Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Butterfly - ja tak jak ty z tym zachodzeniem - o tę ciąże starałam się okrągły rok ...

Kasia - o marce Bubchen słyszałam , ale położna ze szkoły rodzenia nam odradzała te produkty bo podobno mają rumianek a na początku podobno lepiej zrezygnować wogóle z jakichkolwiek ziół. Co położna to pewnie inna szkoła. Ja nic nie kupiłam tej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tez tak myslalam a jak pojechałam po hurtowniach to wszedzie te same modele. i juz po odwiedzeniu przedostatniej byłam załamana i powiedziałam ze jak mam wydac 1500 zł na wózek który nie ma wszystkiego potrzebnego lub wiekszosci to wole kupic za 400 zł bo takie tez znalazłam.były własciwie dla mnie porównywalne tylko cena inna.nawet te za 3 tysiace nie miały wszystkiego.pojechałam z siostra ona jest po 3ech wozkach wiec ma doswiadczenie. naszczescie w ostatniej hurtowni ceny były lepsze i wozki niektóre podobały sie tylko ...nie znane mi w ogóle.siostrze też te co sie spodobały. i teraz sprawdzam opinię.i dwa juz odpadły bo mają baaaardzo fatalne opinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):<
Ja też chce jedo fyn, ale nie słyszałam o tej gondolce

spojrzałam na jedo fyn na necie teraz bo na sklepie były inne.ale widze że to samo nie ma tego uchwytu.zerknij sobie w jaki sposob przeniesc gondole.na budce nie ma uchwytu czyli jest to najprawdopodobniej sama kontrukcja budki czyli jak złapiesz za budkę by przeniesc to ci sie rozepnie.chyba ze jest gdzies uchyt ale go nie widze na tych zdjeciach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znalazłam przykłądy żeby pokazac
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1715&%3CosCsid%3E
ten wozek np powinien wg wygladu miec mozliwosc chwytania za budke.bo ma uchwyt.pewnie reszta budki jest na suwak doczepiana do raczki.
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1416&%3CosCsid%3E
a ten to juz wogole widac ze ma osobna raczke. 🙂 dobrze miec doswiadczona siostre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
teraz rozumiem Beti o co Ci chodzi, ja nie mam uchwytu przy gondoli wcale, no i moja np. jest miękka, co by Tobie tez nie odpowiadało, tzn. jak położę ją na podłodze po wyjęciu z wózka to składa sie w harmonijkę, ale ja nie będę musiała samej gondoli nosić wcale.... mi najbardziej zależało an tym aby na stelażu wózka można było wozić nosidełko i żeby spacerówka była fajna, no bo przecież gondoli używa sie w sumie do momentu aż dziecko nie zacznie siadać, czyli jakieś kilka miesiecy tylko.... a to że gondnola jest miękka, nie będę miała problemu z jej przechowaniem potem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Agnieszka!
Małgorzatta-no moim problemem jest właśnie ze wóżek musi miec zbyt duzo ze wzgledu na warunki mieszkaniowe.
a czy ktoś słyszał coś o tutek grander alu?bo lekki, był na sklepie a opini nie ma na necie.o samej firmie niewiele jest info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow dałyście czadu z tym pisaniem ,na jednym tchu doczytałam jakoś 😉
Małgorzatta pytałaś o depo-provere ,ja tego specyfiku używałam,skusiła mnie antykoncepcja na 3 miechy i wiecie co powiem, radzę najpierw dokładnie sprawdzić jak reagujecie na dany hormon,depo-provera ma w składzie pochodna progesteronu, na mnie zadziałała tak, że przez 56 dni ciągiem miałam okres,w żaden sposób nie można tego było zatrzymać, bo uwalnia się ona stopniowo z mięśni, na własnej skórze tak niefortunnie przekonałam się,że mogę stosować antykoncepcje w oparciu o estrogeny. A o implancie mówił mi teraz mój lekarz od usg i polecał tą formę antykoncepcji, aczkolwiek jestem już teraz ostrożna i sceptyczna...się zobaczy, na początek i tak sił i czasu nie będzie,a jak się znajda pierwsze co mykne do ginka 🙂

