Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
widzę że wszystkie dzisiaj tak mamy... 🙂 ja też taki leń dzisiaj jestem, że szok 😮

a Czerwcówka pewnie tam daje rade na porodówce 🙂 Kasienka ciekawe czy już po cc czy jeszcze nie... 🙂
ja też nie wiem na co mam smaka, zjadłam kawałek sernika na zimno z truskawkami... ale coś bym jeszcze zjadła... a moze coli się napiję, trochę kofeiny nie zaszkodzi... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Też bym chipsów zjadła.... najlepiej takich z biedronki solonych 🤪 haha kurde biedronka daleko ode mnie i to strasznie 🥴 nie dobrze.... hmmmm no i coli bym się napiła.... ech..... nie mam już nic dobrego do pożarcia.... 😞

A Kasia pewno CC ma, bo rano to dzwoniła i pisała a teraz cisza... oby wszystko u niej się ułożyło dobrze 🙂 ja tam trzymam kciuki za wszystkie, u których się coś dzieje i każdą z osobna 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra_W napisał(a):
No...serniczek w lodowce sie chlodzi i czeka az galaretka wystygnie 🙂- tort urodzinowy dla mojej niuni- w koncu dzis ma sie urodzic 😜 , a ja tak pojadlam ze zaraz chyba sie pochoruje...zjadlam duza pake chipsow paprykowych (cala ciaze nie jadlam chipsow..), male ptasie mleczko (takie 2 dlugie paluchy), 0.5kg czeresni i popilam puszka pepsi...chyba mnie rozerwie...obiad mi juz nie w glowie 😮 , chyba juz nic nie zjem dzis...choc pewnie za 2 godz zmienie zdanie 🤪
bo przeciez ten sernik zmarnowac sie nie moze....



hahaha mój sernik już gotowy 🙂 już nawet kawałek wylądował w moim żołądku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na chwilkę zajrzałam i mam pytanko jak tam dziś wasze maluszki dają wam czadu ruszają się ??
Bo mój cały czas coś tam fika momentami dosc mocno i zastanawiam się czy to normalne?HMM
Cały czas ale w małych ilościach leci mi ta wydzielina brązowa na wkładce widze 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiec decyzja podjeta...obiad sobie odpuszcze...jutro zrobie to spagheti serowo-brokulowe...a dzis dla mojego P.- leniwego schabowego mu usmaze, 5min i po krzyku 🙂
Ide chyba odkurzyc bo jak beczka sie czuje...i oczywiscie nadal pada...
agata a ten sernik to tez przez czerwcowke robie... 😉
CHIPSY polecam- MNIAM MNIAM byly 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra_W napisał(a):
No...serniczek w lodowce sie chlodzi i czeka az galaretka wystygnie 🙂- tort urodzinowy dla mojej niuni- w koncu dzis ma sie urodzic 😜 , a ja tak pojadlam ze zaraz chyba sie pochoruje...zjadlam duza pake chipsow paprykowych (cala ciaze nie jadlam chipsow..), male ptasie mleczko (takie 2 dlugie paluchy), 0.5kg czeresni i popilam puszka pepsi...chyba mnie rozerwie...obiad mi juz nie w glowie 😮 , chyba juz nic nie zjem dzis...choc pewnie za 2 godz zmienie zdanie 🤪
bo przeciez ten sernik zmarnowac sie nie moze....


kibel murowany 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie przeglądam neta w poszukiwaniu jakiegoś fajnego laktatora, póki co jeszcze nie kupiłam, bo w sumie nie wiem czy będę miała na tyle pokarmu... ale już tak wstępnie przeglądam w razie w jak będzie mi jednak potrzebny 🙂
a jak u Was? MAcie już zakupione laktatory? a jakie w ogóle polecacie ręczne czy elektryczne??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra_W napisał(a):
moja mala spi...czasami tylko cos sie tam przeciagnie czy noge wystawi- ona teraz lubi w nocy buszowac...tak sie jej cos odmienilo...


moja niunia też teraz dużo śpi, po jedzonku się przeciąga, czy łapkę czy też nóżkę wystawi tak, że ją złapać można...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_j napisał(a):
właśnie przeglądam neta w poszukiwaniu jakiegoś fajnego laktatora, póki co jeszcze nie kupiłam, bo w sumie nie wiem czy będę miała na tyle pokarmu... ale już tak wstępnie przeglądam w razie w jak będzie mi jednak potrzebny 🙂
a jak u Was? MAcie już zakupione laktatory? a jakie w ogóle polecacie ręczne czy elektryczne??


