Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
ann5353 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
a ja własnie byłam w kadrach i pytałam o urlop macierzyński, i dowiedziałam się, że jest 20 tyg. + dodatkowe 2 tyg., a jak przeskoczy się z macierzyńskim na kolejny rok 2012 to dodatkowe 2 tyg. przysługują... szkoda tylko że się nie załapie 😜

To bardzo ciekawa informacja. Myślałam, że tylko 20 i koniec + te 2 jeśli uda mi się przeskoczyć 🙂 A co to za dodatkowe 2? I czy trzeba jakiś wniosek o nie składać?
Zarówno o te pierwsze dodatkowe 2 jak i te drugie trzeba pisac podanie do szefa 🙂

Dzięki Marta 🙂
Karolcia śliczna córa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
]Wcale nie musisz przenosić. Jeśli urodzisz nawet w terminie to te 20 tyg+2 skończą ci się 5 stycznia 🙂 🙂 🙂


czyli, po jakiem terminie porodu łapiemy się na te 2 dodatkowe tygodnie?
Te pierwsze 2 tygodnie należą ci się bez względu na termin urodzenia dziecka, te drugie jesli macierzyński przeskoczy ci na rok 2012. Czyli jeśli urodzisz 31 lipca, to 22 tygodnie urlopu mija 1 stycznia 2012, więc tym samym mozesz pisac podanie o kolejne dwa tygodnie. Takie moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
]Wcale nie musisz przenosić. Jeśli urodzisz nawet w terminie to te 20 tyg+2 skończą ci się 5 stycznia 🙂 🙂 🙂


czyli, po jakiem terminie porodu łapiemy się na te 2 dodatkowe tygodnie?

czyli by wychodziło, że rodząc 31.lipca macierzyński+2 dodatkowe kończy się 1.stycznia i wtedy przysługuja kolejne 2 🙂 dobrze licze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolciakam jeśli pozwolisz to Twoją listę w internetowej formie pokażę dziewczynom
http://www.cmsolec.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=139:niezbdnik-przyszej-mamy&catid=58:porody&Itemid=87
Co do sierścia to dziękuję, kochana maskota ale sierści przerażająco, codziennie ją czeszę i raz w tygodniu kąpię, ale to i tak niewiele daje jestem cała w białych puchach 😞
Kot był prezentem na dzień dziecka od męża 🙂 w tamtym roku bo ja marzyłam o białym persie, ale takim by nie miał za mocno spłaszczonej mordki, mąż przeszperał internet i pojechaliśmy po niego do Kutna.
A jakby ktoś chciał kotka to moi rodzice mają koty półperskie trochę zmieszane z dachowcami ale niektóre kociaki są puchatkowe, wiec jakby ktoś chciał to mogę sprezentować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
mapa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
]Wcale nie musisz przenosić. Jeśli urodzisz nawet w terminie to te 20 tyg+2 skończą ci się 5 stycznia 🙂 🙂 🙂


czyli, po jakiem terminie porodu łapiemy się na te 2 dodatkowe tygodnie?

czyli by wychodziło, że rodząc 31.lipca macierzyński+2 dodatkowe kończy się 1.stycznia i wtedy przysługuja kolejne 2 🙂 dobrze licze?
No jak dla mnie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
mapa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
]Wcale nie musisz przenosić. Jeśli urodzisz nawet w terminie to te 20 tyg+2 skończą ci się 5 stycznia 🙂 🙂 🙂


czyli, po jakiem terminie porodu łapiemy się na te 2 dodatkowe tygodnie?

czyli by wychodziło, że rodząc 31.lipca macierzyński+2 dodatkowe kończy się 1.stycznia i wtedy przysługuja kolejne 2 🙂 dobrze licze?
No jak dla mnie tak.

