Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Andzelika napisał(a):
Crazy dzięki info 🙂 🙂 🙂 A Maxi Cosi, racja najlepsze foteliki 🙂 🙂
Jo-aneczka ja właśnie spacerówkę na wiosnę potrzebuję i to taką jakąś porządną, bo z tej mojej jak wiesz nie będę korzystała. A zapp faktycznie parasolka, teraz właśnie jest extra który się rozkłada, ale myślę, że nie jest tak praktyczny. 🙂
Marta cudne dziewczynki 😘 🙂 🙂 🙂


Wiem Andzelika, pamiętam, że pisałaś, że ta którą dostałaś niezbyt ci pasuje. Pisałaś też, że twoja gondola jest duża, więc mały prawdopodobnie przejeździ w niej całą zimę 🙂
Ja osobiście dla dziecka kilkumiesiecznego wolałabym kupić spacerówkę na nieco większych kołach, niż ma np.Zapp - zarówno tobie jak i maluszkowi będzie po porostu wygodniej.
Ja mam opory przed nabyciem wózka na małych kółeczkach, ale może po prostu nie mam z nimi doświadczenia więc podświadomie je neguję.
Dlatego wydaje mi się, że Buzz czy inne wózki do niego podobne mogą lepiej spełnić oczekiwania twoje i dziecka.
Są lekkie, sprawnie się je składa i rozkłada, mieszczą się do bagażnika każdego samochodu itp.
No a jeśli jeszcze babcia funduje taaakie becikowe, to możesz moja droga poszaleć 😁 🙃 🤪
A jeśli jednak zależy ci na wózku parasolce to podobno rodzice sobie bardzo cenią McLarrena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

marta-lion napisał(a):
ann5353 napisał(a):
marta-lion śliczne zdjęcie dziewczynek 🙂

Dziekuję 🙂 To z dzisiaj z przedstawienia 😎 😎 😎


A jak się udało przedstawienie? Pochwal się po powrocie ze spaceru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta-lion dziewczynki są prześliczne 🤪
My już po spacerku 🙃 i obiadek wstawiony,trochę ogarnięte w domku i teraz będę usypiać smyka...
Co do pieluch to z Bartkiem zużyłam w szpitalu Bella Happy 1 (zostało oczywiście trochę do domu) i chyba jedną megapaczke pampersów 3-6 kg,ponieważ Bartoś urodził się 3640g i miał grubaśne uda to szybko przeszłam na 4-9kg...
Co do naszej wagi 😮 🙃 🙃 dziewczyny nie dołujcie się 😎 wszystkie jesteście drobniutkie i szczuplutkie a przecież nasze skarby muszą gdzieś "mieszkać",do tego jesteście młodziutkie i z doświadczenia Was zapewniam że szybciutko wrócicie do swoich kształtów 😁 😜 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo-aneczka parasolka właśnie nie za bardzo, bo to jak napisałaś dla większego dziecka. A takie pół roczne to musi mieć troszkę bardziej komfortowe. Mi się też ten podoba http://allegro.pl/spacerowka-mp-peg-perego-ora-nowy-polecam-i1614692713.html po mojej siostrze będę miała taki tylko żółty http://allegro.pl/britax-verve-plus-czerwony-i1630228742.html ale on się nie rozkłada też. I jeszcze ten jest fajny http://allegro.pl/wozek-spacerowy-britax-vigour-4-tanio-w-wa-kurier-i1625204784.html . 🙂 🙂
A Ty Jo-aneczka powinnaś recenzję pisać do wózków hehe 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 napisał(a):
Pati123 napisał(a):
lydzia cena spoko 🙂
Tam gdzie ja znalazłam wózek jedo Fyn 4 DS 2 w 1 - 1299 i fotelik Maksi Cosi Kabrio Fix 451 zł więc suma wychodzi porównywalna. Gdy się chce inny fotelik to wychodzi około 150 zł taniej. Przesyłka jest gratis.


