Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mi podobno jeszcze brzunio urósł tak mój m stwierdził
postaram się o fotkę później
wszystkie oklaskane i lipa
prasowałam koszule m i w ciągu godz skończyłam 2, woda z żelazka - ukrop polała się na nogę 🤢
trzeba zmienić żelazko wrr
no i czuję jakby mi ze stóp wyrosły kości..
podwozie nawala i coś chlupnęło w majtaskach
zarzucam nogi na stoliczek i otwieram książeczkę

Nika ale brzunio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Nika śliczny brzunio. Może dziś siostra zrobi mi kilka fotek i postaramy się wrzucić, choć przyznam, że nie szczególnie chce pamiętać siebie taką okrogłą. Najgorzej w sumie nie jest ale jednak. 😉
Najbardziej się ciesze, że nie zmieniłam się nic na buzi. Bałam się, ze mnie zsypią jakieś krostki itd. bo kiedyś kiedyś miałam problemy z traądzikiem. A tu cera taka delikatna.
Super ta herbatka z liści malin, fajnie się po niej wypróżniam, i ona oczyszcza z toksyn więc i opuchlizna ustąpiła. zaczęłam śmigać po schodach, jeść ananasa itd. Chce uniknąć chodzenia w ciąży w upały, które zapowiadają.
Ale kurcze za dobrze się czuję, żeby urodzic przed terminem a tak bym chciała. Dziś przyjeżdza do mnie położna, a jutro wizyta u gina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam ją w sklepie zielarskim bo wszędzie indziej była ale z owoców a tu trzeba z liści. W sieci można zamówić.
Ta malina to w sumie nie na przyspieszenie a bardziej na rozpulchnienie szyjki i mniej bolesny i krócej trwający poród.
Na razie jeśli chodzi o urodzenie przed terminem nie działam z seksem, drażnieniem brodawek i łażeniem po schodach. To zaczne w 37 tyg, jakoś mam przeczucie, że te trzy sposoby zadziałają u mnie. Hm juz za tydzień. Ale jaja. 😁
Fajne te body.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doskonałym napojem dla kobiet w ciąży jest napar z liści maliny - stosuje się go od wieków w Afryce, Ameryce i Azji.

Wiadomo bowiem , że liście maliny mają wpływ na wzmocnienie mięśni macicy ; regularne picie naparu pomaga zatem znieść wysiłek związany z porodem. Liście maliny podnoszą też jakość i ilość naturalnego pokarmu matki. Już w drugim trymestrze ciąży powinno się pić napar z liści maliny raz dziennie, w trzecim trymestrze częściej - jeden, dwa razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czerwcowka napisał(a):
a co myślicie o takich body? z napkami?
http://eubranko.pl/pl/p/Body-z-Niedrapkami-Noworodek-i-Wczesniak/79

napisane jest, że z niedrapkami- ja tam ich nie widzę, a poza tym to body, jak body 🤔
Nika, a Ty próbowałaś przyspieszaczy ostatnimi czasy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wcześniej była dyskusja o podłożeniu czegoś na noc w razie by nas wody zalały. Powiem Wam, ze i ja myślałam czy nie podłożyć jednego podkładu poporodowego tego 60x60cm.
Ale... nie ma opcji... wtedy nie zasne... będę myśleć co szelest czy przypadkiem nie teraz się to stanie.
Jakoś odpycham od siebie wszystkie nadprogramowe akcje. Jak miałam zadzwonić do położnej to mnie ogarnął strach jakiś dziwny. teraz to najlepiej by mi było bez lekarzy, wizyt, badań, położnych itp. niech mnie złapie jak najszybciej i po sprawie. To mój jedyny cel teraz. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka napisał(a):
czerwcowka napisał(a):
a co myślicie o takich body? z napkami?
http://eubranko.pl/pl/p/Body-z-Niedrapkami-Noworodek-i-Wczesniak/79

napisane jest, że z niedrapkami- ja tam ich nie widzę, a poza tym to body, jak body 🤔
Nika, a Ty próbowałaś przyspieszaczy ostatnimi czasy?


