Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ivona55 napisał(a):
dobra, jadę do okulisty...niestety mój gin mi kazał upewnic sie czy nie ma przeciwskazań do sn...troche dziwne bo mam tylko -1,5 ale jak trzeba to trzeba...


bo nie jest istotna wielkość wady wzroku tylko ciśńienie dna oka czy coś takiego
ja mam -5 (przed ciążą 2 tyg badanie i -4 więc skoczyło mi aż o 1 dioptrię!!!!) i badanie (oj nieprzyjemne ale dostaniesz znieczulenie w kropelkach i w sumie nie boli) wykaże bo ja podobno jestem ewenementem przy takiej wadzie takie super ciśnienie więc pani d. powiedziała że jak chcę to może mi wpisać konieczność cc ale z całą odpowiedzialnością urodzę sn i nie będzie to miała wpływu na mój wzrok
więc wybrałam sn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam stracha z tą kupką 😞 ale myśle że przypierwszych skurczach na kibelek pójdę 🙂, bo ostatnio jak mnie coś zakuje to na sedesik biegne i.. chlup- nawe wysiłku zadnego nie trzeba 😆
Opuszczam was bo kolezanka juz idzie na ploteczki! Miłogo dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
Mikaanka a ile kosztuje to tantumrosa???
Tak zapytałam o to co będziecie stosowac bo jak nic nie wezmę i tam mi nic nie dadzą a może pęknę i będzie rana to nie wiem czy sama woda wystarczy hmmm.Mam nadzieję cichą że nie peknę ani nie będą mnie rozcinac i jakoś się da przetrwac ten połóg 🙂


ja za 6 szt zaplacilam 28,91 jaki miesiac temu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym załatwianiem to ja też mam tak jak Lunaaa raz dwa chlup i mam nadzieję że jak się zacznie to organizm sam się niby oczyszcza ciekawe ile w tym prawdy??
Ivona daj znac co ci okulista powiedział ja też mam wadę ale moja ginka mi nic nie mówiła bym teraz do okulisty szła a mam -2 dioptrie wcześniej jak byłam u okulisty to mówiła lekarka że problemów z sn w przyszłości nie będę miec ale to było na początku ciąży a teraz to ja już sama nie wiem co myślec hmmm a mój okulista to jedynie prywatnie przyjmuje 70zł kosztuje wizyta znowu kase wydac ech sama nie wiem 😞 bo na kase chorych już nie przyjmuje a do kogoś innego isc to się znowu czeka miesiącami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale poszalałyście. Wreszcie wszystkie prawie na forum.Nie zauwazyłam chyba tylko beti82.

Dobra, po kolei- Nequitia gratuluje egzaminuTwojego i R. Prawko na pewno Wam się teraz przyda. Sama dopiero niedawno się skusiłam, bo jakoś nigdy mnie nie ciągnęło i egzamin miałam już w ciąży. A teraz przynajmniej nie jestem uzależniona od męża aż tak bardzo.

Dziewczyny, tak mnie nastraszyłyście tym wietrzeniem... Ja nawet nie rozpakowalam tych wielkich podpach i majtochów siateczkowych-zaraz to zrobię, bo się aż zjezyłam jak poczytałam. Ja z gołą dupą biegać nie będę- niech se sami biegają!

Co do tych włamań to... ludzie to są jednak popier... Nawet nie wiedzą, jakie konsekwencje może to wywołać. Ale z drugiej strony- co ich to obchodzi, że ktoś może zejść przez to na zawał. Małgorzatta tej Twojej akcji to sobie kompletnie nie wyobrażam.

Lewatywa... no ja jednak wolałabym, żeby mi ją zafundowali. Co prawda gumowe ciało obce(bo tak tosobie wyobrażam) w dupie to chyba nic przyjemnego, ale wolę to niż wszystko co w sobie noszę na rękach położnej... A mój mąż to by chyba fiknął i nigdy więcej się nie dobudził- kwestia higieny to dla niego jakaś masakra, uwierzcie mi. Już teraz widzę reakcje na wspomnienie o przewijaniu 🙂 No w sumie to u mnie jeszcze nic nie wiadomo, bo jak będzie cc to chyba znika ten kłopot..

