Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aniu- Butterfly, do usług 🙂 Powiem Wam, że mnie wczoraj teściowa przeraziła... stwierdziła, że po porodzie ze dwa miesiące, to trzeba przy rodzącej chodzić... -jak ja po dwóch miesiącach planowałam z mężem pracować i z dzidziem... no i koniec sierpnia- wrzesień wyjazd nad jeziorko... 🙂 a 23. lipca wesele mi wyskoczyło!! 🙂 u brata ciotecznego- u jego rodzonej siostry nie byłam, a u mnie oboje byli z os. towarzyszącymi, więc nie chcę ich zawieść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka 2 miesiące to nie moja siostra po cesarce w 2 tygodnie doszła do siebie. wewnątrz wiadomo długo sie goi 6 tygodni chyba te odchody???nie pamietam juz. wiec rana macicy.ale ogólne samopoczucie i zdolnosci fizyczne to szybciej.ale jak Ci tak powiedziała to jej przytakuj choc raz ona koło Ciebie bedzie skakac 🙂
co do tamtum rosa. to mozna rozpuscic wodzie mineralnej nawet generalnie jedna saszetka na pol litra wiec spoko 1 saszetka starczy na dzien napewno. ja kupowałąm na sztuki kupiłam 3 na dni w szpitalu. połozna mówiła by wziazc oprócz tamtum szare mydło generalnie i dila mnie i dla dziecka.
dziewczyny mowa była o stanikach... ja mysle sobie jednak kupic jeden taki normalniejszy ale odpinany z przodu.chyba taki bedzie najwygodniejszy.
co do lewatywy, ja tez wolalabym nie zrobic kupki zwłaszcza ze dziecko wychodzi chyba bużką najpierw w stronę odbytu potem kolejny zwrot...ale nie róbcie lewatywy w domu! połozna zabroniła bo powiedziała ze duzo dziewczyn nie zdązyło dojechac do szpitala, bo...lewatywa przyspiesza akcje porodową.mówiła ze na izbie zrobią mi.
trzem czerwcóweczkom współczuje włamań,szok normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a poza tym pochwale sie ze na usg byłam i mały sie odwrócił!!! głowką w dól i dupką do mnie 🙂 twarzyczki nie chciał pokazac, jedynie straszne ze ma blisko buzi pepowine, wiec lepiej niech sie nie wierci juz głową za bardzo. lekarz powiedział ze jedno na troje dzieci jest owiniete.i wcale mnie to nie pocieszyło. bo niestety znam osoby u których nie wesoło sie skonczyło.wiec zaczyna mi sie martwienie do porodu. mały waży 2500 g wiec wielkoludem nie bedzie ale wagę ma już jako donoszony tylko jeszcze tygodnia mu brakuje.termin mi się przyspieszył o dwa dni. ale czy dotrwam do 27 czerwca? hmmm wątpię ale może może...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I mnie się wydaje, że zdecydowanie przesadza... co prawda gdybym miała pomagać mężowi jak przed ciążą to dźwiganie klateczek po 20kg i worków po 15kg na porządku dziennym by było... Mąż nie da mi na pewno tego nosić, ale nawet po 5kg co chwilę podnieść, to może być problem... 🤢 Sam bidulek nie bardzo sobie daje radę...-nie w sensie dźwigania, ale ogólnego zawrotu głowy...
Jakiż upał dziś... jeszcze z 5km zrobiłam tak latając wokół stawu i podbierając sieci, nazginałam się, jeszcze w długich gatkach na dodatek... aż miałam ochotę ściągnąć z siebie wszystko i wskoczyć do tej wody 😎 jak się pod kuruję, to nie ma bata- pływam, ćwiczę, synia ubiorę, za siebie się wezmę i pobłyszczymy przy Andrzejku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
5 km masakra toż Ty wyczynowiec w tej ciązy. ja może w cały dzien przeszłam 1 km 😮
dziewczyny ja jeszcze co do staników: co z tym obwodem? generalnie po ciąży nam sie obwód pod biustem zmniejszy tak? bo nie wiem jaki kupowac. a miseczka tez juz nie wiem jaką mam c czy b.muszę luknąc w neta jak sie oblicza miseczki bo zapomniałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
5 km masakra toż Ty wyczynowiec w tej ciązy. ja może w cały dzien przeszłam 1 km 😮
dziewczyny ja jeszcze co do staników: co z tym obwodem? generalnie po ciąży nam sie obwód pod biustem zmniejszy tak? bo nie wiem jaki kupowac. a miseczka tez juz nie wiem jaką mam c czy b.muszę luknąc w neta jak sie oblicza miseczki bo zapomniałam


ja kupilam sobie dwa do karmienia i do nich sa taki "przedluzki" jakby byly za male pod biustem wiecie o czym mowie??? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do liczenia rozmiarow to na jednej ze stron pisza tak: biustonosz do karmienia kup miesiac przed przewidywana data porodu, wez pod uwage obwod pod biustem sprzed ciazy, a miseczke powieksze o 1-2 rozmiary w stosunku do tej, ktora masz w 9-tym miesiacu ciazy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniaruda83 napisał(a):
co do liczenia rozmiarow to na jednej ze stron pisza tak: biustonosz do karmienia kup miesiac przed przewidywana data porodu, wez pod uwage obwod pod biustem sprzed ciazy, a miseczke powieksze o 1-2 rozmiary w stosunku do tej, ktora masz w 9-tym miesiacu ciazy 🤪


http://strefamamy.pl/ciaza/jak-dobrze-dobrac-biustonosz-w-czasie-ciazy-i-na-czas-karmienia/

http://babyonline.pl/niemowle_karmienie_piersia_artykul,7639.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeeeny dziewczyny ja bije rekordy w spaniu chyba 🤪 3 godziny w dzień!!! W nocy też nie było źle, spałam do 9-ej, przebudzałam się tylko na zmiane boku...hmm może mój organizm sie przygotowuje do porodu 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie ponownie 🙂 byłam wypytac się o to badanie dna oka ale u mnie nie robią w 3 gabinetach byłam 😞 a na kasę chorych to najbliższy termin mam na 25czerwiec i lipa teraz.Termin porodu z om mam na 19 czerwca.Także jestem w dołku a prawie 100km nie będę jechac do innego miasta do przychodni bo tam jest specjalistyczna poradnia okulistyczna 😞

