Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

malstep napisał(a):
hej brzusie kochane 🙂
Tak poczytałam co pisałyście o tym płaceniu przez Zus,i jeśli ktos wie to niech mi wytłumaczy.Od kiedy ZUS płaci a nie pracodawca,bo ja jestem na zwolnieniu od 1 stycznia,czyli 4 misiące i 4 wypłaty na kazdy koniec miesiaca mi juz przyszły bez żadnych opóźnień.Czy to mozliwe że płaci mi już dawno ZUS a ja nawet o tym nie wiem.Nic nie podpisywałam,a Foga mówiła że coś musiała podpisywać do ZUS-u. Foga i Jo-aneczka od kiedy jesteście na L4,bo to chyba wy pisałyscie ,jeśli nic nie pomyliłam 🥴


malstep ja jestem na L4 od końca stycznia i tez nic nie podpisywałam.A co do wynagrodzenia tak jak wczesniej pisałam mam przelewane w terminie.Z tego co wiem to pracodawca płaci przez miesiąc ,apotem kase przelewa ZUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja jestem na zwolnieniu od grudnia. Teraz mi juz jakis czas placiz us zaczyna chuba placic po 30 dniah ciaglego zwolnienia. Wiem ze mi placi zus bo bylam u ksiegowej i powiedziala zebym pilnowala teraz terminowosci przynoszenia zwolnien do pracy bo zus sie czepia ale przelew dostaje jakby z konta pracodawcy. Wiec moze zus placi pracodawcy a pracodawca przelewa tobie.....Nic nie podpisywalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
hej brzusie kochane 🙂
Tak poczytałam co pisałyście o tym płaceniu przez Zus,i jeśli ktos wie to niech mi wytłumaczy.Od kiedy ZUS płaci a nie pracodawca,bo ja jestem na zwolnieniu od 1 stycznia,czyli 4 misiące i 4 wypłaty na kazdy koniec miesiaca mi juz przyszły bez żadnych opóźnień.Czy to mozliwe że płaci mi już dawno ZUS a ja nawet o tym nie wiem.Nic nie podpisywałam,a Foga mówiła że coś musiała podpisywać do ZUS-u. Foga i Jo-aneczka od kiedy jesteście na L4,bo to chyba wy pisałyscie ,jeśli nic nie pomyliłam 🥴


Malstep,
ty już dostajesz kasę z ZUS-u. Na pracodawcy ciąży ten obowiązek przez ok 30 dni (dokładnie nie pamiętam ilości tych dni) potem zasiłek wypłaca ZUS.
Według mnie nic nie musiałaś składać do ZUS-u - rozliczenie robi za ciebie zakład pracy i przesyła komplet dokumentów.
I myślę, że fizyczne przelewy też może ci robić twój pracodawca, który następnie rozlicza się z ZUS-em.
Mój przypadek jest inny bo ja mam swoją działalność a nie umowę o pracę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Witajcie dziewczyny w ten słoneczny dzień 🙂 widzę że poranna kawa już była. 🙂
jo-aneczka to napisz jak dostaniesz wyniki
agat19 a bierzesz clexane czy cos innego?


Jolajola, na pewno napiszę. A co się dzieje w twoim przypadku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika co do Zgagi to nie pomogę,bo nigdy jeszcze nie miałam,ale dziewczyny to weteranki więc na pewno zaraz coś zaradzą 🙂
A Ty Martusiu nasza nie przemęczaj się za mocno,po wszystkie siły potracisz,trzeba się oszczędzać,bo potem dzidzia wyssie z Ciebie wszystkie soki,a jak Ty taka chudzina nawet po porodzie to co ta dzidzia z ciebie wyssie .Nie będzie miała juz co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dziewczynki 30 stron do przeczytania...... i sama nie wiem co miałam napisać.
Agat te kłucia chyba jednorazowe były (na szczęście) bo dzisiaj nic się nie dzieje.
Na obiad chińszczyzna
A teraz biorę się do pracy bo mąż mnie goni 😜