To już zamawiasz?? Jaki masz czas oczekiwania i który kolorek wybrałaś ??
100 pytań do 😜


Na razie obserwuje chce zamówić na koniec czerwca przed pójściem do szpitala...
Kolorek wózeczka wybrałam 187, a fotelika Purple Blossom się nazywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
Crazzzyyy napisał(a):
Co do Quinny to to jest spacerówka ktore wysłałaś tu sa wszystkie
http://www.quinny.pl/
Ja kupuję buzza mam juz fotelik...teraz kupie stelaz i resztę..jak mi kumpela pokazała jak wygodny i funkcjonalny jest to sie zakochałam lekki sam sie rozkłada no po prostu rewelacja..Drogi ale wart ceny...fotelik pyk pyk i montujesz na stelaz wygoda nieziemska..a ja jakbede leciec do Polski tylko wezme fotelik samochodowy z nim 🙂

on się rozkłada na plasko yzn spacerówka...co do gondoli to sama nie wiem czy bede uzywała bo mi wygodniej z fotelikiem dla dzidzi..mam szanse kupienia go po atrakcyjnej cenie wiec czemu nie 😉

Crazzzyyy, ty to jeszcze pomyśl nad buzzem. Jest rzeczywiście bardzo ładny, ale ma zasadniczą wadę - stosunkowo niedużą gondolę i spacerówkę bez możliwości rozłożenia na płasko.
Niestety oznacza to, że maluszek wyrośnie z gondolki a może jeszcze nie być gotowy do jazdy spacerówką 😞
Mówię to z własnego doświadczenia bo mam ten wózek.
Moja córka jeździła spacerówką buzza prawie 3 lata i wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z tego wózka.
Miałam nadzieję, że teraz dokupię tylko gondolkę i dalej będzie nam służyć.
Niestety, gondola jest wąska i dość krótka więc w ekstremalnym przypadku, jeśli dzidziuś jest rosły, starcza na 3 miesiące (mimo, ze producent pisze, że starcza na 6 miesięcy to w praktyce się to nie sprawdza, a już w szczególności w miesiącach jesienno zimowych).
Wierz mi, przepatrzyłam wszystkie fora z opiniami na ten temat 😮 bo zależało mi na wykorzystaniu tego wózka.
No a 3-miesięczne dziecko nie siada samodzielnie więc nie może jeździć spacerówką.
Moja pierwsza córka zaczęła siadać bardzo późno bo mając dopiero 7 -8 miesięcy, więc widzisz, że może to być spory kłopot.
A na chwilę obecną nie masz pewności jak to będzie z twoim maluszkiem, czy będzie drobny czy duży, czy zacznie siadać mając 5 czy 8 miesięcy.
Nie chcę cię zniechęcać do tego wózka bo ogólnie jest świetny, ale w pewnych warunkach może się okazać bublem nr 1.
Ja się przestraszyłam takiej niedogodności i zdecydowałam się na kupno drugiego zestawu. A buzza będę miała na wypady weekendowe - nie będę musiała taszczyć wózka w bagażniku jak będziemy wyjeżdżać w góry 😉

Przy okazji Andzelika, zastanów się czy buzz nie byłby lepszym rozwiązaniem niż zapp (zappa też znam z autopsji, choć krótka to znajomość 😉)
Zapp jest alternatywą dla wózka - parasolki - jest dobry dla starszych dzieciaków, którym nie chce się chodzić. Jest bardzo lekki i składa się do maleńkich rozmiarów.
Przy czym nie jest zbyt komfortowy (jazda tylko w pozycji siedzącej, chyba że producent coś w tej kwestii zmienił w ostatnich latach).
A buzz ma kubełkowe siedzenie, można je odchylić do tyłu, ale wtedy jednocześnie nóżki się unoszą - dla siedzących dzieci to bardzo dobra i ergonomiczna postawa, ale niewskazana gdy dzidziuś samodzielnie nie siada.



