Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oj ale pozazdrościłam Ci już Zuźki.. Słodkie maleństwo i Buziaczek od cioci Izy 😘
Ja wczoraj też miałam fatalny dzień no ale obudziłam się o 4:30 a wstałam o 5 rano i do łóżka położyłam się ok 23 więc miałam prawo paść na ryjek..
Dziś od 8 rano w przychodni, Nikolka na ktg dostałą pochwałę za tym razem piękną współpracę, ciśnienie 100/60 więc piękne, główka niziutkooo ale szyjka twarda i się trzyma 😁
więc gotuję się jednak trzymać nogi razem do połowy czerwca.. ale to jeszcze tyle czasu.. wrr ciąża powinna trwać 8 m-cy bo 9 to już wszystkie szaleją..
spotkałam kolegę z liceum z żonką Termin na 1 czerwca a dzidzia już ma 4100, także u nas nie najgorzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka28 napisał(a):
Dziękuję za odpowiedzi dotyczące kosmetyków dla maluszka 😁 a jak u was z apetytem? bo ja jem ostatnio na siłe, słodycze wcale mi nie wchodzą jeszcze potrafi mnie ponich zemdlić i wizyta kończy sie w toalecie


z kosmetyków kupiłam mydełko, oliwka, chusteczki firmy BAMBINO, do kąpieli płyn OILATUM SOFT, na odparzenia krem nivea, linomag, sudocrem - ale tylko probka, z kremem na słonko jeszcze poczekam

apetyt - mam średni, w dalszym ciągu mięso mogłoby nie istnieć, ze słodyczy ostatnio tylko LODY 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wagi Ja dziś stanęłam na wagę i chyba się zepsuła.. jem dziennie 1000-1500 kalorii i tyje, i to mnie zadziwia
Do zeszłego tyg było +10kg a dziś stanęłam na wadze i dodatkowy kilogram więc chyba coś jest nie tak, w sumie mam problem z załatwieniem się, więc to pewnie przyczyna
bo że mała tyje to wiem 🙂 ale ja przez 3,5m-ca przytyłam tylko 1kg, pomimo chęci a teraz w ciągu weekendu aż kilogram? hmm po prostu nie wierzę 😉
ostatnio męczyłam się z za częstym chodzeniem do toalety i tu od chyba 2 dni nie mogę się załatwić..
jak to mówią jak nie urok to sraczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy,
Kasia kurcze, teraz przed Wami same super chwile. 🙂 Świetnie.
Z kosmetyków:
- preparat do kąpieli mustelli (główka i ciało)
- krem z filtrem mustelli
- oliwka bawbino
- krem przeciw oparzeniom alantana
- krem do leczenia odparzeń alantana plus
- sól fizjologiczna do oczków, noska i uszu
hm chyba tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czerwcowka to nic. nie przejmuj się. Ja w 1,5 tygodnia przybyłam 3,5kg. Ale jak patrzę na swoją opuchliznę to jestem pewna że te dodatkowe kg to już woda, która zalega w organiźmie. A też uważam co jem. Zadnych mącznych rzeczy, chleba, smażonych, kartofli. No tylko słodycze są moją słabością albo symbolicznie co by nie ślinić się non stop na myśl o "Grześku".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
Iza, ty chyba pytałaś o szpital św. zofii ?
Coprawda ja się tam nie wybieram (oni bardzo stawiają na porody sn a ja mam mieć cc ) ale siostra męża tam rodziła i była zadowolona.


