Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Foga jakbys mogla to pomysl tez o mnie podczas pieczenia magicznego specjalu 🙂
siehankowa tak ci zazdroszcze ze jestes juz po... u mnie nawet czopu nie ma 🥴
agapurka sliczniusi dzidzius 😆 ja sobie narazie tylko wyobrazam jak moj Norbi bedzie wygladal ☺️ co odziedziczy po mamusi 🙃
moze ktoras na stronce poda przepis bo sama z checia bym zjadla placuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mykam szykować się na SR... chociaż najchętniej zaległabym na łóżku i spała....... nie chce mi się nic, tylko spać 😮 😮 😮

Do wieczorka kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
zmierzylam moj "brzuszek" wydawalo mi sie ze on juz nie rosnie....a tu 129 cm...od ostatniego mierzenia 4 cm urosl 🤪 🤪 🤪

Paninka zmierz wtedy jak ci się dzidziuś przekręci zupełnie inaczej wychodzi mówie ci. 😆
Sprawdzałam, zależy gdzie wypchnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
Paninka napisał(a):
zmierzylam moj "brzuszek" wydawalo mi sie ze on juz nie rosnie....a tu 129 cm...od ostatniego mierzenia 4 cm urosl 🤪 🤪 🤪

Paninka zmierz wtedy jak ci się dzidziuś przekręci zupełnie inaczej wychodzi mówie ci. 😆
Sprawdzałam, zależy gdzie wypchnie 🙂


teraz jak mierzylam to nic nie wypychala...obstawiam ze jak cos wystawi to obwod automatycznie sie zwiekszy...chyba centymetra moze mi braknac 😉 😉

m od maja kladl panele w korytarzu...juz nawet nic o nich nie wspominalam...udawalam ze nie widze...aztu nagle wpadl dzisiaj z pracy, nawet obiadu nie zjadl tylko docina ja i kladzie na sufit 🤪 🤪 🤪 to tak na pocieszenie dla brzuszkow ktorych mezowie ciagle mysla ze maja czas...wkoncu przyjdzie taki moment ze zrozumieja ze zegar tyka 😉 😉 😉bo jak moj sam sie za remont wzial to na prawde wielki dzien 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i już w domku, obiadek się robi a ja nadrabiam zaległości 🙂
Eleeza- przykro mi, że Cię zawiodłam z tym masowaniem 🙂
Pati- czasem zły humor się do czegoś przydaje. No i kolejna stówka do przehulania 🙂
Agapurka- to już tydzień wow. Mały słodki
Inez- przyślij nam trochę tej twojej pogody, bo tu cały czas leje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna tu przepis na jabłecznik Fogi (łatwy i przyjemny do zrobienia 🙂)

2 szkl. mąki
2 łyżki mąki ziemniaczanej
kostka masła lub margaryny
4 jaja
1 szkl. cukru
1 mały proszek do pieczenia

Utarte jabłka wymieszane z cukrem, cukrem waniliowym i cynamonem (ilośc wg uznania)

Tłuszcz roztopić i wystudzić, wlać do cukru i miksować, dodając kolejno całe jaja, mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia i mąką ziemniaczaną. Dobrze wymieszać. Blachę wysmarować tłuszczem i posypać bułką tarta lub mąką - wylac połowę ciasta, ułożyć na nim jabłka i wylać na wierzch pozostałą część ciasta. Piec w 180 C ok. 50-60 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja własnie wciągnęłam 2 miski rosołu i draże ☺️
Foga jak ja miałam akcje z maleństwem to mi lekarz powiedział że 3 razy dziennie można godzine po jedzeniu policzyć ruchy by było 10 wtedy najlepiej się położyć i obserwowac i zaliczać każdy nawet najdrobniejszy ruch, muśnięcie nawet i czkawkę też, jak jest mniej to jechać by sprawdzić co z maleństwem, dobrze ze masz szkołę to powiedzą Ci co i jak.
Agapurka cudny pucatek i jaka fryzurka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna891 napisał(a):
siehankowa tak ci zazdroszcze ze jestes juz po... u mnie nawet czopu nie ma 🥴

