Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dziewczyny, a co myslicie o wyjazdach zagranicznych w ciąży? Są jakieś przeciwskazania? Chcemy z moim M. polecieć gdzieś w kwietniu na tydzień 🙂 bo pozniej to już nie będzie kiedy 😉
W ogóle to chcieliśmy lecieć jeszcze w lutym, znalezliśmy nawet tanią oferte All Inclusive do Turcji i już mieliśmy zamawiać, a ja patrze w paszport, a tu skończył się 😮
więc jeżeli któraś chce lecieć do Turcji 12 lutego (czyli trzeba się spieszyć) na tydzień czasu to znalazłam oferte za 1270zł/os - naprawde warto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Dzisiaj wizyta, ale dopiero wieczorem 😞. Jakiś niepokój mam w środku.
A jak u was?

Lydziaa84 hihi... Do olbrzymów to ja nie należę 😆 W dowodzie mam 160cm 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa mówią, że drugi trymestr ciąży to najlepszy moment na podróżowanie. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma żadnych przeciwwskazań, i jeśli lekarz ich nie widzi to czemu nie. Ale, no właśnie zawsze jest jakieś ale. Co do podróży samolotem, są odradzane w pierwszym i trzecim trymestrze. ze względu na ogromną zmianę ciśnień. W pierwszym może spowodować poronienie, a w ostatnim przedwczesny poród. Ja jak się dowiedziałam że jestem w ciąży z Mają mieliśmy już wykupione bilety do Anglii, mieliśmy lecieć do teściów na ferie zimowe. Mimo, że ciąża od początku przebiegała prawidłowo, a wyjazd miał być w 12 tygodniu ciąży. Ginekolog mi odradziła, powiedziała, że gdyby to była jej ciąża ona by nie poleciała. Co do innych podróży. Musisz tylko rozsądnie wybrać miejsce podróży. Zwłaszcza jeśli ma to być jakiś kraj egzotyczny. Bo pamiętaj, że czasem dobrze jest się zaszczepić na jakieś tamtejsze choroby. A Ty szczepić się nie możesz. A już absolutnie chorować. Przede wszystkim myślę, że powinnaś też zapytać o zdanie swojego lekarza prowadzącego. Oczywiście on nie jest "twoją mamą" żeby ci zabraniać wyjeżdżać albo pozwalać, ale jego zdanie w tym przypadku powinno bardzo się liczyć 🙂 Przede wszystkim powinnaś powiedzieć, że ma to być lot samolotem. Bo chyba to budzi największe obawy. Jednak znam dziewczyny które co miesiąc od zajścia w ciążę do porodu latają samolotami na wizytę do ginekologa w Polsce. Ale to już uważam za skrajnie nieodpowiedzialne.

Uff ale się rozpisałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZEŚĆ WSZYSTKIM 🙂
U mnie nawet ok 🙂 choć myślałam, że noc bede miała cieżką 😞 wyobraźcie sobie, że poszłam wieczorem sie załatwić i ledwo wstałam z kibelka od razu musiałam sie do niego odwrócić i kucnąć, normalnie tak mnie na wymioty chwyciło a tu tylko troche wody 😞 tak mi potem było nie dobrze w buzi, że coś okropnego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam brzuszki 😜 😜 😜 ... kawusia dla wszystkich http://www.kartki.lagata.pl/ekartka-kawusia,6,0,297.html
a my niedawno wstaliśmy i muszę w końcu zjeść śniadanko tylko nie wiem co mam sobie zrobić 😞 na nic nie mam ochoty uch 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na śniadanie proponuję grzanki z nutellą i mleko z miodem, ostatnio jest to moje ulubione danie 😜 Dziewczyny co porabiacie siedząc w domu, bo ja już zaczynam odczuwać lekką nudę 😞 Książki-wszystkie przeczytane, w telewizji nic nie ma....może polecicie jakiś ciekawy film!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio hej martha. Nio ja to jakoś mam lekko wesoło bo Majeczka nie daje mi się nudzić 🙂. Ostatnio oglądam serial na TLC "Ciąża z zaskoczenia". Pozatym w końcu zapisałam się na angielski, korespondencyjnie, bo nie mogę wychodzić za bardzo. Mąż szczęśliwy bo tyle mnie namawiał. A tak pozatym oglądamy baby tv 🙂, więc polecić mogę tylko bajeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Lydziaa84 hihi... Do olbrzymów to ja nie należę 😆 W dowodzie mam 160cm 😁 😁 😁


no to trochę więcej niż ja- ja mam 156 🙂
A jak tam dzisiejsze samopoczucie dziewczyny? Wczoraj takie piękne słonko miałam za oknem, a dziś znów szaro:/ ale chociaż jest ciepło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty wiesz lydziaa84, że ja też jednak mam wpisane 156cm 🙂. Nie pamiętam gdzie, ale gdzieś podałam 160 🙂. Ale nie w dowód, teraz sprawdzałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):

Lydziaa84 hihi... Do olbrzymów to ja nie należę 😆 W dowodzie mam 160cm 😁 😁 😁


no to trochę więcej niż ja- ja mam 156 🙂
A jak tam dzisiejsze samopoczucie dziewczyny? Wczoraj takie piękne słonko miałam za oknem, a dziś znów szaro:/ ale chociaż jest ciepło 🙂


no proszę jakie kruszynki mamy na forum 😜 😉 pozazdrościć tylko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Moniczek niedługo będę większa niż kruszynka 🙂 🙂 🙂


nie martw się przy takim wielorybie jak ja to i tak do dnia porodu będziesz jak kruszynka hahahahaha 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜

Witaj Asiunka28 u sierpnióweczek - się proszę rozgościć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lydziaa84 powiem ci że jak z Majką szłam do porodu miałam 68kg. I czułam się nawet atrakcyjna. Miałam tylko super ładny brzuszek (fakt duży, ale ładny, bez rozstępów) i piękne pełne piersi (tu ubolewam, że mi nie zostały 😉). Zależy od tego jak tyjesz. Twarz miałam niezmienioną, ręce chude jak zawsze, nogi mi nie puchły.
W pierwszej ciąży przytyłam tyle samo, ale wszędzie (uda, tyłek, twarz). Ogólnie wyglądałam gorzej. I fakt chyba przez sam wygląd czułam się gorzej. Jakaś taka ociężała.
Dlatego w drugiej ciąży wszyscy mówili: wyglądasz ślicznie będzie chłopak. A tu hihi... Wyszła Majka 😁 😁 😁.

Uff... Teraz też mówią wyglądasz kwitnąco. Chyba raczej leżąco 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiunka28 napisał(a):
🙂 Super ! Za 5 godzin idę na spotkanie z dzieciątkiem 🙂 mam nadzieję że jest wszystko w pożądku. Jak tam dziewczyny Wasze brzuszki juz widoczne ?
Ja też za 5 godzin wychodzę z domu na wizytę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sama jestem ciekawa jak przytyję, bo nigdy raczej z tym problemu nie miałam, ale czego się nie zniesie dla maluszka 🙂

Jeśli chodzi o brzuszek to mój trochę odstaje, a najbardziej ujawnia się wieczorem-sama jestem w szoku jaki on wtedy duży jest.

Powodzenia na wizytach 🙂 i czekam na wieści z waszych brzuszków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...