Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hello. U nas też dziś w nocy lało, ale w sumie to może dobrze, że trochę ziemia pooddycha po tych upałach. Byle nie trwało to w nieskończoność.

Kurde, wczoraj kupiłam te kosmetyki dla Małego z Nivei i dopiero teraz doczytałam, że krem ochronny na słońce jest od 3 miesiąca życia. To co? Do tego czasu mam z nim nie wychodzić? 🙂 To akurat jak się lato skończy.

Mnie też wyszła ta brązowa kreska pod brzuchem, ale nawet nie wiedziałam, bo rzadko patrzę w lustro na golasa, ale mąż mi powiedział. A pępek też jest bardziej wypukły niż był, ale całkowicie na wierzch nie wyszedł.

Wczoraj dostałam w prezencie pierwszą serię pieluch i dotarło do mnie, że to już niedługo! Jeszcze około miesiąca (no, w moim wypadku może trochę dłużej) i będę zawijać... 😁 Od przyszłego tygodnia wezmę się za pranie powoli, bo jak pomyślę o prasowaniu to już teraz mam dreszcze. Nie znoszę.

Nequitia, oklask dla Ciebie za tego demotywatora, ale dopiero za jakies 2h,bo teraz nie mogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
Fajny, mi się podoba ten biało szary, tylko może być trochę niepraktyczny


podobno mozna go szmata i szarym mydlem jakby co 🙂 ale mysle ze te mazy jakos beda kamuflowaly 🙂 no i bede sie starac go nie zaswintuszyc

czytalam o tych waszych szalenstwach kuchennych...i sie dziwie ze mnie chlop jeszcze znosi bo ja nawet pomidorowej nie potrafie porzadnie zrobic ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas mży.tradycyjnie pobudka o 5 rano,od razu was oklaskalam i prasowanie.traedia.zwlaszcza skladanie pieluszek w rombo-trojkaty do szerokiego pieluchowania.ghrr.ubranka w rozmiarze "gnomsize"poszly raz-raz.
u mnie kreseczka jest,ale jasnobrazowa,pepuch wypchany-tylko z prawej strony,bo Lena sie tak ulozyla
pozdrawiam!zycze fajnego 13-go,lece przycinac skalniaki,zeby jeszcze pokwitly 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cieżarnabebe ja widziałam ten wózek po 1500 zł wiec zaoszczedziłas.a tam chyba w linku nie ma Twojego koloru.
Buterflly podobno krem bebe przeciwsłoneczny jest od pierwszych dni.ale nie wiem z której firmy bo wyszły mi trzy.musze tez kupic to sprawdze ale w przyszłym tygodniu to zrobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki 🙂 Co ja za noc miałam od 2 do 7 nie spałam lało u mnie n o i burza była a mój mały dokazywał że hej 🙂A teraz dalej pada pochmurno jakoś smutno jedyne co się cieszę że jest chłodniej i nie mam jak narazie spuchniętych nóżek 🙂
Butterfly ja też mam kosmetyki dla dzidzi z NIvea i ten krem na słońce i na nim pisze że jest od pierwszych dni życia i ma faktor 30chyba że ty masz inny?????
Ja też mam ciemną kreskę na brzuchu już dawno i jeszcze mi ściemniała tak samo pępek i brodawki 🙂
Ciezarnabebe fajny wózek podoba mi się 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wielkie dzięki Beti! Ale i tak jestem zła, bo chciałam mieć już wszystko z jednej linii kosmetyków. No nic,będzie trzeba kupić coś innego. Ale to taka przestroga, żeby dokładnie czytać co z tyłu jest napisane, bo to, że coś jest dla niemowląt nie znaczy, że od pierwszego dnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
Butterfly ja też mam kosmetyki dla dzidzi z NIvea i ten krem na słońce i na nim pisze że jest od pierwszych dni życia i ma faktor 30chyba że ty masz inny?????