ha, tylko jak tu dotrwać do tego terminu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andrzelika- super wieści i gratuluję dużego synusia 🙂
karolciakam maleńka przesłodka była 🙂 Ja poproszę o ten twój przepis 🙂
Ja nie wiem co się ze mną ostatnio dzieje- z łóżka nie mogę się zwlec- jak się budzę przed 10 to nie mam siły oczu otworzyć. Nic tylko bym spała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa no właśnie 🙂 🙂 🙂
Choć moja pani ginekolog umówiła sie ze mną na wizyty 12 lipca i jeszcze 2 sierpnia 🤪 🤪 🤪
Moja mama prorokuje, ze urodzę w swoje urodziny (29 lipca) 🙂.
Ja że wcześniej.
Tak naprawdę chcę dotrwac do 23 lipca, i potem moge bezpiecznie rodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 ja tez tak mam, zawsze ranny ptaszek bylam a teraz to ciagle moglabym lezec i drzemac...zupelnie jak na poczatku ciazy 😉

a my mialysmy przed chwila okrutne rewolucje zoladkowe 🤢 🤢 🤢 juz jakas godzinke mnie mdlilo ale myslalam ze przejdzie...no i nie obeszlo sie bez rozmowa z kibelkiem...bleeee 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
Andrzelika- super wieści i gratuluję dużego synusia 🙂
karolciakam maleńka przesłodka była 🙂 Ja poproszę o ten twój przepis 🙂
Ja nie wiem co się ze mną ostatnio dzieje- z łóżka nie mogę się zwlec- jak się budzę przed 10 to nie mam siły oczu otworzyć. Nic tylko bym spała


To korzystaj Lydziaaa z tego luksusu bo później to zapomnij 😁 😁
Divianka ja to bym się pisała na takiego kocurka 😉 😜 ale odległość.... daleko....a w paczkę go pakować nie będziemy chyba... 😁 😁 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaaaaaaaaaa!
Jak spojrzałam na małą Julcię to mi się przypomniało. Ostatnio dyskutowałyście na temat przyrost wagi mamy a waga dziecka. Wydaje mi się, że to raczej niewielki ma wpływ jeśli w ogóle ma! Ja w pierwszej ciąży przytyłam 18 kilo. Zosia urodziła się w 39 tygodniu i ważyła 3150g/56cm. Przy Julce chudłam tak jak teraz. Dopiero później, od 20 tygodnia przytyłam. W sumie w całej ciąży przytyłam może z 7 kilo!!!!! Julia urodziła się w 37 tygodniu i ważyła 3100g/54cm. Czyli jakby posiedziałaby dwa tygodnie więcej jak Zosia to może i by ja przerosła!!!!!
Moja kumpela też miała podobnie: w pierwszej ciązy +30 kilo i dzidziuś 5 kilo w drugiej ciąży +10kilo a dzidziuś 4,5 kilo! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
Andrzelika- super wieści i gratuluję dużego synusia 🙂
karolciakam maleńka przesłodka była 🙂 Ja poproszę o ten twój przepis 🙂
Ja nie wiem co się ze mną ostatnio dzieje- z łóżka nie mogę się zwlec- jak się budzę przed 10 to nie mam siły oczu otworzyć. Nic tylko bym spała


To korzystaj Lydziaaa z tego luksusu bo później to zapomnij 😁 😁
Divianka ja to bym się pisała na takiego kocurka 😉 😜 ale odległość.... daleko....a w paczkę go pakować nie będziemy chyba... 😁 😁 😁 😉

A co tam ostatnio czytałam na allegro, ze rybki wysyłają przesyłką konduktorską 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
milium bardzo dziekuje! oklas dla Ciebie...tylko jak nie mam maszyny do chleba to moge recznie wyrobic? 🙂 🙂

Tak, ja ten przepis spisywałam kiedyś z neta, ale nie mogę go teraz znaleźć chciałam Ci wysłać jak po kolei to wszystko robić, bo ja wiesz spisuje tylko składniki bo wyrabianie mnie nie inetresuje, postaram sie jeszcze to znaleźć jak mi się uda to napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Karolciakam jeśli pozwolisz to Twoją listę w internetowej formie pokażę dziewczynom
http://www.cmsolec.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=139:niezbdnik-przyszej-mamy&catid=58:porody&Itemid=87