Aa i co do JEDO Fyn, ja z pewnością go chcę,po prostu to jest to 🙂 jak dla mnie waga odpowiednia,wygląd też,dostępność też i duży wybór kolorystyczny, także klamka zapadła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jestem rozdarta niczym Konrad z III cz. Dziadów pomiędzy

IMPLAST SD ECOLINE
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1841 KOLOR OLYMPIC TURKUS + ZIELONY
a
JEDO FYN

Jedo ma lepsze opinie i jest ciut tańszy ale kolory mi się mniej podobają.Ja lubię takie żywe jak ten BOLDER IMPLAST SD ECOLINE. NIE będę spała przez to ... EEHH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiniek napisał(a):
Wow dałyście czadu z tym pisaniem ,na jednym tchu doczytałam jakoś 😉
Małgorzatta pytałaś o depo-provere ,ja tego specyfiku używałam,skusiła mnie antykoncepcja na 3 miechy i wiecie co powiem, radzę najpierw dokładnie sprawdzić jak reagujecie na dany hormon,depo-provera ma w składzie pochodna progesteronu, na mnie zadziałała tak, że przez 56 dni ciągiem miałam okres,w żaden sposób nie można tego było zatrzymać, bo uwalnia się ona stopniowo z mięśni, na własnej skórze tak niefortunnie przekonałam się,że mogę stosować antykoncepcje w oparciu o estrogeny. A o implancie mówił mi teraz mój lekarz od usg i polecał tą formę antykoncepcji, aczkolwiek jestem już teraz ostrożna i sceptyczna...się zobaczy, na początek i tak sił i czasu nie będzie,a jak się znajda pierwsze co mykne do ginka 🙂

Aa i co do JEDO Fyn, ja z pewnością go chcę,po prostu to jest to 🙂 jak dla mnie waga odpowiednia,wygląd też,dostępność też i duży wybór kolorystyczny, także klamka zapadła 😉