No własnie ja chce buzza ...Ja juz sobie przemyślałam wszystko widzisz...ja mam drugi wózek masywny od bratowej ..jest super wygodny -dla dziecka --ale ciezki jak ch*** 20 kg! a ja mam w planie lot do Polski w grudniu na pare miesiecy wiec zabiore buzza stelaz z fotelikiem samochodowym bo innej opcji sobie nie wyobrazam...o gondoli wiem ze mała...nie chciałam jej dokupować ale mam mozliwośc kupna buzza w super stanie za dobre pieniazki ze spacerówka gondola i wszystkimi pierdołami wiec czemu nie.... ja jestem po operacji kregosłupa i nie mam zamiaru sie gimnastykować wiec buzz mi pasuje a spaczerówka w razie W sie odchyla do tyło na płasko 😉 Ale dieki za cenne rady :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta śliczne te twoje kobietki 😉 Pisz jak było!!!!!!!!!???????????

Muszę Wam powiedzieć o dzisiejszej nowinie! Mój brat będzie tatusiem 😉 Także dziadkom wnuczki się mnożą!!!!!!!!!! Trochę mnie to przeraża bo mają już 11 letnią córkę - moją chrześnicę i dziwni z nich rodzice! Trosiuniu nadopiekuńczy, z chorą miłością, ale tez troszkę małą odpowiedzialnością!

Zazdroszczę że macie porządki za sobą - ja się właśnie nastrajam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
Jo-aneczka parasolka właśnie nie za bardzo, bo to jak napisałaś dla większego dziecka. A takie pół roczne to musi mieć troszkę bardziej komfortowe. Mi się też ten podoba http://allegro.pl/spacerowka-mp-peg-perego-ora-nowy-polecam-i1614692713.html po mojej siostrze będę miała taki tylko żółty http://allegro.pl/britax-verve-plus-czerwony-i1630228742.html ale on się nie rozkłada też. I jeszcze ten jest fajny http://allegro.pl/wozek-spacerowy-britax-vigour-4-tanio-w-wa-kurier-i1625204784.html . 🙂 🙂
A Ty Jo-aneczka powinnaś recenzję pisać do wózków hehe 🙂 🙂


Hi, hi, ja po prostu miałam okazję korzystać z buzza i zappa, więc się teraz wymądrzam 😉
A z tych wózeczków, które wyżej pokazujesz to mi się podoba ten trzeci - i to bardzo. I to koniec recenzji 😉
Buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć brzuszki
A ja nie dawno wróciłam z zakupów,i skończyłam robic obiad.Co do wózków,to ja sie n ie wypowiadam,bo nie jestem w ogóle zorientowana.w piatek mąz ma urlop,wiec pojezdzimy troszke po sklepach i zobacze czy cos mi sie podoba 🙂
aasia fajnie, że dzidzia zdrowa i wszystko jest ok
No i dobrze,że z nasza madzia jest ok 🙂
A dzis mam wilczy apetyt,non stop bym jadała.Mój mąz to sie cieszy,ze mam apetyt i ze brzuszek rośnie 🙂Po porodzie będe przejmować się zbednymi kilogramami,a na razie mi to nie przeszkadza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawienie sie udało. Milka dobrze śpiewa więc nadrabia za całą klasę hehe 🤪 🤪 🤪
A Maja hehe nie chciała oglądać tylko uczestnczyć 🤪 🤪 🤪 I robiła za choreografa 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy, a to co innego. Jeśli masz w zapasie wózek po kimś, to nawet jeśli przejściowo będziesz musiała zrezygnować z użytkowania buzza to nic złego się nie stanie;.
Gorzej jakbyś wydała 3 tys złotych na coś co nie spełni twoich oczekiwań 😉
W takim razie kupuj i życzę miłego użytkowania.
Ze spacerówki na pewno będziesz zadowolona (choć mi nadal się wydaje, że się nie rozkłada, jak patrzę na te zdjęcia. Ale to troszkę nowszy model niż ja mam więc może się mylę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Dziewczyny, czym wy się przejmujecie??? Kobiety w ciąży to najatrakcyjniejsze kobiety 😉

Jestem za panią komisarz obiema rękami 🤪 🤪 🤪

Siehankowa co do pampersów jedną małą paczkę zuzyjesz w szpitalu. Kup sobie jeszcze coś do domu 🙂

w sumie fakt, bo ja chce kupić te Newborn 2-5, tam jest 43 szt. newborn pampers

kurcze, a może lepiej od razu kupić pampersy te od 3 - 6 kg ???? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darurka napisał(a):
Widze ze w Waszym swiecie juz nie ubiera sie sukienek...ani obcasa...