O widzisz! A ja tego wcześniej nie znalazłam 😉 Bardzo dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
Andrzelika- super wieści i gratuluję dużego synusia 🙂
karolciakam maleńka przesłodka była 🙂 Ja poproszę o ten twój przepis 🙂
Ja nie wiem co się ze mną ostatnio dzieje- z łóżka nie mogę się zwlec- jak się budzę przed 10 to nie mam siły oczu otworzyć. Nic tylko bym spała


To korzystaj Lydziaaa z tego luksusu bo później to zapomnij 😁 😁
Divianka ja to bym się pisała na takiego kocurka 😉 😜 ale odległość.... daleko....a w paczkę go pakować nie będziemy chyba... 😁 😁 😁 😉


Zawsze możecie w wakacje zwiedzić Suwalszczyznę moi rodzice mają pokoje na górze i oddzielne 2 łazienki a wszystko puste stoi, albo odwiedzić mnie a ja kota do Warszawy dodtransporuję 🙂 Jednego kociaka wieźliśmy od moich rodzićów do teściów w świętokrzyskie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Daniela napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
Andrzelika- super wieści i gratuluję dużego synusia 🙂
karolciakam maleńka przesłodka była 🙂 Ja poproszę o ten twój przepis 🙂
Ja nie wiem co się ze mną ostatnio dzieje- z łóżka nie mogę się zwlec- jak się budzę przed 10 to nie mam siły oczu otworzyć. Nic tylko bym spała


To korzystaj Lydziaaa z tego luksusu bo później to zapomnij 😁 😁
Divianka ja to bym się pisała na takiego kocurka 😉 😜 ale odległość.... daleko....a w paczkę go pakować nie będziemy chyba... 😁 😁 😁 😉


Zawsze możecie w wakacje zwiedzić Suwalszczyznę moi rodzice mają pokoje na górze i oddzielne 2 łazienki a wszystko puste stoi, albo odwiedzić mnie a ja kota do Warszawy dodtransporuję 🙂 Jednego kociaka wieźliśmy od moich rodzićów do teściów w świętokrzyskie 🙂



A jakie to rejony??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE 🙂
Ja tradycyjnie już na chwilke i przelotem 😞
Co tam u Was słychać ?? mam nadz, że macie sie dobrze i upały nie dają wam w kość aż tak bardzo 🙂
U nas ok 🙂 chociaż chyba kości miednicy zaczynają mi sie rozchodzić bo coraz bardziej je czuje 🙂i niestety pojawiły mi sie roztepy na brzuszku 😞
wczoraj jak byłam w szkole rodzenia pokazałam położnej mój plan rodzenia, żeby sprawdziła czy ok napisałam i mnie pochwaliła i powiedziała, że bardzo dobrze go napisałam i czy ktoś mi pomagał? to powiedziałam, że nie, ja sama go napisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Aniołek a ty w jakim szpitalu będziesz rodzić ???


Ja w Świdnicy. 🙂
Karolcia śliczna ta Twoja Julcia. 🙂 Ja juz się nie moge Oliwki doczekac 🙂 Śniła mi sie dzisiaj, że zasnęła mi na rękach a jak chciałam przełożyć ja do spacerówki to się nie mieściła 🤪 🤪 🤪 więc położyłam ja w foteliku samochodowym 🤪 🤪 🤪
Diviana koteczek przesłodki, zwłaszcza po kąpieli 😁 A domek tez pieknie urządzony 🙂 🙂 Kurcze, jak mi sie marzą takie swoje cztery kąty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 mi tez sie dzisiaj moja mala snila, najierw tak stopke mi przez brzuch wystawila ze cala bylo widac jak te odciski w ramkach...a pozniej tak napieta skore mialam na brzuchu ze sie przezroczysta zrobila i ogladalismy z m. jak mala zyje w brzuchu jak ziewa itp. 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wiecie, że mi też sie moja Marysia śniła 🙂 a dokładnie, że urodziłam ją 27 czerwca ok 5 nad ranem i samego porodu jako tako nie pamietam jakby był poza mną 🙂
i to po raz pierwszy odkąd jestem w ciąży śniła mi sie właśnie ona! bo tak to zawsze chłopczyk mi sie śnił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...