Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
bry 😞

Dzięki Magda. Poszedł bez problemu, ale tam był jeden pisk więc pewnie i on będzie płakał... I każde dziecko tak ryczało. Podobno w tamtym tygodniu już było lepiej a po weekendzie wszystko od początku...

Magda a Nikola poszła bez problemu dzisiaj? No i naciesz się mężem w takim razie 😉

no ale mam tyle wolnego czasu, że nie wiem od czego zacząć, idę na zakupy, umyję okna i może jeszcze fryzjera uda mi się załatwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja!
Trochę odpoczęłam, musiałam udać się do lekarza z powodu wstrętnych bólów kręgosłupa 😞
Fryta, ale masz wysokie alimenty, szok, ale dobrze, super!!!
Nie wiem co jeszcze miałam napisać, a Jasiowi wyrasta chyba siódmy ząb, ale pewności 100 % nie mam 😜 Idę do miasta, ale bajzel najpierw ogarnąć muszę.
Mati czas szybko zleci i P. wróci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joł
jutro LENA ma szczepienie 😮
ej o co Wam ostatnio chodziło z tym prorixem czy mmr- i pomijając fakt że obie złe to która gorsza ??? bo czytałam ale nic nie pamiętam , wiem że Magda z P. miała jakiś problem że o czymś jej nie poinformowano ale kompletnie nie wiem o co chodziło 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
joł
jutro LENA ma szczepienie 😮
ej o co Wam ostatnio chodziło z tym prorixem czy mmr- i pomijając fakt że obie złe to która gorsza ??? bo czytałam ale nic nie pamiętam , wiem że Magda z P. miała jakiś problem że o czymś jej nie poinformowano ale kompletnie nie wiem o co chodziło 🤢


Witam.
Ja pisałam ostatnio ze tez Ale zaszczepilismy Priorixem.
Zekomo Priorix mniej skutków ubocznych i lepiej tolerowany ale jakby nie patzrec oba to wirusy :P

Ja mam zajob w domu przez ta operacje, nadmiar obwiazkow , przeprowadzke itp.
Musze leciec wykonac 3 telefony.
Milego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tzn ja prorixem szczepiłam 2 mce temu , tylko dopiero to odkryłam bo nie wiedziałam czym to się różni od mmr 😮
mniejsza z tym było minęło , jutro pentaxim , ciekawe ile teraz kosztuje , wie któraś ???
Andzia ty szczepisz pentaximem nie ?????????
ja tam nie mam żadnych obowiązków, piorę noszę drzewo, bawię się z leną, psem, gotuję , sprzątam i takie tam przyziemne sprawy także nuda
a i przygotowuję się do królewskiego wesela które mam za dwa tyg 😉 😉 😉 😉 w jakimś pałacu 😮, wszystko z najwyższej półki aż wstyd jechać tam toyotą, jakaś karoca by się przydała 😁
ale nic damy radę, musze tylko P. namówić na jakieś nowe spodnie dla niego bo jego garnitur ma już uwaga 15 lat 🤪 co oczywiście widać tzn on tego nie widzi ale ja owszem , a ja mam ochotę na jakąś małą seksowną czarną , jak znajdę taką która kosztuje mniej niż 100zł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
Matylda-ja szczepie INFANRIX HEXA

kurde i zawsze tym szczepiłaś ???????
to co mi się pokiełbasiło 😮
wiem że któraś sczepiła pentaximem i to na pewno mama jakiegoś chłopaka 😉
no nic mniejsza z tym myślę że między 150 a 200 zł trzeba będzie jutro wydać 😞
robiem obiam sosik z borowików , niestety z makaronem bo ziemniaków brak 😞 i do tego jakąś cukinię muszę na szybko upiec bo nie mam nic na surówkę - takie są uroki życia na wsi i posiadanie jednego pijackiego sklepu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂

Ja już u mamy 🙂

Co do szczepień do obie szczepionki są na MMR - Priorix to nazwa leku tylko i różni się jakością substancji tej - nie wiem jak to nazwać prosto - pomocniczej 🙂 Tej płynnej w której szczepy "pływają" 🙂



BTW - tu macie co s niecoś n/t szczepień i zawartości rtęci



'Szanowni Państwo,

Dziękuję za Wasze listy, niektóre bardzo dramatyczne. Nie mam czasowych możliwości odpowiadania w szczegółach na każdy list z osobna, wiec odpowiem na ważniejsze poruszane przez Was kwestie w jednym wspólnym liście.

