Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nio my niedawno wróciłyśmy z Majeczką z małego spaceru. Niestety duży to zbyt duży wysiłek dla mnie. U nas piękna wiosna.

Moniczek cieszę się z Tobą, że wszystko dobrze 🙂. No wiesz szanse na dziewuchę 50% 🙂 🙂 🙂
Widzisz a ten mój to nawet nie wspomniał o WR, a o HBs to może nawet nie słyszał 🙃. Wkurzają mnie ci lekarze. Zrobię sobie te badania w piątek. Wiem, że to już 15 tydzień, ale to chyba nie ma większego znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

no niestety lekarze są różni - ja znowu trafiłam na minimalistę 😞 który oszczędza fundusz zdrowia...zawsze skierowanie na badania miałam co wizytę tak dla kontroli a tu tym razem nic,ale dzisiaj to mnie rozwalił...nie wspomniałam nic że byłam na USG genetycznym a on dzisiaj mówi proszę się położyć zrobimy USG - no i zrobił - pokazał mi że dziecko żyje i bije mu serduszko 🤔 ani słowem o pomiarach kości nosowej czy przezierności karku ani też nie wspomniał ze względu na mój wiek o teście Pappa czy innych badaniach....no po prostu odjazd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
A jakie macie wymyślone imiona?
bo my niby ustaliliśmy ale ja się cały czas zastanawiam.

nam podobaja się imiona:
- dla dziewczynki: Sasha, Sara, Natasza, Maja, Kornelia, Kasjana
- dla chłopca: Kornel, Oskar, Natan.
W sumie z imieniem dla chłopca mamy większy problem 😉
powiem tak, te imiona ktore jeszcze pare miesięcy temu strasznie mi się podobały, dzisiaj juz nie 😜 więc podejrzewam, że do sierpnia może dużo się zmienić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa my w sumie dość szybko w poprzedniej ciąży wymyśliliśmy imiona. Dla dziewczynki również, mimo że wszyscy prorokowali chłopca. No i od 30 tygodnia było pewne, że Maja. A 2 dni przed porodem mówię do mojego męża, a podoba ci się imię Jaśmina 🙂 🙂 🙂 Nie chciałabyś widzieć jego miny 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek napisał(a):
no niestety lekarze są różni - ja znowu trafiłam na minimalistę 😞 który oszczędza fundusz zdrowia...zawsze skierowanie na badania miałam co wizytę tak dla kontroli a tu tym razem nic,ale dzisiaj to mnie rozwalił...nie wspomniałam nic że byłam na USG genetycznym a on dzisiaj mówi proszę się położyć zrobimy USG - no i zrobił - pokazał mi że dziecko żyje i bije mu serduszko 🤔 ani słowem o pomiarach kości nosowej czy przezierności karku ani też nie wspomniał ze względu na mój wiek o teście Pappa czy innych badaniach....no po prostu odjazd
Moniczek, ale z moim było tak samo. Też mu nic nie powiedziałam. Wizytę miałam tydzień po usg genetycznym. Węc teoretycznie był to doskonały czas na pomiary. A on zmierzył długość dzidziusia, mówi rośnie, serce bije, ciąża rozwija się prawidłowo. I tyle. Nawet nie wspomniał o przezierności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o chłopca to Jasiu, Mi podoba się Staś- ale mężowi nie :/ wchodzi jeszcze w grę Szymon, ale na razie to takie luźnie przemyślenia i pewnie się wszystko zmieni
Natomiast dla dziewczynki nie mamy żadnego pomysłu(bo przecież chłopiec ma być hehe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek napisał(a):
może mnie to już traktują "taśmowo" 😜 😉 czwarta ciąża znaczy wszystko wiem i nic mnie nie zaskoczy ...
No to jest chore. W szpitalach jest tak samo. Jak urodziłam Maję, żadna położna nie przyszłą zapytać czy wiem jak przystawić dziecko do piersi. Czy mam pokarm itp. Nic. No było to moje drugie dziecko, więc teoretycznie wiedziałam. Ale urodziłam dziecko po 7 latach i byłam tak samo przerażona jak za pierwszym razem 🙃 Ale oni chyba rozumują tak jak mówisz, nic nie jest w stanie nas zaskoczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak ale widzisz ja miałam 11 lat przerwy i takie same obawy i pytania jak za pierwszym razem hehe...chociaż ogólna wiedza poparta doświadczeniem ale jednak przy Bartusiu miałam problem z piersiami (krwawiły mi brodawki) a przy poprzedniej dwójce nie...poza tym mimo że jestem "weteranką" to każda moja ciąża jest inna i zawsze znajdzie się jakaś "nowinka"...na dzisiejszej wizycie tak mnie zatkało że prawie wyszłam już z przychodni i przypomniało mi sie że miałam poprosić o zaświadczenie do pracy hihi - musiałam się cofać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniczek no dokładnie. Ta ciąża zaskakuje mnie na każdym kroku. Poprzednie były inne. Zresztą inaczej przeżywałam ciąże z Emilką (miałam wtedy 24 lata), a inaczej z Mają kiedy już miałam 31. Zwlaszcza że byłam juz po poronieniu. A teraz widzisz. Od początku strach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wizytę mam 15, a na usg muszę mieć skierowanie i iśc innego dnia do innej osoby, bo ona sama nie robi, a szkoda bo pewnie zrobi mi 3 na całą ciążę a że już 1 miałam to ciekawe kiedy kolejne 🤨 a ja nie mogę się doczekać kiedy maleństwo zobaczę na monitorze, w dodatku chciałabym, żeby mąż usłyszał bicie serduszka maleństwa.
Co prawda to moja pierwsza ciąża i gładko poszło ja miałam stracha, bo moja mama miała duże problemy z zajściem w ciążę 2 poronienia i dopiero ja po 8 latach się urodziłam. A w grudniu dostałam plamienia i miałam niezłego doła i 2 tyg zwolnienia, no ale później okazało się że już wszystko jest dobrze i mam nadzieję że teraz też, choć taki niepokój pozostał 😞
My byśmy chcieli na początku marca wyjechać na urlop i ciekawa jestem co mi lekarz powie na taką wiadomość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki. 🙂 Jak ja wam zazdroszcze tych wizyt u lekarza. 😞 Ja ma dopiero 28.02 a od paru dni znowu mnie mocniej brzuch pobolewa. zisiaj w nocy to takiego skurcza miałam że az się obudziłam, siedziałam chyba z 15 min na łóżku i obserwowalam czy nie ma zadnych plamien. jesli chodzi o cerę to tez mi sie poprawiła choc tak samo jest sucha jak u ciebie marta-lion. Az tak nie przyjemnie sie skóra łuszczy. 🤢 A jesli chodzi o imionka to tez juz mamy wybrane, dla dziewczynki Oliwka a chlopak będzie Kacperek. 🙂 Choc mojemu nie podoba się imie dla chlopca, ale poszłam z nim na kompromis, że on wybiera dla dziewczynki a ja dla chłopczyka i został Kacperek. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To może jak masz takie skurcze to idź szybciej, lepiej chyba dmuchać na zimne. Ja też czasem mam skurcze szczególnie jak posiedzę 8 godz w pracy, ale to chyba normalne bo macica się rozciąga, przynajmniej tak mi koleżanki mówiły. A ginekolog mówiła, że jakbym miała skurcze silne to mogę nospę wziąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuszki a są jakieś limity co do usg , ile wolno?
Ja przed ciążą myślałam, że 3 na całą w zupełności wystarczą,
a już miałam 3...
Kobita u której byłam wczoraj na usg też nie zrobiła przezierności...
dopiero jak ją zapytałam popatrzyła na mnie jak na głupa i powiedziała
"Ja nie robię. Nigdy! A jak pani chciała to trzeba się było na genetyczne umawiać."
Myślałam, że to oczywiste...
Dlatego idę jeszcze prywatnie 🙂

