Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
To jest ten cały wolej, który ma założony Luna. Strasznie wymądrzać się nie będę, bo sama nie wiem dokładnie jak to się instaluje, ale chyba w szyjce. Wiem tylko tyle że to potrafi w 24h wywołać skurcze i rozluźnić to i owo. ALe w necie nie mogę nic znaleźć na ten temat. 😠
Kurde a mnie co raz bardziej choroba rozkłada, coś mnie zsypało na twarzy dziwnie, dzieciak ruchliwy po tym badaniu, w pachwinie prawej mnie kłuje, kaszel i katar męczą, gówno, gówno wrrr 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki,
nadrobilam zaleglosci. Oj biedna ta nasza Lunaa, trzymam kciuki by jak najszybciej jej sie zaczela akcja porod! Naczytalam sie o tych waszych ktg...ja nigdy nie mialam, termin mam na piatek a wizyte z polozna dopiero na srode...nikt tu sie czlowiekiem nie przejmuje...a w srode to tylko sprawdza tetno niuni, moje cisnienie i pewnie wysla do domu...
ja staram sie cieszyc lenistwem ale mam czasami mysli sa czy ta moja niunia ma tam wszystko czego jej trzeba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pewnie to jakieś mega duże nie jest, i może to pompuj jak włożą dopiero. Hm, sama nie wiem,.
ale mam nadzieję, że nie wymaga to położenia się do szpitala. 😲
Oj kurde zaczynam łapać nerwa na to wszystko. Prawie wszystkim naszym brzdącom nie śpieszy się na świat, dziwne to jakoś dla mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znalazłam coś takiego:

Wśród działań mających na celu wywołanie porodu jest wiele metod farmakologicznych. Przykładem może być przyspieszenie dojrzewania szyjki macicy (jeżeli to ona jest czynnikiem hamującym postęp porodu) za pomocą miejscowego podania prostaglandyn. Innym sposobem oddziaływania na szyjkę może być założenie do niej cewnika Foley`a. Polega to na mechanicznym rozepchnięciu kanału szyjki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuzia jest prze... malenki skarbek taki ze tylko sie calowac chce!!!! 😘

doris ja nie bylam w szpitalu tylko w przychodni u mojego gina bo podobno w tym moim zaje...anym szpitalu miejsc nie ma i robia wszystko zeby tylko splawic poczekam do piatku i mam w dupie jade do szpitala jak mnie odesla to pojade do innego bo jak mi wsadzil ten papierek to byl zielony kurka boje sie bo on zawsze odstawi jakis walek JAK MA BYC INACZEJ JAK PRZYJMUJE 3 KOBITY NA RAZ wczoraj znowu wal plame wogole jakby nie slucha co sie do niego mowi wszystko mu sie myli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

znalazłam takie cos
W jakich przypadkach można stosować cewnik Foleya?

Warunkiem koniecznym do zastosowania tej metody jest rozwarcie kanału szyjki co najmniej na grubość cewnika (najlepiej ok.1cm.). Po założeniu końcówki cewnika z balonikiem poza ujście wewnętrzne, powoli napełnia się balonik solą fizjologiczną do wartości bezpiecznej (zależnej od rozmiaru cewnika), a wolny koniec wystający z pochwy fiksuje się przy udzie ciężarnej.Mechanizm działania tej metody jest złożony i wielokierunkowy. W czasie wypełniania balonika dochodzi do oddzielenia dolnego bieguna pęcherza płodowego. Napełniony balonik staje się częścią przodującą i napierając na ujście wewnętrzne powoduje szybsze rozwieranie w sposób mechaniczny, a także wywołuje odruch neurohormonalny z drażnionej szyjki macicy (uwolnienie endogennej oksytocyny). Aktywacja czynników chemotaktycznych z komórek tucznych przez drażniący balonik, powoduje wyzwolenie kaskady reakcji doprowadzających do uwolnienia endogennych prostaglandyn.

Przeciwwskazania do stosowania cewnka Foleya:

* łożysko przodujące lub nisko usadowione,
* krwawienie z kanału szyjki,
* nieznajomość- topografii jamy macicy,
* zamknięty kanał szyjki macicy,
* wcześniejsze odpłynięcie płynu owodniowego,
* stan zapalny pochwy, szyjki macicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks napisał(a):
O nie. Jak oni to instalują w cewce moczowej to ja dziękuję 😠
Raz miałam cewnik wprowadzany do pęcherza. Być może oni nie umieszczają tego w szyjce tylko w pęcherzu a pęcherz będzie uciskał na szyjkę.


do szyjki wprowadzają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TAK DO SZYJKI WPROWADZA ALE MUSI BYC CHOC małe rozwarcie.nie powinno bolec.sadze ze mniej nieprzyjemne to jest niz jak do pecherza.
ps. dziewczyny przypomniało mi sie o naszych balonikach-cycusiach zeby je silnie draznic bo w tym artykule było.te które sa po terminie niech stymuluja na maxa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no własnie to teraz niech zadziała i popiesci długo i czesto piersi puki moze bo potem to duzo facetów obrzydza mleczko hihih albo recznie samemu mozna stymulowac..ja juz stymuluje ale za tydzien zaczne na maxa kilkanascie razy dziennie hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti fajny artykuł 🙂 oklask dla Ciebie 🙂

a mężulka dziś poproszę o masaż cycuszków 🙂 suma sumarum zdecydowanie jest lepiej zacząć rodzić naturalnie niż indukować poród sztucznymi metodami... wniosek: trzeba działać 🙂

oklaskam Cię beti kiedy będę już mogła 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra W 🙂 byle jak najczesciej i najlepiej chyba brodawke szczegolnie dotykac rozciagac facet to moze inne metody uzyc jeszcze hihii oni sa bardziej pomysłowi hihih a czy długo nie wiem tyle ile da rade po 5 minut np kilkanascie razy dziennie np.nie mam pojecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...