Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do suchej skóry polecam oliwkę 😉 Póki się nie karmi to można też piersi posmarować. Ja mam taką w żelu. Po prysznicu, jeszcze na mokrą skórę wcieram i po chwili wycieram ręcznikiem.

Co do imion to u nas zawsze ostre dyskusje. Pewny był tylko Julek zamiast którego mamy Julię 😉

Kiedy Juli miała ze dwa-trzy tygodnie poszłyśmy na spacer by starsza wyszalała się na placyku. Do wózka dobiegła mała dziewczynka ( ok 3-4 lat) i wdrapuje się po kole by zajrzeć. W oddali słyszę "Julia Juleczka" więc pytam malucha: Czy to nie Ciebie mama woła?? Tak to moja mama ale zaraz tu psyjdzie! Doszła do nas kobieta, troszkę zziajana i strofuje małą. Zagląda do wózka i "Ojej jakie maleństwo?? Ile to ma?" Więc dumna odpowiadam że "Maleństwo ma trzy tygodnie, jest dziewczynką i będzie miało na imię tak jak Pani córka!" Kobieta uniosła wzrok z nad wózka i mówi: "Kobieto co TY robisz? Julki to antychrysty są! Diablice! Pewnie tatuś chciał! U nas też tatuś chciał. Teraz on idzie do pracy a to ja muszę cały dzień się za nią uganiać!"
Śmiesznie się poczułam, bo jej mała to diabliki w oczach miała i była takim słodkim żywym sreberkiem! Teraz sama mam sreberko o czym już pisałam 😉 Moja młodsza córka potrafi się przedstawić: Jestem Julia Demolka 😉 😉 😉


no to się rozpisałam... ale już mówię Wam DOBRANOC 😉
Jutro idę na krew ale do lekarza dopiero 18.02 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki 🙂
Ja dziś miałam nieciekawą noc, bardzo bolał mnie jajnik (chyba jajnik) tak, że spać nie mogłam i tak się wierciłam, że mężowi też spać nie dała. Później przyłożyłam sobie ciepły termofor i pomogło w końcu, choć myśli miałam różne dobrze, że we wtorek idę do ginekologa, bo w tym tygodniu na urlopie jest.
Zdarzało się Wam, że jajniki Was bolały?

Co do rozstępów to chyba zależy od osoby i rozciągalności skóry, bo znam osoby co się smarowały różnymi specyfikami i miały fioletowe pręgi po ciąży a znam takie co nic nie robiły od 5 miesiąca najwyżej jakiś masaż pod prysznicem i ani jednego rozstępu, więc to chyba trochę od natury zależy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Diviana. I wogóle DZIEŃ DOBRY BRZUSZKI 🙂 🙂 🙂
Co do termoforu myślę, że nie powinnaś go stosować. Rozgrzewanie dolnych okolic oraz brzucha w ciąży nie jest wskazane, może wywołać skurcze macicy. Nie powinno się nawet stosować gorących kąpieli, tylko ciepło-letni prysznic. Jeśli chodzi o kłucie jajnika, to tak zdarzało mi się, mówiłam o tym lekarzowi, a on mówił, że tak może być. Żebym się nie martwiła. No chyba, że są to bardzo ostre bóle.

Co do Julek, to się zgadzam 🙂 🙂 🙂 Ale powiem wam, że u mnie niezależnie od imienia obie panny mają ogniki w oczach 😁 😁 😁. Jedyne czym się różnią to tym, że starsza to straszny bałaganiarz, a młodsza ma 18 miesięcy i już zawsze sprząta po sobie np. skończy się bawić to odkłada zabawkę na półkę, albo składa klocki do pudełka, wynosi papierki do kosza 🙂 🙂 🙂