A nasze typy to Paulinka albo Maciek 🙂
Drugie wybierzemy potem, jak poznamy już płeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana strach pozostaje zawsze. Widzisz u mnie to wogóle jak w kalejdoskopie. Na pierwszą ciążę czekałam pół roku. Była książkowa, mogłam góry przenosić. Na drugą jakieś 3 miesiące, niestety poroniłam w 7 tygodniu. O Majkę staraliśmy się tez dokładnie pół roku. I też było niemalże idealnie. W 8 miesiącu ciąży byłam w górach 🙂 na wycieczce. Teraz zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu starań, od razu jak na zamówienie. I wszystko było dobrze do 7 tygodnia. Potem krwawienie, szpital, potem znów plamienia. Na szczęście maluszek jest silny, zdrowy i rozwija się dobrze.

Mapa co do badań usg. Standardowo niby 3-4. Ale ja teraz miałam już chyba 7. Nie są to oczywiście badania 5 minutowe w większości. Żeby zobaczyć czy serduszko bije itp. W związku z ciążą zagrożoną. Też już kiedyś o tym pisałam. Z Mają w ciąży miałam usg na każdej wizycie co 3-4 tygodnie, które trwało przeważnie 10-15 minut. Maja urodziła się zdrowa silna i ważyła 3280g, a mierzyła 57cm. Jest mądrą inteligentną 18 miesięczną dziewczynką.