A pogoda prześliczna u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny wiem że ten temat był już poruszany nie raz ale spytam 😜 co sądzicie o dzienniczku dnia i nocy maluszka? może któraś z Was ma? Nie wiem czy kupić a teraz są 40% taniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi płaci zakład pracy i mam z tym co miesiąc przeboje. Przed świętami nie dostałam wypłaty bo mnie nie uwzględnili przy rozliczeniu. Taka byłam zła jak nie wiem, bo to kolejny już raz. Ja na zlecenie pracowałam więc musiałam dobrowolnie się zgłosic do ub. chorobowego i składki potrącali mi z mojego wynagrodzenia. Tzn myślałam, że potrącają a oni zagubili zgłoszenie i pobrali tylko za jeden miesiąc. U mnie to w ogóle pomieszanie z poplątaniem. Pier...niczek w firmie jest i teraz to sobie tam zadzwonię i zapytam czy im się wszystkoza zgadza. Umowę mam do końca maja, potem zus do porodu ma płacic, ale to wiem od znajomej księgowej bo firma moja nie powie nic. Nawet o możliwości przystąpienia do dobrowolnego ub, chorobowego nic nigdy nikomu nie powiedzieli. Sama się tym zainteresowałam i mam chociaż tyle dobrego, że do porodu pieniążki będę dostawac a, że z przebojami to inna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze sobie przypomniałam o bólu kręgosłupa bo taki temat był poruszany. Mnie kręgosłup prawie cały czas boli ale to od siedzenia i schylania się 🤢 ostatnio jak byłam na wizycie to powiedzialam o tym bólu mojej lekarce powiedziała że jeśli to by nie było od siedzenia tylko takie nagłe bóle to może być objaw przedwczesnego porodu 😮 dlatego dziewczyny uważajcie na siebie i proszę nie lekceważyć takich boleści !
Buziaczki uciekam bo szef co chwile do mnie zagląda a nie chcę by mnie przyłapał na brzuszku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie czasami boli kregosłup.
Puszczam babelkowi muzyczke i chyba się zrelaksował hihihi 🙂A oprócz tego to mój kot usnął przy tej muzyce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka napisał(a):
Andzelika ja na zgagę od piątku biorę Maalox i przesypiam noce normalnie. Nie opuszczała mnie od ponad miesiąca, Pomagało mleko i nic więcej, ale i mleka już chyba za dużo było bo zaczęłam nim wymiotowac.

Ja mleka za chiny nie wezmę do ust, nie cierpię więc pozostają tylko te tabletki 🙃 🙃

A ta w ogóle to ta zgaga przez to, że dziecku włoski rosną hehe? Tak mi mama powiedziała, a ja nigdy zgagi nie miałam wcześniej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale sięwkurzyłam dziewczyny 😞
mąż w sobotę był na treningu,jakieś tam sztuki walki czy coś.I wrócił do domu z opuchnietym małym palcem u ręki.I smarował sobie to jakaś maścią,ale opuchlizna nie znikała.No i dzisiaj pojechał normalnie do pracy.I wraca za godzinę z reką w gipsie 😞 pewnie go bolało ,ale sie nie przyznał i nic nie powiedział że na pogotowie jedzie.okazało sie że palec złamany,a reke musieli włożyć całą w gips. Załamka ,mam tylko nadzieję że bedzie mógł normalnie pracować,to na szczęście lewa ręką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
Kornelka napisał(a):
Andzelika ja na zgagę od piątku biorę Maalox i przesypiam noce normalnie. Nie opuszczała mnie od ponad miesiąca, Pomagało mleko i nic więcej, ale i mleka już chyba za dużo było bo zaczęłam nim wymiotowac.

Ja mleka za chiny nie wezmę do ust, nie cierpię więc pozostają tylko te tabletki 🙃 🙃

A ta w ogóle to ta zgaga przez to, że dziecku włoski rosną hehe? Tak mi mama powiedziała, a ja nigdy zgagi nie miałam wcześniej 😁


Andzelika ja w 1 ciąży tez miałam zgagę potwora tak od 6-7mca i moja mała urodziła się z bujna czupryną 🤪 a ta chyba łysa będzie bo żadnej zgagi nie mam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie

Moja obecność na forum od dłuższego czasu ogranicza się do dłuuugiego nadrabiania zaległości i napisania jednego postu 😞
Ehhh....ciągle coś. Ostatnio włączył mi się syndrom wicia gniazda, mężowi chyba też, bo cały czas kupujemy meble, dodatki i urządzamy nasze "M" od nowa, tzn. tak żeby na tym naszym małym metrażu było jak najbardziej funkcjonalnie 🙂
Wczoraj przeprowadziłam nas do nowej szafy i zdemontowaliśmy starą a mąż złożył przewijak i powiem Wam, że wygląda ślicznie, nie byłam do końca przekonana czy będzie nam pasował, ale jest super 🙂
W najbliższym czasie pewnie złożymy też łóżeczko 🙂

Mapa- uszy do góry, będziesz miała teraz dużo czasu na odpoczynek i przygotowania do powitania Maciusia 🙂
Uważaj na Was i się oszczędzaj 🙂
Solidaryzuję się z Tobą "w glukozie" też muszę ją zrobić na tym tygodniu 😉

K8_ online ślicznie wyglądasz 🙂

Co do wagi Maluszków- to moja Liwia na ostatnim usg w 25t 6d ważyła 765g (+/- 112g) i wagowo niby była "młodsza" o 5 dni.