Dominujące pytanie było: które szczepionki zawierają lub nie rtęć ( thimerosal)? Oto ich lista, oparta na danych z Polskiego Urzędu Rejestracji Lek ów:

* Euvax (Wzw B, Life Sciences, prod. koreańska) – 0,01 % THIM
* Engerix B (Wzw B, Glaxo) – 0,005% THIM
* Hepavax - 0,01%
* D.T.COQ (DTP, Sanofi) – 0,01 % THIM
* DTP (Biomed, Kraków) – 0,01 % THIM
* TETRAct-HIB (DTP+Hib) (Sanofi) – 0,01% THIM
* D - Szczepionka błonicza (Biomed) – 0.01% THIM
* DT – Szczepionka błoniczo-tężcowa (Biomed) - 0,01% THIM
* DTP - Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa (Biomed) – 0,01% THIM
* Szczepionki przeciw grypie (opakowania wielodawkowe) – 0,01 % THIM

0,01% thimerosalu dostarcza jednorazowo 25 mikrogramów rtęci w dawce szczepionki.

Co do innych szczepionek obecnych w Polsce na rynku, nie mam pełnych informacji.
Nie powinny go mieć następujące szczepionki:
Infanrix
Imovax
Poliorix
Act-Hib
Hiberix
Pedvax Hib
Procpomvax
Pentaxim
HBVaxPro
Tripacel

Nie mogę państwu radzić czym i kiedy szczepić Wasze dzieci. Moje jedynie zasugerować wgląd na stronę internetową, gdzie można zobaczyć programy szczepień w innych krajach UE. http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/vaccination.html

Najbezpieczniejsze wydają się programy skandynawskie, gdzie dzieci są szczepione dopiero po 3 miesiącu życia. Świadczy o tym najmniejsza umieralność niemowląt w tych krajach. Bezpieczny wydaje się też czeski program szczepień. Wyróżniają się one tym, że nie szczepi się tam noworodków (z wyjątkiem tych, których matki są zakażone żółtaczką B lub pochodzą z regionów o dużej zachorowalności na gruźlicę). A jest ich niewiele.

Polecam także stronę organizacji Generation Rescue, założoną przez rodziców dzieci autystycznych i tych uszkodzonych szczepionkami, we współpracy z mądrymi pediatrami i naukowcami http://www.generationrescue.org/vaccines.html . Najcenniejszą wiedzę na temat bezpieczeństwa szczepień można zdobyć w oparciu o zbiorowe doświadczenia innych rodziców.

Trzeba pamiętać, że każde dziecko jest inne i może inaczej zareagować na szczepienia. Jedno jest pewne, że rtęci należy unikać. Ustawa o Chorobach Zakaźnych, która weszła w życie w styczniu b.r. daje rodzicom prawo decydowania o programie szczepień ich dzieci. Warto z niego korzystać świadomie i rozsądnie. I na pewno warto znaleźć sobie uczciwego pediatrę, który posłuży Wam mądrą radą.

Zanim zaszczepi się dziecko można i powinno się zażądać od lekarza ulotki, która pokazuje pełen skład danej szczepionki. I zanim podejmie się taką czy inną decyzję, warto też sprawdzić, na ile dana choroba na która się szczepi lub nie, jest groźna, jak często zdarza się wśród niemowląt i czy istnieją skuteczne metody jej leczenia. Jeśli nie ma, na pewno powinno się szczepić. Decyzje te będą też zależeć od tego, czy ktoś bardziej boi się możliwych poważnych powikłań poszczepiennych, czy ryzyka zachorowania dziecka na jakąś chorobę zakaźną.