justyna, spokojnie, doczekasz się 🙂 u mnie czop zaczął wypadać 25 lipca, z 26/27 w nocy dopadły mnie skurcze i 27. Ksawier był już z nami 🙂 a wczesniej żadnych innych objawów zblizającego sie porodu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!!!
I my wlasnie wrocilysmy od lekarza dowiedzialam sie sie ze te bole sa dlatego bo mala wchodzi do kanalu rodnego noi musze powiedziec wam ze sa i odchodza te bole mam nadzieje ze jakos to mininie i nie dlugo mala pojawi sie na swiecie 🙂 bo ogolni ktg wyglada ok przespala cale ktg 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Siehankowa a jak kotek zareagował na maluszka?

na szczęście w miare ok 😉 podeszła powąchała... ale zauważyłam, że jest jakby lekko na mnie obrażona, bo Puma zawsze wolała do mnie przychodzic, a teraz chodzi do mojego M. 😜 ale stała sie tez takim bardziej "kanapowym" kotem 😁 bo to nie był typ co lubiła się przytulać, głaskać, a teraz tylko chodzi i domaga sie pieszczot 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj doczytałam.....

Ja dzisiaj "latający" dzień, dostałam wypłatę to porobiłam zakupy i w sumie pół dnia mi zeszło na łażeniu. Teraz mnie okropnie plecy bolą 😞 Netu dalej nie mam w domu i tak mnie wkurza to jeżdżenie że szok a mąż w nosie ma przygotowanie gruntu pod net 😠

Uciekam do domu bo nic dzisiaj nie leżałam......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 napisał(a):
A u mnie znów dziś jabłecznik (chyba się uzależniłam ) 😁 😁

Haha, ale jabłecznik nie ma co wymiata, jest poprostu rewelacja.

Ale sie wkurzyłam kupiłam dwie franki makarony i jedna ma odpowiednia długość a druga wygląda jakby ja ktos przyciął jest 10cm krótsza i w ogóle obrzępolona i krzywa, potargana, pokrzywiona, brudna no szok, mój m zakładał i mówi co to jest w ogóle. A w dodatku nie mogę sie do tej sprzedawczyni dodzwonic bo jest na urlopie, wiec zrobiłam zdjecia okna i jej wysłałam, chciałam miec wszystko zrobione przed porodem no ale sie nie da w tym kraju 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już po wizycie 🙂
Mój Doktorek mnie uspokoił - tamten Oszołom z ostatniego USG chyba mocno przesadził.
Po badaniu dziś...szyjka cały czas skrócona, ale zamknięta i na razie trzyma 🙂
Niestety w tym gabinecie sprzęt do USG jest bardzo kiepski także badanie tylko ogólne,
tętno w normie, ale Dziduś z całą pewnością rośnie 🙂
Dla spokoju dostałam skierowanie na jutro do poradni przyszpitalnej...
z tym że nie ma ona dobrej opinii i nie nastawiam się na jakieś radosne doznania.
Ale sprzęt na pewno mają dobry, oby tylko trafić na kogoś sensownego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze wieści od Karolci1234i 🙂

Jutro prawdopodobnie nas wypiszą bo ze mną i z Wiktorkiem jest wszystko ok.
Brzuszki Kochane pamiętacie jak kiedyś jakaś dziewczyna pisała bzdury
że nie poleca wywoływania (jakby wybór miała któraś w ogóle)
to ja zaprzeczę i powiem Wam, że ja polecam.
Jeśli któraś z Was będzie musiała mieć wywoływanie to się nie bójcie!
W ogóle ten ból nie był taki straszny i mogę powiedzieć już teraz, że
kiedyś na pewno się drugie dzieciątko u nas pojawi.
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...