no właśnie moja też 🙂 tylko ... 3 lata temu prawie i też super zadowolona
a ja chcę mieć sn, cesarkę mogę mieć z wielu powodów, np, wzrok, cukrzyca etc. ale ja tak sobie zapragnęłam przeżyć tą chwilę w wyjątkowy sposób, jakoś tak nie wyobrażam sobie inaczej...
no i na 70% wezmę znieczulenie
więc pasuje mi to ich podejście, a jakby miało się dziać coś nie tak a położne będą kombinowały, np za duże dziecko etc to mąż od razu dzwoni do lekarza prowadzącego i bez gadania będzie cesarka, tylko ja chcę tego uniknąć
Dwie poprzednie ciąże straciliśmy i teraz naprawdę chcemy przeżyć wszystko świadomie i sami, dlatego też nie brałam dodatkowej położnej, jedna wystarczy i pewnie jeszcze lekarz będzie zaglądał bo ta cukrzyca to wskazanie do porodu z lekarzem ale chyba nie będzie tak tłumnie, wystarczy mąż i położna
i ten moment jak przywitamy maleństwo z tej strony bezcenne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czerwcowka napisał(a):
Doris25 napisał(a):
Iza, ty chyba pytałaś o szpital św. zofii ?
Coprawda ja się tam nie wybieram (oni bardzo stawiają na porody sn a ja mam mieć cc ) ale siostra męża tam rodziła i była zadowolona.


no właśnie moja też 🙂 tylko ... 3 lata temu prawie i też super zadowolona
a ja chcę mieć sn, cesarkę mogę mieć z wielu powodów, np, wzrok, cukrzyca etc. ale ja tak sobie zapragnęłam przeżyć tą chwilę w wyjątkowy sposób, jakoś tak nie wyobrażam sobie inaczej...
no i na 70% wezmę znieczulenie
więc pasuje mi to ich podejście, a jakby miało się dziać coś nie tak a położne będą kombinowały, np za duże dziecko etc to mąż od razu dzwoni do lekarza prowadzącego i bez gadania będzie cesarka, tylko ja chcę tego uniknąć
Dwie poprzednie ciąże straciliśmy i teraz naprawdę chcemy przeżyć wszystko świadomie i sami, dlatego też nie brałam dodatkowej położnej, jedna wystarczy i pewnie jeszcze lekarz będzie zaglądał bo ta cukrzyca to wskazanie do porodu z lekarzem ale chyba nie będzie tak tłumnie, wystarczy mąż i położna
i ten moment jak przywitamy maleństwo z tej strony bezcenne


No to jak chcesz przeżyć to świadomie to znieczulenie Ci w tym zbytnio nie pomoże bo podobno nie czuć skurczów partych ...
Powiem Ci, że wada wzroku już nie jest wskazaniem do cc.
Ja mam dużą wadę ale to nie ona decyduje o cc a stan siatkówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Butterfly napisał(a):

Nie wiem, co dziś zrobić na obiad.... 🤢 A jak pomyślę, że Mikaanka zaś pewnie poszaleje w kuchni to się robię zazdrosna 😁

😁 no rozbroiłaś mnie dosłownie... 😁 nie ma zachwytów dziś- ziemniaczki i delikatna potrawka z kurczaka z koperkiem- już się gotuje, a sałatka nie mam pojęcia, bo wszystko z domu wyszło i nie wiem co mąż upoluje... 😁
KasiaR naprawdę śliczna ta Twoja Dzidzia 🙂 aż dziw że wcześnie urodzona i to SN... cudeńko małe dopracowane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzucholki.
Beti i Kasienkaks dzięki za troskę 🙂
MIałam bardzo pracowito-gościnny weekend i dzień wczorajszy, wieczoram nadrobiłam tylko czytanko i posżłam spać. Ja równiez nocke przesypiam w całości, jak wstaję na siusiu zaraz usypiam, budzę się między 10 a 11:00.
Co do opadania brzuszka, moj chyba juz sie obnizyl.

A no i ogromny podziw i najlepsze zyczonka dla swierzo upieczonych Mamus.
Trzymajcie sie DZiewczyny i duzo zdrowka dla Szkrabow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny 🙂
Kasiar 12 śliczna ta twoja Zuzka trzymam kciuki byście wyszli szybko do domku widac że mała jest dzielna pewnie za którymś z rodziców jeszcze raz gratuluję 🙂!!!

Co do nocki to ja zawsze 3 razy wstaje na siusiu u mnie to norma już chyba.dziś mój mąż zauważył że mam brzuszek niżej niby no ja też dziś zauważyłam że go bardziej na odach trzymam 🙂
Dziewczyny a bolą was pachwiny jak leżycie i pozycję zmieniacie z boku na bok np?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia29 co do pachwin u mnie jest tak, że są dni, że bolą przy każdym ruchu, a sa też takie, co kompletnie nic nie czuję...

