Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasienkaks, najważniejsze, że jest wszystko ok.

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie fotelika. Zakładając, że nie miałybyście w komplecie do wózka i chciałybyście dokupić... Ale wiedziałybyście, że będzie używany tylko i wyłącznie do auta, bez wożenia na stelażu. Czy rozważałybyście od razu wózek np. 0-18kg zamiast 0-11 lub 0-13 jak to jest w przypadku tych fotelików montowanych na stelażu? Bo ja się właśnie zastanawiam tak nad tym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Buterfly a czemu nie są dobrym rozwiązaniem te od 0-18kg?Ja chce kupic taki fotelik tylko do samochodu i myśałam właśnie nad tym 0-13kg ten chyba dobry będzie co?

Kasienkaks współczuję ale i cieszę sięże wszystko ok że w domku jesteście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
grr.... napisalam cala wiadomosc i mi ja usunelo 😞 😞 😞

Przepraszam ze nie bylo mnie tak dlugo na forum... mam do nadrobienia ponad 50 stron heh 🙂 ale przeskoczylam szybko zeby wiedziec co bylo pisane 🙂 zauwazylam rozmowki o facebooku... tak wiec jesli ktos ma profil to prosze o zaproszenie 🙂 (Kasia Landsnes)

facebook.com/profile.php?id=1663071534

Tak wiec u nas przez caly ten czas bylo ok, maz zdal swoj egzamin - jestesmy z niego bardzo dumni 🙂 ... (8 dni temu trafilam na pogotowie... mialam bol glowy, nudnosci i bylo mi strasznie duszno... okazalo sie ze mam bardzo duzo bakterii w moczu... nie dostalam antybiotyku poniewaz wczesniej probowano roznymi... mialam tylko b.duzo pic i wit. c , w tej chwili jest juz wszystko ok 🙂 )

Dzis bylismy u fotografa z "naszym brzuszkiem" poniewaz dostalismy zaproszenie na sesje zdjeciowa... (tutaj dostaje sie "paczki wyprawki" z roznych firm jako ´reklamowki" do wyprowania, zawieraja m.in. oliwki, pampersy, plyny do kapieli, ubranka, zabawki, smoczki, mokre chusteczki, wkladki laktacyjne itd itd.... z jednej dostalismy nawet pojemnik na zuzyte pampersy AngeloCare z wkladem 🙂 )

W miare swoich mozliwosci postaram sie nadrobic moje wiellllkie zaleglosci 🙂

Zycze milego wieczoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris 25 dzieki za info.jak bede na sklepie to oblukam te uchwyty.chyba lepsze takie lub nie złaczone z budka niż te w budce.jeszcze tego nie obczaiłam.
Kasienkaks: fajnie sąsiadkę mam 🙂 dobrze zrobiłaś z wyborem warszawy do rodzenia o ile nie w tym szpitalu co ostatnio pisałas.bo np w kielcach to tylko jeden szpital jest polecany ale...dobrze jest miec prywatnie położną. jak byłam dzis w dyzurce to az mnie ciary przeszły nie za fajna atmosfera.raczej nie wygladały przyjażnie oprocz jednej.mam tylko nadzieje że polecana mi połozna nie wyjedzie na wakacje kiedy bede rodzic 🙂 musisz teraz sobie duzo lezec po takich akcjach, żeby nie powróciły.bo musimy wytrwac jeszcze troche.
ja po usg.mały ma 1750 g.niby 31 tydzien i 1 dzien.opoznił mi sie termin porodu na 29 czerwca.jeszcze sie mieszcze.podobno w sam raz. nie za duzo nie za mało wagi.mały wystawił dupcię lekarzowi i pokazał to i owo 🙂 zeby nie było watpliwosci kim jest 🙂 a buzki nie chciał pokazac ale warge miał sprawdzana wczesniej wiec mam nadzieje ze nadal ok.ułozony miednicowo wiec jeszcze mu nie spieszno na ten świat 🙂 ale ma jeszcze czas by sie obrócic.i mam nadzieje ze to zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti82 - ja jutro jade obczić tego jedo. W tym sklepie do którego sie wybieram maja wszystkie kolory ...

