Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Rozmawiałyśmy ostatnio że część z Was ma problem ze spaniem. Budzicie się, czujnie spicie.. A czy macie głupie bardzo realne sny??? Ja zawsze w ciązy mam takie bardzo intensywne sny. Ostatnio przez całą noc spieszyłam się na pociąg do Berlina 🙃 🙃 🙃 Biegałam po dworcu, próbpwałam znaleźć córki i bagaże i odpowiedni peron... W końcu i tak ten pociąg mi uciekł ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkare 22 radze położyć się i nie szaarżować...a jak ból nie przejdzie i mocno będzie niepokoił zadzwoń do lekarza koniecznie.

karolciakam wiem o czym mówisz z tym wc...ja często jak wracałam z Kielc do rodziców przez Starachowice często miałam awarię na siku....nie chce nawet o tym pamiętać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniołek
Luteina wzmacnia szyjkę macicy,a duphastn wpływa na porawienie ukrwienia macicy i ułatwia zagnieżdzenie bobaska, tak mi lekaz w szpitalu mówił. Lekarz zalecił to bierz i nie narzekaj. Wierz mi przy skracającej szyjce nie ma przelewek . Ja nie miałam możliwości brać luteiny...Od razu musiałam mieć zabeg i nie należał on do najprzyjemniejszych, tak,że lepiej rób jak mówi lekarz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati co do twoich objawów i skurczy to na pewno powodem jest sprzątanie. Ja niby nie mam problemów, ale już nie raz doświadczyłam że jak się przegnie to skurczami dziecko daje znaki!!!!
Leż więc i nie szalej bo jak się wkurzy Maluch to Ci odda po urodzeniu 🙃 🙃 🙃

Co do łożyska nisko na przedniej ścianie to tez miałam w drugiej ciązy, ale wraz ze wzrostem brzuszka wszystko się poprzesuwało na dobre 😉 Więc bardzo proszę się nie zamartwiać.

Martwisz się o męża? że ma dużo na głowie? Na pewno łatwo mu nie jest i potrzebuje twojego duchowego wsparcia, siły i uśmiechu ( a nie czystości w szafie 🥴 ) Z drugiej strony jak pozna wszytkie domowe obowiązku do których dojdzie jeszcze dziecko łatwiej będzie mu zrozumieć ideę podziału i potrzebę pomocy Tobie. U nas było tak, że to ja zawsze wszystko robiłam kupowałam organizowałam ogarniałam dzieci i mieszkanie. W drugiej ciązy mimo że czułam się w miarę dobrze powiedziałam pass 😉 Na początku trudno bylo mu zrozumieć, a później bylo już OK. Kiedy ja wróciłam do pracy on nie pracował i zaczął nawet więcej robić w domu! Także spoko! Taka szkoła ma swoje plusy tylko trzeba okazywac wsparcie!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
Marta ty jako doswiadczona mama wiesz jak wygladaja skurcze??I jeszcze na dodatek chcę mi sie jeść,czyli apetyt dopisuję.
Aneczkare22. Wiesz dla mnie to takie bóle brzucha właściwie podbrzusza, jak przy okresie (dość intensywne). Zazwyczaj są w regularnych odstępach czasu. Kiedy skurcze się nasiały np podczas porodu to odczuwałam je nawet w kroczu.
Jeśli chodzi o bóle brzucha ja takie miałam w tej ciąży. Nawet raz były dość mocne, poszłam wtedy do lekarza i dostałam na nie Buscopan, wcześniej brałam nospę (wtedy nie miałam bólów brzucha, ale miałam plamienia i lekarz podejrzewał, ze od skurczy).
Ostatnio jak dzwoniłam do mojej lekarki powiedziała mi, że będziemy tez nadal kontynuować Duphaston mimo że już nie mam plamień, ale ze względu na te bóle brzuszka ma nadal je brać. Jak i też ten Buscopan. Myślę, że powinnaś poinformować lekarza o swoich bólach.