o fuck, thx za odp, ja miałam taki problem że przy jakimś rodzaju tabletek (chyba yasmin i yasminelle) puchłam, ale to maskara była, organizm zatrzymywał wodę,normalnie twarz, cycki... cos tam chodziło dokładnie o skład.. u mnie powinno być na odwrót niż akurat w tych tabletkach... normalnie w takim przypadku tabletkę odstawiasz i problem z głowy. A tu zastrzyk 3 - miesięczny, jak coś się zacznie dziać, to sie nic nie da zrobić.... i tu masz racje Kiniek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris 25 wózki chyba porównywalne jak zerknełam.jedo ma dobre opinie nawet u sprzedawcy a ten drugi też ma dobre opinie? bo juz nie sprawdzałam? sama bym jedo kupiła gdyby nie ten brak uchwytu.
Małgorzatta, właśnie gdybyś znała skłąd tego zastrzyku i gdyby mozna byłoby podobny skład znależc w tabletkach to bys sprawdziła jak reagujesz na tabletkach a potem zastrzyk.oczywiscie nie wiem czy podczas karmienia można.chodzi generalnie o to jaki rodzaj syntetycznego progesteronu i estrogenu jest.bardziej chyba o progesteron.jedne mają działanie zmniejszające wpływ meskich hormonów i zmniejszajace tego efekty jak włoski, pryszcze.po innych sie tyje, po innych sie chudnie. ja prawie 10 lat byłam na tabletkach z przerwami.i zmianami.najdłuzej jasmin, najlepiej go tolerowałąm, niestety...miałam po nim torbiele na piersiach.ale bez leków...torbiele na jajnikach 🙂 onkolog powiedział koniec tabletek jak dla mnie więc czas na dzidziunio 🙂 bałam sie ze torbiele na piersiach sie powieksza bo przeciez ciaza tez jest duza dawka hormonów, zwłąszcza ze nie mogłam sie ich pozbyc przez rok, a tu...znikły 🙂 ciąża to błogosławienstwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mykam lulu.dobranoc.
ps.jakby ktos słyszał o firmie tutek lub euro cart to bede wdzieczna.na necie mało. a pozostały mi dwa wozki do wyboru z tych firm.reszta co sobie upatrzyłam w sklepach miała 90 % negatywnych opini na necie 🙂
pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak już wszystkie o tych wózkach to ja też powiem, że szukam aż od wczoraj 😮 jakoś nie miałam głowy... i generalnie jak już znalazłam fajny w hurtowni to zaczęłam grzebać po stronach i się okazało, że żadna rewelacja.... teraz wybrałam inny ze stronki... nawet Mój R. obejrzał i mówi, że ładny... nie chodzi tylko o atrakcyjną cenę ale o kolorystykę i koła i wymiary gondoli... no po prostu Nam pasuje....
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1727&%3CosCsid%3E
To link do tego wózeczka.... tylko kolorek pasujący znalazłam na stronie producenta... bym musiała poszukać może gdzieś jest jeszcze dostępny 🙂
To Nasz wstępny wybór... ogólnie to najbardziej mi się podobają takie stylowe, klasyczne wózki na szprychowych kołach dużych... ech... ale ceny ich mi się nie podobają bo nie schodzą poniżej 3 tysiaków 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
www.amko.com.pl/spacerowka--gondola-vario-redpink-icoo-cat-778-id-2379.aspx
a to mój wózek, kolory właśnie jak na focie, chociaż u nas będzie chłopczyk, baaaardzo kolorowo będzie 🙂 ja kupowałam na allegro, dostałam gratis nosidełko. Przez ten kolor wózek jest taki tani 🙂 bo tu znalazłam inny ale kosztuje duuuużo więcej:
www.dino.sklep.pl/nowy/icoo-vario-spacerowkagondola-kurier-gratis-p-4543.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta jak na mój gust to ma za małą gondolę... ja szukam tych powyżej 80 długości i przynajmniej 37 szerokich, głęboka musi być na co najmniej 20cm.( najlepsza opcja jaką znalazłam to 85x37x22) i koła muszą być pompowane, duże ze szprychami.... ewentualnie mogą być te dwa mniejsze skrętne z pianki, dobre amortyzatory, najlepiej z możliwością zmiany twardości (miękkie, twarde zawieszenie) ... i gondola musi mieć podnoszone wezgłowie (warunek konieczny)... hmmm nie pamiętam reszty moich "wymogów" haha może dlatego, że już późno 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz co, ta gondola jest trochę większa niż tam podano, przynajmniej długość ma 90 cm,szer 38 cm, głębokość 27 cm, teraz zmierzyłam, bo oczywiście wózek juz złożony i czeka 🙂 ale jak ja napisałam, mi o gondole najmniej chodzi, spacerówka jest świetna, no i nosidełko o wartości ok. 500 zł dostałam gratis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorzatta w środku ją zmierz 🙂
mi zależy na gondoli z tego względu że jak zacznie się robić zimno, to Kruszynka jeszcze nie będzie musiała umieć siadać porządnie żeby ją do spacerówki wsadzić z czystym sumieniem (żeby nie uszkadzać kręgosłupa sadzaniem "na siłę")... dlatego gondola musi być duża (te rozmiary wcześniejsze 80x37x22 to wymiary wewnętrzne gondoli, które mi odpowiadają), żeby wlazł śpiworek i żeby Mała miała w tym śpiworku miejsce żeby ruszyć nóżką i żeby wlazła do tego śpiworka w cieplejszym ubraniu... i dlatego też podnoszone wezgłowie, bo mniemam, że leżeć płasko już nie będzie chciała 🙂 tylko patrzeć dookoła co się dzieje 🙂 takie moje wózkowe przemyślenia... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...