Mikaanka Ty się nie śmiej :P To ja zrobię kurczaka w sosie śmietanowym...A co mi tam.. Miały być jakies owocowe nalesniki, ale już mam smaka na mięcho- ostatnio zaczęłam ograniczać, bo mi zbrzydło.

Kasiar śliczne maleństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

No to jak chcesz przeżyć to świadomie to znieczulenie Ci w tym zbytnio nie pomoże bo podobno nie czuć skurczów partych ...
Powiem Ci, że wada wzroku już nie jest wskazaniem do cc.
Ja mam dużą wadę ale to nie ona decyduje o cc a stan siatkówki.


są różne zdania co do znieczulenia i odczuwania parcia, ja jeśli ból będzie nie do zniesienia zaryzykuję
co do wzroku miałam wizytę w poradni siatkówki oka i konsultację lekarską, i lekarz jest gotowy wystawić zaświadczenie do cc, ale nie jest aż tak źle żeby kategorycznie zabronił sn, dlatego napisałam o wadzie wzroku, bo chyba kobiet bez wady wzroku nie kierują na badania siatkówki więc logicznie rzecz ujmując ma na to wpływ wada wzroku.
cesarka to jest operacja i na pewno będę bardziej świadoma przyjścia dziecka na świat pod zwykłym znieczuleniu niż pod nożem, takie jest moje zdanie.
Co do znieczulenia to słyszałam że może zaburzać czucie skurczy partych, ale wszystkie kobitki z mojego otoczenia które miały zzo czuły i polecają.
Ryzyk Fizyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 napisał(a):
Witajcie Brzucholki.
Beti i Kasienkaks dzięki za troskę 🙂
MIałam bardzo pracowito-gościnny weekend i dzień wczorajszy, wieczoram nadrobiłam tylko czytanko i posżłam spać. Ja równiez nocke przesypiam w całości, jak wstaję na siusiu zaraz usypiam, budzę się między 10 a 11:00.
Co do opadania brzuszka, moj chyba juz sie obnizyl.

A no i ogromny podziw i najlepsze zyczonka dla swierzo upieczonych Mamus.
Trzymajcie sie DZiewczyny i duzo zdrowka dla Szkrabow



No jesteś ! Bo już myślałyśmy, że poszłaś śladami Kasiar, a na wylotówce już jesteś ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
Witajcie dziewczyny 🙂
Kasiar 12 śliczna ta twoja Zuzka trzymam kciuki byście wyszli szybko do domku widac że mała jest dzielna pewnie za którymś z rodziców jeszcze raz gratuluję 🙂!!!

Co do nocki to ja zawsze 3 razy wstaje na siusiu u mnie to norma już chyba.dziś mój mąż zauważył że mam brzuszek niżej niby no ja też dziś zauważyłam że go bardziej na odach trzymam 🙂
Dziewczyny a bolą was pachwiny jak leżycie i pozycję zmieniacie z boku na bok np?


To jest moja udręka:
przewrót z boku na bok
i
wstawanie z łóżka
i pierwsze 3-4 kroki po wstaniu

na początku wyłam z bólu teraz już jest lepiej, fizjoterapeutka kazała się na noc wiązać szalem pod biodrami i jest lepiej
miednica czy spojenie się rozłazi ale na to nic nie poradzimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 jescze sie nie wybieram, choc czasami naprawde bym juz chciala.
Tatus z Cora ustalil ze do dwoch tyg jeszcze bo tyle ma zaleglosci w pracy pozniej bedzie mogl spokojnie cieszyc sie Szkrabem -takie wewnetrzne ustalenia Corusia Tatusia zobaczymy czy poslucha 🙂

Czerwcoweczka mam podobnie, przy przekrecaniu sie z boku na bok boli biodro, miednica i czasami do tego dolacza klocie w dole brzucha. Jak wstaje dobrze ze mam kolo lozka zlozone juz lozeczko mam sie na czym podeprzec a pierwszych kilka krokow ide jak kaczka z parasolka w du ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...