Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Widzę, że nie tylko ja mam intensywny dzien.Ja dziś miałam sprzątanko: łazienki, kuchnia, zmiana pościeli - pranko i zakupy spożywcze w 2 marketach, padam na pyszczek...

Agnieszka28 - pisałaś coś o skracaniu szyjki, czy ty to czujesz czy lekarz ci mowił ? Jeśli tak to jakie to uczucie ? Ja dziś sobie coś nabiłam do głowy, że coś mi jest bo wczoraj miałam ból brzucha - taki rodzaj jak ból żołądka, a dziś kilka razy takie uczucie jakby uszczypnięcia, ukłucia bardzo nisko, wręcz w pochwie i się zastanawiam czy to nie jest coś z szyjką.

Kupilam dziś na allegro wanienkę, stanik do karmienia (ryzyk fizyk z tym rozmiarem - nie był drogi) i materacyk do wózka bo te od producentów są liche. I znowu będę mieć radochę podczas rozpakowywania - jak dziecko w Bożenarodzenie. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczyny,
Wczoraj cały dzien szalenstwo zakupowe, ale mamy juz wszystko oprócz laktatora i parasolki. Ale wiem juz gdzie kupie takze zakupy zaliczam do zakonczonych.
Dzisiaj przyjedzie moj tata i beda z moim mezem robic pokoik. Wreszcie rozpakujemy łóżeczko. Juz sie nie moge doczekac.
Wczoraj rozmawialiśmy z teściami przez skype, daleko mieszkaja wiec zdecydowalismy sie na kupienie kamerek zeby mieli kontakt z wnukiem. Fajna sprawa. Moja tesciowa szyje dla mnie jakas posciel i ochraniacze na lozeczko. Pokazywala mi materialy, fajnie, napewno bedzie ladna i w zyrafy bo my kuplilismy duzo rzeczy z zyrafami i mamy zyrafe na lozeczku 😉 Moze synus bedzie podróżnikiem 🙂
A i tak wracajac do waszych wczorajszych postow to ja tez mam plany zdjęciowe, takie pamiątkowe z opisem ale nie chce kupowac gotowego albumu pamiątkowego, tylko zwykly i sama opisy dorobie.
Moj maz tez chrape, a jak sie poznalismy to w ogole nie chrapal. Nie moge spac od tego i teraz czasem ze zmeczenia jak mnie obudzi to mu robie awanture a w sumie pozniej to mi przykro bo on tego nie kontroluje. Ale to dlatego ze brzucho zapuszcza i moze sie wreszcie zmobilizuje na jakas silownie! Slyszalam ze jak zona w ciazy to facetowi tez brzuch rosnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris 25 zgłoś te kłucia w pochwie lekarzowi, czy bóle w pochwie lub brzuchu są regularne?
dobrze że nie kupiłaś maxi cosi, choc ma dobre wyniki w tych testach to właśnie siostra mówiłą że wąski był dla jej dziecka i kolezanki, ale moze miała taki model (bo chyba maxi cosi tam pare modeli ma).ja kupiłam fotelik jedo, niestety sadziłam ze wszystkie foteliki ktore sa dla dzieci i sa dopuszczone do sprzedazy to sa bezpieczne i maja wszystkie testy a tu taki myk że nie.ale nie mam samochodu wiec zadko bedzie uzywany i szybko z niego wyrosnie potem to juz kupie lepszy.

Monia29 weż sobie listę z linka od Doris i zapisz foteliki co mają crash testy i 4 punkty lub 5 za bezpieczenstwo.to Ci wiekszosc fotelików odpadnie 🙂 wiem że sa jescze listy strasze z wczesniejszych lat. tylko nie kupujcie chicco i tej firmy na literę E.

co do wanienki lepiej kupic wieksza na 100 cm tak doradzila siostra moja i taka kupilam. a materacyk do łóżeczka tez mi doradzila z podwojnym kokosem (z obu stron by był kokos), bo ona kupila tanszy i potem musiala zmieniac bo dziecko uwieralo cos i sie nie wysypiał.odkryłam że szczoteczkę do włosków kupiłam miekką a nie super miekką.nie wiedziałam ze sa jeszcze inne bo w tamtym sklepie nie było.patrzyłam tylko na znaczek ze od 0 miesiecy.wiec juz zamowiłam na allegro tą drugą 🙂

dziewczyny super stronki z tymi pamiątkami i poradami.daje wszystkim po oklasku 🙂
ach to chrapanie...ja też mojego budzę bo przeciez inaczej nie przestanie chrapac, to na troche mam spokoj a potem znowu orkiestra.
Nequitia nie boli cie brzuszek po fasolce? ja tak lubie po bretońsku a tu lipa, ani fasoli ani kapusty nic nie mogę, normalnie jakbym już karmiła same zakazy bo brzuch boli po tym jak nie wiem.

