Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie sierpniowe mamusie. ja mam termin na 18 sierpnia, to moje pierwsze dzieciatko w zwiazku z tym bardzo duzo musze sie nauczyc. mam nadzieje ze moge do Was dolaczyc i w razie czego liczyc na pomoc? z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiem ze temat ruchow dziecka juz byl wiele razy poruszany ale mnie zastanawia czy dobrze odbieram to co czuje. jestem w 17 tyg i 5 dniu ciazy.w 13 tyg poczulam takie babelki, pozniej powtorzyly sie one dwa razy 16 tyg, trwaly kilka sekund. wiem ze 13 tydz to bardzo wczesnie.na dodatek codziennie po kilka razy mam wrazenie jakby cos od srodka rozpychalo mnie w róznych czesciach brzucha.nie wiem czy to przez to ze wszystko mi sie rozciaga czy to maluch kopie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przypuszczam że każda z nas ma ten sam problem: z jednej strony na legalu możemy sie objadać z drugiej aż strach jeść za dużo bo później tylko będzie płacz. sama to przeszłam przy I ciąży i teraz sobie obiecałam że więcej niż poprzednio nie przytyje, ale boje sie sprawdzić ile przytyłam na tym samym etapie w poprzednio. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja przed ciaza schudlam 19 kilo i bylam juz na prawde szczupla, teraz, po 4 miesiacach wskoczylo mi juz 9.niby spodziewalam sie efektu jojo bo po roku diety inaczej byc nie mogla i staram sie racjonalnie odzywiac ale niestety kilogramy wskakuja. a najciekawsze jest to ze oprocz biustu i brzucha nic mi nie przytylo. spodnie nosze sprzed ciazy fakt ze wszystkich guzikow dopiac nie moge ale w biodrach i udach nadal sa dobre. dodam ze brzuchol juz teraz mam pokazny i czesto ludzie mysla ze to juz jakis 6 miesiac a nie 4. az strach pomyslec co bedzie poźniej 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka to w 13 tygodniu ci nie powiem, bo jeśli to twoja pierwsza ciąża to naprawdę by było bardzo wcześnie. Ale co do tego teraz "rozpychania się" to jestem pewna, ze to dzidzia. Ja mam tak od 14 tygodnia, ale to też moje trzecie dziecko, więc i ruchy czuje się szybciej. Dziś już dostaje kopniaczki.

Co do wagi to ja już tu się rozpisywałam 🙂 Ja w każdej ciąży mam +20kg, ale nie mam problemów, szybko wracam do wagi sprzed ciąży 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja schudłam 3 kg w I trymestrze, teraz już to nadrobiłam i przytyłam 1kg. w ciuchy sie nie wciskam bo mi szkoda porozciągać, a ciążowych mam dużo bo dostała w spadku po koleżankach a poza tym moja siostra ma sklep z ciuszkami m.in. ciążowymi i mi co jakiś czas podrzuca kilka sztuk. brzuszek mam taki fajny zgrabny na razie, że sama sie nim chwale, wiem, że pod koniec ciąży będe nim zmęczona ale cóż.Nogi mi nie przytyły, tylko biust uróśł 🙂 no i brzusio. Teraz zaczął sie najfajniejszy okres ciąży i sie nim ciesze i chwale jak mogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową Mamusię 🙂