PS. Mnie dzisiaj też kuje lewy jajnik. Wczoraj chyba był zbyt intensywny dzień.
Ale jest też plus. Ogłaszam KONIEC MDŁOŚCI. Nic, dzisiaj mogłam nawet ugotować rano jedzenie dla psów, co do dzisiaj było niemożliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry brzuszki 🙂
Diviana, mnie też w nocy coś brzuch pobolewał, myslę, że to właśnie jajniki, bo ból taki jak przed okresem... I zauważyłam, że dzidzuś chyba nie lubi jak śpię na brzuchu, a choolera nie mogę się od tego odzwyczaić, bo właśnie też zaobserwowałam, że jak zaczynam się budzić w nocy to zawsze leże w pozycji na brzuchu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamuśki 🙂
Co do termoforu Diviana zgadzam się z Martą-lion, że nie powinnaś go używać...
Marta lion cieze się,że mdłości odeszły. U mnie były tylko na słodycze, a teraz już też nie mam 😜 😜 😜 😜
Jednak żeby kolorowo nie było wczoraj dopadła mnie wieczore taka zgaga,że nie mogłam usnąć 🙃 🙃 🙃 🙃
Dzięki pomocy męża jakoś mi się udało 😁 😁 😁 Jednak dziś obowiązkowo ma mi zakupiś migdały= dowiedziałam się, że na zgagę są niezawodne 🙂 🙂 🙂 🙂
Ach imiona kiedyś gdzieś pisałam,że wybrałam ja Nadia dla dziewczynki, jednak przeczucia mówią,że będzie chłopiec- mężowi Kuba się podoba 😉 😉 😉 😉
I może ten Kuba będzie jakieś dwa lata temu wróżka mi wywróżyła synka Kubę więc może się nie myliła 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siehankowa podczas mojego szpitalnego pobytu dowiedziałam się, że czasami brzuch musi poboleć w pozytywnym znaczeniu 😉
Mnie też jajniki pobolewają, jednak ja dorobiłam swoją teorie, Może teraz macica rozrasta się i poza tym wszystko przechodzi z tylnych partii ciała na przód w brzuch, w związku z całą masą zmian i przesunięć po prostu jajniki nas boleć też mają prawo, tym bardziej, że przestają pracować na jakiś czas i wariują jak cała reszta naszych organizmów, które teraz przecież pracują na dwoje 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba to mi się też bardzo podoba, ale u nas nie przejdzie 😉. A zgada. Ufff.... Pati123 ja w ciąży z Majką miałam masakryczną zgagę, nie ważne co zjadłam. I niestety wszelkie sposoby jakie wynajdywałam nie działały. A zdarzały się takie które miały zgagę niwelować, a ją jeszcze pogarszały 🙂 🙂 🙂.

Siehankowa a spanie na brzuchu odradzam. U Ciebie to też już II trymestr. Musisz jakoś sobie z tym poradzić, może wkładaj poduszkę między nogi. Wtedy trudniej ci będzie się obrócić podczas snu. Najlepiej też spać na lewym boku, zwłaszcza jak brzuch się powiększa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki http://kwiaty-warszawa.pl/product_info.php?products_id=433

u nas nocka spokojna aczkolwiek mały rojber znów spał z nami 🤔 chyba muszę go wyeksmitować z naszego pokoju 😜 😉
Diviana dołączam do dziewczyn i odradzam używanie termoforu - wysoka temperatura może wywołać skurcze,a jajniki niestety pobolewają w ciąży,może poratuj się nospą albo paracetamolem
marta-lion jakie to miłe uczucie kiedy mdłości się nie pojawiaja prawda? hihi mi już też przeszły,za to potrafi mi sie zrobić strasznie słabo 😮 wczoraj miałam mroczki przed oczami

