Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basiu, sms przyszedł 23.05, ale skoro termin płatności do 1.06. to mogliby jednak szybciej tą fakturę dać. Pierwszy raz mi się tak trafiło, że tak krótki czas... i nadal faktury nie mam... ja już nie wiem czy może poczta nie teges, czy może plus tak ma...?
Miło, że się logujecie 🙂 zaraz zerknę na www.mamusie.net 🙂 Bosshhhh...... urywek Na Wspólnej widziałam jak nad tą młodą matką się wytrząsają... ciekawe jak ta moja potwora się będzie zachowywać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka napisał(a):
BarbaraK napisał(a):

Bo z tym smsem to jest tak, że oni tylko informują raczej że jest wystawiona faktura - powinna przyjść w formie papierowej, ale dopiero wysłali. Zwykle tak jest.
A jaki masz abonament wybrany? I ile miało być opłaty aktywacyjnej?

Abonament za 50zł, a opłata aktywacyjna 29zł. Faktura opiewa na 87,34zł, ale jak by nie patrzeć nie doszła.... no i widzisz, w kropce jestem, bo termin do 1.06, a ja jej jeszcze w rękach nie mam... 🥴


Na fv jest na pewno abonament za miesiąc z góry 50zł
aktywacja 29zł
i wyrównanie reszta kwoty = 87,34-(50+29)

a wyrównanie to opłata cząstkowa za dni od kiedy miałas internet np. kupiłaś1 maja a faktury masz wystawiane każdego 10-tego
więc abonament jest za pełen miesiąc fakturowy od 10-tego maja do 09- czerwca a wyrównanie za te 9dni, żeby nie pobierać pełnej kwoty czyli 50zł za tylko 9 dni korzystania więc liczą ułamkowo 9/30 z kwoty 50zł
następna fv będzie na kwotę 50zł

Jak coś niejasne to wytłumaczę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buterfly- jeżeli krew w stolcu jest żywo czerwona to jest to krwawienie z odbytu lub odbytnicy,ponieważ jestes w koncówce ciąży jest to na 95 % krwawienie z żylaków odbytu jednak każde takie zjawisko trzeba zgłaszac lekarzowi. krwawienia z przewodu pokarmowego równiez z dolnego odcinka moga byc niebezpieczne.
co do ułożenia miednicowego-ja je mam długo najpierw byłam smutna, choc nadal mam nadzieje że sie obróci bo sie tak czesto zdarza, wcale nie zadko. to jednak powiedziałam sobie że jak ma sie cos dziac podczas naturalnego porodu, jakies komplikacje, zaklinowanie itd to wole zeby sie nie obracał i isc do cc. po prostu chociaz jestem srednio wierzaca zostawiam ta decyzje u góry i mojemu synkowi. oby tylko było z nim dobrze. zajeło mi to troche czasu takie myslenie ale teraz mi jest juz lzej. bo tez chcialam i chce sn. nawet przeciez z położna gadałam juz o sn.ale to nie od nas zalezy. i ps. wage masz dobrą. dzidzius nie bedzie miał problemów otyłoscią póżniej i mniejsze predyspozycje do cukrzycy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czerwcowka, właśnie tak wyczytałam gdzieś na forum jakiś, ale dziwnie tak- 8,34zł od 12 do 23 maja, tj. za 11dni, kiedy miesiąc to koszt 50zł...
Aniaruda, wiem, że 40 tc mi się wyświetla, ale to dlatego, że nie ma daty urodzenia dziecka w profilu i domyślnie ustawia.
Ania- Butterfly, śpij spokojnie i nie martw się już tym obróceniem. Jeszcze się 'nawróci' może 🙂
Też mykam spać, buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_ciazowe_dolegliwosci_artykul,1223.html

co do opuchlizny Basia pewnie Cię zainteresuje 🙂


No nie .. następny zwiastun porodu... 😮
Dzięki za link 🙂
Dobrej nocki Brzuszki i Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, przepraszam ze nie pisalam - na oddziale wczesniaczym nie mam dostepu do wifi, a juz nie jestem na poporodowym.
Z Zuzia wczoraj bylo troszke gorzej 😞 ale juz w nocy dostalismy informacje ze sobie radzi lepiej, dostala tylko zoltaczki fizjologicznej- dzis sie okaze czy pojdzie pod lampe, na wadze stracila tylko 100g wiec nie ma tak zle. Juz nie dostaje antybiotyku.
Wczoraj tylko polozne wyslaly nas na noc do domu, zeby odpoczac- moge Wam powiedziec ze cholernie trudno zostawic mala, plakalam jak bobr 😞
za 1,5 godziny odciagam mleczko i jedziemy do malej.