Jeśli chodzi o ciśnienie, ja też przed ciążą miałam zawsze bardzo niskie, a w tej chwili sytuacja zrobiła się nieco groteskowa 😉 - w domu jak mierzę mam ok. 110/65, a jak idę o lekarza to na poprzeniej wizycie miałam 141/86 a na ostatniej 137/95. Dziwna sprawa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A po mnie właściwie nie widać, że jestem w ciąży. Od początku przytyłam ok. 1kg ( nie miałam nudności i nic nie schułam na początku ciąży), biust urósł mi minimalnie, brzuszek nie wygląda na ciążowy mam tylko na nim jakby dodatkową warstewkę tłuszczyku. Mieszczę się w swoje ubrania sprzed ciąży, jednak kilka dni temu zaczęłam nosić spodnie z panelem, bo jak siedziałam w zwykłych to uciskały mi brzuszek. Ale póki co te ciążowe zjeżdżają mi z bioder 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja podobnie jak niektóre z was. Przez pierwsze 3 miechy nie przytyłam w ogóle.Nawet schudłam 1 kg,teraz już go nadrobiłam i doszły jeszcze 2kg. Brzuszek już sporawy,przynajmniej ja go dobrze widzę,inni nie koniecznie hehe.Cała raczej nie przytyłam,ale piersi mam jak balony (mąż dawno ich nie widział i jak wczoraj zobaczył to aż się za głowę złapał 😲,w sumie zawsze były spore,
C rozmiar.Aż boje się myśleć co będzie pod koniec ciąży i przy karmieniu jak tak dalej będą rosły.Chodzę też w ciuszkach ciążowych,bo w innych brzuszek mi uciska,wszystko dostałam po siostrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i ja mam wręcz przeciwne skojarzenia co do Ań i Agnieszek 🙂
Szczęśliwe, poukładane i rodzinnie i zawodowo 🙂
Ale też mam tak, że imiona kojarzą mi się z konkretnymi osobami
i tak np Kinga mimo, że bardzo mi się podoba definitywnie odpada 😉

karolcia12345i i Eleeza
co do ciśnienia jest coś takiego jak syndrom białego kitla 🙂
Nic się nie martwcie.
Chodzi o to, że sam widok lekarza wywołuje podświadomie stres
i ciśnienie skacze 😉
Tym bardziej jak idziecie z nastawieniem "musi być niskie"
Ja mam zawsze u lekarza ok 130/80 -zawsze!
A też jestem niskociśnieniowiec 😉
Mierzę codziennie w pracy i zawsze mam niskie 😉
...nawet jak ktoś mnie wkurzy 🙃

Paninka witaj Mamusiu 🙂
Cuuudnie, że dobrze się czujesz!

malstep
jesteśmy rówieśniczkami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion ale kompletnie zieloniutkie jeśli chodzi
o rodzenie i wychowywanie dzieci -przynajmniej ja 🙃

Ja właśnie zjadłam obiadek i odpoczywam 🙂
Pisałyście o tym wcześniej i też mam podobnie...
czuję się po prostu wykończona po pracy 🤢
W tym tygodniu to już w ogóle...może to już przesilenie wiosenne...
Słoneczko piękne, wietrzyk zdradliwy.
W autobusach i tramwajach ukrop...ehh
Chciałoby się na wolne...

Aha, wyniki odebrałam i jest czyściutko 😁
Cieszęęęęęęęęęę sięęęęęęęęę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa. No cieszę się z tobą że wszystko dobrze 🙂
Hihi ja jak patrzę na moja kartę ciąży i widzę wiek ?? i napis ciąża IV, to śmieję się sama do siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wy to dziś szalejecie na tym forum- nadążyć nie można 🙂
Witam nową mamusię- piszę to wszystkim na tym forum mamy tyle specjalistek, że nie ma problemy nie do rozwiązania, dziewczyny fajnie wszystko wytłumaczą 🙂
Położna ostatnio stwierdziła, że ja cały czas mogę chodzić w ciąży bo mam ciśnienie idealne (raz mi je trochę podniosła pytając o teściową :P)
Jeśli chodzi o imiona to na tą chwilę mamy Jasia albo Szymona, ale to się pewnie zmieni. Ogólnie odpuściliśmy sobie kombinowanie nad imionami do momentu, aż dowiemy się czy mamy chłopca czy dziewuszkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i nastepna mamusia do Nas dołączyła. 🙂 Witamy, witamy. 🙂
Mi narazie na tych czterech kilach na plusie waga stanęła, ale tez mam mniejszy apetyt niz na poczatku. Albo tak juz do niego przywykłam, ze dla mnie to norma 😜 😜 😜 😜
My mamy dzisia fazę na rożka truskawkowego, tylko nikomu nie chce sie iśc do sklepu. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...