Jeśli chodzi o wypłatę z ZUS-u to ja dostałam pierwszy raz 2 maja ( za ostatnie kilka dni marca i za kwiecień), czyli całkiem nieźle, jedyny minus to,że nie przelali mi na konto a wysłali przekazem pocztowym 😠

Co do wagi to się "rozkręcam" + 4,5kg 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry

Piękna dziś pogoda, chyba wszędzie 🙂
Ja dopiero wstaję (dziewczyny uczcie się ode mnie lenistwa 😜 )
Najpierw śniadanko, potem spacerek, potem obiadek.
Widziałam właśnie w tv jak jedzą polską zapiekankę, taką z budki,na długiej bagietce z serem i pieczarkami 😜 Mniaaam
Chyba sobie dzisiaj zrobię.

Daniela dobrze, że już wszystko ok 🙂
Malstep a to pech z tym Twoim mężem. Dobrze, że to lewa ręka. A pewnie nie chciał Ci powiedzieć, bo nie chciał Cię martwić. Mój też tak ma. Broniłby mnie przed całym złem tego świata i zmartwieniami ☺️

MIŁEGO DNIA DZIEWCZYNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Kornelka napisał(a):
Andzelika ja na zgagę od piątku biorę Maalox i przesypiam noce normalnie. Nie opuszczała mnie od ponad miesiąca, Pomagało mleko i nic więcej, ale i mleka już chyba za dużo było bo zaczęłam nim wymiotowac.

Ja mleka za chiny nie wezmę do ust, nie cierpię więc pozostają tylko te tabletki 🙃 🙃

A ta w ogóle to ta zgaga przez to, że dziecku włoski rosną hehe? Tak mi mama powiedziała, a ja nigdy zgagi nie miałam wcześniej 😁


Andzelika ja w 1 ciąży tez miałam zgagę potwora tak od 6-7mca i moja mała urodziła się z bujna czupryną 🤪 a ta chyba łysa będzie bo żadnej zgagi nie mam 😁 😁


😁 😁 😁
W pierwszej ciąży na zgagę jajecznica mi pomagała 🙂 ale takiej jak teraz to nie miałam. Fakt, że córka długie włoski miała. Teraz też tak mi mówią, ale to by musiały by mega dłuuuugie 😁 A jeszcze teraz skojarzyłam, że tata sobie czuprynę zapuszcza a na moje prośby, żeby nie zapuszczał mówi tonem małego dziecka,, Nie kłócmy się, niee'' To ja dwóch hipisów będę miała, o matko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malstep- a może go ten palec tylko troszkę bolał, bo ja w wielką sobotę zmasakrowałam sobie palec u stopy ( zmiażdżyłam paznokieć i złamałam palec) i powiem szczerze, że bolało tylko parę godzin a później już nie ( a palec ciągle mam spuchnięty, no i miałam zdejmowany paznokieć przez chirurga). Może złamania małych kości są mniej bolesne?

Andżelika- ja też nigdy nie miałam zgagi a od kilku tygodni strasznie mnie męczy ( mój mąż nazywa ją pieszczotliwie LADY ZGAGA 😁 😁 😁 ) a na usg 4d widzieliśmy wyraźnie, że Mała ma włoski ( zauważyłam bo ma bardzo specyficzną linię zarostu włosków, po tatusiu 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam opracowanego patentu na tą cholerną zgagę, ale muszę wynaleźć 😠 😠 Nawet nie wiedziałam, że to takie nieprzyjemne. 🤢 No ciekawe, jak u mnie te włosy rosną, bo nie widziałam 🤨 W czwartek się okaże hehe 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja przez godzine zdarlam farbe z polowy jednej gornej listewki 😮 😮 i na szczescie przyszedl moj tesc zlota raczka zobaczyl to powiedzial ze w takim tempie to 3 miesiace mi nie wystarcza poszperal przyniosl jakis spray psiknal i wszystko samo zlazi 🤪 🤪 🤪 super bo juz zalamka mnie dopadala jak widzialam jak to idzie!!! ide teraz konczyc dzielo!!!
co myslicie o czekoladowym lozeczku? taka mleczna ciepla czekoladka... moj tata powiedzial ze jak trumna bedzie a tesciowa twierdzi ze lozeczko powinno byc biale 😮 a ja chce ciemne i sliczna jasniutka posciel dla kontrastu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...