ja kupiłam na wszelki wypadek bo podobno jak jest mało pokarmu to wspomaga laktację.
ja mam tommee tipee, monia29 ma taki sam 🙂 ręczny, kupiłam na allego, coś koło 80 zł z przesyłką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_j napisał(a):
mój synek wczoraj był bardzo spokojny, za to dzisiaj brzusio już faluje... słyszałam, że dzieci przed porodem są bardzo spokojne, więc stwierdzam, że dziś na pewno nic się nie zacznie, bo mały buszuje tam i to zdrowo 😁

właśnie różnie mają 🙂 jedne spokojniutkie, a inne wariują jak nigdy 🙂
już wróciłam- pogimnastykowałam się trochę przy rwaniu tych czeresienek, quadem się wytrzęsłam, jeszcze jak polatam po schodach trochę, to się coś zacznie....? 🤔
a na wszelki wypadek kupiłam ręczny odciągasz pokarmu- SANITY chyba się nazywała firma, koszt- ok. 15zł 🙂 jeśli będzie potrzebny laktator porządny, to na początku w zastępstwie posłuży, a kasa zaoszczędzona gdyby nie było potrzeby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka napisał(a):
agata_j napisał(a):
mój synek wczoraj był bardzo spokojny, za to dzisiaj brzusio już faluje... słyszałam, że dzieci przed porodem są bardzo spokojne, więc stwierdzam, że dziś na pewno nic się nie zacznie, bo mały buszuje tam i to zdrowo 😁

właśnie różnie mają 🙂 jedne spokojniutkie, a inne wariują jak nigdy 🙂
już wróciłam- pogimnastykowałam się trochę przy rwaniu tych czeresienek, quadem się wytrzęsłam, jeszcze jak polatam po schodach trochę, to się coś zacznie....? 🤔


Mikanka ! przestań z tym quadem już !
Kobito - ty jesteś w 9 miesiacu ciąży !!!
To jest naprawdę niebezpieczne !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
może macie rację, może jednak warto kupić... tym bardziej, że moje sutki są dość płaskie, w związku z czym mały może mieć problem by je uchwycić.. także już od początku może mi być bardzo potrzebny... 🙃

tylko zastanawiam się czy ręczny czy elektryczny.... hmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joł laski ja już po obiedzie 🙂 i mielone, i młode ziemniaki, i pomidory z cebulą, tak prl-owo trochę nas naszło....
ja zamiast sernika, robię właśnie tartę, znalazłam jakaś stronę kotlet.tv czy coś w tym stylu i tam wynalazłam prosty przepis, jak się uda i będzie dobre to Wam powiem.... stwierdziłam że nie będę z tym sernikiem z torebki walczyć 🙂 na to dam budyń z tymi truskawkami i galaretkę. Oby ta tarta wyszła, pachnie ładnie.....

ja nie mam tego laktatora w końcu..... jak sie odciąga ten pokarm to automatycznie jest go więcej, a tak będzie go tylko tyle ile dziecko będzie chciało.... mam nadzieję że nie będę miała nawału, najwyżej wtedy kupię

biustonosz do karmienia też mam jeden.....kupiłam 75 B i jest za duży już.... a był dobry..... buuuuuu mi tak cycki teraz spadły że szok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata, moj Adi szaleje, ja juz nie wytrzymuje. W nocy tanczy, w dzien sie przeciaga... to dziecko w ogole nie spi 😞.
Wcinam ciasto kremowe 😁 takie kawowe.... mniaamm no i oczywiscie pepsi do popicia. No i zerkam oczywiscie na rozmowy w toku.
Co do laktatora to ja juz sobie upatrzylam elektryczny z firmy Avent, ale nie kupuje narazie bo moze w ogole nie bede miala pokarmu i bedzie zonk. Troche nie jestem pewna siebie jesli chodzi o pokarm. Na poczatku nie bede musiala sciagac, jak sobie kupie 2-3 tygodnie po porodzie to bedzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tu w szpitalu laktator byl pomocny w tym zeby wyciagnac sutki i pobudzic laktacje. Jedyne co moge poradzic (bo ja nie tego nie robilam- nikt mi nie powiedzial) zacznijcie masowac i wyciagac sutki, bo jak sie dzidzia urodzi to na poczatku nie potrafi poprawnie ssac i bedzie leciutko gryzla, az ze sutki sa bardzo delikatne to szybko popekaja i bola, dlatego lepiej je zahartowac.
U mnie Zuzka ze nie potrafila ssac (bo odruch przyszedl po 2-3 dniach to gryzla brodawke, strasznie mi popekaly i mimo ze teraz juz tylko odciagam jej mleczko bo pije z butelki, to jeszcze sie nie zagoily i bola 😞 . A i polecam krem z medeli na sutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marlena, a z drugiej strony tak jak Doris napisała, jak bedzie za mało pokarmu, to laktator właśnie może pobudzić laktację... ja już sama nie wiem co robić bo miałabym ochotę na elektryczny też właśnie aventa (mam smoczki i butelki tej firmy) ale szkoda kasy jak się okaże bezużyteczny...
z drugiej strony laktator ręczny tani i dobry na przedramię 😜 i nie bedzie żal jak nie będzie potrzebny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...