Znalazłam jeszcze taki w super cenie - podobno angielskiej firmy ale nic nie ma o nim w necie. Teraz ten wozek ma nazwe ZINO ZOOTY TRAVEL SYSTEM a wczesniej MAMAS & PAPAS HERBIE ZINO. Może wy coś słyszałyście na jego temat ? Oto link do tego w promocji:
http://www.sklep.zooty.pl/p/pl/40/wozek+zino+scarlet.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny. Tu u rodziców gdzie zostałam na ten tydzień mieszkamy na 4 piętrze bez windy i trochę się też nachodziłam, może to od tego. Ale nic, grunt, ze już lepiej.
Beti, pisząc, że będe rodzić u mamy miałam na myśli Starachowice. W Warszawie nie będzie miał mi kto pomóc, a wychodze z założenia, że rodzić będę może 5-8 godzin, a potem powrót do normalności, połóg, opieka nad dzieckiem, to będzie trwało jakiś miesiąc i wtedy będę potrzebować mojej mamy. 🙂
Skorzystam tu z tego co mogę: poród rodzinny, w wodzie i cały osprzęt. Nie będę mieć swojej położnej i znieczulenia. Moja mama zna wszystkie położne, które pracują na oddziale, więc będzie biegać i załatwiać.
Długo myślałam ale wydaje mi się, że dobrą decyzję podjęłam, żeby rodzić tu blisko mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja natomiast Kasienkas stwierdziłam że idziemy z Marcinem na żywioł i będziemy sami musieli sobie poradzić przy naszym dziecku, już wszystkim zapowiedziałam, nikt ma nie przyjeżdżać, to ma być czas tylko dla nas.... mam nadzieję że będzie fajnie i jeszcze bardziej nas to zbliży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta ode mnie masz oklask za podejście do sprawy po porodowej 🙂 super po prostu 😁 jakbym miała taką możliwość to też najchętniej bym się zamknęła z moim R. i Kruszynką w mieszkaniu i staralibyśmy sobie ze wszystkim radzić... no ewentualnie bym swoją siostrę albo mamę wpuściła w jakiejś kryzysowej sytuacji, ale już wiem, że o takim czymś mogę pomarzyć.... mama i siostra są 400 km od mojego miejsca zamieszkania a co do samotności to jak już wspominałam mieszkamy kątem u "teściów" 😁 no ale nie załamuję się 🙃

oooooooo za godzinę mogę dać Ci oklask dopiero 🥴 więc kliknę Ci go jutro 😉 Mam nadzieję, że się nie pogniewasz haha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KasienkaKs jak Twoja mama zna położne to super, to najważniejsze.to powinno byc dobrze.
ale wam dobrze dziewczyny:będzie wam miał kto pomóc a to mama a to facet. zwłaszcza ważne to kiedy sie człowiek nie wysypia to ktoś drugi opiekę przejmnie nad maluszkiem. ja niestety mamy nie mogę prosić bo jest styrana totalnie praca (terrorystyczna dyrekcja) i babcią terrorystką (chora jest i wymaga służenia jej) (generalnie bardzo babci nie lubię bo zawsze była taka,że tylko ona się liczy,to że ktos chory że dziecko chore w rodzinie nie ważne ona najważniejsza i udaje wtedy że nie moze wstac z krzesłą że sie zle czuje.zreszta sama powiedziała ze ma córki po to by jej usługiwały).jak mamę wziełam na usg wczoraj to aż mi się szkoda zrobiło że ją wogole wziełam wyglądała strasznie-zmęczona życiem styrana.a mój facet w warszawie był akurat. i po porodzie tylko 2 tygodnie będzie ze mną.a takto wekendami będzie, do grudnia.bo w grudniu wraca na stałe.wiec włąściwie będę sama.ale pomoc telefoniczną lub na skaju będę miała od koleżanek z doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta napisał(a):
ja natomiast Kasienkas stwierdziłam że idziemy z Marcinem na żywioł i będziemy sami musieli sobie poradzić przy naszym dziecku, już wszystkim zapowiedziałam, nikt ma nie przyjeżdżać, to ma być czas tylko dla nas.... mam nadzieję że będzie fajnie i jeszcze bardziej nas to zbliży 🙂


o widze ze masz takie same podejcie jak ja My tez bedziemy sami , i nikt mi nie wcisnie ze rady sobie nie dam jak to mi czesto w mawiono i namawiano bym po porodzie wprowadziła sie do tesciów do Polski. tyle kobiet wychowuje dzieci i samotne i nie i jakos daja rade .. a ja wole byc blisko męża.. ogolnie nic nie mam do tesciów bo sa super ale jakos sobie nie wyobrażam by z nimi mieszkac .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CO DO TESCIOW TO JA JESTEM W NIEBO WZIETA ZE SA DALEKO-CHOC NIC DO NICH NIE MAM

CO DO MOICH RODZICOW TO MAM TROCHE PRZERABANE BO OJCIEC JEST TAK ZAZDROSNY O MOJA MAME ZE NAWET NIE POZWALA NAM SIE SPOTYKAC 😞

NO COZ CHYBA NIKT NIE MA W ZYCIU LATWO...

A WOZKI KTORE PODAJECIE A SLICZNE AZ SZKODA ZE MAMY W SPADKU BO NORMALNIE AZ OCZY SIE SMIEJA DO TYCH NOWYCH-POWIEDZCIE CZY ZWYKLE NOSIDLO MOZNA ZAMONTOWAC W AUCIE CZY MUSI BYC JAKIES SPECJALNE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...