Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A tutaj artykuł dotyczący połogu i zmęczenia z nim związanego... Oby żadnej z nas takie porady nie były potrzebne... ale zawsze lepiej coś tam wiedzieć 🙂

http://abcciaza.pl/zmeczenie-w-pologu

Ogólnie to polecam całą stronkę... ciekawe rzeczy na niej są 🙂

Doris25 dzięki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie Brzucholki dopiero nadrobiłam wpisy z wczoraj od 17 do teraz trochę tego było 🙂
Podziwiam Was bo ja o 21 jednym okiem juz łapię drzemkę drugim oglądam film z mężem a Wy najwięcej tematów poruszacie 🙂
Odlew brzucholka fajna sprawa widziałam kiedyś w telewizji reportarz czy program o tym ale co później z takim odlewem zrobić jak ma się małe miszkankie a trochę miejsca to zajmuje.
A propo odlewów w sklepach widziałam takie puszki z gipsem w którym po zmieszniu z wodą można odcisnąć rączkę lub stópkę Szkraba. Chętnie bym cosik takiego zakupiła tylko zastanawiam się czy nie zrobię tym dziecku krzywdy bo gips czy wapno to jednak chemia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny 🙂Ja także miałam złą nockę również jestem zołza bo mojego budziłam co chwilę bo tak jak twój R. Nequitia chrapał okropnie miał miec wolne dziś i mam nerwa bo mieliśmy za fotelikiem jechac a tu dupa bo o 7,30 kierownik za nim dzwonił i do pracy jechał 😠 😞 I na dodatek dziś pewnie też mnie kiepska nocka czeka gdyż idziemy na urodziny i znając życie to mój Krzyś wypije sobie i mam powtórke na bank z dzisiejszej nocy 😞
Dzięki za oklaski 🙂Doris odwdzięczam się za twój link o fotelikach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 wiesz co o odlewach czytałam jak podglądałam wątki z 42 tygodnia ciąży na przykład, tam dziewczyny zaraz po porodzie jak wracają do domu to właśnie takie tematy poruszają bo chcą odcisk tej jak najmniejszej nóżki... i pisały coś o takiej "galarecie", że z niej robisz formę jak dzidzia śpi najlepiej i do niej wlewasz gips... ja czegoś takiego będę szukała bo odcisk chcę na pewno nóżki 🤪 jest jeszcze opcja... mniej trwała zapewne i mniej atrakcyjna... kupić farby do ciała, nietoksyczne, najlepiej do malowania buzi i pomalować łapkę, tudzież nóżkę i odbić na np. wyciętym regipsie, lub na desce od antyramy, ale najpierw pomalować ją albo farbą olejną, albo naciągnąć płótno pomalowane na jakiś tam kolor upatrzony... też nietoksyczną farbą 🙂
Kurde ja mam multum pomysłów... pewnie przez takie ciągotki moje, i (skromna jestem haha) uzdolnienia 🤪
monia29
mogę Cię pocieszyć, że dzisiejsza noc tez mi się zapowiada ciekawie bo mamy iść na koncert kolegi... muzyka lat 50, 60 .... ale nie wiem, czy dam radę po wczorajszym wypadzie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W slepie, w którym kupowałam wózek, widziałam taki zestaw do odlewów od razu z ramką na zdjęcie dzidzi. Nawet mojemu Marcinowi się podobało. Ale ten bajer kosztował 85zł! Jakbyśmy chcieli np. zrobić taki prezent dziadkom (a do tego zachęcał plakat obok tego zestawu) to 170zł nie nasze. Kosmos, choć pomysł fajny.

O, coś takiego: http://www.edziecko.sklep.pl/p2663,baby-art-ramka-zdjecie-odcisk-stopki.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj to takiego czegoś nie widziałam, tylko te puszki z gipsem.
o malowaniu też myślałam ale trzeba umazać tą farbą Szkraba później może być problem ze zmyciem 🙂 dlatego chciałam iśc na łatwiznę z tym gipsem.
Ja jestem jak najbardziej za robieniem pamiątek ile się da tyle trzeba robić przecież później fajnie będzie usiąść i popatrzeć na to a Szkraby tak szybko rosną nim się człowiek obejrzy a już do szkoły pójdzie w bucie rozmiar 30 🙂

znalazłam taką stronkę http://www.bezpiecznydzieciak.pl/cat-pol-1219410788-PREZENTY.html?gclid=CMez7tz1w6gCFQMu3wodWwdYrA fajne są te odlewy 3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnulka masz tu linka o przekroju wagowym dzidzi 🙂
http://dzieci.civ.pl/waga-dziecka-w-ciazy
I się nie martw małym brzuszkiem bo wcale zapewne mały nie jest na moje to z twoją dzidzią jest ok wszystko bo by już dawno coś lekarz mówił 😮
Ktoś pytał o Lunę z tego co pamiętam to pisała że ma gości siostrę z chrześniaczką chyba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 dlatego mówiłam o farbach do malowania buzi dla dzieci 🙂 one się zmywają wodą z mydłem normalnie, szybko i bez problemu żadnego 🙂 ja takimi farbami malowałam buziaki jak miałam praktyki w domu dziecka i robiliśmy przedstawienie 🙂 a po spektaklu wszystkie dzieci były czyściutkie 🙂... a nóżkę łatwiej umyć niż całą buzię 😁