Ale mnie ćmi w podbrzuszu... Zupełnie jak przed okresem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
Dzięki Ania za info czyli można w saszetkach kupic ten specyfik na sztuki?
Czy w całym opakowaniu jest tylko 6 szt???


miesiac temu kupilam opakowanie 6 szt za 28,91 a wczesniej kupowalam na saszetki 1 szt kosztowala okolo 3 zl, a pozniej zaczeli to reklamowac i cena skoczyla 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupię sobie lewatywę w aptece, sama sobie zaaplikuję w domu też....

wiecie co, przed cesarka też trzeba sie oczyścić, bo to w końcu operacja jest, ale nie wiem czy dają jakiś fortrans - taki lek ostrrro przeczyszczający przed operacjami, czy dietka i lewatywa wystarczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 szczerze to wczoraj się zagalopowałam i ominęłam dwie ostatnie dawki, dzisiaj nie wezmę ostatniej na noc bo tak mi lekarz kazał.... i zobaczymy... wczoraj jak już sobie przypomniałam że mam wziąć te tabletki to była już prawie 24 i przez sen mi się przypomniało, ale już nie wstałam... lekko mnie kłuło w pochwie, ale bez jakiś ostrych zmian.... ale dzisiaj właśnie będę łykała 2 dawkę.... a pomiędzy pierwszą a drugą już mnie brzuch boli.... 🤔 ale nie skurczowo, raczej się boleśnie stawia, a poza tym zauważyłam, że moja Kruszynka się ześlimaczyła haha leniwiec taki się zrobił i coraz częściej ustawia się kręgosłupem wzdłuż brzucha, już nie na boki się rozpycha... no i jak się rusza nisko to od razu spojenie łonowe mnie boli i zaczyna się kłucie w podwoziu mocne... aż łzy w oczach stają.... no nic jeszcze dwie dawki i koniec, będę czekała i pewno zacznę panikować przy jakichkolwiek innych objawach hahaha 🤪
aniaruda83 patrz na zegarek co ile cię boli, bo to mogą być skurcze!!!!

aha i zaprzestałam używania na noc wkładek.... bo stwierdziłam że jak mi wody odejdą to bez wkładki na bank poczuje.... może to głupie ale jakoś spokojniej zasypiam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
Dziewczyny a co myślicie o tym płynie ginekologicznym Lactacyd femina plus do pielęgnacji krocza tańszy jest od tantum rosa??


ja nic nie myślę, po prostu nie znam osoby która stosowała i zachwalała
a tantum rose każda którą znam (o młodych mówię 😉 ) siostra, kumpela jedna, druga, trzecia, ciocia, oj od razu jak się pytają o torbę to i o to czy na pewno kupiłam tantum r. to samo na szkole rodzenia, nie wiem czy miały położne na myśli reklamę konkretnego produktu, raczej mało prawdopodobne, po prostu sprawdzona rzecz i na sobie nie będę ćwiczyć nowego 😎
a w ogóle to mam marzenie o nie naciętym kroczu ani nie pękniętym
ale to chyba tylko marzenia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Czerwcóweczko za odpowiedz bo moja ginka mi poleciła ten płyn bo niby tantum rosa nie na wszystkich działa ale umyśliłam sobie i kupię na początek tantum R. a na pozniej do stosowania codziennego kupię ten Lactacyd płyn 🙂 🤪
Pózniej was oklaszcze za te wasze rady 🙂
Kupię pare saszetek tego T.R by coś miec ze sobą w razie czego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytałam w necie opinie to dużo babek włąśnie poleca T.R i ten Lactacyd 🙂Także w te specyfiki chyba zainwestuję 🙂bo nie wiadomo co to ze mną będzie a mój chłop dosyc będzie miał na głowie 🙂
Ja uciekam wieczorem zerknę na forum idę dokończyc obiadek bo mąż zaraz z pracy wraca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku a ja mam remont w kuchni 😞 już się doczekać końca nie mogę.... w sumie dzisiaj skończyli kłaść kafle na podłogę a jutro wchodzi gościu od mebli... więc może do końca tygodnia skończą.... dobrze by było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja u siebie za 10 saszetek Tantum płaciłam 34zł.
I też nie wiem co mam wziąć do szpitala. Tantum oczywiście spakowałam ale poza tym co?
Położna radziła Białego Jelenia więc kupiłam, siostra płyn z kory dębu też kupiłam normalnie na co dzień użwyam Laktacyd od Żanet Kalety 🙂 no i mam trzy płyny i nie wiem który zabrać do szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak już masz kupione to bierz wszystkie - o ile zmieścisz w torbie. Ty nie będziesz przecież dźwigać tej torby 😜
Ja nie mam tego problemu z płynami bo będę "rozpruta" gdzie indziej, biorę więc codzienny środek do higieny intymnej.
Malgorzatta - z tym oczyszczaniem przed cc to też wiele zależy od szpitala, no i ilości czasu do operacji. Jak jest czas to pewnie w grę wchodzi dieta, jak nie ma to pewnie lewatywka. ja się tej lewatywki nie obawiam tak jak tego całego cewnikowania. Jedni na necie piszą, że robią już w znieczuleniu, inni, że wcześniej.No ale i sn i cc ma swoje plusy i minusy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...