Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
a ja mam pytanie, moze glupie ale w czwartek lekarz mi powiedzial ze mam skrocona szyjke...i zastanawiam sie czy ona moze zowu sie wydluzyc... ☺️ ☺️ i ze jest zamknieta i skierowana do tylu...ale najpierw mi powiedzial ze musze zostac w szpitalu i tak mi smutno bylo ze nawet nie zapytalam co to znaczy ☺️


Paninka leżałam w szpitalu razem z moja koleżanką i jej w 26t szyjka skróciła się do 2,8cm. Kolejne usg miała ok 30t i szyjka mierzyła 3,2cm, a jak dzwoniła do mnie w zeszłym tygodniu po usg (ok 33t) to wyszło że szyjka ma 4cm. Niby lekarz mówił jej, że wydłużenie jest raczej niemożliwe ale z tego co widać to jej leżenie i zwolnienie tępa zrobiło swoje. Dodam tylko, że te 3 usg były wykonane na innych sprzętach za każdym razem przez innego lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzień dobry brzuszki i te rozpakowane 🙂 🙂
dziękuje wszystkim za wsparcie, gratulacje i smsy 🙂 jeżeli na wszystkie nie odpisałam to przepraszam, ale od 27. lipca mój świat obrócił się o 360stopni 😉
a teraz korzystając z chwili wolnego, zabiore się za nadrabianie zaległości w czytaniu forum - a troche tego jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki, my dalej w dwupaku 🤨 🤨
Paninka o tej szyjce to ja też nie rozumiem za bardzo. Jak trafiłam do szpitala to moja szyjka miała 1,8 cm potem w szpitalu mi mierzyli i okazało się żę ma 2,1 cm a jak wyszłam do domu i po trzytygodniowym leżeniu i braniu fenoterolu zrobił mi mój lekarz usg to okazało się że szyjka ma 3,0 cm. Więc ja juz nie wiem, wychodzi na to że ona jednak może się wydłużyć 😮 😮
Dziewczynki ja nie wiem co się dzieję ale zasnęłam dzisiaj o 3 w nocy, cholera tak mnie bolą kości miednicy i pachwiny że ani siedzieć, ani chodzić a tym bardziej leżeć. Masakra jakaś. Mały sie tak wypina że aż żebra łamie. JA JUZ CHCE URODZIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aha zapomniałabym Karolcia super bardzo się cieszę że tak szybciorem Ci to poszło no i ogromne gratulacje 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa witaj!!! pisz jak sie czujecie, jak maluch? daje Ci popalic czy spokojniutki jest?
ja tez juz bardzo chce urodzic...teraz biore sie za moje okienko, niestety mam tylko jedno i male ale drzwi jeszcze umyje...i podlogi na kolanach ale to jak juz m. z pracy wroci bo jescze po ostatnie zakupy chce dzisiaj jechac 😁 mam nadzieje ze to cos da bo mimo ze sie zaczynam bac to jednak chce miec to juz za soba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aasia napisał(a):
Dzień dobry brzuszki, my dalej w dwupaku 🤨 🤨
Paninka o tej szyjce to ja też nie rozumiem za bardzo. Jak trafiłam do szpitala to moja szyjka miała 1,8 cm potem w szpitalu mi mierzyli i okazało się żę ma 2,1 cm a jak wyszłam do domu i po trzytygodniowym leżeniu i braniu fenoterolu zrobił mi mój lekarz usg to okazało się że szyjka ma 3,0 cm. Więc ja juz nie wiem, wychodzi na to że ona jednak może się wydłużyć 😮 😮
Dziewczynki ja nie wiem co się dzieję ale zasnęłam dzisiaj o 3 w nocy, cholera tak mnie bolą kości miednicy i pachwiny że ani siedzieć, ani chodzić a tym bardziej leżeć. Masakra jakaś. Mały sie tak wypina że aż żebra łamie. JA JUZ CHCE URODZIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aha zapomniałabym Karolcia super bardzo się cieszę że tak szybciorem Ci to poszło no i ogromne gratulacje 😘 😘 😘 😘