a kto tak powiedział??? ja nadal zakładam i sukienki i obcas... bo i na obcasie (oczywiście małym) chodzi mi się zdecydowanie lepiej niż na płaskim ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa jak kupisz te 43 szt. Spokojnie ci starczy do szpitala i potem troszkę do domu. Takiego niuniusia przebiera sie średnio co 2 godziny, jak karmienie tak nowa pielucha. Myślę że jednak na dzień dobry lepsze są te 2-5kg. Nawet jak maluch urodzi się 4kg. Jedno opakowanie spokojnie zużyjesz, a potem zobaczysz jak z wielkoscią 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta, to w sumie chyba warto wziąć od razu 2 paczki? bo będę zamawiała z all za 22zł... dodatkowo kilka innych rzeczy u jednego sprzedawcy...to zawsze to za przesyłke taniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa jak zamawiasz więcej rzeczy to i tak Ci się opłaca...moje pierwsze dziecko urodziło się 3000g a drugie 3150g i dość długo używałam rozmiaru 2-5kg
Ja w Gdańsku mam hurtownię więc nie zamawiam takich rzeczy z allegro ale za to korzystam z ubranek bo tutaj na all jest zdecydowanie taniej 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
darurka napisał(a):
Widze ze w Waszym swiecie juz nie ubiera sie sukienek...ani obcasa...

a kto tak powiedział??? ja nadal zakładam i sukienki i obcas... bo i na obcasie (oczywiście małym) chodzi mi się zdecydowanie lepiej niż na płaskim ....


W naszym "świecie" ubiera się i sukienki i obcasy, a dodatkowo pięknie w nich wygląda 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam też pytanie co do husteczek nawilżających z pampersa... warto od razu zakupić większą ilość? chodzi o zakup 12 paczek za 50-pare złotych... wydaje mi się że 12 paczek to dużo, ale pewnie takich husteczek tez sie troche zużywa...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
marta, to w sumie chyba warto wziąć od razu 2 paczki? bo będę zamawiała z all za 22zł... dodatkowo kilka innych rzeczy u jednego sprzedawcy...to zawsze to za przesyłke taniej 😉

No tak jak ci pisałam noworodka przebierasz średnio co 2 godziny, no czasem co 3 (jak dłuzej śpi). Co karmienie zmieniasz pampers, hehe i zazwyczaj jest kupka, bo taki maluch ma malutki żołądek itp. Więc mniej więcej jakbyś chciała policzyć zużywasz ok. 10 pampersów na dobę. Więc dalej kalkulacja łatwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczynki 🙂

Super, że z Madaleną i Maluchem już lepie j 🙂 Czyli jednak synek 🤪

Co do Quinny Buzza to mam podobne zdanie jak Jo-aneczka chociaż jestem tylko teoretykiem a nie praktykiem 😁

Od kiedy zobaczyłam Buzza na ulicy po raz pierwszy absolutnie i bezkrytycznie się w nim zakochałam i przez ostatnie kilka lat twierdziłam, że jak będę miała dziecko to tylko i wyłącznie Buzz wchodzi w grę jako wózek. Nawet mojego męża nakręciłam. No ale... mimo, że bardzo się przed tym wzbraniałam, klapki spadły mi z oczu.... pierwsze było zdziwienie mojej mamy jak zobaczyła gondolę w Buzzie i stwierdziła, że nie ma takiej opcji, żeby tam dziecko wozić w kombinezonie, śpiworku czy w grubym kocyku do pół roczku (czyli dokładnie tak jak nasze pociechy powinny być wożone) a później chciałam jej pokazać jaki to zwrotny i lekki wózek, więc wytaszczyłam go na środek sklepu i zaczęłam go prowadzić jedną ręką a tu klops, koła blokowały się niemiłosiernie!!!! Model był z ekspozycji więc już był troszkę sfatygowany, ale to nie jest żadne usprawiedliwienie, bo my wózka mamy intensywnie używać przez ok. 3 lata.