Życzę Państwu powodzenia i rozwagi w podejmowaniu niewątpliwie trudnych decyzji dotyczących szczepień Waszych dzieci. Rodzice na Zachodzie przeszli przez te same dylematy co Wy i jakoś nauczyli się rozsądnie decydować. Jestem pewna, że i Wy dojdziecie do tego samego. Korzystajcie z ich doświadczeń.

Łaczę serdeczne życzenia zdrowia dla Państwa i Waszych pociech.

Prof. Maria Dorota Majewska "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agela masz 32 tydź i 2 gi dzień 🤪
pamiętam jak w tym samych tygodniu i dniu leżałam w szpitalu na patologi ze skurczami i rozwarciem a urodziłam w 40 tygodniu
jeju to już tak niedługo
wszystko gotowe ?? wyprawka, łóżeczko???, wózek ????, torba do szpitala spakowana ????
mimo przewidywanej wagi masz szanse na sn ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola dzięki za wyczerpującą wypowiedź , ale pytałam tylko o to czy mmr czy priorix gorsza , kto szczepił pentaximem i ile teraz kosztuje 😉 😉 😉
wolałabym raczej wiedzieć jak podróż>> czym jechałyście ???? jaka reakcja LENKI na babcie i odwrotnie ?????
i co masz w planach na najbliższy czas ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boże jestem 🙂 po ponad 2 tygodniach jestem w necie, ale smutno mi bo nie mam żadnych zdjęć Dawida od urodzenia do 5 miesiaca jego życia 😞 i nie wiadomo czy da się je odzyskać......
Zdjęcia widziałam śliczne wszystko nadrobiłam 🙂
My wyprawki żadnej nie kupujemy do żłobka wszystko jest na miejscu
Madziu bardzo mi przykro jeśli moge to zadzwonie do ciebie nawet dzisiaj ale wieczorkiem.
a u nas okej nawet szykuje mi się awans w pracy młody rośnie przytył 1kg w miesiac chodzenia do żłobka hehe i ogólnie nie jest źle
Teraz ide myć włosy i się szykować na pierwsze zebranie w żłobku 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Matylda - ja już kiedyś Ci pisałam że pójście w czarnym "stroju" na wesele to faux pas 🙂 Czerń jakoś kulturowo i zwyczajowo kojarzona jest z powagą lub żałobą.. Więc może rozważ jeszcze raz kolor kreacji? 😉

Ola ja to wszystko wiem
ale postaw się na moim miejscu
ja muszę myśleć bardziej "praktycznie" muszę kupić coś co potem jeszcze mi się przyda 😮
mam już w szafie różową sukienkę, brązowo-turkusową ,- jakąś fioletową w ciapki , ecru i białą ze ślubu ( a ta też odpada bo przecież biel jest zarezerwowana dla panny młodej ) 🤢
więc zostaje mi czarna, najzwyklejszy krój , najprostsza 🤨
ewentualnie jeszcze może jakis granat albo ciemna oliwka
mi sie też czarny kojarzy z pogrzebem , ale też i ze strojem galowo-wieczorowym 🤔 no nie wiem zobaczymy , pewnie skończy się na tym że nic nie kupie i pójdę w spodniach i to tez będzie faux pas 🤢
dwa lata temu o tej porze jak już byłam "zaciążona" kupiłam czarną sukienkę z wielkim zamkiem na plecach ( teraz takich sukienek mnóstwo na bazarze) , czułam się w niej wygodnie i komfortowo i miała pewien zapas na "brzuch " 😉 , wiem że wielu osobom się podobała ( albo były nieszczere ) i była właśnie krótka, skromna i w moim skromnym mniemaniu elegancka 😉
teraz chciałabym coś podobnego ale bardziej wyjściowego , coś co można będzie ubrać po jakikolwiek żakiet i będzie wyglądać się dobrze ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
Boże jestem 🙂 po ponad 2 tygodniach jestem w necie, ale smutno mi bo nie mam żadnych zdjęć Dawida od urodzenia do 5 miesiaca jego życia 😞 i nie wiadomo czy da się je odzyskać......
Zdjęcia widziałam śliczne wszystko nadrobiłam 🙂
My wyprawki żadnej nie kupujemy do żłobka wszystko jest na miejscu
Madziu bardzo mi przykro jeśli moge to zadzwonie do ciebie nawet dzisiaj ale wieczorkiem.
a u nas okej nawet szykuje mi się awans w pracy młody rośnie przytył 1kg w miesiac chodzenia do żłobka hehe i ogólnie nie jest źle
Teraz ide myć włosy i się szykować na pierwsze zebranie w żłobku 😁 😁