A ja sie obudziłam o 4 i koniec spania, też mnie bolą wszystkie kości miednicy mariolkowe i ogólnie jakas masakra, ale i tak zaliczam tę noc do udanych przespałam 4 godziny bez przebudzenia, wiec jestem rześka i gotowa do nowych zadan domowych haha 🙂 Tylko ze jeszcze nic nie zrobiłam bo mam lenia oczywiscie 🙂
Siehankova witaj, jak Twoje gołąbki???? 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szukałam informacji o tym dodatkowym urlopie macierzyńskim i w necie nie jest to do końca jednoznacznie sprecyzowane. Jedni piszą, że dodatkowe 4 tyg należą się jak podstawa zahacza o 2012r inni że trzeba poczekać na koniec roku by wyszły jakieś rozporządzenia itd.
Tak jak każda z Was chciałabym jak najdłużej spędzić czasu z maleństwem, a ten urlop nie dawał mi spokoju więc zadzwoniłam do znajomej kadrowej i się ucieszyłam 🙂
Poniżej mniej więcej to co kadrowa mi przekazała w rozmowie:
Wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego i dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego jest zróżnicowany. W przypadku urodzenia jednego dziecka ( art. 180 § 1 k.p.) i w przypadku przysposobienia jednego dziecka urlop dodatkowy w latach 2010-2011 wynosi do 2 tygodni, a w latach 2012-2013 do 4 tygodni. Pracownicy korzystający w dniu 1 stycznia 2012 r. z dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego w latach 2010 i 2011 mają prawo do części dodatkowego urlopu w wymiarze odpowiadającym różnicy między podwyższonym a dotychczasowym wymiarem tego urlopu. Pracownicy korzystający w dniu 1 stycznia 2014 r. z dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, tj. do 4 lub do 6 tygodni mają prawo do części dodatkowego urlopu w wymiarze odpowiadającym różnicy między podwyższonym, a dotychczasowym wymiarem tego urlopu. Części dodatkowego urlopu udziela się jednorazowo w wymiarze tygodnia lub jego wielokrotności bezpośrednio po wykorzystaniu dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego. Wniosek o udzielenie części dodatkowego urlopu składa się co najmniej na 3 dni przed zamierzonym skorzystaniem z tej możliwości. (Źródło: Maria Teresa Romer, Prawo pracy. Komentarz, Warszawa 2009 LexisNexis (wydanie IV)).

Mam nadzieję, że ta informacja Was ucieszyła 🙂 bo mnie bardzo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamy, brzuchy i maluchy (coraz więcej was witać trzeba 🙂)

Karolcia- brawo w końcu się udało. Moje gratulacje
Pati- to nie mogą dać stelaża z innego wózka, przecież to wszystko to samo. I nie smuć się 🙂

To i ja się dołączę do bóli kości miednicowych i mariolki :/ ale to chyba nic w porównaniu z bólem łopatki- tego to mam już dość. A jeszcze dziś w nocy zaatakowały mnie skurcze.
JA CHCĘ JUŻ URODZIĆ !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki i mamuśki 🙂
Crayzzzyyy oczywisie trzymam kciuki 🙂
aniołek życzę bezbolesnego zdejmowania szwów. Napisz jak było 🙂
karolcia powodzienia w transakcji 🙂
aasia oby skurcze już nie były takie dokuczliwe 🙂
moniq, mapa, monia835 udanych wizyt dziewczyny 🙂
agusiakowalczyk powodzenia na usg 🙂
Daniela ja też jeszcze w przedbiegach a najciekawsze, że ja nie mam sił a mąz mówi, że przecież jest wszystko zrobione 🙂 Jednak nie po mojemu 😉
siehankowa witaj na forum 🙂 napisz jak się czujecie.
Pati ale masz głowę, mas 🙂 rac 🙂je niech szukają i robią co chcą żeby był srebrny. Taki oferowali to taki ma byc, żeby mama zadowolona była i już humorek dobry miała 🙂
NO I KAROLCIA1234i gratuluję 🙂 Duży chłopak i nareszcie u mamy w ramionach 🙂
Ja rano wstałam i do mechanika z samochodem musiałam jechac bo się coś z hamulcami zadziało, a skoro mam dziś wizytę to bez hamulców 100 m nie pojedzie nikt przy zdrowych zmysłach. 130 poszło ale są. Na jutro umówiłam się na kolejne 2 koła, ręczny i coś tam jeszcze bo puka i stuka i jak mnie podliczył to ze cztery stówki mnie to wyniesie. Pal to sześc......mam jeżdzic z dzieckiem strupem????? Ani mi się śni........
A na wizytę teśc się uparł, że mnie zawiezie. Ja tak nie lubię, bo jestem duża i nie jakaś niezdara. O pomoc poproszę jak wyjścia nie mam, ale wolę sama. Tylko już tak sobie pomyślałam, że niech tak bedzie bo jakby coś się przytrafiło......W końcu to ładny kawałek drogi, a to że lepiej się czuję za kierownicą niż jak pasażer to dziś nie jest ważne. Pojadę z teściem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przed chwilą miałam wizytę polożnej środowiskowej i powiem szczerze, że nie spodziewałam się wielkiej rewelacji ale to spotkanie przeszło moje najśmielsze oczekiwania.... nie wiem skąd ta baba się urwała.... nawet mi brzuszka nie dotknęła!! A na moje pytania reagowała robiąc wielkie oczy ze zdziwienia!! Nie wiedziała nic o nowych standardach opieki okołoporodowej, nie wiedziała nawet jak teraz wyglądają porodówki w szpitalach i co to jest plan porodu, itp. SZOK!!! Wypełniła tylko papierki i... uciekła zmieszana 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka bardzo dobrze ze tesc cie zawiezie 100 km za kierownica w 39 tc to chyba a raczej na pewno nie najlepszy pomysl 😠 😉