Ja na pewno będę robiła album Kruszynce... od narodzin... plan mam taki, że nie będę kupowała gotowego albumu, tylko kupię pusty, gruby album z kartkami i takimi pergaminkami... gdzie się wkleja zdjęcia na stałe a nie wkłada 🙂 na rocznicę zrobiłam taki album mojemu Rafałowi... to się popłakał 🙂 Chciałabym być wytrwała i zrobić ten album od narodzin do osiemnastki i na osiemnastkę dać go jako prezent... ale znając życie to nic z tego nie wypali... a poza tym to boję się, że go w tydzień zapełnię 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia no to fajnie wolałabym isc na coś takiego niż tam na te nudne urodziny i wszyscy będą się gapic na mnie na mojego brzusia i ględzic jaki to poród jest straszny 😠 no ale isc muszę bo to moi chrześni razem urodzinki mają i lubię do nich chodzic ale jak nie ma reszty z rodzinki.Bo u mnie z rodzinką to na zdjęciu najlepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ale Wy macie czuja ,to już któryś raz jak poruszacie jakąś sprawę z którą aktualnie się biedze, normalnie czytacie w myślach... moje kochanie tak chrapie ostatnio,że zbankrutuje na stopery ale ot jedyny sposób na przespaną noc - polecam te woskowe.
Co do odcisku stópki i rączki to link który wczoraj właśnie sobie na allegro upatrzyłam http://allegro.pl/litle-baby-art-ramka-z-gipsem-odcisk-dloni-i1584330516.html
naprawdę macie nosa... można tez kupić album dziecka na pierwszy rok tam zazwyczaj mają stronę na odcisk stópki i rączki z farby(taki mam po córci) na wklejenie np pukielka włosków 😉
Polecam takie albumy ,sama swój oglądam dość często bo te detale tak szybko z głowy wylatują 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co cały czas studiuję o tych fotelikach i już kręcka dostaje bo już sama nie wiem jaki będę miała kupic by był dobry czy w sklepie mi doradzą czy wepchnąc będą chcieli jakieś gówno za przeproszeniem 😮Bo tu tyle pisze czym się sugerowac a jak do czego przyjdzie to o połowie się zapomni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny naprawdę polecqam tę stronkę fajne odciski można podobić nawet te 3D no i odcisk brzuchala również
http://www.bezpiecznydzieciak.pl/search.php?cat=1219410788&lang=pol&counter=2
Mam dziś ogromnego lenia chętnie przesiedziałabym tu cały dzień ale robota wzywa, zachciało mi się fasolki po bretońsku a już fasola sie dogotowuje więc spadam robić obiadek.
Zajrzę później żebym nie maiła za dużo zaległości do nadrobienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do podróży, my będziemy musieli w sierpniu odbyć eskapadę nach warshau bo moja siostra robi wesele, tak że mój mały będzie juz mógł zaliczyć pierwszą poważną imprezę 🙂 będzie to zahaczać o lekką przeprowadzkę do moich rodziców, bo planuję tam posiedzieć troche przed i trochę po imprezie....

Najbardziej to jestem zła o festiwale, pierwszy Selector Festival 3 -4 czerwiec, juz za chwile, festiwal muzyki elektronicznej, i będą grać m in crystal castles... jakoś nie widziałam tam nigdy kogoś z brzuchem.... i co tu zrobić? Chyba pójdę do lekarza na przyśpieszenie porodu 🙂

Co do wycieczek, my też zawsze jeździmy gdzieś i to totalnie w ciemno.... teraz planowałam Maroko, nie wiem, może we wrześniu z małym da sie juz pojechać.... Moja znajoma z 2 - miesięcznym dzieckiem zrobiła Bałkany, dało radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze, że przypomniałyście o uwiecznianiu Maluszka... Ja całe życie byłam zła na mamę, że najstarszego brata pamięta wszystko normalnie- wagę ur., dł., dzień tygodnia, godzinę, pogodę, co w radiu leciało nawet, potem pierwsze słowa, najśmieszniejsze teksty, ulubioną przytulanką, najlepszy usypiacz, zwierzaka ukochanego...itp.
a o mnie nigdy nic nie pamiętała... chociaż najmłodsza jestem, więc powinna chyba pamiętać najlepiej 😁 ale jako czwarte dziecko nie miałam szans na zrobienie szału w tak wczesnym dzieciństwie... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak mamusie wasze samopoczucie? moje nawet niezłe, mam jakąś werwę do pracy, sprzątanie po remoncie chociaż za dużo szaleć też nie mogę bo jednak czuje się już zmęczenie 🙂 pokój w którym będziemy z małą prawie skończony, mąż skręca komodę, a pozniej jedziemy po dywan, zostanie tylko łóżeczko 😁 tak czekam do pon, aż lekarz powie mi co i jak, mam nadzięję że szyjka mi się nie skróciła od ostatniej wizyty, ale tak pozatym czuję się dobrze, a mała teraz tak intensywnie mnie kopie że jestem przekonana że już jest główką w dól pozdrawiam Was cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na pewno nie jak mapeciątko 🙂 ja tak samo mam fazę na foty, mam cały komp zawalony, uczę się cały czas Photoshopa, coś tam kombinuję... mam znajomego fotografa, coś mi tam pomaga, ale on to taki artysta, i czasem jak się zapytam o jakąś pierdołę to masakra jest..... potem ma polew pewnie ze mnie i tyle w swoim świadku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...