Aniołek82 też myślę, że jeżeli te skurcze są jakieś ewidentne to może idź szybciej. Pewnie dostaniesz No-Spę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba macie racje Mamusie. 🙂 Poczekam do jutra, jak nadal będe miala takie bóle to pójdę do lekarza. Mi tez niby wszyscy mówią, że to normalne bo macica sie powieksza itp, itd. Ale chyba nie wszystko jest spowodowane rosnącą macicą.
Co do USG, to tez juz miałam trzy, takze tu nie ma zadnego limitu. Wszystko zależy od lekarza, jakie ma podejscie, no i oczywiscie od przebiegu ciązy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny wlasnie wrocialam z usg. Maluszek rosnie jak na drozdzach termin mialam na 18 sierpnia a dzis z us wyszedl 12 sierpien bo maluszek ma juz 7,5 cm. Na poprzedniej wizycie dokladnie 2 tyg temu mial niecale 4,5cm. Skakal fikal koziolki i machal raczkami. Bardzo mnie to cieszy bo ostatnie 2 dni mialam bole brzucha i straszne klocia. Ja tez juz mialam z 6 usg. Przeziernosc mialam dzis robiona i wyszla 2,3.Kolejna wizyta za 2 tyg.
Powiedzcie mi jaki malyscie wynik toxo bo mi wyszedl 0,10 i niby wg tych norm ok a powiedzial zebym za miesiac poworzyla na wszelki wypadek a na moim badaniu norma jest do 1,6 wiec nie wiem o co jej moglo chodzic.
Tez jestem ciekawa plci ja marze o dziewczynce ale mysle ze bedzie chlopiec. Maz odwrotnie chce chlopca a mowi ze bedzie dziewczynka. Najwazniejsze aby zdrowe. Imiona dla dziewczynki mamy: Wiktoria, Karolina, Paulina, albo Lena. A dla chlopca mi sie podoba Aleksander mojemu mezowi absolutnie. Natomiast jemu Karol a mi nie bardzo. Wiec musi byc dziewczynka 🙂 Wtedy cos wybierzemy a jak chlopiec bedzie wojna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evelina nie wiem o którą tokso pytasz?
U mnie było IgG 0,191 natomiast IgM 0,07. A na wyniku nie napisali ci czy jest ujemny, wątpliwy czy dodatni?

Pozatym cieszę się że z twoim maluszkiem wszystko dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamuśki po mojej dwudniowej nieobecności...
Co do wizyty kolejną mam ją 22.02 będzie kontrolna po szpitalu, lekarz niby teraz pomierzył , ale mówił że maluszek mały i że nie wie czy pomiary wyjdą 🤔 🤔 🤔Czy oby jak pójdę za dwa tygodnie ie będzie za póżno by zrobić pryzierność i przegrode nosową??

Poza tym drogie koleżanki piszę do Was ponieważ dwie sprawy zawróciły mi głowę.
Podczas wczorajszej kompieli zauwazyłam pojawiające się rozstępy na moich piersiach..Czy u Was też podobny problem na tym etapie już się pojawił? To moja pierwsza ciąża i nie za bardzo wiem czy to nie za cześnie na rozstępy na piersiach??/ 😮 😮 😮 😮
Kolekna sprawa poruszana przez Marte lion to sucha skóra, ale w szczególności na sutkach 🤔
Skóra łuszczy się masakrycznie 😞 😞 😞 😞 Miałyście mooże podobne sytuacje lub słyszałyście coś od kogoś na poruszane tematy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy cię Pati123 w domowych pieleszach.
Co do badania przezierności myślę, że dasz radę. teoretycznie to badanie robi się między 11-14 tygodniem.
Co do rozstępów. Oczywiście jest to możliwe, być może taka Twoja uroda. Ja po dwóch ciążach nie mam ani jednego, a tyję sporo. Nic nie możesz poradzić, jedynie starać się zapobiegać. Stosuj kremy, rób masaże ostrą gąbką, albo szczotką, naprzemienne kąpiele zimo-ciepłe (chociaż ja ich nigdy nie robiłam). Co do suchej skóry ja nie znalazłam sposobu. Potem jak zaczniesz karmić mleko nawilży Ci sutki 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Mi wyszedl taki Igg.Niby jest wg norm ujemny ale kazala poworzyc. Ja tez mam bardzo sucha skore na piersiach az mi schodzi skora mimo ze nawilzam je 2 razy dziennie.
Myślę że nie masz się co martwić. Ale powtórz dla spokojności 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Mamusie, byłam wczoraj na badaniach genetycznych, pani doktor zmierzyła przezierność ale się należałam chyba z godzinę, maluszek jakiś taki niechętny był do badań 🙂 A poza tym stwierdziła że na jej oko to będzie chłopak, ale żebyśmy jeszcze sie wstrzymali z kupowaniem niebieskich ubranek, no ciekawa jestem tego jej oka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milium witamy na naszym wątku 🤪
Evelina cudne wieści jak miło się czyta że kolejne maleństwoo zdrowo rośnie a mamusia jest szczęśliwa 😎
Pati123 super że jesteś już w domku 🙂

Co do suchej skóry - cóż pozostaje nam ją nawilżać kremami i balsamami i obowiązkowo woda mineralna "od środka" 😉 a rozstępy rządzą się swoimi prawami 😞 ja przy pierwszej ciąży smarowałam się różnymi specyfikami i dumna z braku rozstępów pojechałam do szpitala przywitać się z moim maluszkiem no i niestety - po porodzie zostałam "obdarowana" pięknie fioletowymi krechami na udach 😞 😠,ale już w kolejnych ciążach nie pojawiło się nic nowego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...