miłego dzionka !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 wyjaśniam 🙂 🙂 🙂
Leżąc na prawym boku lub na plecach można doprowadzić do ucisku żyły głównej dolnej, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa, zmniejszając dopływ krwi do serca. Krew zostaje w dolnej części ciała stopy, nogi, miednica). To z kolei zmniejsza rzut serca i ilość krwi dopływającej do narządów (także mózgu i macicy). Może to spowodować omdlenie, a w dalszym etapie także słabsze dotlenienie płodu. Na lewym boku ułatwiona jest też praca nerek, przez co skuteczniejsze jest usuwanie produktów przemiany materii i nadmiaru płynów z organizmu.
Jednym słowem jest lepsze dotlenienie płodu. Leżąc na prawym boku uciskasz żyłę, a przy dużym brzuszku o to łatwiutko.
Nie popadajmy jednak w paranoję, to nie znaczy że nie wolno nam leżeć na plecach czy prawym boku. Nikt by tego nie wytrzymał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie MAMUSIE[color=blue][/color]
Ale sie rozpisałyście 🙂 Ja troche też sie rozpisze bo musze pare rzeczy z siebie wyrzucić, ale zaczne od pytania: kiedy należy składać papiery o becikowe? Bo teraz po tych różnych zmianach już głupia jestem i dziewczyny z pracy mi sugerowały, że powinnam to robić już teraz! 🤔
Kurcze każda z Was pisze o tych pomiarach a ja coraz bardziej sie martwie tym, że ja ich nie miałam robionych 😞 😞 Choć kobietki z pracy mnie wczoraj pocieszały, że one te 20 lat temu nie miały robionych takich badań i dzieci zdrowe porodziły. Ja wiem, że w tedy były inne czas, no ale jednak sie myśli.
A i jeszcze pytanie jak myślicie, jeżeli ciąża przebiega pomyślnie to od kiedy można sobie zacząć ćwiczyć? 🙂 chodzi mi najbardziej o nogi i pupcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też należę do osób które uwielbiają spać na brzuchu 🤔 i ciężko mi jest się przestawić szczególnie teraz kiedy brzuszek jeszcze mały,no ale staram się kontrolować heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
Witajcie MAMUSIE[color=blue][/color]
Ale sie rozpisałyście 🙂 Ja troche też sie rozpisze bo musze pare rzeczy z siebie wyrzucić, ale zaczne od pytania: kiedy należy składać papiery o becikowe? Bo teraz po tych różnych zmianach już głupia jestem i dziewczyny z pracy mi sugerowały, że powinnam to robić już teraz! 🤔
Kurcze każda z Was pisze o tych pomiarach a ja coraz bardziej sie martwie tym, że ja ich nie miałam robionych 😞 😞 Choć kobietki z pracy mnie wczoraj pocieszały, że one te 20 lat temu nie miały robionych takich badań i dzieci zdrowe porodziły. Ja wiem, że w tedy były inne czas, no ale jednak sie myśli.
A i jeszcze pytanie jak myślicie, jeżeli ciąża przebiega pomyślnie to od kiedy można sobie zacząć ćwiczyć? 🙂 chodzi mi najbardziej o nogi i pupcie 🙂


moniq1984 na becikowe jest czas po porodzie - u mnie pojechał mąż i załatwił i nie trzeba teraz się tym stresować 🙂...co do badań genetycznych to wczoraj o tym pisałyśmy że niektórzy lekarze nawet nie wspominają o tym 😞,ale nie zamartwiaj się...jak chodziłam w ciąży z moją starszą dwójką to też takich badań nie robili...stres dzidzi nie potrzebny a jeżeli tak bardzo Cie to dręczy to zrób prywatnie USG 🙂
A co do ćwiczeń to najlepszy byłby pilates i myślę że jeżeli ciąża rozwija się prawidłowo to od drugiego trymestru można ćwiczyć 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam do was jeszcze pytanko odnośnie ruchów dzidziusiów. Czy czuła już któraś sierpniowa mamuśka swojego maluszka??
Wydaje mi się,że wątek był poruszany jednak musiałam coś przegapić...
Z tego co słyszałam kobiety w pierwszej ciąży czują później, mamy, które już rodziły nawet już w 15 tygodniu mogą wyczuwać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
A i jeszcze pytanie jak myślicie, jeżeli ciąża przebiega pomyślnie to od kiedy można sobie zacząć ćwiczyć? 🙂 chodzi mi najbardziej o nogi i pupcie 🙂

oo, ja też zabieram się za ćwiczenia 😆 na nogi i tyłek myślę, że kilka minut dziennie na steperze spędzę i będzie ok 😉 u mnie problem polega na tym, że nudzą mnie ćwiczenia rozciągające, powolne i monotonne, a pilates chyba własnie taki jest... i joga - uff, to nie dla mnie 😜 uwielbiam ćwiczenia siłowe, niestety te musze sobie darować 😉 ale za to mam mocne postanowienie chodzenia na basen co najmniej 3 razy w tygodniu 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miło, że tak szybko odpisałyście 🙂 no co pomiarów do lekarka mi je obiecała wszystkie w 20 tyg. Mówiąc, że mam malutką dzidzie jeszcze 🙂 i nie chce jej nie potrzebnie meczyć USG 🙂
Co macie dziś na obiad?? 🙂 Ja robie pomysł na boloński garnek tylko troche go zmieniam bo zamiast miesa dam kiełbaske i dodam dwie papryczki kolorowe 🙂 mam nadz, że bedzie dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
Mam do was jeszcze pytanko odnośnie ruchów dzidziusiów. Czy czuła już któraś sierpniowa mamuśka swojego maluszka??
Wydaje mi się,że wątek był poruszany jednak musiałam coś przegapić...
Z tego co słyszałam kobiety w pierwszej ciąży czują później, mamy, które już rodziły nawet już w 15 tygodniu mogą wyczuwać...

marta-lion , szczęściara, czuje już swojego bobaska 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...