Eleeza wychodzi na to ze to Ty moglas ja doszkolic...w szpitalu pytalam poloznej na czym polega badanie przeplywow...to spojrzala na mnie ze zdziwieniem i stwierdzila ze na oddzial specjalistyczny mnie zabiora ale ona wiecej nie wie 😮 a za jakies 10 minut przyszla i mi wytlumaczyla...chyba glupio jej bylo i dopytala sie kogos 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzuszki 🙂

Karolcia12345i wielkie gratulacje!!! Z synka duży bobasek 🙂 Życzę Wam dużo, dużo zdrówka.
A u mnie dzisiaj była położna środowiskowa, ściągnęła szwy, obejrzała Szymka. W piątek mamy jechać do nich do ośrodka na ważenie, mam nadzieje, że synek ładnie przybiera na wadze.
Mój m właśnie lata po urzędach i załatwia całą papirologię, ehhh nie zazdroszczę mu, biedak się na lata. Mam nadzieje, że wszystko uda mu się załatwić.

Widzę, że sporo z Was już nie może się doczekać porodu. Wiec trzymam za Was kciuki i życzę rychłego rozpakowywania. Buźka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki a do mnie właśnie przyszedł kurier i przyniósł mi wielką pakę z pościelą dla Małego. Tak się ucieszyłam jakby to był jakiś prezent dla mnie czy coś hehehehe Wrzuciłam do pralki, jak wyschnie to prasowanko a potem ubierzemy z m. łóżeczko 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
Eleeza a to położne przed porodem przychodzą kto je zawiadamia?
No to ci sie trafiła połozna hehe


Jola w tym przypadku mój mąż 😁 😁 😁 Nadgorliwa bestia 😉 Zadzwonił po namiar na położną do przychodni, a później zadzwonił do tej położnej i poinformował mnie po fakcie, że w poniedziałek przyjdzie do mnie na wizytę 😉 Przesadnie zaangażowany tatuś 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
Kornelka bardzo dobrze ze tesc cie zawiezie 100 km za kierownica w 39 tc to chyba a raczej na pewno nie najlepszy pomysl 😠 😉

Eleeza wychodzi na to ze to Ty moglas ja doszkolic...w szpitalu pytalam poloznej na czym polega badanie przeplywow...to spojrzala na mnie ze zdziwieniem i stwierdzila ze na oddzial specjalistyczny mnie zabiora ale ona wiecej nie wie 😮 a za jakies 10 minut przyszla i mi wytlumaczyla...chyba glupio jej bylo i dopytala sie kogos 🤪 🤪 🤪


Paninka wszystko ładnie pieknie tylko, że jestem zdania, że to mąż powinien mnie wozic a nie tatusiem się wyręczac. Obiecał już dawno temu, że zrobi prawo jazdy i tylko obiecał. Jego do tego nie ciągnie a mi jazda dobrze idzie. Tak mówi i mnie to złości trochę, że jak chce gdzieś jechac to go muszę zawiezc a jeszcze broń Panie Boże spóznic się 2 minuty gdy na mnie czeka. Oj tam, oj tam już nie nażekam, kiedys zrobi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka ta moja to była całkiem z kosmosu, jak się zorientowała, że wiem więcej od niej to uciekała w popłochu 😁 😁 😁
Zauważyła, że bolą mnie pachwiny i stwierdziła, że jak zaczynają się takie bóle to już za chwilę poród....według tej teorii to chyba byśmy już wszystkie były rozpakowane z miesiąc albo i więcej temu 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...