Tak jak piszą dziewczyny lepiej się położyć. Możesz wziąć Nospę i lepiej skontaktuj się z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolciakam napisał(a):
Rozmawiałyśmy ostatnio że część z Was ma problem ze spaniem. Budzicie się, czujnie spicie.. A czy macie głupie bardzo realne sny??? Ja zawsze w ciązy mam takie bardzo intensywne sny. Ostatnio przez całą noc spieszyłam się na pociąg do Berlina 🙃 🙃 🙃 Biegałam po dworcu, próbpwałam znaleźć córki i bagaże i odpowiedni peron... W końcu i tak ten pociąg mi uciekł ;(
Co do snów to ja już o kilku swoich tu pisałam. Raz śniło mi się że zaczął się poród, miałam skurcze i mąż wiózł mnie do szpitala. W samochodzie odeszły mi wody i dostałam skurczy partych. Mąż odbierał poród w samochodzie hihi... Karetka dojechała jak odcinał pępowinę 🤪 🤪 🤪
A drugi raz śniło mi się że oglądałam swoje dziecko na usg, ale było takie super wyraźne jak film. I mój maluszek miał strasznie długie czarne włosy i ogromne ciemne oczy 😁 😁 😁 Niestety nie pokazał we śnie czy jest chłopcem czy dziewczynką hihi 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje maleństwo stwierdziło że siedzenie jest przereklamowane. i tak mnie od krzyża rozbolała miednica, że musiała zrobić spacerek po budynku... Niestety niewiele pomogło ;(

Co do bóli brzucha i skurczy to ja też mam. Ostatnio częściej w okolicach pachwin, czyli tak jakby od jajników. Czasem jak za szybko idę, lub źle ukucnę to szyjka daje znak 🥴 mam wtedy wrażenie jakby mnie ktoś złapał za szykę i ściaskał ;(
Mówiłam lekarzowi i kazał mi w takiej sytuacji brać nospe, ale zanim o niej pomyśle to przestaje mnie boleć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie brzuszki dopiero teraz znalazłam chwilkę, żeby tu zajrzeć od rana bieganina 🙂 Ale przyjemnie bo słoneczko ślicznie świeci 🙂
Ja też mam ostatnio koszmary- już trzy razy teściowa mi się śniła wrrrrrrr
A jeśli chodzi o gotowe sosy do spaghetti to polecam sos meksykański z łowicza (mmm uwielbiam go i dodaje do wszystkiego makaronowego i ryżowego 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że w większości miast zagościło dzisiaj słońce, miejmy nadzieję, że to już kolejny krok do wiosny 🙂 Wysłałam dzisiaj męża na zakupy, bo jakoś tak ograniczam wyjścia z domu, żeby znowu czegoś nie złapać. Miał wszystko dokładnie i skrupulatnie napisane na kartce (razem z marką produktu i wielkością), ale wiecie co i tak kupił zupełnie inne rzeczy!! Jak to jest możliwe 😁 ale za to zrehabilitował się bonusem w postaci milki łaciatej, którą właśnie prawie całą zjadłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat mężów i zakupów coś wam opowiem 🙂 Mój mąż jest brytyjczykiem i mieszkamy w Polsce od 3 lat. Wprawdzie zna polski, ale wiecie jak to jest na zakupach, wszystko ma swoje nazwy czasem nie często używane. I dla obcokrajowca czasem zakupy bywają trudne 🙂Maja zaskoczyła nas 14 dni przed terminem i już tu pisałam nie wszystko było przygotowane. Niby torba do szpitala spakowana, ale jednak zawsze się coś zapomni, albo weźmie czegoś za mało. Wyobraźcie sobie kiedy ja na liście pisałam mojemu mężowi wkładki laktacyjne Bella (i jak nie było Bella, nie kupił mi innych 🙂 🙂), albo kiedy leżałam w szpitalu majtki jednorazowe, albo podkłady poporodowe hihi. Jak kiedyś wysłałam go po zakupy, jak Majeczka była malutka i napisałam na liście by kupił szampon do włosów dla starszej córki. Napisałam szampon nivea baby, a w nawiasie zapobiegawczo wypisałam kilka rodzajów rumiankowy, nadający połysk, do włosów wrażliwych w razie gdyby nie było jednego by kupił drugi. I wiecie co kupił wszystkie 😁 😁 😁 Emilka miała szamponu na ponad pół roku hihi 😁 😁 😁 ba prawie na rok 😁 😁 😁
Potem było już coraz lepiej. Praktyka czyni mistrza 😁 😁 😁