Butterfly... kurczę fajnie się dobraliście z mężem takie fajne podróże. mi sie Tybet marzy od dawna i Afryka. ale chyba sobie przełoże to na duzo później. no i trekking po Alpach. jak mały bedzie miał rok to zacznę z nim trochę wędrowac po jakis mniejszych górkach, dobrze że są nosidełka specjalne 🙂

zgrałam sobie filmiki: ciążę z zaskoczenia, bo nie mam tego programu w tv. zamiast ze smiechu pekac to ja przy tym beczę 😮
dzięki Mikaanka, teraz wiem że mój bobo miał moze 2 lub 3 razy czkawkę 🙂 a ja sie wtedy cieszyłam bo szybko 10 ruchów naliczyłam myslalam sobie że pewnie bawi sie pepowiną albo ogląda sobie rączki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny
Jestem w szoku, że nie muszę za dużo nadrabiać nawet. Od razu widać, że weekend i mężowie w domu, bo przerwa w rozmowie, że ho ho 🙂

Ja wczoraj też robiłam zakupy, ale wcale nie związane z maluszkiem- trzeba było wybrać farby do biura Marcina i takie tam bzdurne rzeczy. Normalnie by mnie to strasznie kręciło, ale teraz nie mam siły przejmować się jeszcze tym dodatkowo. Ostatnio jestem jakaś sgtrasznie cięta na niego i już samej mi głupio. Chyba mi hormony buzują maksymalnie. Ostatnio kolega Marcina jak się dowiedział, że to 8 miesiąc to mu powiedział "teraz ci się dopiero zacznie!" i chyba miał rację.

Ale mnie wzięło na szczypiorek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Ja kupiłam wanienkę mniejszą, bo stwierdziłam, że jak zacznie siadać i brykać, to i tak będzie chciał wszystko jak 'duży', do tego kupiłam taki leżaczek kąpielowy- stelaż metalowy okryty dokładnie materiałem, tak, że nie widać stelaża, a dzidziuś będzie miał całkiem wygodnie- niemal jak na hamaku 😉
dziś się wezmę chyba za pakowanie torby do szpitala...
Miłego dnia Wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka, no rzeczywiście widać, że mężusiowe w domkach...

Beti82 - te moje kłucia - potem takie bardziej parcie to miałam tylko kilka razy i nie były regularne - liczę na to, że to nie szyjka tylko mała majstrowała coś na dole...
Jeśli chodzi o ten fotelik jedo to się nie przejmuj - moj deltim też nie ma crash testów (dowiedziałam się już po kupnie), ale znalazłam rozwowę na innym forum - ktoś napisał, że dzwonił chyba do producenta tego mojego fotelika zapytać o te crash testy i powiedziano mu, że nie mają ale z otrzymaniem Certyfikatu Państwowego Instytutu Motoryz. (czy siakoś tak) to prawie to samo jak z tymi crash testami a, że one tak naprawdę są wymyślone tylko po to aby napędzać koniunkturę na te drogie foteliki (W KOŃCU MUSZĄ SIĘ CZYMŚ WYRÓŻNIĆ ŻEBY STRZELIĆ TAKIE CENY)...

Ja też mam ochotę na odciśnięcie nóżki albo rączki maleństwa w gipsowej ramce, też marzy mi się prowdzenie albumu albo takiej książki o dzidziusiu (pierszy ząbek, pierwsze mama itp.) ale boje sie, że grafik będzie napiety i nie starczy czasu na to wszystko.
A ten odlew brzuszka jest super, ale wydaje mi sie, że cholernie drogi, pozatym patrzyłam na tej stronce na kontakt do tej babki i nie ma miejscowosci ...

Kupowałyści albo zamierzacie kupić nianie elektr ? Ja musze kupic ale nie wiem jaki model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie jeszcze wanienki brakuje, ale z tym się jeszcze wstrzymuję, bo nie mam az tyle miejsca, żeby ją trzymać jeszcze 1,5-2 miesiąca. Ale postanowiliśmy kupić większą i ze stelażem,bo jakoś nam się to wygodniejsze wydaje. No i koniecznie z odpływem. Nie mamy wanny tylko prysznic,więc ciężko by mi było potem wylewać tą wodę i stwierdziłam, że ten sposób będzie najwygodniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 jak nieregularne i tylko pare razy to ok.z tymi fotelikami to tez juz powolutku sie uspokajam 🙂 co do postawienia wanienki to narazie mam na szafie ale zrobie sobie taki haczyk czy cos takiego na fudze miedzy płytkami w łazience i powieszę bo tez mam malutko miejsca.
dzis chyba też mało stron nabroimy bo beatyfikacja..ja lece po wypłatę do bankomatu 🙂 tyle przyjemności 🙂 i na obiadek dzis do rodziców moich.pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za odp. Właśnie zakupiłłam takową na allegro. Też tak się zastanawiałam z tą raną...
Jutro jadę do 2óch szpitali z tym moim zaświadczeniem od okulisty wypytać co i jak, na ile wczęsniej trzeba sie umówić i czy nie będą mieć jakichś wątów z tego tytułu.