nio probowałam ale kupic tu nie moge nigdzie tych herbatek z lismi malin wiec zastosowałam ananas , drażnienie brodawek. chodze po schodach .. i nic .. smiejemy sie z Mężem ze mały sie zaklinowal i nigdzie nie wychodzi ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks napisał(a):
wcześniej była dyskusja o podłożeniu czegoś na noc w razie by nas wody zalały. Powiem Wam, ze i ja myślałam czy nie podłożyć jednego podkładu poporodowego tego 60x60cm.
Ale... nie ma opcji... wtedy nie zasne... będę myśleć co szelest czy przypadkiem nie teraz się to stanie.
Jakoś odpycham od siebie wszystkie nadprogramowe akcje. Jak miałam zadzwonić do położnej to mnie ogarnął strach jakiś dziwny. teraz to najlepiej by mi było bez lekarzy, wizyt, badań, położnych itp. niech mnie złapie jak najszybciej i po sprawie. To mój jedyny cel teraz. 🙂


Kurczę Kacha, ja tak myślę, bo tak szczerze to szkoda mi strasznie materaca..... drogi był.... wygodny jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks napisał(a):
wcześniej była dyskusja o podłożeniu czegoś na noc w razie by nas wody zalały. Powiem Wam, ze i ja myślałam czy nie podłożyć jednego podkładu poporodowego tego 60x60cm.
Ale... nie ma opcji... wtedy nie zasne... będę myśleć co szelest czy przypadkiem nie teraz się to stanie.
Jakoś odpycham od siebie wszystkie nadprogramowe akcje. Jak miałam zadzwonić do położnej to mnie ogarnął strach jakiś dziwny. teraz to najlepiej by mi było bez lekarzy, wizyt, badań, położnych itp. niech mnie złapie jak najszybciej i po sprawie. To mój jedyny cel teraz. 🙂

kasienkaks łap,oklaska za odwage bo jana poczatku sie czaiłam . z tym przysoieszaniem teraz to mi wszystko jedno moge nawet rodzic zaraz ,ale na samym poczatku miałam lekkiego cykora ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂 Nika śliczny brzuszek 🙂
Ja dziś od rana lezę boli mnie dół brzucha i pachwiny masakra jakaś 😞
Tej herbatki z lisci malin nie mogę dostac za chwilę się wybiorę do jednego sklepu jeszcze może tam kupię 😮pózniej się odezwę 🙂

Co do sterylizacji laktatora to ja go włożyłam na 5 min do wrzatku nie wiem czy dobrze zrobiłam??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
można zastosować też taką tańszą wersję którą za moich czasów moja matka stosowała jaki sikałam w wyrko ☺️
na materac jakąś folię ( można go również ostreczować na wysokości tyłka) i na to kocyk jakiś i dopiero prześcieradło

właśnie mi sie lektator wygotował, nie zauważyłam jak do tąd jakiś roztopień albo deformacji zobaczymy co będzie jak wystygnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta napisał(a):
wicie co j atez na początku to miałam tylko przeokropne wizje porodu i nic więcej.... teraz nie wiem, organizm wie chyba co robi, bo w ogóle o tym nie myślę.... przeraża mnie połóg!


ja mam tak samo juz nie poród tylko połóg 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka napisał(a):
czerwcowka napisał(a):
a co myślicie o takich body? z napkami?
http://eubranko.pl/pl/p/Body-z-Niedrapkami-Noworodek-i-Wczesniak/79

napisane jest, że z niedrapkami- ja tam ich nie widzę, a poza tym to body, jak body 🤔
Nika, a Ty próbowałaś przyspieszaczy ostatnimi czasy?


no są na końcu tylko trzeba wywinąć bo są naszyte, jak bym od razu je znalazła to bym kupiła komplet bo wydaje mi się że takie zapięcie na całości z przodu to fajne wyjście i ułatwienie ☺️

co do herbatki to poszukam w necie tak jak mówicie
no a ja mam suche cycuszki, nawet siary brak ale myślę że tam w środku coś jednak jest 😉

zaraz wkleję fotkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...