Milego dnia zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Kasia.. Nie chciałabym czuć i przeżywać tego co Ty teraz.. 😞 Mam nadzieję że wszystko ok już. Malutka to mądra dziewczynka - sama tak mówiłaś - szybko sobie poradzi z problemem.
A nas tu za nic nie przepraszaj! Tylko poźniej napisz jak u Zuzi jak będziesz mieć chwilkę.
Na pewno wszystko będzie dobrze! Trzymajcie się cieplutko i całuski od cioci dla dzielnej Zuzi i Ciebie! 😘
Pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej nika!
U mnie nawet spoko noc - wyspałam się chyba. Plecy tez jakby mniej bolą. Ale bolą 😞

A tak ogólnie to u mnie porażka - mam 3 zaliczenia w weekend i nic nie umiem 😞 A obrone to chyba sobie odpuszcze i we wrześniu będę się bronić. Tylko żeby tą sesję jakoś zaliczyć...
Dzisiaj przyjadą paczki z wyprawką 🤪 Mąż się ze mnie śmiał, żebym tylko rodzić nie zaczęła jak paczki będę rozpakowywać... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ha ha taki poród z radosci 🤪 ja mam wszystko na szykowane na tip top..
współczuje ci z tymi zaliczeniami , ja to ostanio nie mam głowy do niczego.. wszystko mnie drażni nie była bym w stanie sie niczego nauczyc ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ja tak mam.. Czytam po trzy razy to samo i nic nie pamietam 🤢 Ale może jakoś zdam te egzaminy i zaliczę tę nieszczęsną sesję...
Ale narazie mykam się uczyć. Moze akurat coś zapamiętam 😁
Później się odezwę.
Miłego dnia! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
za tą noc nika oklask na poprawkę humoru
ja też masakra tylko z powodu siusiania, znowu kilka razy a przez rozchodzącą się miednicę i spojenie płacz przy każdym wstawaniu z łóżka a przy przewracaniu ?!?! wrrr
no i dopóki były to dwa razy w nocy było ok ale teraz 5 razy to już masakra 🤢
no ale każdego dnia odliczam i zostało coraz mniej 😉

chyba się nie witałam więc Doberek Wszystkim Brzuszkom i miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry brzuszkom i mamusia.
Ja nocke mialam swietna. Tylko 2 razy na siku i zero bolu. To juz 2 noc z kolei taka...az sie martwie czy wszystko ok bo cos sie za dobrze czuje 😉 , nie dogodzi...boli zle , nie boli tez zle 😁
malutka wczoraj malutko sie ruszala a dzis tylko delikatnie sie rozciaga, spioszek maly. Staram sie nie panikowac.
Kasiu- trzymajcie sie tam dzielnie z Zuzia, buziaki dla was.
Basia - milej nauki i wspolczuje...ja to bym nie dala teraz rady sie skupic.
Nika -juz blisko jestes...tylko pozazdroscic 🙂
A ja ide skorzystac z faktu ze tak dobrze sie czuje i aktywnie dzis...spacerek,zakupy,sadzenie roslinek i porzadki. Mam nadzieje ze moj ambitny plan wypali...a moze za 2 godz bede juz na kanapie drzemac 🤪
Milego dzionka wszystkim zycze, bede zagladac co jakis czas. Trzymajcie sie tam. Zaraz was oklaskam za bycie dzielnymi.
I mam nadzieje ze u tych brzuszkow co byly nieobecne wczoraj wszystko ok. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie brzuszki i zycze milego dnia. A dla naszych pierwszych mamus wszystkiego najlepszego w dniu matki buziaki. Kasiu trzymajcie sie, napewno Zuzia sobie poradzi, jeszcze troszke i bedziecie napewno w domku razem, tego Wam zycze z calego serca. 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oklaskałam Was wszystkie!

Dziewczyny dziś w nocy mnje tak zalało, cała koszulka mokra, zastanawiam sie czy to normalne.....

Butterfly, co do krwawienia.... może być oznaką jednych z najgorszych chorób, np. crohne, colitis, rak jelita grubego itd.... u Ciebie pewnie to jest hemoroid i oby tak było.... konsultacja z lekarzem potrzebna i obowiązkowa, nie ignoruj takich rzeczy.... najbliższa mi osoba żyje bez jelita grubego, co przeżyłam to moje, ale to choroba na inne forum....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...