Po wizycie w tym sklepie już zapaliło mi się żółte światełko, ale oczywiście nadal uważałam, że może trafił się jakiś wyjątkowo felerny egzemplarz....

Kolejne kilka wizyt w innych sklepach z wózkami, na hasło Buzz sprzedawcy reagują bez entuzjazmu, po czym przyciśnięci do muru przyznają, że lata świetności Buzz ma już dawno za sobą, bo od ok. 2-3 lat słabo się sprzedaje i generalnie raczej wszyscy się wycofują ze sprzedaży tego modelu.
Drążę temat "dlaczego" ( ciągle bezkrytycznie zakochana) okazuje się, że jest bardzo dużo reklamacji przede wszystkim na stelaż (a to powinien być najsolidniejszy punkt wózka).
To samo słyszę w innych sklepach....

A później do tego dochodzą inne "zarzuty" m.in. za mała budka (została zmniejszona 2-3 temu jak Buzz został poddany "liftingowi"), bardzo mała gondolka (w najdłuższym miejscu 74cm).

Po raz kolejny w innym salonie bierzemy z mężem Buzza do ekstremalnych testów, stelaż w miarę stabilny, ale w momencie, gdy wysuwamy rączkę mocno w górę (oboje jesteśmy wysocy, więc tylko taka pozycja wchodzi w grę) stelaż się chwieje!!! I to jak!! Wywrócić się nie ma szans bo jest na stabilnych dużych szeroko rozstawionych pompowanych kołach, ale dygocze w każdą stronę!!
Zaczynam go prowadzić po sklepie, niby lekko ale po chwili znowu czuję, że momentami się przycina, mąż sprawdza od strony "technicznej", zdejmuje koła i kręci z niezadowoleniem głową, że piasty i łożyska kiepskie.
Później chciałam sprawdzić słynne dziecinnie proste składanie i rozkładanie wózka i ten system sprężyny gazowej i tak... rozkładanie faktycznie łatwizna ale ze złożeniem mieliśmy już problem, mąż stwierdził, że momentami brakowało mu jednej ręki, pewnie większa wprawa przyszłaby z czasem...no ale.... z małym dzieckiem i tak jest na początku dużo stresu i niepewności a tu jeszcze trzeba się z wózkiem "bawić".
Budka faktycznie mała i na pewno nie uchroni dzieciaczka przed wiatrem i deszczem a poza tym też się przycinała i trochę trzeszczała....
Po tych wszystkich wizytach w różnych salonach zaczęłam się bardziej krytycznie przyglądać mijanym na spacerach Buzzom...i niestety widziałam już kilka rozchwianych i trzeszczących stelaży...
I tak niestety z wielkim bólem i po bardzo długim czasie wyleczyłam się z Buzza na dobre, chociaż muszę przyznać, że jeśli chodzi o design, kolorystykę i materiały to naprawdę jest super i wizualnie nadal mi się podoba 🙂

Teraz jestem zakochana w innym wózku, już dużo krytyczniej 🙂

Sorki za mega wywód 🙂 Ale chyba to był dla mnie rodzaj swoistego katharsis "Buzzowego" 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
marta, to w sumie chyba warto wziąć od razu 2 paczki? bo będę zamawiała z all za 22zł... dodatkowo kilka innych rzeczy u jednego sprzedawcy...to zawsze to za przesyłke taniej 😉

No tak jak ci pisałam noworodka przebierasz średnio co 2 godziny, no czasem co 3 (jak dłuzej śpi). Co karmienie zmieniasz pampers, hehe i zazwyczaj jest kupka, bo taki maluch ma malutki żołądek itp. Więc mniej więcej jakbyś chciała policzyć zużywasz ok. 10 pampersów na dobę. Więc dalej kalkulacja łatwa 🙂

hehe, dzięki bardzo 🙂 za leniwa byłam żeby przeliczać 😜 ale w takim razie postanowione - zamawiam 2 paczki 🙂 nooo...może nawet 3 😜 pomyślę jeszcze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...