystkich - dziecko cygan 🙂 i wszystkich bije
O to co u nas w wielkim skrócie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta - szkoda że nie jesteście już z Karolem ale jak to mówią, nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny. Na pewno sobie poradzicie.

Madzia - no to fajnie że Nisia już chodzi 🙂 A siedzieć nauczy się w swoim czasie 🙂

Jeżeli chodzi o Liwcię to właśnie nie jestem na bieżąco i dzisiaj miałam się dowiedzieć co tam u nich ale nie wyszło. Wiem tylko że się coś malutka przeziębiła chyba i tyle.

Co do lotu to Laura o dziwo w tamtą stronę spędziła całe 3 h na kolanach u nas a o to się baliśmy a spowrotem całą droge przespała. Wakacje mega udane - mała była słodziutka ale z morza by nie wychodziła. Wielka piaskownica pt. plaża ją oszołomiła i generalnie piasek był wszędzie. A największa frajde miała gdy nam sypałapiasek po głowie i twarzy 🤔 Jestem zadowolona że obyło sie bez żadnych niespodzianek i miło spędziliśmy czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):

Madzia - no to fajnie że Nisia już chodzi 🙂 A siedzieć nauczy się w swoim
czasie 🙂
🙂


Wiola NIkola nie chodzi, a siedzi już dawno 🤪
Nie zrozumiałaś mnie kochana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):

Madzia - no to fajnie że Nisia już chodzi 🙂 A siedzieć nauczy się w swoim
czasie 🙂
🙂


Wiola NIkola nie chodzi, a siedzi już dawno 🤪
Nie zrozumiałaś mnie kochana 🙂



Bosszzzzz - co ja przeczytałam - chyba mi słońce na mózg uderzyło 🙂 Zamiast tego że Nisia siedzi a nie chodzi przeczytalam że chodzi a nie siedzi - a w avatarze jak byk widać że siedzi 🙂 hehehe 🙂 Ciołek ze mnie. Przepraszam

A Laura sama chodzi od niedawna ale nadrabia za wszystkie czasy. Poobijana że jakby ją ktoś zobaczył to by sobie pomyślał że ja bijemy bo siniaki na nogach ma - ale sama jest sobie winna bo wszedzie chce wleźć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Wiolu 🙂
U nas też ok, Jaś śmiga, łobuz z niego na maxa, właśnie przed chwilą wylał mi wodę i cała kuchnia pływała razem z nim 😁
W dalszym ciągu jest posiadaczem tylko 6 ząbków 😉 o właśnie sobie włączył TV w drugim pokoju i się bawi 😆
A Larusia to ma figurkę jak modelka, takie dłuuugie ma te nóżki, śliczna pocieszka z niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry
cześć Wiola
wiadomo co u KASI ?????TUTLI - będą bliźniaki ???
ja byłam dzis na jagodach uwaga poszłam spać o połnocy, wstałam o 3.10, wyjechałam z domu o 4.00 zaczęłam zbierać o 4.50 a jak usłyszałam grzmoty to w te pędy do domu i byłam już o 10.30 ale niestety rozpadało się dopiero o 12.00 😠 😠 😠 😠
tak na oko myślę że nazbierałam około 20 kg ( gdybym była chociaż do 12.00 bo taki był plan to miałabym na bank ponad 30 kg ) tylko pojawił się inny problem , wzięłam za duże wiadra a pojechałam do lasu rowerem 😮 i nie mogłam za chuja jechac tylko całą drogę prowadziłam a mam z 5 km 😠 😠 😠 przyszłam mokra jak szczur 😮
no to gratulacje dla Majeczki 😉
moja robi pięnie siku w kącie za ławą a potem pokazuje palcem i mówi "si, si " i sprawdza nogą czy już oby na pewno wytarte ( tj to jej się przytrafiło 5 razy jak mi uciekła w trakcie przebierania , wiem że robi to specjalnie i wielką frajde jej to sprawia )
no to chyba tyle
musze ogarnąć chatę bo jutro znowu jade , przecież 200zl drogą nie chodzi 😉
no to do kiedyś tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry

Magda gratulacje dla Majeczki! Super! Jak widać jest to możliwe 🙂
Mój G. łapie się za pieluchę i mówi sisi w trakcie jak robi 🙂

Magda(Kasjalena) ciasto dodałam do zakładek, już ze składników widać, że musi być pyszne.

A u mnie przez ostatnich kilka dni padało tylko raz w nocy, dzisiaj nie ma słońca ale i tak jest duszno.

Po tym jak przeszłam cały Lublin w poszukiwaniu kostiumui nic nie znalazłam, zaryzykowałam i zamówiłam ten
http://esensa.pl/product-pol-2316-Zahara-kostium-push-up-z-niskimi-figami.html\\

i jest prześliczny, super się układa a majteczki są bardzo zgrabne, jestem bardzo zadowolona. 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...