PS. A my się zajadamy nutellą ze słoika 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kiedyś mojego męża poprosiłam żeby mi kupił podpaski, bo strasznie mnie bolał brzuch i nie byłam w stanie sama się do sklepu wybrać- wszystko mu wytłumaczyłam różowe bella cienkie ze skrzydełkami- no i kupił takie duuuże na noc i fioletowe heheh ale on twierdził że to przecież róż 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martha napisał(a):
Widzę, że w większości miast zagościło dzisiaj słońce, miejmy nadzieję, że to już kolejny krok do wiosny 🙂 Wysłałam dzisiaj męża na zakupy, bo jakoś tak ograniczam wyjścia z domu, żeby znowu czegoś nie złapać. Miał wszystko dokładnie i skrupulatnie napisane na kartce (razem z marką produktu i wielkością), ale wiecie co i tak kupił zupełnie inne rzeczy!! Jak to jest możliwe 😁 ale za to zrehabilitował się bonusem w postaci milki łaciatej, którą właśnie prawie całą zjadłam 😁


hahaha faceci tak mają 😁
Ja ostatnio leżałam z córką w szpitalu -miała nieszczęśliwy wypadek i zapisałam mężowi wszystko na kartce jakie potrzebne rzeczy ma wziąć to i tak nie zabrał mi kapci, koszulki....dobrze że długo nie leżałyśmy więc się bez tych kapci przemęczyłam a koszulkę kupił mi w sklepie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, ja dopiero po pracy, tylko co weszłam 😞
Byłam dziś na USG i dzidziuś nieźle rozrabiał, chyba będzie miał ADHD bo odbijał się między jedną a drugą ścianą macicy 🙂 Nie wiadomo jeszcze jaka płeć ale pan powiedział że coś tam dynda, ale nie wiadomo czy to pępowina czy coś innego 😆
No i też mam przodujące łożysko, ale na razie nie kazał się martwić bo mówił że do 18 tygodnia jeszcze wszystko może się zmienić i mam nadzieję że tak będzie, ale mam nic ciężkiego nie podnosić, bo może to wywołać plamienia, ale funkcjonować mogę normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie dziewczyny mam pytanko. Czuję czasem taki prąd przechodzący przez brzuch. Nie wiem co to jest. Myślę czasem, że to maluszek daje mi znać. Dzieje się tak zazwyczaj kiedy gwałtownie się schylę. A takie prądy pojawiły się dokładnie od momentu kiedy poczułam też pierwsze ruchy. Ale boję się też że to jakieś skurcze.
Co myślicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion a gdzie czujesz te prądy?
Może to tylko aktywność Maluszka i wszystko co z tym związane 😉
Kiedy masz następną wizytę?

Odebrałam dziś morfologię i mocz, wszystko ok
choć widać ewidentną tendencję spadkową
erytrocytów, hemoglobiny i hematokrytu...
Trzeba się zabrać za produkty z żelazem żeby za szybko jakaś anemia się nie pojawiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Mapa przez brzuch, tak poniżej pępka i zawsze gdy gwałtownie się schylę. Są jednorazowe, nie trwają długo. Wizytę mam za 2 tygodnie.


Marta a może to wynik tego że cały brzuszek rośnie 😉 Jeśli się schylasz to coś tam uciskasz, może jakiś nerw który powoduje ten prąd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem,
spałam jak suseł w dzień i teraz zasnąć nie mogę. Jak zwykle czytam Wasze posty i znowu widzę, że pewne rzeczy nie są u mnie czymś dziwnym, niepokojącym. Byłam w poniedziałek u mojego gina i też mam łożysko przodujące (na razie). Lekarz też mówi, że to się zmieni do następnej wizyty za 4 tyg. Na to liczę. co do pobolewania brzucha też tak mam, zwijam się wtedy w kłębuszek na łóżku i przechodzi. Pracę mam siedzącą, więc jak mnie złapie w pracy to podkulam nogi i też jest ok.
Męczy mnie natomiast nieżyt nosa i krwawienia z nosa. Kilka tygodni temu nabawiłam się problemów z zatokami. Po podleczeniu jest lepiej, ale kilka razy dziennie zatyka mi nos i za chwilę pojawia się krew. Gdyby nie aerozole na bazie wody morskiej chyba bym się wykończyła. Teraz muszę mieć aerozole cały czas przy sobie, bo jak nie odblokuje nosa pojawia się krew i zatokowy ból głowy. Masakra!

Śpijcie i o teściowej nie śnijcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry

Ja też jak smarkam to razem z krwią, mówiłam lekarzowi i powiedziała że to normalne w tym momencie ciąży i żeby się tym nie martwić.

Ja dziś słodko spalam w końcu, trochę spraw się u mnie wyjaśniło więc dlatego lepiej. Dziś do pracy mam na 11.00 ale za to do późna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...