No właśnie taki mam i z tyłu jest napisane "powyżej 3 miesięcy" 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia nie przejmuj się że mała mniej się rusza jak śpi to słodkości nie pomogą wczoraj rozmawiałam z kumpelą co się uczy na położną to właśnie mi mówiła że na tym etapie ciąży nasze dzidzie mają mało miejsca i swoje pory do spania.Mój mały także wczoraj się nie ruszał od rana do ok 15 też jadłam słodkości i nic ruszałam delikatnie brzusiem nic nie pomagało a popołudniu dawał czadu po żebrach tak ok 2 godz pózniej chyba zasnął bo znów nic nie czułam i wieczorem pałera znów dostał aż mój mąż się śmiał tylko mi do śmiechu nie było 😉
Byłam wczoraj u fryzjera tak jakoś lżej na głowie chodz dużo nie obcinałam włosków gdyż chce je w gumkę spiąc do porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. U nas noc spokojna. Tak jak u wszystkich z ulewą w tle. A i teraz chyba jak zjem śniadanie to śmigam dalej drzymać bo szaro, ponuro. Rano obudził mnie kurier. Przyszła kolejna dostawa kremu na rozstępy i na bolące brodawki.
Zastanawiałam się nad jedną rzeczą. Położne polecają aby od pierwswzych dni życia stosować te same kosmetyki, nie zmieniać bo mogą wywołać alergię.
No i teraz tak. Ja kupiłam kosmetyki określonych firm. Np na pupę Alantana maść a w szpitalu będą smarować sudocremem albo myć czymś innym co ja mam w domu.
Wiem, też, że jeśli zakupione chusteczki np pampersa nie uczulają to w żadnym wypadku nie zmieniać na inne bo wtedy będą odparzenia przy zmianie.
Swoją drogą, moja położna powiedziała mi, że bardzo zepsuł się sudocrem do pupy, już go u nas w szpitalu nie używają, ale to może też zależyć od dzieciaczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tak nocny głód. Ja wtedy sięgam po jakąś słodkość. Takim sposobem opędzlowałam dziś całą czekoladę nusbeisera z orzechami i chyba wyzbyłam się nałogu czekoladowego, bo na samą myśl w tej chwili zbiera mi się na hafty (chafty). No sporo z Was w ten weekend się będzie edukować.
13-sty był zawsze dla mnie najszczęśliwszym dniem. Mogłabym urodzić w ten dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziwne mam go w ręce i czytam już3 raz i pisze u mnie że od pierwszych dni życia jest i z przodu też pisze że od pierwszych dni życia Taki żółto-niebieski NIvea baby pisze to nie wiem czemu pisze u mnie tak i u ciebie inaczej 😮 hmmm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti rzucę Ci oklaska za Mustellę. To marka, którą odkryłam w ciąży na różne dolegliwości i jestem mega zadowolona. M.in dzięki niej ani jednego rozstępu. A maść na brodawki bolące od karmienia podobno ma dzialanie przeciwbólowe i nie trzeba jej zmywać przed karmieniem dzieciaczka. Do kąpieli dzieciaczka też mam preparat tej firmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.bangla.pl/kosmetyki-higiena/dla-dzieci/kremy-balsamy-na-slonce/nivea-baby-krem-ochronny-na-slonce-faktor-30-pd1768.htm?sid=707ahcqqk44bcqe524ibtp0ge2

Butterfly ja mam taki ten krem tak wygląda i pisze że od pierwszych dni życia 😉
Różne są opinie o tym kremie ale mi go znajoma poleciła co urodziła swojego synka też w czerwcu ale w zeszłym roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ostatnio zastanawialiśmy się z Marcinem jak to jest z tymi pieluszkami typu "made by tesco" itp., bo np. moja kuzynka powiedziała mi, że napoczątku używała tylko pampersów i faktycznie są najlepsze, ale tez najdroższe, a ponieważ ich Maluszek nie miał żadnych alergii ani problemów ze skórą to po pół roku postanowili przetestować raz pieluszki z Biedronki (dada czy jakoś tak się nazywają). Okazało się, że są super. Zaczęłam sobie czytać o tych pieluchach "bez marki" i trafiłam na taki artykuł, może kogoś zainteresuje
http://www.edziecko.pl/zakupy/1,79393,4558760.html
Co prawda to artykuł z 2007 roku, ale zawsze jakieś wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, na tym, co wysłałaś widzę, że faktycznie pisze, że od pierwszych dni życia. Ja mam dosłownie identyczny, identyczna szata graficzna, wszystko to samo, tylko z przodu nie ma tego napisu, a z tyłu jest, że powyżej 3 miesiąca. Co za bezsens. To ciekawe, czym się faktycznie różnią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buterfly łap oklaska za ten link co do pieluszek to te z biedronki są b.dobre pod warunkiem iż dzidzia nie ma uczulenia i żadnej alergii.Moja szwagierka używała jakiś pieluszek z tesco i mały dostał uczulenia i musiała kupic oryginalne pampersa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do sudocremu, to moja siostra mi go odradziła... ma z nim takie doświadczenie, że robią się takie wałeczki w pachwinkach u Dzidzi i za cholerę nie da się tego zmyć.... chyba że mocno trąc... i ja już kupiłam linomag... ładnie się zmywa i nie wałkuje... te wałeczki bardzo przeszkadzają, szczególnie przy dziewczynkach bo "włażą" do pitki jak to moja siostra stwierdziła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no nie wiem dziwne właśnie bo ja go kupiłam wczoraj w aptece u mnie i specjalnie uwagę zwróciłam od kiedy można go stosowac.Bo jest bardzo podobny z tym że misio siedzi inaczej na przedzie i też z nivei ale do pózniejszego stosowania tak mi powiedziała farmaceutka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.ceneo.pl/245274
Butterfly nie wiem czy to jest ten inny czy tylko ma szatę graficzną zmienioną bo go nie widziałam teraz tak patrze w necie 😮

Nequitia masz rację też słyszałam że sudocrem się zepsół i jeszcze taki tani nie jest a co do tych wałeczków to się robią widziałam na własne oczy u małego mojej szwagierki i przez pieluszki i przez ten krem miał uczulenie co wam wcześniej pisałam.Zmieniła i pieluszki i krem i już ma zagojone ładnie ale co się nacierpiał biedaczek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie nie, ja mam dokładnie taki sam z wyglądu jak ten pierwszy co przesyłałaśm tylko pisze, że od 3 miesiąca. A nieważne już. We wrześniu też się przyda wysoki faktor 😉 Albo go dam koleżance, co ma takiego 3miesięcznego bobasa. Tylko teraz będę musiała znaleźć ten od pierwszych dni zycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...