czyli WYWIADÓWKA ?????????????? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
Boże jestem 🙂 po ponad 2 tygodniach jestem w necie, ale smutno mi bo nie mam żadnych zdjęć Dawida od urodzenia do 5 miesiaca jego życia 😞 i nie wiadomo czy da się je odzyskać......
Zdjęcia widziałam śliczne wszystko nadrobiłam 🙂
My wyprawki żadnej nie kupujemy do żłobka wszystko jest na miejscu
Madziu bardzo mi przykro jeśli moge to zadzwonie do ciebie nawet dzisiaj ale wieczorkiem.
a u nas okej nawet szykuje mi się awans w pracy młody rośnie przytył 1kg w miesiac chodzenia do żłobka hehe i ogólnie nie jest źle
Teraz ide myć włosy i się szykować na pierwsze zebranie w żłobku 😁 😁

czyli WYWIADÓWKA ?????????????? 😉

no tak 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Ola dzięki za wyczerpującą wypowiedź , ale pytałam tylko o to czy mmr czy priorix gorsza , kto szczepił pentaximem i ile teraz kosztuje 😉 😉 😉
wolałabym raczej wiedzieć jak podróż>> czym jechałyście ???? jaka reakcja LENKI na babcie i odwrotnie ?????
i co masz w planach na najbliższy czas ????

Priorix lepszy 🙂
Lenka podróż zniosła dobrze, 1,5 h spała a jechałyśmy 4 z kawałkiem, nie było źle, ja mam grzeczne dziecko 🙂

A co do sukienki to widzę Cię w takim kroju:

http://moda.allegro.pl/ds-3217r-cudna-sukienka-rekaw-3-4-rozkloszowana-34-i2591919462.html

http://moda.allegro.pl/jesien-2012-sukienka-kontrafalda-punto-s-m-0047-i2592376198.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w końcu szczepiłam mmr i wszystko ok było....wiem, że niby póżniej może się coś dziać(?)ale Maks też był tym szczepiony i jest wszystko ok, my na pneumokoki się jakoś wybieramy.

G. w żłobku płakał ale podobno nie tak bardzo...jak mnie zobaczył to prawie Pani z rąk spadł tak się do mnie wyrywał 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina nic nie wiem na ten temat 😮
ale wiem za to na inny
mój mąż kochany , utęskniony wróci do domu za pół roku 🤪 😞 🤨
do dupy mam to życie i tyle
w sobotę kończy się poligon a w niedzielę jedzie na kurs do Poznania na pół roku 🤢 na ten co kiedyś miał jechać a nie pojechał 🤔
porażka jakaś
dziecko go zapomni- już zapomniała 🥴
z resztą nawet nie o to chodzi
sama nie wiem o co chodzi
miałam mnóstwo korepetycji a teraz muszę wszystko odwołać bo przecież nie będę tam siedzieć a i tak nie miałby się kto dzieckiem zająć
a ja się głupia martwiłam o wesele na które i tak nie pójdziemy 😁 😞
zobaczymy się może w sobotę na chwilę jak zechce mi się do niego pojechać a potem to już na Boże Narodzenie a potem to w połowie marca
zajebiście
nam rozłąki dobrze robią ale bez przesady
więc chyba też w ogóle zniknę żeby nie smęcić
będę się ciągle pogrążać w depresji 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
nara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...