Kupiłam dziś to tantum rosa 6saszetek zakupiłam i płaciłam 18 zł 🙂jakoś tanio dałam bo w innej aptece 28zł miało kosztowac więc pojechałam za miasto przy okazjii do znajomych i na wiosce u nich kupiłam tak tanio 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
a poza tym pochwale sie ze na usg byłam i mały sie odwrócił!!! głowką w dól i dupką do mnie 🙂 twarzyczki nie chciał pokazac, jedynie straszne ze ma blisko buzi pepowine, wiec lepiej niech sie nie wierci juz głową za bardzo. lekarz powiedział ze jedno na troje dzieci jest owiniete.i wcale mnie to nie pocieszyło. bo niestety znam osoby u których nie wesoło sie skonczyło.wiec zaczyna mi sie martwienie do porodu. mały waży 2500 g wiec wielkoludem nie bedzie ale wagę ma już jako donoszony tylko jeszcze tygodnia mu brakuje.termin mi się przyspieszył o dwa dni. ale czy dotrwam do 27 czerwca? hmmm wątpię ale może może...


Super Beti!!! Fajnie że mu sie tez udało odwrócić 🙂
A o tej pępowinie postaraj się nie myślec za dużo, bo trzeba myślec pozytywnie 🙂 Na pewno będzie oki. Ty tylko zwracaj uwagę na ruchliwość. Mi lekarz powiedział że jak mały by sie nie ruszał z pół dnia to wtedy jechać do szpitala a tak to spokojnie czekać na TEN dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti82 zazdroszczę, że dzidziuś się obrócił. Ja ciągle mam nadzieję, że mój też się obróci i nie skończy się cc 😞
Wróciliśmy z Marcinem ze spaceru.. Dobrze jest zmęczyć się tak na wieczór, naprawdę. I zjeść Magnuma 😉
Ja mam dwa staniki do karmienia, ale jeden jest zdecydowanie za mały, drugi lekko większy, ale podobno piersi jeszcze się powiększą. Szukałam też tych z przodu zapinanych, ale nie mogłam znaleźć- albo zapinane z tyłu albo te do karmienia- a zgadzam się, że to odpinanie nie należy do najwygodniejszych. I mam wrażenie, że w każdej chwili może pęknąć po prostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny za odpowiedz. mój mi wyłączył kompa zazdrośnik hihih i mnie nie było. mam go ten tydzien wiec trzeba sie nacieszyc.
Buterfly ja sama jeszcze nie do konca w to wierze ze sie obrócił i ze tak zostanie.ale raczej sie zdarzyło to w ciągu ostatniego tygodnia. juz sie wszystko skróciło-szyjka a on sie ulokował juz na parterze. u Ciebie jest jescze nadzieja wiec głowa do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZarnulka juz myslałam że urodziłas 🙂 bo Cie nie było
ps. czyli wg artykułu ta przedłużkę mozna kupic w pasmanterii albo tam gdzie staniki.rozmiar wg teraz mam b czyli powinnam kupic c by te wkładki zmiescic i ogolnie sie powieksza jescze.to general nie mi wyjdzie rozmiar sprzed ciąży bo teraz to mam mniejszy biust o jeden w dól 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniaruda83 napisał(a):
http://www.biustonoszedokarmienia.pl/bielizna-dla-karmiacych-biustonosze,3.php
http://moda.allegro.pl/ciaza-i-macierzynstwo-biustonosze-78015

macie linki do fajnych stanikow ten pierwszy to takie drozsze a ten drugi allegro 😉


http://www.biustonoszedokarmienia.pl/produkt-PL-25-Alles-Biustonosz-do-karmienia-Mama-Bianca.php

ja mam ten (pierwsza lista) fajny ale bez rewelacji

http://www.biustonoszedokarmienia.pl/produkt-PL-25-Alles-Biustonosz-do-karmienia-Mama-Bianca.php

a na przedłużki nie trafiłam a mam chyba 6 staników do karmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja tak na chwilkę co by zaległości nie mieć 🙂, fajnie że poruszyłyście temat higieny krocza,tez sie zastanawiałam nad tym! jutro bede u lekarza to połoznych jeszcze zapytam co one radzą! Poplotkowałam z kumpelką była ze swoja niunia Julką 16 czerwca skończy roczek wiec tez czerwcowa 🙂 i powiem wam że te roczne dzieciaczki to takie pocieszne 🙂 już się swojego maleństwa doczekać nie mogę!
Byłam na spacerze z mężem i jak zwykle mnie sąsiad wkurzył dwie klatki dalej mieszka i pyta..." to TY jeszcze nie urodziłaś...??" TAK JAK BY TO CHOLERKA ODE MNIE ZALEŻAŁO- wkurzył mnie facio ojjj 😞
Wypiłam KARMI i kładę się spać- jutro moje pierwsze KTG 🙂
Słodkich snów brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...