Agnieszka28 to wypytaj o tą szyjkę co i jak i czy to czuć.

Ja Wam powiem, że póki co to jestem zajarana tym moim wózkiem i już się nie mogę doczekać do pierwszej podróży... Mam nadzieję, że mi się nie znudzi bo często na niego zerkam jak jestem w pobliżu pokoju małej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. beti82 to ja robiłam fasolkę 🙂 robiłam ją pierwszy raz ale wyszła chyba dobra Mężowi smakowała. Dziś spagetti 🙂
Ja zamawiam komplet wanienkę 103 dokładnie ze stelażem i leżaczkiem do kąpania model już dawno wybrany ale zamówię w połowie maja nie mam gdzie tego trzymać 🙂
Co tu dzis porabiać cały dzień pogoda masamryczna u nas całą noc padało i teraz również zmino nawet na spacer nie da rady wyjść 😞
A i boli mnie nadgarstek chyba przecholowałam z komputerem jakoś na początku ciąży czytałam że takie cosik może się pojawić przy długiej pracy przed komputerem ale nie sądziłam że to prawda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Butterfly - ja mam wadę... uwaga: ... -8 dpt...
Jeśli chodzi o aspirator to ja kupiłam babyono - taki zwykły gumowy - ma miękką gumową końcówkę.Nam położna na szkole polecała takie urządzenie polskie - to się nazywa SOPELEK, ale jak o tym mówiła to ja już miałam kupiony.

Dorota552 - podobno ten ból nadgarstków jest normalny w 33 tyg. Cosik dla Ciebie:
Zmagając się z bólem nadgarstków. Jeśli Twoje nadgarstki i palce są obolałe lub odrętwiałe, nie jesteś sama. U wielu ciężarnych kobiet występuje syndrom kanału nadgarstka, charakteryzujący się opuchlizną wokół nerwów przy nadgarstku. Zazwyczaj problemy związane z kanałem nadgarstka są skutkiem często powtarzanych ruchów, takich jak pisanie na klawiaturze, ale w Twoim wypadku przyczyną jest zatrzymywanie wody w organizmie. Tak jak kostki u nóg i stopy wypełniają się płynem, tak samo dzieje się z kanałem nadgarstka, czyli tym, którym przebiegają nerwy od nadgarstka do palców. Ból i obrzęk prawdopodobnie ustąpią po porodzie. Jednocześnie, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Jeśli dolegliwość pojawia się w nocy, co jest powszechne, zmień pozycję, w której śpisz, tak aby nie uciskać na nadgarstki i dłonie. Możesz nosić opaskę na nadgarstek, tak aby był on wyprostowany. Jeśli to możliwe, ogranicz wszelkie często powtarzane ruchy - na przykład pisanie na klawiaturze lub gra na pianinie 🤪. Jeśli bólu nie da się złagodzić tymi sposobami i jest on dość silny, lekarz może dać zastrzyk w nadgarstek, który zmniejszy tę dolegliwość. Pamiętaj, aby mówić położnej o wszystkich bólach jakie odczuwasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 chodzisz w okularach czy soczewkach? ja w soczewkach mam -3 diopli. i nie wiem jak ja zobaczę maluszka bo bez soczewek jestem ślepa a w okularach sie zle czuje i nie widzę wszystkiego tzn po bokach takie dziwne uczucie, jak ktos nieprzyzwyczajony to tak jest.a przy porodzie nie bede pewnie mogła mieć soczewek. i sie śmieje że dziecka nie zobaczę ale chyba okulary założę oby mi nie spadły hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Butterfly napisał(a):
Dziewczyny, kupowałyście już aspiratory do noska? Polecacie coś? Ja najwięcej opinii słyszałam o Fridzie i właśnie sie zastanawiam...


Wtrącę się do Waszego wątku. Polecam Fridę, super się sprawdza i jest łatwa w użyciu.
Życzę powodzenia, dopiero co marcówki miały tyle pytań, a teraz już mamy prawie dwumiesięczne maluszki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
U nas pogoda oczywiście do kitu, załamać się można..... zimnoooo! mieliśmy fajnie spędzić dzień, a się wyjść nie chce za bardzo, chociaż ruszyliśmy sie do restauracji na obiadek 🙂

Co do aspiratora to ja też kupię chyba tą fridę, widziałam że moja szwagierka to miała i używała jak mała miała katar. Wiecie co jeszcze miała, nebulizator, też bardzo sobie chwaliła, ale jak sprawdzałam na necie to drogie jest takie urządzenie, raczej będę myśleć chyba wtedy jak juz dziecko zachoruje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris wielkie dzięki za poczytankę, już się przestraszyłam że to coś poważniejszego i czytałam o jakiś operacjach, rehabilitacjach ale jak to normalne przestaję się aż tak stresować i muszę troszkę odpuścić komputer i klepanie w klawiaturę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...